Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ono tohle sledování letsplayů má dvě strany mince. Jasný, člověk zavzpomíná na ranná 90. léta, zavzpomínáš na to, jak se před školou měnily hry, jak sis o hodinách psal poznámky, kam tě kroky povedou plácnu v Might and Magic VI Mandate of Heaven. Z kapesného sis šetřil na Score, Level, Gamestar, Excalibur a Rybka s Andrewem byli naše modly....a zavzpomínáš i na Bílčocha, Zvelebila a spoustu ostatních, ALE....

    Neni nic horšího, než si pustit letsplay hry ze začátku 90. let a kliknout na nějakýho psychicky narušenýho youtubera, kterýmu je 30+, vysí(r)lá ze svého dětského pokoje, vyluzuje dementní skřeky a je to od pohledu obtloustlej, sociopatickej panic - bohužel většina těhle existencí na youtube :( to si pak občas řekneš, že si nechceš kazit krásný vzpomínky na hry ze svého dětství.

    Čest výjimkám, například banda z Games.cz dělá svojí práci na úrovni a moderátoři se chovají jako lidi a ná jako pacienti
  • ja si to tedy radeji zahraju , dokola se u me toci doom(+ ruzne variace brutal ) hexen , heretic , warcraft 2/3, blood , gta 2,vice city, sa , vc, mafia 1, morr, obli , return cw , ut 99/04, gothic 1,2, stronghold , dn , S warrior + hromadu Nes her

    jinak jsem dost prekvapen kolik lidi to do dnes hraje online , samo u her u kterych to jde nebo ze mam aspon dost stejne "postizenych" kamaradu s kteryma to rozjedem pres hamachi nebo ruzne mody
  • maros.goc
    s článkom súhlasím úplne, len u mňa je to tak, že vyhľadávam výhradne videá bez komentára a miniatúry youtubera niekde v rohu obrazovky, proste len hranie, nič viac :)
    • kubi-wan
      Přesně tak... nechat si rozmetat nostalgii nějakym blábolícim chytrolínem za to nestojí.
      Tak jako tak, já si ty hry většinou spíš radši rovnou zahraju.
  • Clanek je vyborny, dlouho jsem tu takovy necetl.
    Sice Fifa a Jindra neni muj salek kavy, a to pisu velice diplomaticky, lec pro nas jeste ze starsi skoly jsou stejne pecky, ne mnohem mnohem vetsi veci typu Agony, Shadow of the Beast, Indy IV, aj. Tj. Amiga a zacatek devadesatek, Andrej, ICE... Ale koho to dneska zajima, ze :). Jezis, to uz jsem tak stary :D?
    • Mart9
      Ano, seš hodně starý.
  • Díky za výborně napsaný článek a připomenutí dob dávno minulých *3*

    Aby bylo jasno, já se taky přidávám k těm starým, kteří trávili mraky času u Amigy a četli recenze od Andrewa a Ice... Možná ty vzpomínky jsou silnější už i díky tomu, že pro hru jsem musel jet třeba i 100km abych ji měl a jinak jsem si jí vážil. Dneska je to nuda...koupím, dohraju a odhodím *1*

    BTW: Black Crypt jsem poprvé v životě dohrál letos a byla to heuréka *4*

    Amiga rulez!
    • Dobrý! Já jsem si Black Crypt letos koupil přes e-bay a těším se, že si ji poprvé zahraju. Zatím si jen zálibně prohlížím krabičku. Tehdy jsem byl PC-čkář a mohl jsem jen smutně koukat na recenzi v Excaliburu 12...

      Tohle je přístup ke starým hrám, slzení nad youtubem je pro slabochy.
  • Stejný nostalgický pocity mám u age of empires 1 :)
    • Lukyz
      Wololo *1*
  • Jack1947
    Jo když je nějaskej vhodnej retro kanál proč ne třeba tady na Games, prostě lidi co moc v devadesátkách nehráli se pak celkem rychle dovzdělaj *3* Takže jo sledovat ale jen lidi co o tom něco vědi, nebo jsou dobře připraveni.
  • popravdě, mnohem víc času na youtube trávím pouštěním hudby než sledováním her nebo nějakých youtuberských šašků
    • Na hudbu mám spotify free, ale s těma šaškama souhlasím
  • Odulin
    Moc pěkný článek! :) S bratrem takhle občas nad láhví soutěžíme, kdo si vzpomene, jak se jmenovalo to či ono. Zatím jsme vždy vše podle nějakých indícií na netu našli... až teda na jednu amigáckou hru (pracovní název 'kachničky'), kterou jsme hráli u známých. Vlevo se myslim hráč pohyboval nahoru dolu a lukem tuším střílel doprava balonky nebo kachničky nevim :)) A pak automatovku s klukem a holčičkou a kouzelnýma hůlkama a začínalo to v lese :D
    • Nebude to Pooyan?
      • Jééé, to jsem hrával, na to jsem úplně zapomněl. Díky za připomenutí.
    • Za ty kachničky pěkně děkuju, na to si totiž teď matně vzpomínám taky a kdovíjak dlouho mi to bude strašit v hlavě, co že to vlastně bylo :D Mám pocit, že za balonky byly plusový body a za kachničky mínusový (nebo obráceně?), dost dobře si vybavuju jak to vypadalo a taky že mi to jako prckovi připadalo hrozně těžký :D
  • Khanemis
    Také si staré hry raději zahraju (pokud je to alespoň trochu možné) než se jen dívat na čistý gameplay. Pokud je to ale provázené dobrým komentářem (jako například ve zdejším retru nebo třeba u LGR), tak to si rád pustím, protože se leckdy o nějaké té staré hře dozvím leccos nového, o čem jsem tehdy neměl ani tušení:)
    Zrovna dnes jsem si s chutí připomněl starou Romerovu plošinkovku Dangerous Dave, u které jsem svého času strávil moře času, přestože není vlastně nijak dlouhá.)

    Ačkoliv je fakt, že když zrovna člověk po něčem pátrá a nemá přesné tušení, tak je snazší se podívat na to video, než shánět spoustu hratelných funkčních her. Na to je čas až po přesné identifikaci:)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit