Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • JamesFaith
    O bych zase netvrdil, existuje i spousta případů, kdy byl autor nadšen. Tohle je založeno čistě na schopnostech člověka, co to adaptuje, přístupu autora a stejně tak i na náhodě.
  • zajímavé je, že Diablo má své kořeny snad v nejvíc hardcore herním žánru jaký existuje - v roguelike. Diablo vzniklo z roguelike, má roguelike kořeny.
    http://www.roguebasin.com/index.php?title=Diablo

    a když si zahraješ nějaké skutečné roguelike - NetHack, Angband, ADOM, Crawl - tak zjistíš že je to tak. Nejlepší roguelike je ale Tales of Maj'Eyal. Když do toho pronikneš, zjistíš že je to jako Diablo, jen promakanější.
  • Už tu radši nic nepiš jen ze sebe děláš většího vola(i když kdo ví jestli to vůbec ještě jde)
  • Ano tady jde krasne poznat, ze chidlink je dmnt, ten pribech neni zmateny jen je slozity. Popravde nektere veci zacnes opravdu chapat az po druhem cteni.
  • MKP neni pro kazdeho, nic si z toho nedelej a bez si radsi pustit dalsi dil ordinace v ruzove ulici
  • Určitě. Samozřejmě, že nějaký příběhový party RPG třeba na dnd systému bych bral hned, ale dneska ti v AAA světě nic jinýho, než primárně rubačku neudělaj. Akční RPG se líp prodávaj masám, Diablo bylo zásadním zlomem v tomhle směru.

    Jinak ve velikosti světa bych neviděl problém. Hry jako Planescape nebo Baldur's Gate to zvládly v pohodě, přitom ty světy jsou taky dost komplexní. Není třeba obsáhnout všechno.
  • MickeyMutant
    Jasně, že se mu nelíbí. Každý autor, který si ve své fantazii vytvořil nějaký fiktivní svět, je zklamán, když se setká se svou vizí realizovanou někým jiným. Často ji ani nepoznává, protože si ji v hlavě zkomponoval zcela unikátně a nepřevoditelně bez opravdu úzké spolupráce s oním realizátorem. Když to chceš mít podle svých představ, udělej si to sám a přenech jinému, když potřebuješ peníze. Což zřejmě autor tak úspěšné série nepotřebuje.
  • 75% fantasy komunity celého světa, včetně mě, s tebou nesouhlasí..
    Ale samozřejmě máš pravdu. *3*
  • Chidlink
    Neřekl bych že jsem líný, jak zde naznačuješ, přečetl jsem už docela pěknou řádku knih a můžu s klidem říct, že tohle bylo to nejhorší. *12* Autor neumí psát je to kostrbaté, jak záda stoleté babky. Charaktery v knihách nejsou.
    Mnohem lepší je např. svět Joe Abercrombieho, ten by si zasloužil hru nebo film.
  • Magister_Peditum
    O MKP lze říct leccos, ale že tam není humor, to fakt ne. Takový Stínupán, Iskaral Pust, Raest, Mistr Kápě nebo Tehol a Bugg by fakt nesouhlasili. Je pravda, že první díl je napoprvé opravdu trochu zmatený, protože autor toho moc nevysvětlí a hodí čtenáře rovnou do vody, a teprve za pochodu objasňuje zákonitosti toho světa. Holt někdo je línej a zvyklej, že mu kniha všechno naservíruje na stříbrném podnose.
  • tak, podla mna prisli k nim len s navrhmi na akcne rpg, tj rubacky
  • mně to začalo bavit až koncem druhé knihy, opravdu dobrá byla ale až třetí kniha. Zatím mám přečtených 5 knih a dal jsem si pauzu. Rozhodně to ale dočtu. Skutečný děj se začíná rozjíždět až někdy koncem druhé knihy (chromý bůh), první kniha je jen jakýsi prolog.
  • Chidlink
    MKP Je dle mého názoru vyhypovaná ptákovina. Četl jsem první dvě knihy a byla to děsná nuda, vůbec mě to nebavilo. Humor žádný, postavám nefandíte, jelikož je autor vůbec nepopisuje a tak vám nepřirostou k srdci. Příběh zmatený.
  • Magister_Peditum
    Některé knižní světy jsou do her prakticky nepřeveditelné, aniž by ztratily svoje původní kouzlo. Ale ruku na srdce, vážně by nešlo udělat nějaké MKP příběhové rpg ve stylu Tyranny? Ta se dle mého MKP podobala až nebezpečně moc.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit