Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ahoj,
    Myslíte, že, kdyby se do toho pustili Warhose Studio (kingdom come deliverance), tak by to nezvládli?
    Co jsem zatím viděl z KCD, tak to vypadá, že obsahově je ta mapa 4x4 km velice slušně nabitá. + Kdyby se svět dělil na regiony, podobně jako ve WOW bylo by zpracování o dost jednodužší. Jinak s panem Ericsonem taky souhlasím, nerad bych se na hru se svým souhlasem díval skrze prsty..
    • WH je malé studio a práce má dost... Tohle by spíše dal nějakému velkému studio které si může dovolit dělat více velkých her a má zkušenosti i lidi. V Evropě asi jen CD Projekt
  • Eriksona chápu. Podle mě hru zachycující CELÝ Malaz udělat fakt nejde, aniž by se z toho nestal paskvil. Uměl bych si představit nějak z toho "vyselektovat" kousek, jenom volně napojený na zbytek, hrát třeba stealth akci za Spára, apod. - ale bylo by to HODNĚ těžké a chtělo by to hodně dobrého scénáristu.

    Ale stejně mi jeden fantazie a představuji si tu cutscénu zakončenou slovy "Synu noci, znovu jdem zvážil-"

    Případně quest Iskaral Pust vs. Kruppe na mezcích. Nebo Tehol, Bugg a slepice.

    Bože, to by bylo zlo. *1* *1* *1*
  • Má pravdu. Udělat takovou obsáhlou knihu / knihy do velké AAA hry...To by byla sakra práce muselo by to být značně zjednodušené aby se to zaplatilo....
    To snad raději styl POE apod...

    Raději než tohle mám: Kronika Královraha. Tady to je moc wtf....viz jak zde někdo psal o těch superhrdinech
  • Femto
    Obsahuje spoiler#

    Tohle nejde zpracovat *15* Je dobře, že to neprodal. Jinak Osmý díl, když má člověk přečtený i Stvoření temnoty(který osmičku parádně doplňuje) považuji za vrchol fantasy žánru. Naopak naprosto mě nasralo Jablko, žezlo, trůn od ICE, tam je naprosto debilní chovaní Dassema a Segulehů, že to poplivalo osmičku a i vlastně Dassema. Jako ta linka je naprosto WTF. Dassem neporazil ani jednoho z top Segulehů a najednou je první? Nemám chuť ani číst poslední knihu od ICEho, která vyšla.
    • Preed
      Ja som bral knihy od ICEho ako doplnkové.RoTCG mi vadila asi najviac lebo evidentne chcel byt velmi SE,potom ubral dejových linní a epických zbiehaní a pomohlo to,tie knihy sú jednoznačne horšie ako základná MKP ale nestalo sa mi ani raz,že by som chcel prestať čítať.Dancers Lament nepríklad je podľa mna veľmi dobrá kniha a je to opak SE,je to priamočiare a dobre sa to číta ale má to malazský feeling,oproti tomu Fall of Light je asi najhoršia kniha od SE,850 strán filozofovania o tom aká je vojna zlá a ako civilizácia nakoniec zožeria samu seba,problém je,že to nevyvažuje skoro žiadna akcia a niektoré pasáže v angličtine sú fakt choro písané,takže to ešte aj ide pomaly(ICE piše jednoduchšie).
      • TheGGG
        a kdo říká, že to musí být pořád akce...
        • Preed
          Nikto,iba hovorím,že ma to kvôli tomu nebavilo,pretože rozpraváť 850 strán o vojne bez vojny je celkom cez čiaru,Forge of Darkness(kde tiež toho veľa nebolo ale kniha bola kratšia) mi prišla nejak lepšie vyvážená,neviem,každopádne som zaznamenal aj kritiku od iných core fanúšikov,ale samozrejme stále je to SE a sú tam dobré veci len je to subjektívne najhoršia kniha od neho.Okrem toho,môžeme sa tváriť aké sú tie jeho knihy umenie ale každému sa páčia epické súboje velemágov,strety armád alebo duely epických hrdinov a to tu proste nie je.
          • TheGGG
            právě to je obsahem většiny jeho knih a proto není nic špatného na tom, že si dal taky od akce někdy párkrát pauzu...
    • Karsa
      Poslední knihu od ICE mám rozečtenou a musím říct, že mi sedí docela dobře (mám podobný názor na Jablko, Žezlo, Trůn jako ty). Určitě bych jí dal šanci, už jen díky prostředí, kde se odehrává - samotný prales je popsán naprosto úžasně a zase je to úplně něco jiného, než dosavaď v MKP bylo. Akorát teda hlavní ,,záporák,, nic moc.
      • TheGGG
        ICE je dobrej spisovatel, ale bohužel vedle Eriksona bledne a navíc mu v dost detailech nabourává lore...
    • ales.smutny
      OST, BnB i Assail jsou na tom stejně - skvělý setting, na začátku dobře rozjeté jednotlivé linie a pak se to celé rozpadne a postavy se začnou chovat víc a víc nelogicky a konec člověk doslova protrpí...

      U OST byla myšlenka, že zabil vímekoho, čímž je asi šestka, sedmička? Už napamatuju přesné číslo a ta předešlá čísla se drobet "protřídila," Mok se de facto stáhnul... Ale ne, fakt ani Blood and Bone, ani Assail moc nedoporučuju, protože jak zajímavě to začíná, tak hrozně to končí. Průšvih je v tom, že se tam dovysvětlí vše ohledně Crimson Guard a Assail řeší Silverfox...
      • Karsa
        To si mě moc nenalákal na druhou půlku BnB :D
        • ales.smutny
          Tak...třeba ti to sedne, ale minimálně ve dvou případech jsem si říkal "to jako vážně?" :)

          edit: ale cela pasáž s džunglí, kdy si vlastně zkusil napsat Srdce temnoty je dobrá, selhává to až při řešení jednotlivých linií a nejvíc u Crimson Guard.
          • Karsa
            Je pravda, že už teď se tak trošku posmívám, jak se ICE snaží ,,zakrývat identitu,, vojevůdce, přitom mě to bije do očí od cca druhé kapitoly. Tak čekám, kdy že příjde to ,,velké odhalení. :D
            No každopádně čekám na překlad Fall of Light z Kharkanas Trilogy(bez překladu ani ránu :)). Četl jsi v originále? Případně co na ni říkáš? Jestli se mám pořádně těšit :)
            • ales.smutny
              Stojí mi to v poličce - zjistil jsem, že si půlku postav z prvního dílu nepamatuju podle jména, tak si musím znova přečíst nejdřív ten :)
  • tak to bych videl na peknou tell tale serii. *3*
  • Sapkowski je ****t! Knihy napsal dobre ale az zaklinac 3 jako hra ho zviditelnila po celem svete a zvedla mu prodeje...nehlede na to ze za prve je witcher 3 jedno z nejlepsich neli nejlepsi rpg poslednich nekolika x let(chapu ze nekomu se to nelibi ale je to tak) a tak nejak se jim dost dobre povedlo vytvorit hru kde zaklad toho sveta a postav je dle knizni predlohy...coz je si myslim nejdulezitejsi...

    Takze bych se vubec nezlobil kdyby tuhle nabidku vzal a zkonstruoval CD Project Red....dal bych vlastni koule za dalsi takove rpg jako byl zaklinac...

    Sice delaj na tom Cyberpunku 2077 a ja se tesim ale uprime ja mam radsi fantasy a stredovek nez scifi .. :-)
    • Zaklínač 3 nej RPG? Jako fakt? Stereotypní combat, dodrbaný elixíry který si chlastám kdy chci - přitom příprava na boj byl v Z2 skvělá, pak tu máme nelogičnosti a díry v příběhu a lore ( nejen vůči knižnímu ale i hernímu co si CDP samo udělalo) Nemastnej neslanej klišé příběh, kde za zmínku stojí jen Baronova linka, stereotypní náplň vedlejších ale i většiny hlavních ukolů v podobě: Jdi za stopama, smradem a na konci tě čeká nudnej fight po 1001. A dalo by se ještě pokračovat :D Zaklínač je jen celkem slušný RPG. Nej by mohlo být kdyby ho CDP nadělalo pro masy - všechno nezjednodušovalo a nesoustředili se jen na grafiku v trailerech :D
  • Jen bych chtěl podotknout, že ten obrázek je úplně z jiné série a od jiného autora. Takže prosím o opravu.

    https://www.knihydobrovsky.cz/files/thumbs/mod_eshop/produkty/k/kolo-casu-2-velke-hledani-9788073982010.280299474.jpg
    • ales.smutny
      Ne, je to art z limitované edice GotM, konkrétně Anomander Rake.

      Akorát někoho napadlo, že bude super ten art přilepit na české vydání Kola času...
      • Tak v tom případě se omlouvám:)
        • Je to komický fail, protože Anomander je de facto jedna z hlavní postav Malazu a tohle je navíc ilustrace z limitovaného podepsaného vydání, co se prodávalo asi za 300 USD. Hodně se o tom diskutovalo, že ta obálka na Kole času je možná dokonce kradená, tj. použitá bez platné licence.
        • TheGGG
          to už jsem zažil vícekrát, že nějaká kniha měla obal z jiné série... nepřestanu nad tím kroutit hlavou...
    • ceske vydani ukradlo obal malazu, nic vic nic min
    • MickeyMutant
  • up_er
    Možná je to i dobře. Některý věci prostě nejdou ořezat aby to pak dávalo nějakej smysl. Ta serie je gigantická a velice komplexní. Nic co by se ve hrách dneska vyskytovalo :D
  • Mně by se líbil Zelaznyho Amber. Teď už na to máme technologii, aby to úžasně vypadalo a umělo to všechno, co je v knížkách. A možná bych si mohl zahrát i za Dworkina. *1*
  • TheGGG
    ten soubojový systém, to by musel být nějaký dynasty warrior na drogách (ale krvavej), nebo by se muselo hrát za nějakýho řadovýho vojcla, ale pak by zas s postavou každej zametal... nebo by byla dobrá nějaká řádná RTS ala total war, i když by asi byla pěkná soda, kdyby hrát jedním kouzlem vymazal půlku nepřátelské armády... nebo nějaký thief/assassin stealth kde by se hrálo za člena Claw a pořád se selhávalo ve splnění úkolu...
    BTW: určitě by ale bylo dobér, že by si člověk konečně udělal představu o uniformách jedontlivých frakcí...
    • Udělat by to jako poslední total war by tomu sedlo,armád ras a frakcí je tam požehnaně a imba hrdinů taky..
      • Magister_Peditum
        Akorat, že frakce Malazská říše by byla dost OP. *15*
        • TheGGG
          zase by jsi musel pořád řešit nějaká povstání... já bych hrál za segulehy a stačilo by mě nasadit tak 20 vojáků na každou bitvu...
          • Magister_Peditum
            No, v knize Jablko, žezlo, trůn 500 Segulehů vyřídilo bombardování morathskou municí...
            • Karsa
              Mluvíš mi z duše *15*
            • Magister_Peditum
              Karsa: Tam to bylo vysvětlený tak, že spolu neválčili x tisíc let a za tu dobu se válečná taktika Moranthů vyvynula trochu jiným směrem, než jak je měli Segulehové v paměti. Ale je fakt, že se mi jejich zpodobnění v Jablku moc nelíbilo. Dokud byli víc tajuplný, tak to bylo zajímavější. Já Esslemonta taky moc nemusím, ale holt je to pro mě povinnost. *15*
            • Karsa
              POZOR SPOILER Z KNIH
              Když jsem to četl, tak mě to dost zarazilo...... v co Segulehové vůbec doufali s tím útokem na Moranthský les. Jak jako vůbec chtěli ,,sestřelovat,, Moranthy, kteří lítají XX metrů ve vzduchu a hází munici. Přišlo mi to od Esslemonta trošku nedomyšlené.
            • TheGGG
              popravdě Esslemont napsal i větší h0vadiny.... já preferuju Eriksona a ten vyobrazil Segulehy perfektně. Esslemont je nějak moc rád zabijí...
      • TheGGG
        to je jasný, ale musely by sílu kouzel a postav oproti knize hrozně snížit, tam jsou některý postavy jak chodící atomovky. Každopádně některé bitvy z knih bych si teda ve hře na styl total war fakt chtěl zahrát. Je to už doba co jsem to četl, ale nakopad pr*el Letherasu nebo ubránit město (už nevím jak se jmenovalo) před Dominiem by bylo boží. Už si moc jiných bitev nevybavuju, ale určitě by se něco našlo
        • Karsa
          Město Kapustan (vím, dělám chytrýho, ale zrovna čtu podruhý třetí díl :D ). Za mě určitě ještě bitva Tiste Andi + Tiste Edur proti K'chain Che'male (v úvodu páte knihy myslím). Nebo bitva na konci desáté knihy.
          • TheGGG
            jop, finální bitva byla epická... nebo i nějaké alternativní bitvy by byly dobré. Třeba splnit Věštcův slib a zaútočit s armádou na ostrov Segulehů a i pár bitev v knížkách od ICEho by mohla být sranda, i když ICE mě tolik nesednul...
        • Tak to by se dalo vyresit,rozbitý chodby nebo tak...no ikdyz koukat se jak tam ty hordy dominia požírají a znasilnuji mrtvé vojáky,by byla síla..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit