Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No jo GW2,WoW,SWTOR,Aion,Vanguard, Lotro, Conan,L2 ,Tera ... a ja nevim co vsechno , tak vsechny se predhaneji ktera hra je lepsi,ale aby to vsechno clovek mohl opravdu hrat, tak by musel mit 4 zivoty ... Herni MMO trh je presycen temahle hrama, ktere jsou vicemene vsechny na jedno brdo prevzate z Ultimy. A hracu je vicemene porad stejne a to jaksi nikomu nedochazi.
    • Svuj prispevek jsi sam dehonestoval uz tou kravinou o tom, ze je hracu porad stejne... od dob ultimy je hracu x-nasobne vic a x se pohybuje v radu stovek...
      • Precti si to jeste jednou a poradne nepsal jsme ze hracu je porad stejne jak v Ultime ale celkove je hracu porad stejne co hraji MMO +- samozrejme
    • Naštěstí jsou všechny tyhle hry vzájemně docela dost odlišné a podle mě směřují každá na jiného hráče.
  • Mahcake
    Buď vývojáři umějí kontrolovat lidi nebo se z lidí stali totální GW2 zombies? Zdá se to jen mně?

    Všichni jsou do toho zarytý jako by to bylo něco revolučního. Neříkám, že to bude špatný a že si to taky aspon nezkusim, ale žádnou revoluci nebo nic co jsme ještě neviděli v tom opravdu nevidim.Pomalu bych to mohl přirovnat k CoD, pořád stejné principy, systémy a žádný posun ve vizuální či jiné stránce, ale lidi si to stejně koupí.

    10 místný actionbar, grafika snad horši jak v RIFT, krajina vypadá jak z generátoru, velikost Tyrie nesahá WoW ani po kotníky (ne, nejsem WoW fanboy)....jediné co vypadá k světu jsou animace a efekty + PvP

    Neříkám, že hra bude špatná a nenajde si svůj úspěch v komunitě, ale irituje mě ten hráčskej hype a dokonalost hry, kterej tu každej (kromě pár jedinců) vyvolává, když každej normální člověk musí vidět, že tohle neni nic dominantního.
    • prave naopak. musim rict, ze gw2 prinasi spoustu zajimavych novinek o kterych by sis mohl neco zjistit nez napises nejaky nesmysl :) a to sem hrac wowka.
      prvni dil guild wars ma libivejsi grafiku a zpracovani nez mnoho novejsich her a gw2 sou v tomto smeru o velky krok dale a to i ve srovnani s konkurenci. staci se podivat na kterekoliv hd video z druheho dilu.
      prave ten "10 mistny" action bar udelal z gw1 pvp to co mu muze wowko jen a jen zavidet. hra nepotrebovala skoro zadny balance, protoze balance si delali samotni hraci, kdyz nekdo prisel s buildem se kterym kosil kazdou partu nekolik dni, tak neprisli vyvojari a nenerfli to. hraci samotni museli prijit s buildem, ktery proti tomu bude efektivni a ktery to porazi. z velkeho mnozstvi skillu si sestavis build, ktery bud bude sedet tve parte, nebo pokud pujdes solo, tak musi byt univerzalni, aby si byl pripraveny skoro na vsechno.
      rozloha sveta gw1 se smele muze porovnavat s wowkem a neni duvod neverit, ze autori udelaji svet gw2 mensi nez je v prvnim dile.
      gw2 vyvolava hype prave tim, ze pridava do hry spoustu novych veci, ktere zadne dnesni MMO nema ;)
      • Tys viděl WoW leda tak z rychlíku a to ještě v tunelu...
      • ale nerfli, těch případů bylo několik, od iwaye přes různý smity až po ritu way.. Těch od vývojářů nerflejch imba buildů bylo dost a po každym nerfu nastal obrovskej odliv dobrejch pvp hráčů do jiných her.. Poslední roky už tam zbyla jen taková drťka pár dobrejch, zbytek nesahal původnímu pvp ani po kolena.. Vidět tu pvp scénu chcípat bylo docela smutný.
    • Tak grafika je dost subjektivni vec o tom se bavit nema cenu.

      Nemuzes porovnavat velikost nove vydane hry s veliksoti hry o nekolika datadiscich. pokud si spravne vzpominam oblasti ma byt kolem 25 coz neni uplne malo.

      Quest system mozna neni revolucni ale je osekany o nezabavne veci (nechodisz tam a z5 pro q a pak reward. muzes si vetsinou vybrat vice zpusobu jak ho dodelat atd). Dynamic eventy - no par MMO sem hral neco podobneho sem nevidel, a sou dost zabavne.
      Celkove gameplay kdy lidi hrajou uplne prirozene spolu bez jakekoli party jak se zrovna potkaji je fakt prijemna vec (a i takovy detail jako system smrti/ressovani tomu hodne pomaha). tohle sou podle me veci ktere od vetsiny mmo vybocuji.
    • To vis vsichni hraji GW2, ale dohromady jich neni ani 10 :-))))
      • sankuri
        Tech milion lidi prihlasenych do bety za 48 hodin taky nebylo vid?:-)
    • tak každá hra si najde svůj okruh zarputilých příznivců, to je snad už klasika ne.. Ono jde taky o to, že hráči ještě často nejsou duševně vyvinutí a dají se snáz ovládat. Ačkoliv to se dá člověk v každým věku poměrně zdárně. Guild Wars 2 nebude revoluce, ani evoluce, ale z bety to vypadá jako poměrně zábavná a jistě hratelná záležitost. WOW killer to nebude, to vám říkám rovnou :), protože takový ambice mělo už spoustu her, stejně kvalitních jako gw2 a skutek utek.
    • Zahrej si betu a pak kritizuj.
  • Je to jenom můj pocit, nebo má autor extrémní averzi na WoW? Někdy by bylo fajn brát v úvahu, že Král je na svém trůnu už šestým rokem a všichni, kdo měli plnou hubu keců o jeho sesazení mu vyšplhali zhruba po kotníky a pak padli do bahna.. Počkejte si na Titan. :D
    • Proc to proboha porad porovnavate? Ja nechci zadne lepsi WOW... WOW bylo cilene na mainstream masy, byl to genialni tah v tu pravou chvili a proto mel taky tak fenomenalni uspech... trefili spravny okamzik, kdy kazda domacnost mela doma internet, kdy uz kazdy umel ovladat PC a kdy uz nebylo hrani her jen zalezitost nerdu, ale prostrednictvim socialnich siti a casual gamesek se zacalo promitat do obecneho podvedomi... v tu chvili vydali MMO pro kazdeho... obrovskou hru, kde muzete byt se svymi prateli, hru kterou zvladla hrat uspesne matka na materske i dedecek v domove duchodcu... Opravdu jim ten genialni tah vysel a lidi se tma nahrnuli...
      Nikdo WoWku tyhle hrace pretahnout nemohl, protoze tahle masa casual hracu nechce jinou, lepsi a tezsi hru, nechteji se ucit nove ovladani, nove pozadi atd... Jedini kdo odesli byla stara hracska populace, ktere WoW po nejake dobe prestalo stacit a zacali hledat neco s vetsi vyzvou... Bohuzel to neni tak jednoduche, protoze vysla spousta MMO, ovsem kazda aspon trosku doufala, ze pretahne cast masy z WoW coz je nerealne a na to vetsina dojela, na prebujela ocekavani poctu hracu... plus vetsinou i dalsi veci samozrejme... GW 2 tyhle ocekavani doufam ne,a cili na sve hrace jednicky a pokusi se udzet nespokojenou paranskou skupinu... snad se jim to podari... ale to nikdo predem ricr nemuze...
    • walltar
      Já sem to taky nikdy nepochopil proč každý druhý MMO klon a jeho fanoušci křičí jak už to teď wowko určitě sesadí .... proč každému de o to aby sesadil wow z trůnu? Radši by měli dělat vyladěné kvalitní hry bez chyb a né wow klony které nestojí za nic. Já sem třeba hrál 3roky EVE a nemám chuť hrát eve klon já bych si zahrál vesmírné MMO které bude mít úplně jiný herní systém ... kdybych chtěl hrád EVE tak nepotřebuju EVE klona ale zase jdu hrát EVE a řekl bych že tohle platí i pro dost hráčů z wowka. Ale zajímalo by mě jestli tuhle větu s čekáním na titan budou ríkat i mým vnoučatům :-D
    • Ringwraith
      Já mám zase pocit, že hráči ostatních MMO mají averzi na WoW, zvláště hráči free WoW klonů. Stačí zmínit WoW a ostatní tě v chatu uflamují.

      Ostatně i MMOGrinder to zmiňuje v některých svých epizodách.
      • Tak alespoň je tu diskuze celkem na úrovni a nikdo tu hráče GW 2 zatím nenazývá pedofily narozdíl od jisté nejmenované MMORPG. *5*
      • walltar
        No tak ono je teď populární nemít rár WOW.
        BTW.. Já sem neměl rád wow už před tím než to bylo cool.
    • Navíc GW není přímým soupeřem WoW. Imho je poměrně jiné, takové menší s užší cílovkou.
  • No tak nevim co na tom ty lidi viděj, chary vypadaj sice detailně, o tom žádná, ale prostředí je zastaralé a skromné až hanba... Uplně mi to graficky připomíná Warhammer Online a proto se téhle hře se raději vyhnu...
    • Jen ten kdo to nezkusil muže takhle mluvit. Podle obrázků, který někdo náhodně udělá nemůžeš soudit jak to prostředí ve skutečnosti vypadá. Kdyby jo tak třeba o WoWku by lidi museli říct, že to namalovalo malý dítě. Přesto když hraju se mi Líbí a stejně to bylo i u GW2. Možná, že tady mi přišlo díky lepší grafice i lepší všechno vypadá tak jak má lesy jako lesy poušť jako poušť atd. . *3* Nejlíp to je vidět třeba ve městech nic tam není jen tak a všechno do sebe nádherně pasuje a taky všechno má velikost normálního světa. Ne jako třeba ve WoWku, kde sou mapy tak velký, že ten svět by musel bejt tak malej, že by se tam snad nevešla ani polovina obyvatel země. Prostě řečeno prostředí není hanba, ale naopak velké plus. *15*
      • No nehrál samozřejmě, ale teď sem si pustil video http://www.youtube.com/watch?v=hDqucuneHkI a první co mě napadlo "Jé worgen a WoW overhaul"...
  • Hrál sem betu tenhle víkend a hraju i Wow 4 ROKY na ofi a tahle hra po všech těch ostatních posledních MMO hrách u mě 100% WoWko poráží.
  • Malleth
    Já to chci!!!
  • hele mam dotaz existuje na to nejakej figl prez ovladace nebo tak neco aby me to jelo aspon trochu normalne ja jen ze kdyz na publicu vidim i jen 5 lidi neco mlatit mam pomalu 10 fps a to se mi moc nelibi ja vim ze mam stary pc ale tohle sem podle tech pozadavku co nedavno napsali necekal kdyz mam ctyrjadro a gtx 460 sem cekal ze to pojede lip navic kdyz se podivam na vytizeni cpu a grafiky tak se pohybuje kolem 20-30% coz je jeste divnejsi
    • sankuri
      Optimalizovane ovladace vyjdou az po vydani jako u kazde hry.
    • dijkstra
      Já sem četl že hodně lidí mělo v tomto beta weekendu tyto problémy. Určitě to tak nebude ve finální verzi. Holt Beta je Beta!
    • walltar
      No v dost článcích sem četl že ta beta je dost neoptimalizovaná ... takže je možné že se to časem zlepší. Ty požadavky byli myslím na finální hru ne?
  • OMG WTF co je to za sra*ku ...... uz aby byl dalsi datac ve WoW , tahle slatanina WoWku nesaha ani po kotniky OMG
    • Alespoň je vidět intelektuální základ té Vaší modly, když zástupce její komunity vyplodí takový lidský výkal.
      • Ačkoliv je jeho příspěvek jenom blbost, která má rozpoutat flame, tak s Vašim příspěvkem nesouhlasím. Takovýto 'fanboy' bude existovat u každé hry a Guild Wars rozhodně nebude žádná výjimka. Jejich procentuální výskyt bude pravděpodobně úplně stejný jako u WoWka... Osobně mě už unavuje u každé MMO číst tyhle války mezi hráči. Jak nemám rád fanboye wowka, tak nemám rád ani ty antifanboye, co naopak tvrdí, že je to odpad, kterej by do huby nevzali (už mi vadili i narážky v článku na prostředí, které je skvělé a uvěřitelnější než omalovánky od konkurence...a tohle napíše tzv. 'redaktor'). Ať se to lidem líbí, či ne, tak wowko už je tady sedm let a ze všech těch her je komerčně nejúspěšnější a proto je takové jaké je. Co by většina těch ostatních dala za takovej úspěch... A nejlepší je nechat lidi ať si hrají, co je baví a na příspěvky jako napsal L O L nereagovat.
        Jinak GW je skvělá hra a věřím, že i GW2 bude. Když bude čas a uvidím, že se lidem, tak to ho určitě rád vyzkouším.
        • Dobrá, beru na vědomí. Dle jednotlivce nehodnotit celek.
        • sankuri
          Ono bylo wowko co se grafiky tyce osklive uz pri vydani:-) Co se tyce uspesnosti, tak za to muze spis reklama, protoze jestli ma Blizzard neco dokonale je to reklamni oddeleni. Ze wowko hraje tak moc lidi je spis dusledek toho ze jim o nem rekla ta hodna pani v televizi, v radiu, v kazdem blbem banneru co na webu clovek vidi, nez diky jeho kvalitam. Tim nechci rict ze je wowko spatna hra?-)
          • Vrook
            Z dlouhodobýho hlediska neudržíš lidi u míň kvalitního produktu pomocí reklamy ani náhodou. Z krátkodobýho hlediska jim to možná prodáš, ale nemůžeš počítat s tim, že ti budou platit dál. Taky si všimni, že většina reklamy wowka byla směřovaná na lidi, co ho ještě nehrajou.

            EDIT: Blizz má sice kvalitní marketing, ale uplná špička to neni, protože už to ani nepotřebujou. Teď se už imho povědomí o WoW šíří z 90% jen virálně. Narozdíl od nich třeba EA maj super marketing a potřebujou ho, protože třeba SWTOR by jen svejma kvalitama fakt nezazářil.
            • sankuri
              Moje potreba u mmo je kvalitni, zabavne a hlavne vybalancovane PvP, ve dne v noci. WoWko co se me tyce nesplnuje ani jedno z kriterii:-)
            • Vrook
              Okay. Tak já si zahraju GW2 a pak se ozvu, o kolik to bylo "složitější" a "hlubší" než WoWko, protože zatim v tom vidim jenom jinej systém, ale stejnej princip a stejnou "výzvu" (i když ve wowku jsem jí možná, díky kompetitvnosti v PvE i PvP, viděl víc). Ale proč ne, já mám totiž u MMO potřeby jako ty a WoWko mi vyhovovalo.
            • sankuri
              Ale bohuzel ono to tak je, ta vetsinova mainstreamova masa tu proste je a touzi po jednoduchosti a nenarocnosti. Znovu rikam: je to v poradku, WoWko je pro ne dokonale a to nemyslim nijak ironicky proste tomu tak je, masa netouzi po nicem obtiznejsim, obsahlejsim. Ja do toho mainstreamu nepatrim a ta jednoduchost mi nevyhovuje, ale to fakt neni o vkusu, to je o potrebach. Ja chci vyzvu, mainstream chce jednoduchost, oba dostaneme co chceme, ja v GW2 oni ve WoWku.
            • Vrook
              Nevěděl jsem, že už existujou i MMO hipstři. Jo, wowko je mainstream, ale to neznamená, že je to něco špatnýho. Hra pro masy? Takže tim urážíš masy, že nemaj vkus? *15*
              Prostě tohle je klasickej přístup hipstra: Je to špatný, protože to hrajou všichni. Tečka.
              EDIT: Nemluvě o tvejch přirovnání s televizníma seriálama, který maj úplně jinou cílovou skupinu.
            • sankuri
              Ty povazujes takove veci jako Ordinace v ruzove zahrade, nebo Ulice za kvalitni? Je to vec udelana pro masy, jednoducha aby je pochopila i senilni babka, WoWko je udelano stejne. neni na tom nic spatneho ta casual masa se musi necim zabavit a na ni Blizz zacilil.
          • stačí si pozrieť toto a pochopíte, kde sedí úspešnosť tejto hry...
            http://www.youtube.com/watch?v=arKpdxjHamI

            V tuposti ľudí
    • Máš pravdu. Tahle slátanina opravdu nesahá wowku ani po kotníky. Je o hodně výš nad WoWkem.
      Měl jsem možnost vyzkoušet si betu a musím říct, že ze začátku jsem byl zklamaný. Těšil jsem se na pokračování GW se vším všudy, ale oni z toho udělali hru podobnou wowku. To byl můj první dojem.
      Jenže zdání klame! GW2 nejsou kopie WoWka ani GW1, je to prostě něco jiného. Prostředí úžasné, rasy (charr, člověk, norn) parádní, na každém kroku nějaký "event", obrana měst, dobývání měst, nápadité questy, systém teleportů nemá chybu. Konečně MMO, které nevypadá jak omalovánka a skvěle se hraje. A to vše bez měsíčních poplatků!
      Jinak s tím dalším datáčem k WOW jak píšeš... kung-fu panda(ria) už tě nebaví?
    • Ty ses Teplous
    • sankuri
      Chce to trochu vic snahy hochu, trollit v dnesni dobre zvlaste tady neni jen tak:-)
    • walltar
      Vyfič .... *6*
  • Zas dalsi hra ktera vezme nerdum jejich uz tak ubohy zivot. Dlasi z mnoha her ktera za cas padne na naky ten model free kde bude par tisic hracu (nerdu) honit ega za zaplacene meciky.
    • Prej model free *4* . Víš vůbec, že si tu hru koupíš a pak hraješ bez měsíčních poplatků?
    • sankuri
      Je videt ze o hre nevis vubec nic *2* Ona bude "free" uz od zacatku *3* Trapas co?:-)
    • walltar
      Samozřejmě ... po tom co se do bety za dva dny přihlásilo milion lidí tak to bude hrát pár lidí.
  • http://wiki.guildwars2.com/wiki/User:Stephane_Lo_Presti/GW2_prepurchase_retailers_list

    dobrá práce games .. 10. duben tedy :)

    Pozvěte Karla do podcastu, posluchači budou mít určitě plno dotazů/připomínek. Toto téma je žádané. *7*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit