Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Karsa
    Mluvíš mi z duše *15*
  • WH je malé studio a práce má dost... Tohle by spíše dal nějakému velkému studio které si může dovolit dělat více velkých her a má zkušenosti i lidi. V Evropě asi jen CD Projekt
  • Ahoj,
    Myslíte, že, kdyby se do toho pustili Warhose Studio (kingdom come deliverance), tak by to nezvládli?
    Co jsem zatím viděl z KCD, tak to vypadá, že obsahově je ta mapa 4x4 km velice slušně nabitá. + Kdyby se svět dělil na regiony, podobně jako ve WOW bylo by zpracování o dost jednodužší. Jinak s panem Ericsonem taky souhlasím, nerad bych se na hru se svým souhlasem díval skrze prsty..
  • Chidlink
    Tak když už chci rozečíst knižní serii, měla by mě zaujmout už prvním dílem. Normálně bych už druhý díl nečetl, ale přeci jen recenze byli až podezřele kladné a tak jsem dal šanci i druhému dílu a opět jsem se spálil. Třetí díl už fakt číst nebudu. Jsem pracují člověk, nemám tolik času. Co jsem pak tak vyčetl hodně věcí se vyjasňuje až v dalších dílech, ale kašlu na to abych si pamatoval každou větu z prvního a druhého dílu a čekal, že se mě třeba v sedmém dílu nějaký odstavec vyjasní.
    A to není to jediný: Např. Coltain nebo jak se ten geniální vojevůdce jmenoval, obětuje koně aby ostatní koně mohli běžet rychleji do kopce. Opravdu geniální tah geniálního generála. Nebo jak se tam z ničeho nic objevila ta obchodnická karavana nebo co to bylo ke konci a pomohla mu. To už jsem se vážně musel smát. A takové nesmysli jsou v obou knihách od začátku do konce.
    Další věc, autor nepíše knihy pro čtenáře, ale pro sebe. Je mu jedno jak se čtenář u knihy bude bavit. No ale pár idiotů mu to sežralo a ostatní ovce se jen připojili do stáda a teďka se ve chlívku poplácávají po zádech. Můžete říkat že jste četli něco výjimečného, gratuluju. *7*
  • Eriksona chápu. Podle mě hru zachycující CELÝ Malaz udělat fakt nejde, aniž by se z toho nestal paskvil. Uměl bych si představit nějak z toho "vyselektovat" kousek, jenom volně napojený na zbytek, hrát třeba stealth akci za Spára, apod. - ale bylo by to HODNĚ těžké a chtělo by to hodně dobrého scénáristu.

    Ale stejně mi jeden fantazie a představuji si tu cutscénu zakončenou slovy "Synu noci, znovu jdem zvážil-"

    Případně quest Iskaral Pust vs. Kruppe na mezcích. Nebo Tehol, Bugg a slepice.

    Bože, to by bylo zlo. *1* *1* *1*
  • Podle mě jsi přestal moc brzy. Ze zkušenosti vím, že hodně lidí první nebo i druhou knihu zahodí, ale pak je to chytne a nemůžou se odtrhnout. "Měsíční zahrady" jsou trochu mimo, Erikson tam ještě nebyl vypsaný a neměl ten svět tak ujasněný. Ale jak se rozjede Psí řetěz a ve trojce obléhání Capustanu, armáda kanibalů, "zombíci" T´lan Imassové... tak už nejde přestat. *1*
  • Je to komický fail, protože Anomander je de facto jedna z hlavní postav Malazu a tohle je navíc ilustrace z limitovaného podepsaného vydání, co se prodávalo asi za 300 USD. Hodně se o tom diskutovalo, že ta obálka na Kole času je možná dokonce kradená, tj. použitá bez platné licence.
  • Magister_Peditum
    Karsa: Tam to bylo vysvětlený tak, že spolu neválčili x tisíc let a za tu dobu se válečná taktika Moranthů vyvynula trochu jiným směrem, než jak je měli Segulehové v paměti. Ale je fakt, že se mi jejich zpodobnění v Jablku moc nelíbilo. Dokud byli víc tajuplný, tak to bylo zajímavější. Já Esslemonta taky moc nemusím, ale holt je to pro mě povinnost. *15*
  • Má pravdu. Udělat takovou obsáhlou knihu / knihy do velké AAA hry...To by byla sakra práce muselo by to být značně zjednodušené aby se to zaplatilo....
    To snad raději styl POE apod...

    Raději než tohle mám: Kronika Královraha. Tady to je moc wtf....viz jak zde někdo psal o těch superhrdinech
  • Zaklínač 3 nej RPG? Jako fakt? Stereotypní combat, dodrbaný elixíry který si chlastám kdy chci - přitom příprava na boj byl v Z2 skvělá, pak tu máme nelogičnosti a díry v příběhu a lore ( nejen vůči knižnímu ale i hernímu co si CDP samo udělalo) Nemastnej neslanej klišé příběh, kde za zmínku stojí jen Baronova linka, stereotypní náplň vedlejších ale i většiny hlavních ukolů v podobě: Jdi za stopama, smradem a na konci tě čeká nudnej fight po 1001. A dalo by se ještě pokračovat :D Zaklínač je jen celkem slušný RPG. Nej by mohlo být kdyby ho CDP nadělalo pro masy - všechno nezjednodušovalo a nesoustředili se jen na grafiku v trailerech :D
  • tak na prvé čítanie som sa dostal sotva do polovice prvej knihy a skončil som. tiež som v tom nenašiel "to svoje". ale po čase som sa vrátil, dal sérii druhú šancu a neľutujem. ak si nájdeš chvíľku, určite tomu daj druhú šancu, oplatí sa to. ak ťa to znovu nechytí, stratíš len nejaký čas, ale ak sa v sérii nájdeš, užiješ si ju ako máloktorú inú. a to ja nie som nejakým skalným zástancom, ako tu poniektorí s patentom na kvalitnú literatúru.
  • TheGGG
    to už jsem zažil vícekrát, že nějaká kniha měla obal z jiné série... nepřestanu nad tím kroutit hlavou...
  • TheGGG
    právě to je obsahem většiny jeho knih a proto není nic špatného na tom, že si dal taky od akce někdy párkrát pauzu...
  • Tak v tom případě se omlouvám:)
  • Preed
    Nikto,iba hovorím,že ma to kvôli tomu nebavilo,pretože rozpraváť 850 strán o vojne bez vojny je celkom cez čiaru,Forge of Darkness(kde tiež toho veľa nebolo ale kniha bola kratšia) mi prišla nejak lepšie vyvážená,neviem,každopádne som zaznamenal aj kritiku od iných core fanúšikov,ale samozrejme stále je to SE a sú tam dobré veci len je to subjektívne najhoršia kniha od neho.Okrem toho,môžeme sa tváriť aké sú tie jeho knihy umenie ale každému sa páčia epické súboje velemágov,strety armád alebo duely epických hrdinov a to tu proste nie je.
  • Dík za tip na Tales of Maj'Eyal. Vypadá to zajímavě a na domovských stránkách https://te4.org/ to je ke stažení zdarma :-)
  • TheGGG
    a kdo říká, že to musí být pořád akce...
  • Preed
    Ja som bral knihy od ICEho ako doplnkové.RoTCG mi vadila asi najviac lebo evidentne chcel byt velmi SE,potom ubral dejových linní a epických zbiehaní a pomohlo to,tie knihy sú jednoznačne horšie ako základná MKP ale nestalo sa mi ani raz,že by som chcel prestať čítať.Dancers Lament nepríklad je podľa mna veľmi dobrá kniha a je to opak SE,je to priamočiare a dobre sa to číta ale má to malazský feeling,oproti tomu Fall of Light je asi najhoršia kniha od SE,850 strán filozofovania o tom aká je vojna zlá a ako civilizácia nakoniec zožeria samu seba,problém je,že to nevyvažuje skoro žiadna akcia a niektoré pasáže v angličtine sú fakt choro písané,takže to ešte aj ide pomaly(ICE piše jednoduchšie).
  • TheGGG
    jop, finální bitva byla epická... nebo i nějaké alternativní bitvy by byly dobré. Třeba splnit Věštcův slib a zaútočit s armádou na ostrov Segulehů a i pár bitev v knížkách od ICEho by mohla být sranda, i když ICE mě tolik nesednul...
  • ales.smutny
    Stojí mi to v poličce - zjistil jsem, že si půlku postav z prvního dílu nepamatuju podle jména, tak si musím znova přečíst nejdřív ten :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit