Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ... to David -Automobilky už s tím začínají, zákon o ekologické likvidaci mot. vozidla je přesně o tom. Nemáš právo svobodně rozhodnout o tom co provedeš se svým majetkem, jako u jiných výrobků (televize...), vozidlo musíš za vlasní peníze nechat zlikvidovat jako celek.
    Auto (z větší části kov a plast) se jako odpad nedá srovnávat s mnohem nebezpečnějším elektro odpadem (těžké kovy), kterého každý s nás vyprodukuje- během životnosti jednoho auta (15, 20 i více let)
    - Přesto nemáme zákony nutící nás preventivně prokazovat jak nakládáme např. s akumulátory, ale zákon o likvidaci aut, podaný s naprosto absurním, ale líbivým vysvětlením, že jde vlastně o ekologii a stahování šrotu z ulic. (problém vraků na ulicích je přece dávno vyřešen,-máš spz : musíš platit pojisktu atd..., -nemáš spz : nesmíš stát na veř. prostranství)
    -Výsledek : majitel nesmí rozebrat své vozidlo na díly a následně rozprodat, nepodařilo by se mu ho pak odhlásit s evidence.
    - Proč ? : pokus o likvidace trhu s použitými díly za který našim zákonodárcům "někdo" dobře zaplatil.
  • XindlCZ: přesně, díky, chtěl jsem Ferovi odpovědět v podobném duchu. Proč proboha by měl mít software nějaké výjimky, licenční smlouvy a extra legislativu vydupanou lobbisty, co netuší, jak se mění obchodní model a podmínky? Je to starý boj co probíhal už u knihtisku... Řeči o duševním vlastnictví apod. prosím nechme ve skříni, protože za vývojem automobilu/elektroniky/natočením filmu apod. je též psousta know how a prostředků a často řádově vyšší, než u her. Jenže automobilový průmysl na toto přišel v dobách, kdy počítače byly tak možná hodiny s kuličkama :D
  • Outsider! Kde je?!?
  • prosím vás pekne môžete mi v krátkosti ozrejmiť kto je tento pán menom Davida Brabena ? lebo ja nemám ani poňatia totižto
    • V prvnim odstavci clanku se pise: David Braben, tvůrce legendárního Elite a řady dalších her, které produkuje jeho studio Frontier Developments.
      • ano to je mi jasné, asi som natvrdlý ale stále mi to nič nehovorí :(
        • A co takhle napsat jeho jmeno do googlu? Nic? Dobre :) Co si jeste pamatuju, tak David Braben byl v dobe osmibitovych pocitacu velice uznavanym vyvojarem, neco jako Sid Meier, Peter Molyneux, nebo John Carmack. Hlavne za svou hru Elite, coz byl velice komplexni (na tu dubu, i na dnesni vlastne) vesmirny simulator, kde jsi mohl hrat za jakou roli sis vybral, pirat, obchodnik, hledac pokladu, atd. Dneska uz tak znamy neni, protoze od dob Elite a pokracovani podobne uspesnou hru nevytvoril. (ale stale pracuje na Elite 4).
          • ďakujem , uja google som použil , ale keď jedoducho nemáš ani poňatia kto to je , tak ti ani ujo google nepomôže :)
  • Nebýt pirátstvý a bazarů tak už zvýšili cenu her na 2tis. za kus.
  • Nechápu, svět je naruby *9* Osobní skušenost : 7 z 10 hráčů v ČR hry stahuje přes warrrez, přitom 6 z nich neumí na svém PC provádět ani záladní údržbu, ale hledat linky, a používat downloadry zvládají s přehledem,- vytvářejí tak obrovskou šedou zónu která je tolerována už jen proto, že bezpečnostní situace státu jde dlouhodobě s kopce, a těmito "drobnostmi" se nemá čas zabývat.
    Fakt je ten, že je dnes warrrez komunita tak otevřená, že i malé dítě pomocí běžných vyhledávačů, a bez nutnosti registrace hravě nalezne links na cokoliv.
    -A co na to producenti ? - místo aby si ten čas udělali sami, a pokusili se pomocí regionálních IT firem něco změnit, radějí vytváří stále nové nástroje jak té hrstce platících hráčů znepříjemnit život.
    Nabízet softwear bez licence je tresné, majitelé uložišť to ví, a závadné linky odstraňují, musí je však na to někdo upozornit. Policie na to nemá čas, řeší jen to nejhorší-pedofilii a pod., občan s toho těží - nebo ho to nezajímá, a producenti her nechávají většinu svých tržeb ležet na chodníku, buzerují a ždímaj ty co chápou že normální je platit.
    Závěrem chci teda říc...pane D. Braben strčte si své teorie do...
    PS. Nejsem zaryrý odpůrce warrrezu jako takového, jako odpověď na např. DRM - proč ne, nechceš moje peníze ?!- nedostaneš je. Problém je, že většina war komunity stahuje ze zásady vše a vždy *10*
  • To fakt nedoslo ani Brabenovi, ze "vyrobci z bazaroveho prodeje nemaji ani cent" je blbost?!... to jako fakt nechapou, ze kdyz si koupim hru a tu prodam, tak si pak prave muzu koupit DALSI hru za plnou cenu, jinak bych si ji treba nekoupil, ale az ve sleve ?... To si fakt mysli, ze kdyz nekdo hru po dohrani proda a prida si treba jen tri stovky a koupi si jinou, ze by si jinak zase koupil za litr dalsi?... Tak tohle zase nechapu ja, ze tohle oni nechapou... jinak souhlas, skonci to vsechno na el.prodeji...
  • Reseni by bylo delat hry ktery clovek nedohraje a nezahodi po 10ti hodinach hrani ale na to kuci az na vyjimky dneska proste nemaj.
  • A proto jsem začal hry na xbox stahovat místo toho abych si je kupoval. Kdy se využitelnost her bez kódu dramaticky snižuje. Dále by na hry měla platit normální záruka. Koupil jsem si originální hru APB a firma krachla a servery off. Už si hry nekoupím leda kvalitní kousky od spolehlivých firem...
    Nebudu otrokem herního průmyslu a nebude se mnou vydrbáváno jak se jim zachce.
  • 7. znizit cenu originalnych novych hier na tu za aku sa predavaju v bazare

    Inak nevidim dovod preco by som nemohol predat svoj Steam ucet, mam tam zopar dobrych hier, a ked raz "vyrastiem" tak sa ho urcite zbavim.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit