Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Teším sa hlavne na ten osobny príbeh... vo WOWku sa nedá vybrať smer hrdinu ktorým sa uberie (povedzme bude nasledovať légiu alebo elfov atď... ) pretože všetky questy sú pre všetkých ak sa nejedná o classy... tá hra má "ževraj" príbeh ktorý už je dávno mimo chápanie obyčajného hráča ako som ja.
  • Jestli to je lepší hra se uvidí možná tak za 5-10 let... a to už tu asi bude Titan, takže ehmm...
  • Mna zaujima co ludia ako vy robia na stranke o hrach a na topiku o MMO hre... chodte na lacoste stranku a kupujte si tricka a nerobte tu flame....
  • Ze srdce ti preji vse nejlepsi k dosazeni "smyslu zivota" na druhou stranu te stejne hluboce lituji, protoze ted budes uz jen cekat na smrt. Sice prijemne, ale bez nejakych cilu, kdyz uz jsi vseho dosahl. Mimochodem drzim ti palce aby te hry/pocitac bavily i za 30-40let a nikdy nelitujes sveho postoje *5*
  • no tak já se na to už hodne teším
  • Ne ne vobec to neodmietam, praveze ja respektujem Tvoj nazor. Len som napisal ten svoj :), ze veci ktore sa Ti pacia v hre sa daju najst aj v tom realnom svete, a naopak sanca, ze stretnes magora je velka aj v tom svete virtualnom :). Ale hovorim, to je len moje presvedcenie, to Tvoje Ti brat nemozem a ani nechcem :)
  • sankuri
    Ale ja nechci delat zadne bojove umeni, ja chci delat pvp a chci ho delat ve hre:-) Zadnou agresivitu vybit nepotrebuju, ja jsem totalni pacifista a je vpodstate nemozne me nastvat. Pro me je pvp sport a prosimte nenamahej se psanim o tom ze bych mohl delat treba fotbal nebo hokej, ne nemohl, nechtel:-) Ty totiz nejak vnitrne odmitas prijmout skutecnost ze to co ty povazujes za normalni a spravne pro me normalni a spravne neni. Predstav si me treba jako gaye kteremu se mermomoci snazis vnutit holku:-) Proste to nebude fungovat:-)
  • :)... Mnoo na to PvP a real... Odporucam nejake to bojove umenie - ja som vyskusal igariu karate a aikido, teraz uvazujem o boxe, a musim povedat, ze aj ked tam nejde o zivot, agresivitu si tam zarucene vybijes a samozrejme zazijes aj krasny pocit z boja ;)...

    K rozmanitosti sveta... Fuuu musim sa teraz fakt premahat aby som nenapisal dalsiu "esej" o tom... Fuuu :).. Naozaj sa teraz snazim cielene odmedzit:) - chcem byt totiz co najviac vystizny a strucny :):)... Tak napisem len taky priklad o ludoch a povahach. Vies si s istotou odpovedat aky si? ... Alebo inak, vies preco tie horoskopy pasuju takmer kazde znamenie na kazdeho cloveka? Lebo clovek ma miliony vlasnosti... to nie je len tak ze niekto je 100% "taky" alebo 100% "hentaky"... To je tak, ze mame strasne vela vlastnosti a tie su este k tomu zavisle od roznych situacii a dokonca aj od ludi s ktorymi sme... niekedy sa citis dobre a chce sa Ti na kazdeho usmievat, inokedy sa chces zavriet a byt sam... Niektore povahy ludi Ti dovolia sa viac otvorit, pri niektorych si rezervovanejsi. Samozrejme je aj rozdiel byt v skupine viacerych ludi - tie maju tiez svoje pravidla... Tych kombinacii a pocty vlasnosti - situacii - roznych skupiny ludi, toho su triliony. Takze aky si? :) Na to sa podla mna neda odpovedat jednoznacne. A to hovorim len o takom nieco ako "ludska povaha". Svet je hocico ale rozhodne nie je jednotvarny, aspon podla mojho nazoru :) (sakra a zase som sa rozpisal :D )

    Ale pravda je, ze virtualny svet je obmedzeny len predstavivostou vyvojarov, a aj to, ze kazda hra moze byt hodne ina - to je na hrach to super, to si myslim aj ja. Clovek moze byt v jednej chvili zachranca galaxie alias Shepard :) alebo fuzata panda na strane druhej :D... To berem. Ale co sa tyka ludskej individuality, tak je to podobne aj v realnom svete, mozes si vybrat styl, mozes sa potetovat alebo ja neviem cokolvek, a vzdy to bude podobne ako v tom svete virtualnom, ze par ludi sa ti mozno bude chechtat, ale niektori ta uznaju a zoberu takeho aky si. A je fakt aj to, ze samozrejme nenajdes na kazdom kroku cloveka co hrava presne tie hry co ty, ale ani v tych hrach nenajdes vzdy ludi ktori Ti budu vyhovovat. Naopak, ja som napr nedavno v SW:TOR stretol takych trolov, ze keby som mohol tak im realne pojdem nakopat zadky a to sa nepovazujem za agresivneho cloveka :o)... A takych si stretol urcite aj ty. V reale je to podobne. Dokonca ja som mozno este dost velky pesimista, lebo si myslim ze mne povahovo nevyhovuje 90% ludi :), je tazke najst si takych ktorych budes mat naozaj rad a oni Teba, ale aj napriek tomu, ze mozno kazdy 10ty sa da zniest, je to stale super cislo, kedze keby sme zobrali napr 5milioonove Slovensko, tak by to znamenalo, ze tu je pol miliona v pohode ludi :), a pol miliona ludi je uz slusna masa ;)... Ale chapem aj toto co si napisal, je to dobry argumet, ale ma svoje ale :) Minimalne u mna :)

    No a to ci skoncis v base... za svoj nazor by si nemal. Ak hej, tak je to velky problem spolocnosti. Ak skoncis v base koli tomu, ze si niekomu ublizil, tak je to ale vec ina. To je asi normalne. Kazdopadne aj ked s Tebou samozrejme nemozem suhlasit vo vsetkom, pomerne sa mi paci Tvoja rozhodnost a priamost v tomto. Posobis tak, ze si naozaj tam kde chces byt, a to vela ludi nemoze povedat, a mas svoj svet kde si stastny - to tiez nemoze vela ludi povedat. Cize hovorim, prajem vsetko dobre, co najviac hier :) a hlavne dufam, ze Tvoju volbu nebudes neskor lutovat.
  • sankuri
    Tezko rict co presne, dokonce mam takovou soukromou teorii ze jsem zavisly na zareni z monitoru, protoze je vicemene jedno co u PC delam:-)
    MMO me asi predevsim bavi kvuli lidem a to je vlastne i duvod proc se tak nerad setkavam s "kamosi" z realu, protoze najit ve svem nejblizsim okoli pohodoveho cloveka se stejnymi zajmy, casovym rozvrhem atd a ktery by te zaroven nezatezoval vlastnimi problemy, je vpodstate nemozne, kdezto v mmo jsou takovi vsichni ze, protoze jsou to hraci ktere v te chvili dokonce bavi stejna hra jako tebe:-) Pokud bych mel vybrat z hernich featur, tak je to urcite pvp, to taky v realu nedostanu pokud nechci riskovat konflikt se zakonem, nebo se nespokojim s necim "jako".
    Realny svet at si kdo chce co chce rika o rozmanitosti je vpodsatate velmi jednotvarny a vsemozne omezeny, predstavitelny a predvidatelny, kdezto virtualni svety ty meze nemaji a ty si muzes delat co si uznas za vhodne aniz by te cokoli omezovalo at uz zakon nebo treba predsudky. Chces treba mit vousateho trpaslika v ruzovych satickach? Fajn zadny problem. Par lidi se ti mozna bude chechtat, ale vetsina uzna ze mas svou individualitu, tak uz to mmo komunitach chodi. V realu te zavrou do blazince a cela spolecnost si o tobe bude myslet ze jsi pomateny a predevsim nebezpecny, protoze vycnivas z rady. Vidis ten rozdil?:-)
  • Ne ne, uz po niekolky raz musim napisat, ze ak je to tak, tak je to v poriadku a som rad, ze si si nasiel zmysel zivota ktory Ta robi stastnym - o tom to je. Ako som pisal, najlepsie investovany cas je taky z ktoreho mame radost. Spravil si si skolu - mas pracu - mozes si robit co chces :) Ja som pisal o ludoch ktory prave tieto veci zanedbavaju koli hram - a takych je vacsina - ty si v tomto naozaj vynimka potvrdzujuca pravidlo.

    Ale fakt skoda Ta :)... Mozno posledna otazka, kedze ma caka vikend plny povinnosti - ty by si povedal nudneho grindovania ;).... Ale co je podla Teba lepsie na tom virtualnom svete? Preco si mu dal prednost pred tym realnym, kde sa da robit tolko veci? :) Ale nemyslim teraz aby si zacal kritizovat ten realny - viem si cca predstavit co si myslis, teraz ma skorej zaujima to tak pozitivne pre Teba co ti dava virtualny svet take, co ti nemoze dat real? Sktratka co Ta na tom tak drzi? :)
  • sankuri
    Ale ja nikde jinde byt nechci ani jsem nechtel:-) To neni tak ze bych hral mmo, protoze mi nic jineho v zivote uz nezbyva, naopak ja jsem cilene vystudoval skolu a zaridil praci a zivot tak abych se mohl venovat hrani naplno po zbytek zivota, protoze jsem proste uz od pomerne utleho veku vedel ze to bude dlouhodobe jedina vec co me bude bavit:-) Hrani her je moje zivotni filozofie:-)
    V realu jsem uz dosahl vseho ceho jsem kdy dosahnout chtel a o nic vic nemam zajem:-) Penez mam dost, ale jak jsem rekl v real mi nedokaze nabidnout nic co by me zaujalo. Urcite namitnes "ze jsem to ani nevyzkousel", coz taky neni pravda, cestoval jsem, pil, kouril, soulozil, paril s prateli proste vsechno co ty povazujes "za ten pravy realny zivot", bylo to fajn ale prestalo me to brzy bavit:-)
  • OMG... :)

    Tak za prve ja som hrac ako vy. Hry milujem a vzdy budem ich obhajcom. To za prve, a aby to bolo jasne, ja nie som niekto kto sem dosiel agitovat za sport namiesto hier alebo take daco :).. Hry su, pre tych co to poznaju tak ako ja, perfektny sposob relaxu a odreagovania. Podla mna 1000% lepsie ako napr telka, ktoru som nevidel ani nepamatam - to mame asi tiez spolocne vsak? :)...

    Dalej chapem aj, ze som na stranke o hrach, konkretne tu o MMO hre s nazorom proti MMO hram za co sa v podstate ospravedlnujem, urcite som sem neprisiel prudit ani stvat ludi, ale, ze si tu niekto bude tu svoju pravdu tak deformovat a hovorit si stale svoje bez sebemensieho pokusu o pochopenie toho o com rozpravam som naozaj necakal....

    Sankuri > neodpovedal si na 99% otazok a nepochopil moj prispevok, ale aj z toho mala co pises, ako napr, ze na raidy v real life, ci na exploring potrebujes peniaze, mam odpoved prave tu, ze keby si netravil tolko casu hranim MMO tak by si aj tie peniaze mal. A to jedna z otazok na ktore si neodpovedal, kde si myslis, ze si mohol dnes byt, keby si sa namiesto hrania snazil nejako sebazdokonalit v nejakej oblasti? M? A ci nemyslis, ze by sa v takom pripade dostavil aj uspech v tomto realnom svete a zmena Tvojho nazoru nan. A hlavne z stylu akym pises, mi je jasne, ze si inteligentny pohodak so zmyslom pre humor - pozri, dokonca aj fanynku co ti posiela velke pusy tu mas ;))... Cize rozhodne mas co ponuknut aj realnemu svetu, a zatvarat sa doma je preto podla mna velkou chybou. Ale dobre je to Tvoje rozhodnutie, si vraj financne samostatny a nikomu tym neublizujes - nemam nic proti ako som uz pisal. Ale naozaj ked si vsimnes prispevok na ktory si reagoval naposledy tak na tu dolezitu vacsinu si vobec nereagoval.

    Pre ostatnych co maju bud len urazky alebo vyslovene nechapu o com pisem este raz a jednoducho: Hry su super. :) Suhlasim. Pisem len, ze niektore hry - a to vacsinou MMO, stavaju na principoch budujucich zavislost. Skratka mozu sposobit zavislost. A preto pisem, ze si za prve skuste uvedomit, co za cinnosti v tej hre vlastne robite, a preco to robite. A hlavne kolko casu v tej hre stravite a ci si nemyslite ci vyslovene s tym casom neplytvate na nieco co vam realne nic nedava, len berie. Bodka. Ja nie som absolutne proti MMO ako takym, ked sa zvlada. Ak to ma niekto len na odreagovanie - super. Hry su na to ako stvorene. Ale ak niekto travi uz v mladosti cele dne za PC, na 95% to nemoze skoncit dobre. Opakujem, hovorim o ludoch co travia hranim neprimerane vela casu. Nie o ludoch co maju hry len ako relax a zabavu. Pretoze ak je niekto cele dne zavrety za PC utecie mu ako osobny zivot tak aj ten zivot profesny - a ja si skratka myslim, a som o tom hlboko presvedceny, ze 99.9% MMO no-liferov tym padom casom urcite trpko olutuje rozhodnutie, ze svoj cas netravili uzitocnejsie nez len celodenym hranim.
  • Neviem o co ti ide ale zaujima ma, co clovek ako ty robi na stranke o hrach a na topicu o MMO hre... a sankuri to celkom pekne uzavrel :) Ja mam 24 rokov, dostudoval som vysku, mam priatelku, zijem si naplno real life a nepoznam lepsi odpocinok (okrem casu s mojou laskou) po praci ako hru v ktorej sa uuuuplne odreagujem a na chvilu zahodim dennodenne problememy (tie ma kazdy) Takze prosim ta prestan tu odsudzovat ludi a bez rozhresovat fetky pod most, ktore su na tom ovela horsie ako nejaky hrac. Hry tu su a budu, to nezmenis. Toto je diskusia o hre a nie o lacoste tricku. se ya in real life.
  • Četla jsem i tvé předchozí příspěvky, v jiných vláknech, reagující na HappyHippo a zcela se s nimi ztotožňuji. On i reálný svět je plný podlých managerů apod. Mimochodem ti tleskám, takto perfektně vystihnout reálie okolního světa, je opravdu dokonalé *1* Závěr si zaslouží velkou pusu *3*
  • hehe, pekne napsano
  • sankuri
    No to jsi neuvedl zrovna dobry priklad, protoze v realu musis minimalne 9 let expit na tom nejnudnejsim a nejjednotvarnejsim miste, aby ses dostal na ten nejnizsi endgame level. Az ho dosahnes tak cely tyden grindit na jednom nudnem, casto stresujicim spotu abys mel dost financi, za ktere si muzes o vikendu neco malo uzit a pak znovu. Ano muzes si najit spot s mensim a kratsim grindem, ale zase mas mene financi na zabavu. Raidy? Jake? Za vsechny musis platit abys je dostal misto abys z nich neco mel (teda krome chvile malatnosti a dlouhe kocoviny). Exploring zase musis platit misto abys za nej byl odmenovan.. PvP? S temi postihy absolutne nehratelne, navic regenerace HP je nastavena tak spatne ze pak musis vecne restit. A grafika? No jak ti rekne kazdy zkuseny hrac - grafika neni vsechno:-)
  • :)) Pozri, v Tvojom pripade ja nemam nic proti. Aj ked... :)

    Si radcej vo svete, ktory sa snazi principmi podobat na tento realny. Ako je potom mozne, ze tamten Ta bavi, a tento realny nie? Kamaradu mozes mat kopu aj v realu, mozte chodit na "raidy" kam len chces, mozes levelovat aku kolvek olbast z Tvojich schopnosti ucenim, a nasledne mozes mat "profesiu" aku si zvolis, s dobrou pracou a peniazmi mozes cestovat, vidiet a zazit realne zazitky s realnymi ludmi... A to vsetko v dokonalej grafike s prepracovanym fyzikalnym modelom :) a dokonalym ovladanim s rozmymi zmyslami ako cuch, hmat a podobne. Co Ti ponuka virtualny svet hodnotnejsie ako tento realny?...

    A naviac, problem hlavny je v tom case. Ak investujes privela casu do toho virtualneho sveta, je mozne ze v tom realnom budes mat velky problem. Co v Tvojom pripade mozno neplati, ale ty si skorej vynimka potvrdzujuca pravidlo. Naviac co myslis, kde by si bol dnes, keby si sa namiesto hrania snazil sebazdokonalit v nejakej cinnosti? Nemyslis ze by si mozno zazil nejaky uspech ktory by dokazal zmenit aj Tvoj nazor na realny svet?

    A po druhe dalsia vazna vec, ktora sa Teba mozno netyka ale vela ludi ano, je to, ze niektori ci si to priznaju alebo nie, su na MMO hrach skratka zavisli, podobne ako clovek na automatoch. Samozrejme poznam aj kopu normalnych ludi co hravaju MMO a nic im to nerobi, preto nepisem ze MMO=automaticky zlo, len pisem aby si ludia davali dobry pozor na cas ktory tej hre venuju, a ci im popritom neuchadza nieco dolezitejsie nez virtualne hry... Tot vsjo :) Ale ta Tvoja veta o zlom managerovy co Vas nechce pustit von je takmer dokonala :), presne tak nejak to totiz z urcitej casti podla mna je... :)
  • Každý svého štěstí strůjcem. Tak si tu přestaň léčit nějaké svoje komplexy tím, že se budeš ostatním snažit promlouvat do duše.
  • sankuri
    Ale my prece moc dobre vime ze mmo je iluzorni svet , nahrada za ten realny, nebo nas mas za slepce? My tam nebyli podle nalakani nejakym zlotrilym managerem pod falesnou zaminkou, ktery nas ted nechce pustit ven, my tam jsme zcela dobrovolne a kdyz budeme chtit odejdeme:-) Ale to nam to nam nejdrive bude muset realny svet nabidnout neco kvuli cemu budeme ochotni travit vice casu v nem nez v tom iluzornim:-)
  • Ano aj ne.

    Nepotrebujes sice tricko lacoste, ale potrebujes tricko. Ci ty chodis nahy? Alebo inak, ako by si sa citil keby si sa objavil v strede mesta nahy?.... Netreba zatvarat oci pred realnym svetom a zbytocne znizovat vahu jeho aspektov, aj ked sa javia ako akokolvek bezne ci trapne. A hlavne je podla mna velkou chybou ak porovnavas realne veci s tymi virtualnymi...

    Chapes, ze tieto hry su len iluzia? Je to len hra. Kde je v kode napisane nieco ako "ak hrac pride sem a klikne na toto, zvac mu statistiku toho a toho"... Aj to Tvoje brnenie najlepsie v hre je len kus kodu. Proste je to program ktory ty spustas, ktory pre Teba niekto pripravil. To nie je realny svet. Pre vacsinu normalnych ludi je to dobra zabava, lenze MMO su nastavene vyslovene na automatovych principoch sklbenych s iluziou realneho sveta, ktora moze zmiast aj normalneho, potencionalne uspesneho jedinca k tomu aby sa z neho stal MMO "nolifer".

    Mimochodom, dokonca by som si dovolil tvrdit, ze ak ta bavia MMO, a travis v nich kopu hodin denne, tak je to vyslovene dokaz o tom, ze tuzis mat uspech aj v realnom svete. Tuzis mat to tricko lacoste a to BMW +10% speed. Si tak nastaveny, si normalny clovek. Lenze sa nasiel niekto kto tieto tuzby vie uspokojit cez program ktory naprogramuje a z ktoreho ma peniaze. A ty hras tu hru, a citis sa dobre lebo Ti dava to, co by si chcel aby Ti daval realny svet - priatelov, mounty, fasa lacoste brnenie.... Lenze opakujem, toto proste nie je realny svet, z tej hry sa nenajes, nepostavis si byvanie ani nevychovas deti....

    Mne ide len o to, aby si to co najviac ludi uvedomilo. Ak s 4 a viac hodinovym dennym hranim nema niekto problem, nikto koli nemu netrpi (ani on sam) tak je to len a len jeho volba. Ved najlepsie investovany cas je taky, z ktoreho mame radost. ALE nikdy by clovek nemal stratit usudok o realnom svete a o principoch na ktorych svet funguje.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit