Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Byla zmínka o zobrazovaných otravných číslech poškození, ale nebylo už psáno, jestli tu blbost jde vypnout. Jak to teda je? Tyhle MMO prvky mi docela pijí krev u takových her. 

    • maros.goc

      Dajú sa vypnúť.

  • Díky za recenzi  Šárko, jen bych se rád zeptal jestli si hrála klávesnice,myš nebo gamepad. (na RPG se hodíš spíš gamepad, ale vzhledem k tomu, že tady se jedná o střílení spíš bych radši klávesnici, tak co? )

    • 0tecFura

      Na promakana rpg se hodí právě víc klávesnice bych řekl. Už jen kvůli spellum, perkum a nebo schopnostem, které máš prirazene napr. k číslům. 

      • iSpirit

        CDP ještě neudělal promakane RPG. RPG prvky u jejich her jsou jen gimmicky. Takže gamepad bude v klidu.

        • Neni to ten legracni pan,co odecita recenze s 10 a vyzdvihuje ty s nejhorším score vyzdvihuje?

          • iSpirit

            Dobre všichni vime, jak funguji  recenze u těch megahypovanych her jako TLOU2 či C2077. Jestli si myslíš, ze si hra zaslouží 10/10, když je prospikovana bugami, tak te u toho nechám. 

            • Prvni DS byl pri vydání prospikovany bugy a to jak na konzoli,tak na pc,nepamatuji si,ze bys rval v recenzi, ze je vysoká známka.

              • iSpirit

                Reakce na příspěvek:

                To jsou lži a fabulace. Jsi k smíchu.

                • Reakce na příspěvek:

                  Bereš na to nějaké prášky? PC verze DS zabudovaná až na strop. Konzolova propady FPS, nedoskakujici textury atd. zejmena na PS3...nebo chceš říct, že to tak nebylo? Přesto je to jedna z nejlepších her vubec a hra si odnesla tady 10/10.

                  • iSpirit

                    Reakce na příspěvek:

                    Jinak jsi Veskoslav.!registrace 7.12 a obraty s praskami?

                    • Reakce na příspěvek:

                      Kamo, obrat vem si prášek je starší jak ty. A to ze každý proti Tobě je ten trouba Veskoslav je o tobě taky známé. Stejně jako tvoje slepá láska k DS. A hodnocení 10/10 jsem mel na mysli na Games. Dle tve argumentace ohledně CDP bys musel takové PC verzi DS dat tak 2/10, protože byla prakticky nehratelna bez módu. 

                      • iSpirit

                        Reakce na příspěvek:

                        Veskoslave uklidni se, prosím te. Ještě poznám styl tvého vyjadřování.

                  • iSpirit

                    Reakce na příspěvek:

                    Taky nedostávala 10/10 prumer MT PC verze 85% a konzolové 89%. Hra byla v podstatě bez hypu a legendou se hra stala až po vydání. Přestan tady lhát.

            • A přesně tak víme jak fungují recenze se záměrně nízkým hodnocením. Ty jsou většinou cílené na to přitáhnout pozornost a zvýšit čtenost. 

    • cms.sarka-tmejova

      Na klávesnici a při některých přestřelkách z jedoucího auta na pohyblivé terče jsem byla ráda, že mířím (myší). Jde tam nicméně zapnout auto aim/assist.

  • Harshday

    Mně ta recenze moc neřekla, ale trochu mě zarazila obtížnost? Je tam volba obtížnosti? Mluvilo se tam o tom, že tam je spousta věcí, které se dají vyrobit, použít,nosi  atd., ale nemá to tak velký vliv a není to ve výsledku potřeba. Na jakou obtížnost hrál recenzent hru(pokud tam tam volba je)?

    • maros.goc

      No o tom hovorím, recenzia je dosť slabá. Ale to tak, keď treba stihnúť embargo, lebo inak by čítatnosť nebola. :D Hodíme tomu neutrálnu 9tku (ani nie 10, pretože nie som si istý, že tá hra je taká dokonalá, ani 8 lebo nie som si istý, že tá hra má až toľko chýb)

      • Harshday

        Já tady asi nebudu hodnotit kvality recenze, to mi nepřísluší. Myslím si, že to akorát chtěl recenzent stihnout brzy. Chybí mi tam pár věci, které by mě zajímaly, ale stejně už mám předstáhnuto a ve čtvrtek to zjistím. Alespoň mi ta recenze řekla, že po tom velkém hypu to není úplný propadák.

    • Jako Zaklínač. Easy a normal prakricky neovlivnuji tvé parametry. 

      • A jak to byla super hra... :-D

    • ales.smutny

      Je, na Normal.

      • Harshday

        Tak to jsem si oddechl, nemám rád hry, které jsou lehké a zaklínač 3 byl strašně lehký(pochod smrti), tak doufám, že toto bude obtížnější (nebo alespoň ta největší obtížnost bude trochu výzva).

        • A uz jste dohral Doom: ancient gods na nocni muru?

        • owny

          Nejtěžší souboj v Zaklínači 3 na pochod smrti byl hned ten první s partou ghúlů, tam jsem umřel snad víckrát než potom ve zbytku hry.

        • Oddychl jsi si ze na normalni obtiznost nema gear a skilly vliv? Me to teda spis vydesilo.

          • Harshday

            Tak já nevím jak to bude, čekám, že to bude něco jiného, když se u této hry jedná o FPS.

        • maros.goc

          To určite nebude nejaká superťažká hra.

          • Harshday

            To netuším, ale pořád budu doufat.

  • Díky Šárce za recenzi, četla se skvěle a oceňuji, že se vyhla spoilerům, narozdíl od jiných webů, kde se detailně popisují třeba side questy včetně jmen a rozhodnutí, která jsou před hráče postavena.

    O tom, jestli je přes 40 hodin v takto rozlehlé hře dost na její recenzování by se dalo polemizovat donekonečna, ale každý přece asi ví mnohem dřív, než hru dohraje, jestli ho baví, bude ji finišovat na 100%, případně hrát znovu, nebo ne. Mě něco nebavit prvních dejme tomu 5 hodin, tak nad tím nemarním čas, a tady by mi vůbec nevadilo, kdyby ta odehraná doba Šárkou byla o polovinu kratší. A řekl bych, že někdo, kdo 100% Valhallu v podobných open-world hrách umí chodit.

    Klíčové tady dle mého je, že Šárka má nutkání se se hned po dohrání do hry vrátí. Osobně nepamatuju hru, krom From Softwarovek, kde by chuť rozjet nový playthrough byl okamžitý, a tady to dle recenze vypadá velmi nadějně.

    • U takového Godfall vydržet 5 hodin, to by bylo hodně velké utrpení. Ta hra je repetitivní už po 2 minutách.

  • Super recenze Šárko, díky za ní!

  • Tak i v Zaklínač neměly perky například na nejnižší obtížnost nejak moc smysl, stejně tak používání olejů, lektvarů atd a pouze něco zvyšovaly.



  • celoush

    Fanoušci na herních serverech, kde již vyšla recenze: "Jak to, že už máte recenzi na Cyberpunk tak rychle? To jste to určitě odflákli, pořádně nehráli a neprozkoumali!!!"

    Fanoušci na herních serverech, kde dosud nevyšla: "Jak to, že ještě nemáte recenzi?"

    Prostě zlatíčka :)

    • LiarForHire1

      Co bys čekal od komunity, kdy je 30 procent děti, které dostávají peníze na hry od rodičů a dalších 30 jsou emocionálně nevyrovnaní mladí muži, kteří pláčou nad tím, že jsou ve friendzone ? 

  • Žánr: RPG

    "Perky nemají na nic moc vliv, stejně tak jako gear" 

    Verdikt: 9/10

    tak jo :)

    • spoock

      mě spíš zajímá, jestli ta hra opravdu je na 9/10 i když je to bugfest, snad se to nebude sypat pod rukama jako KCD, tady bude platit, že pravidelné ukládání hry bude kuprospěchu všech, když si vezmu jak KCD nutilo hráče savovat co nejméně a přitom se to rozbíjelo na každém kroku, lahůdka

      • Jack1947


        https://games.tiscali.cz/recenze/kingdom-come-deliverance-recenze-309248

        Myslím že tady to oproti Cyberpunku dost odneslo... nebo šlo o Vávrovo že překoná Skyrim ? hmm...

      • LiarForHire1

        Nebude to tak relevantní, day one patch jistě ukáže ten měsíc práce navíc. Bude to tedy o 20% menší bugfest.

      • Tak to já KC projel týden po vydání bez větších problémů. 

        • Bumtaratabumbumbum

          Já hrál KC:D asi 14 dní po vydání (při vydání na GoGu) a krom občasného doskakování textur a problikávání oblečení jsem moc bugů nepotkal. Až mě to trochu mrzelo, protože z videí mi přišlo, že některé ty bugy byly docela vtipné. Naproti tomu třeba u takového Pillars of Eternity (které teď hraju) se mi běžně stává, že po zabití nějaké postavy se mrtvola rozletí náhodným směrem přes celou mapu. Jednou se mi to stalo u nějakého obřího draka. To bylo docela vtipné no.

      • chápu..já jsem třeba na KC:D měl pre-order a přehrál jsem to snad do týdne od vydání jen s malýma problémama (slavíci), jinak jsem to úplně miloval, dlouho jsem nebyl z ničeho tak nadšenej. Ale u Cyberpunku mě neláká celej ten setting, tak jsem doufal že to bude dobrý ..herně

    • Ta citace jen odkud? Nemáš zdroj?

      • nemám, vycucal jsem si to z prstu, ale jestli jsi recenzi četl určitě tam najdeš jistou podobnost - třeba až takovou, že svůj komentář shledáš jako naprosto zbytečné rýpalství

    • maros.goc

      Je evidentné, že hrala na najľahšej náročnosti. Čítal som inde, že práve na tej najjednoduchšej ten RPG systém nemá zmysel.

      • alzbeta.trojanova

        Šárka to hrála na "normal", jak ostatně hrajeme všechny recenze v Games. Pokud si pamatuju dobře, tak třeba Zaklínač byl na normal úplně stejně jednoduchý a nebylo třeba řešit nic moc kromě vybavení. Člověk si to musel spustit až na nejtěžší obtížnost, protože i ta třetí (tedy o stupeň nad normalem) vůbec nenutila do pořádného RPG.

        • maros.goc

          z toho dôvodu nechápem prečo sa stále recenzuje na normal, keď to evidentne nemá žiaden zmysel

          • Bumtaratabumbumbum

            Recenzuje se na normal, protože průměrný hráč (tedy většina hráčů) to bude hrát taky právě na normal.

          • Obtížnost normal má být vybalancovaná obtížnost a měla by být hratelná tak, jak byla hra zamýšlená ke hrání pro většinu hráčů. Tedy i vhodná na recenzi. Vyšší obtížnosti by měly být pouze přídavek pro hráče co hledají opravdu výzvu a nižší naopak pro někoho, koho nezajímají herní mechaniky, ale pouze příběh apod. 

            Pokud je hra na normal lehká jak na very easy a není u ní potřeba využívat 50% herních mechanik, tak bych to bral jako mínus a nezvládnutou podstatnou část herního designu. 

      • uf, snad to tak je

        • Už v jejich předchozích hrách to tak bylo:)

  • jack

    Absence cutscen je odvážné rozhodnutí a rozumím, že velmi souvisí s pohledem z první osoby. Na druhou stranu až filmové cutscény ze Zaklínače a Mass Effectu pro mě dokonale dotvářely příběh a vtahovaly do hry. 

    Můj dojem z recenze zde a jinde je, že si počkám na opravenou a dotaženou hru doplněnou o DLC,  jejichž množství má být větší než u Zaklínače 3. 

  • LessPh

    Obdivuju výkon ŠT, tohle bych nedal ani za mladejch let, pokud by se teda člověk něčím nenakopnul, že?!

    Ale podle mě recenze měla ještě dozrát, přece jen po takovým výkonu si mozek musí trochu odpočinout, aby nabral sílu a uspořádal myšlenky.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit