Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Myslím, že kompromisní řešení by bylo udělat na výkup novinek dvouměsíční moratorium, aby se skutečně nové hry do které nainvestoval někdo mraky peněz mohly prodávat a ihned jim nekonkuroval bazar.
  • Nevidím jediný důvod, proč by vydavatel měl mít zisk z bazarového prodeje. Odkoupení hry do bazaru je zcela v režii prodejce, on s tím má náklady, on riskuje, že mu tam hra zůstane ležel. Kde se v tom nachází nějaká práce anebo risk vydavatele? Bráno do extrému, pokud bazar nevydělá, ale krachne, bude se snad i v tomto případě vydavatel chtít dělit o dluhy? Těžko...
  • Problem je jak na stranách vývojářů tak i na straně pirátsví a obchodu. Každý chce jen vydělávat a mít vše zadarmo. Vina je na obou stranách přibližně stejná. Dokud tohle lidi nepochopí nic se nezmění a budou se dohadovat o blbostech místo aby řešili problém.
    Dokud hra bude dělána primárně pro zisk těžko pak může někdo chtít aby si ji koupil, když recenze a i dema moc neřeknou. A navíc už nějaký ten pátek se to hnulo a herní průmysl pojede hlavne na online play for free a pay for content. Dokud se i tenhle trh totálně nepřehltí nekvalitním brakem a kvalitní a zajímavé věci zůstanou bez povšimutí tupých mas.
    Kde jsou ty doby kdy hra stála pres litr ale dala se najit opravdu kvalitni a kdyz si clověk připlatil mohl ziskat zberatelskou ktera pro fanouska obsahovala i hodnotny darek.
    A když už tady někdo šaškaří s licencemi. Tak licence je podobná jako lístek. Už jste někdy zkoušeli prodávat použitý lístek?
  • Brabene, az udeas konecne aspon remake Elite, tak to bude super. Za ten bych dal i dva litry a ani ho nechtel nikdy prodat. Protoze hra co vydrzi pres sto hodin, si to zaslouzi... Jenze ono nic... takze, diky aspon za egosoft... *9*
  • S pujčováním her se to má tak:
    jsme 3 kamaradi a mezi sebou si pujčujeme, zbytek stáhneme.
    avšak každý z nás průměrně jednu nebo dvě hry do roka koupi nebo ji dostane k hardware.
    Ja dostal pujčenou Far cry, a dvojku sem koupil sám, stejne tak s Call of chuarez,
    V praxi to znamená že pokud si hru nechci nechat kvuli multiplayru nebo datadiskum tak jsem z 1/3 pirát, ale snažím se. Třeba si představte i Machinarium po amnestii sem koupil, proč ne, ale tenhle chlap chce mit 100% ne jen 33%. Neříkám že by mi to nevadilo být v jeho kuži, ale tohle neni dobrý nápad. Řešení je multiplayer a bonusový obsah který (nejen pro prvního majitele) drží hru ještě nepustit ale držet se jí. Řešení by bylo linearní snižování cen, každý měsíc o část na určitou dobu (3roky).Uživatelu steamu by bylo jistě 3x vic kdyby se daly darovat použité hry a sem tam by jistě taky tihle lidi koupili na oplátku kamarádovi co jim dával svoje. Jinak by warezili a nemeli by k tomu ani vztah, mluvim tu o
    efektu kartiček hokejistů, které se kupují vlastně jen proto že snimi jde kšeftíkovat. A že ta licence už pak nevydělává? ona taky nemá, puvodní majitel ji vyměnil za jinou, (ma na to svaté právo, je jeho)stejně jako kartičku, Jen mužou byt rádi že se kartičky nekopírují 1:5000000 za 10hodin, zadara, přes torrent/warez.
  • Aha, takže po delší době, kdy si hry výhradně kupuju, mě zase svojí politikou začínáte tlačit k pirátění. Šikulové... *7*
  • Tak budeme rači pirátit atˇnezatěžujeme vývojářům havu *9*
  • CO třeba jít s cenou her rapidně dolu klidně až na 50% ? Pro mě je prostě lepší se složit na hru třeba ve 4 lidech.A co je bazar,to je jak kdyby sme se na hry s někym skladali,zahrajou si to 3 a cena se tak na konci dostance skoro na 1/3 ,neni to lepší než platit plnou raketu ? TKAže pro mě je jediny řešení a to zlevnit ,většina možností je pro mě nepřijetalny omezovaní
  • Taky by bylo dobrý třeba hrám nějak vymyslet zákaz pujčovaní na tom taky herní prumysl hrozně prodělává.
  • A pre toto som pirát....
    • ... řekl bych, že pirát jsi akorát proto, že "se ti nechce platit". A ač si to nepřiznáš, jsi úplně stejný póvl jako např. obyčejný kapsář, který si tak taky "přivydělává".

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit