Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Děkuji všem za kladné ohlasy, až hru vydáme uvidíte co jste ještě neviděli. P.S. ten Skyrim to byla ale tragédie co?
    • Na hru se těším, vypadá to hodně slibně. Skyrim měl i svoje světlé chvilky a pozitiva. Jedním z nich byla hudba, která bezesporu byla chytlavější než uvedená v traileru. Ta mi připadá mdlá a bez jakéhokoliv motivu. Že je to takový jen aby něco hrálo.
      • Souhlas
    • Mato1987
      pan Vávra, som rád, že čítate diskusie a že ste si prečítali aj môj názor, je mi naozaj lúto, že to vnímate tak negativisticky.
      Avšak niekedy mám pocit, že toho o svete neviete až tak vela, apropo:
      "Já nechtěl nikoho soudit. Jen mi přijde fakt zvláštní, že to Slováky nezajímá a nejhlasitější jsou trollové. Klidně vám sem můžu hodit statistiku. Slováci prostě mají o tu hru menší zájem než třeba Holanďani."
      Slovensko má asi 5 a pol milióna obyvateľov, životná úroveň je na európske pomery extrémne nízka, kde na druhú stranu holandsko má skoro 17 miliónov obyvateľov a životná úroveň je na velmi vysokej úrovni. Potom sa nedivte, že záujem zo strany slovákov ako "bratov" je podla Vás taký nízky.
    • Jsem opravdu Dan, tedy nejsem ale vlastně jsem.. Popravdě ne, ale i tak trochu ano....
  • tak když tam nebudou kouzla ani draci, budou tam alespon zombíci?
    • Vrook
      Bude tam vozová hradba, tomu bys nerozuměl.
      • wenceslaus
        sagi2, Karel

        To je citace z jedné známé divadelní hry...
        • Vrook
          Jedinej můj fail byl, že jsem se několikrát dopustil přecenění místní komunity, co se týče kulturního vzdělání. Díky, že jsi to těm méně obdařeným vysvětlil. *3*
          • celoush
            To je obecný problém. Lidé přeceňují znalosti lidí a podceňují jejich inteligenci. Jinak reakce/fór super. Bohužel Blaník není tak profláklý jako třeba Dobytí.
      • Haha, VROOK FAIL *2*
        • 13_11
          Vrook ne-fail: Vozová hradba je starší než celé husitské hnutí; využívali ji už ve starověku.

          Žižka se vozovou hradbou proslavil, poněvadž neměl ve své době takřka konkurenci. Moc se to neví, ale i když ho známe pro jeho vozovou hradbu, využil ji za celý svůj život jednou, maximálně dvakrát.
      • Deliverance: r. 1403
        První použití vozové hradby: r. 1420
        • ne, 1420 teprve setkani s vozovou hradbou prezil prvni krizak, aby o tom mohl pobrecet ve vatikanu *5*
  • Tato hra bude podle mě podobně jako Mafia 1 technicky průkopnická - pokud něco Vávra umí tak to je vyprodukovat AAA hru s malým týmem lidí. Ale co podle mě tento klenot zabije je to rozdělení na akty a vydávání alpha verzí. Přece jenom nejde o point and click adventuru kde se v další aktech jen opakují stejné herní mechanismy, tudíž stačí přidat příběh (obsah). Zde se však budou co jsem pochopil v jednotlivých aktech přidávat i featury, nové druhy soubojů atd. A jinak ty zkušební alpha verze, to se hodí třeba pro Prison Architect, prostě pro nějaký stavěcí hry, ale u příběhových her to je postavené na hlavu - to jako teď si zkuste s hlavním hrdinou souboje a pobíhání po vesnici a potom až budeme připraveni odvyprávět příběh tak tři dva jedna, přepněte si mozky a začněte vnímat příběh v lokacích, kde jste předtím jen pobíhali a testovali hru. Na tohle podle mého ta hra dojede - ve finále ten příběh nemůže ani na nikoho udělat dojem, i kdyby to psal nejgeniálnější scénárista. Škoda že jim třeba nemůže p. Bakala dát dodatečně ještě nějaké peníze aby to mohli vydat najednou, to by pak byl mástrštyk, ale na druhou stranu bakerům už alphu slíbili... Dan Vávra neustále říká že chce postupovat jako Ch. Roberts, ale je potřeba si uvědomit, že Star Citizen je úplně jiná hra, Kingdom Come jak jsem pochopil bude sice taky open world do jisté míry, ale hrou se potáhne pevná příběhová linka..
    • C-BEAM
      technicky průkopnická ... v čom ? Úroveň technológií a nárokov na ich zvládnutie od Mafie natoľko vzrástli, že po tech. stránke nemôže i vzhľadom na financie urobiť žiadnu dieru do sveta... neviem si nejak predstaviť v čom by mohol byť v tech. oblasti priekopníkom, jedine, že by sa im podaril nejaký zázrak s AI. A tak trochu priekopníkom napokon už je a to samotným konceptom tejto hry.
      • No minimalne souboje jsou prukopnicka zalezitost uz ted. Uvidime na kolik WH vyjde ten "jiny" pristup ke questum a pribehu.

        Dira do sveta se dneska da udelat i s malou zajimavou hrou a minimalnim rozpoctem ale je fakt ze open world RPG uz je trochu jina pisnicka :D
    • MAFIA teda nebola žiadna super hra, to len vy pepíci ju tak strašne nadhodnocujete lebo ste pepíci a mafia je pepíkovská hra
      • Hele já ti rozumim, taky nenávidim to fanboyství - české hry jsou nejlepší i když stojí za prd atd. Ale Mafia jednička byla objektivně průkopnická hra. Mechanikama se vyrovnala GTA 3 na kterém pracoval Xkrát více lidí a hlavně se myslím povedl odvyprávět solidní příběh. Taky skvělá práce s kamerou což se v té době tolik nevidělo. Zvolené téma taky originální - do té doby se gangsterská hra jen tak neviděla (napadá mě akorát strategie Gangsters). Dialogy solidně napsané, voice acting hodně dobrý.
        • C-BEAM
          na toho trolla vôbec nereaguj. Mafia bezdebaty bola priekopnícka hra, o tom sa netreba ani baviť.
      • Vrook
        Ježiš ty sis přečetl Vávrův status na FB a začal si trollit ve slovenštině? To si neumíš vymyslet něco vlastního? Trolling bez mozku.. ale co čekat - soooo games.cz..
  • hmm koukám že tady si ani dan nemuže okomentovat svoji vlastní hru bez toho aby ho smazali a zabanovali *7*
    • VaZqeZ_EU
      Podle mého názoru, to nebyl on. Spíš si někdo jen dal nick "Dan". Se mně nezdá, že by byl Dan Vávra (anonym)..
  • Paulcz
    Nádherný :) Pár záběrů z běžného života, odlišný přístup a člověk si z toho něco odnese. Ukázka se opravdu povedla.
  • No tak když tam nebudou kouzla ani draci tak lidi se vam na takovou hru vy*erou *6*
    • Jasně, Pepo. Ještě, že tě máme. Díky.
  • VaZqeZ_EU
    Pokud někoho zajímá, jak Dan Vávra začínal a co hrál:
    https://www.youtube.com/watch?v=xVxMdsVhSWg&list=UUeLoMj9QfI7OB_kNYNCYrWg
    • takto by se měli dělat podcasty.. a ne se tam pohihňávat jak patnáctiletý puberťačky
  • http://www.youtube.com/watch?v=elskCac9wSIhttp://www.youtube.com/watch?v=elskCac9wSI
    Sakra se už těším *14*
    • 13_11
      Přikládám méně známou verzi od Svatopluka Karáska.
      • wenceslaus
        Opravdu pěkně udělané.
    • Doufám že to tam aspoň jednou zazní :)
      • celoush
        V Deliverance těžko.... v té době je Hus ještě na univerzitě a zbývá mu nějakých dvanáct let života, co dělal Žižka se přesně neví, ale jeho prvotní rebelie proti Rožmberkům ho teprve čeká (že by námět pro další díl?), Zikmund bude císařem až za sedm let a na první pražskou defenestraci si bude nutné počkat ještě šestnáct let a to jsme teprve na začátku husitských válek. A až někam na počátek 20. let se umisťuje vznik Jistebnického kancionálu.
        • Vím, že to je chorál husitů a do husitských válek je v roce 1403 ještě daleko.. Nemyslel jsem přímo v Deliverance ale v nějakym z dalších aktů. Někde jsem myslím čet, že by se v každym aktu měla doba posunout o něco dopředu, takže k husitům by to mohlo dosáhnout. I když to by musely bejt mezi akty docela velký skoky.. Každopádně by ale bylo nádherný pochodovat s husitskou armádou za řevu tohohle chorálu *2*
        • Vrook
          Bylo by zajímavý se se Žižkou setkat v Deliverence. Právě proto, že se jeho mládí moc neví, se otevírá prostor pro nějakou rozumnou improvizaci. On taky vlastně nebyl žádnej mladík ani v dobách bitvy u Grunwaldu, kde měl bojovat - to mu mohlo bejt kolem čtyřiceti padesáti. To bylo nějakejch 1410 a v době Deliverence by tedy měl mít ještě obě oči. *15*
          Kdo ví, každopádně by to bylo příjemný.
          • celoush
            Mám dojem, že dle rozboru lebky a posunu oka se odhaduje, že o první oko musel přijít v dospívání (10-12 let), tedy někdy po roce 1370.
            • Vrook
              Zajímavý, to jsem nevěděl. Tak pokud ve hře bude, tak ho alespoň hned poznáme. I když... tenkrát asi chybělo kdekomu kdeco. *15*
  • ucho
    škoda že ten aktuální stretch goal je takovej o ničem. nebo teda koho to bude zajímat? :)
    milejší by mi bylo, kdyby řekli, že za dalších 100k přidají do hry krtky a podobně...
    • morokura
      Mě jo :) navíc už si pořádně naložili strech goalama z KS. A co kdyby se těch dalších 100k vybralo třeba 3 měsíce před vydáním? To by museli rychle dodělávat a krtci to neni žádná sranda. Dělat celej systém podzemním tunýlků s náhodně generovanýma krtinama a k tomu motion capture krtka.. Myslim že po nich chceš moc.
      • ucho
        tak snad není problém to vydat v dnešní době jako update.
        systém podzemních tunýlků není potřeba, tohle jde zjednodušit prostě na místa, kde se krtek může vyskytovat a kde ne. tedy by měl jakési teritorium. někde by pak mohly náhodně vznikat krtince. pak už by stačila jen nějaká jednoduchá interakce jako praštit krtka motikou. žádný mocap by nebyl potřeba, stačila by ruční animace, model taky není složitej. celkově ta náročnost velká není.
  • V té hře nebudou kouzla?
    • Pepo, ty vole...
    • No, sh*t Shelock
    • Budou tam kouzla nechtěného. *4*
    • Jediny kouzlo ktery ve hre bude je to, ze se pudes rano pekne vykadit do kadibudky! O hre je dost informaci, takze sup bez hledat.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit