Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ahoj, mám radši Twich, protoze tam jsou lepší hry s lepší grafikou a moji oblibenou Youtuberkou je Lucy Pug. Kdo souhlasi dejte lajk a klidne muzete dát Lucy i odber♡
  • Hledam jmeno jedny hry, treba mi nekdo poradi :)

    Hra na 286ku , ega/cga/vga volba grafiky, hralo se za Davida Crocketta nebo nekoho takovyho , bylo to 2dcko bez scrollingu, imho se tam hazela sekera a nuz a zabijeli indiani a pistolnici, splhalo se po skalach a mezi lokacema se prejizdelo na kanoii , ovladani bylo dost nemotorny , nevzpomene si nekdo?( podle toho popisu asi ne , ale treba si nekdo vzpomene ) :D hledal jsem to dlouho ale bez uspechu... Diky moc
    • Nemyslis colorado? hral jsem to teda na amize ale popis sedi
      • jj tj ono, diky moc
    • Khanemis
      Tipoval bych, že by to mohlo být Colorado (odkaz na emulaci přímo v prohlížeči), ale sám jsem to nikdy nehrál:)
      • Diky moc! to je ono
        • Khanemis
          Rádo se stalo. Přeju fajn hru a vzpomínání:))
    • Ugh! Nemáš zač.
      • taxikare jsi tam fakt nedelal ;)
  • DOPORUCENI PRO AUTORA CLANKU:
    https://www.youtube.com/watch?v=w5OSOY2oOMI&list=PLDmZhPdI8SkePlwz8CPhxPi2bS20QFQ4d
    Nejenze se podiva na sva oblibene hry, ale jeste se muze ledascemu priucit.
    (Nechapu, proc delate clanek o retro gamesplay videich na youtube, misto abyste udelali promo kolegum z Vasi staje?)
    RETRO NATION RULEZ *14*
  • No díky tomuhle sledování jsem napřiklad zjistil že onehdá jsem se pustil do něčeho na co jsem neměl a pak toho litoval.Jsem si pořídil hru fate gates of dawn sem si poctivě kreslil na čtverečkovaný papír mapu atd.A po jednom počmaraném sešitě jsem to vzdal a teď vím že jsem nebyl sám.A teď nelituji alespoň sem se do tého pustil.
  • Jen vic clanku o tom na co muzeme koukat na youtube. Treba o tom ze na youtube muzeme koukat na youtubery nebo na letsplaye! :D
  • Prvé diely Harryho Pottera boli zaujímavé. Vyšlo 5 verzií na rôzne platformy a každá bola iná. Ako prvú som hral PC verziu dvojky. Na hru podľa filmu to nebolo veru zlé. PS1 verzia bola taká skôr pre deti. Zjednodušená Zelda s minihrami. Ale ten soundtrack! Vyhralo to dokonca cenu BAFTA.
    Pre zaujímavosť nedávno na Reddite písal jeden vývojár jednotky a dvojky o tom ako na tom robili. Jednotku robili ešte pred tým než vyšiel film a filmári im nechceli nič poskytnúť, takže vychádzali len z materiálov, ktoré našli v novinách! To aj vysvetľuje to, prečo je to od filmu tak odlišné.
    Rovnako im vydavateľ (EA) zakázal medzi tímami, ktoré robili jednotlivé verzie, komunikovať! Ale predsa len im PS1 tím poslal nejaké demo, odkiaľ jednu časť hry okopírovali. Najzábavnejšie bolo, keď mu tam niekto napísal, aby pozdravoval toho, kto robil tie stealth časti (knižnica), že ho nenávidí. Na čo mu odpísal, že to robil on *1* .
    HP hry ma prestali baviť spolu s celým HP. Bolo to fajn, pokiaľ z toho nespravila autorka teenagerskú trápnu drámu.
  • Az jednoho dne prijdu na to jak se jmenovala DOSova hra co sem hraval u mamky v praci, tak vsecky zahady sveta budou vyreseny - chodil tam borces s kusi, videno zvrchu, zabijel prisery v urcitem bludisti a nekde ve 3. misi ci hned ze startu bylo cele bludiste plne "spicich" priser kterych se nesmel dotknout a opatrne mezi nema prochazet, sbirat truhlice atd. Uvodni obrazek byl moc pekny pixel art onoho borce s kusi co mezi hordou priser provadi snad i nakou zachranekyni....co ja sem se nagooglil a nic nenasel
    • https://classicreload.com/demon-stalkers.html
      • Omg jo!!
    • Get Medieval?
      • bohuzel ne, moc moderni grafika, toto byla opravdu hra doby prince, chicago ci tak...i kdyz kvuli opozdeni naseho trhu i technologii na rok nelze spolehat tak to ani nezkousim
        • jnsCZ
          A nebyl to náhodou Gauntlet 2?
          • Bohuzel, leda by mi pamet neslouzila, ale je to hooodne blizko, no Gauntlet 2 to urcite neni a jednicka vypada spis na maty/NES....ale uz sem chtel juchat :D Bohuzel jak rikam, je to zahada zahad
  • Pocity, které se snaží autor popsat, znám. Narozdíl od retro stálic, které si člověk občas doteď zahraje (v mém případě třeba první Civilizace, C&C Red Alert 2 + datadisk Yuri´s Revenge, Heroes 3 a pár starých adventur), je to s návratem ke hře, kterou člověk opravdu naposledy viděl jako dítě před fůrou let, úplně jiné. To náhlé zaplavení vzpomínkami a pocity je težce popsatelné. A čím víc her člověk v mládí okusil, tím víckrát si teď může střelit dávku instavzpomínek *4*
  • TheGGG
    než staré hry, to radši video, kde chlápek pálí klubko nití rozžhaveným nožem
    • no jo no, když nemáš na co vzpomínat a bere tě týpek co pálí klubko nití rozžhaveným nožem... :D
      • TheGGG
        když jsem viděl některé ty staré hry, tak si říkám, že je lepší zapomenout... kdepak, hry nejsou víno, spíš šunka, která je horší a horší, čím je starší
        • Náhodou, třeba takový Super Mario Bros., kterého jsem se jako dítě nahrál stovky hodin na těch čínských předělávkách NESu, tak ten mě baví do dnes. To samé třeba Goonies, Baloon Fight nebo Battle City.
  • Taky čučím na YT, taky jsem starší škola, ze starých her mám nainstalované (spíš nedohraju) Settlers 2, Caesar 3, Raiden Legacy a NFS Underground 2. Ty Spéédi snad taková vykopávka zase nejsou… Dobrá, jak pro koho… Přesto se nepovažuju za nostalgika. Nemám rád pixel art, a jakože výjimky potvrzují pravidlo, zlatej starej DOOM… Kdybych to teď nainstaloval, znovu mě to 100% chytne! Co jsem to ještě z těch vykopávek v posledních letech hrál? Heroes of Might and Magic 2, Theme Hospital, TTD, Pharaoh, vlastně je toho víc, ale zase nijak přehnaně :-) Máme tu GoG, máme tu MAME. A co je vlastně starý? Moje babička jaksi 15 let není... Slza-káp, náhodou je pěkný, že díky YT si můžeme téměř cokoliv během chviličky připomenout. 1990, Konami, Lightning Fighters!! Pro vás nic, pro mě krása prvním zvukem. A že nejsem nostalgik :) První Fifa? Ta první. Poslední Fifa? Road to the World Cup (1998). Jo, viděl jsem, lehce i hrál nějaký ty novější, řidší mlhu mám kolem 2011, zkrátka na tenhle herní žánr už jsem dědeček… Pozor, blizzárdí HotS mastím pravidelně :P Ne kvůli PíVíPí, prostě mám rád ty postavičky :-)) Harry Potter, Harry Potter… Hale, o Harryho tady vůbec nejde, článek je pro mě dobrej z úplně jinýho důvodu. Není to jen další standardní info, co, kdy, jak… Samozřejmě, i tohle je důležitý, ale je to tak nějak norma pro kvalitní herní web. Zkrátka za poškoláky chci říct, že jakákoliv (nemusí bejt 100% pravda) nástavba nad onu normu je super.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit