Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pokud hra nemá krabicovou verzi tak si jí prostě nekoupim. DLC jsou sice ždímačka na peníze ale tohle bude mnohem horší.
    • N7N7
      Když DLC, tak jedině v GOTY edici, jinak nas*at.
    • LordBlackadder
      Konec placenému DLC! Od hry požaduji kvalitní obsah a ne možnost stáhnout si za peníze alternativní rozšíření příběhové linie, nebo létajícího draka na kolečkových bruslích.
      • Cahir
        Nikdo normální ti zadarmo dělat nebude, hry nejsou charita. *3* Kvalitní obsah hry samotné a bonusový obsah se vzájemně nevylučují...
        • LordBlackadder
          Nic takového jsem ani nikde netvrdil, jen považuji zpoplateněné DLC za naprostý nesmysl, stejně jako jakýkoliv jiný derivát, který žádnou reálnou hodnotu nemá ani nevytváří.
          • Cahir
            DLC =/= "derivát" bez reálné hodnoty. Tak lze pojmenovat DLC vyříznuté z původní hry, tedy specifický "produkt" určitého konceptu (spíše zneužití konceptu). Jakmile jde o nový - po vydání hry utvořený obsah, mají tvůrci plné právo dostat za svojí práci zaplaceno. A že může může být nový obsah dobrý, špatný, úměrný/neúměrný ceně, je něco úplně jiného.

            Znám velkou spoustu DLC, které rozšiřují původní hru - vyprávějí příběhy, které svět původní hry jen dokreslují - vyprávějí jiné příběhy, odehrávají se na jiných místech atd. Jde tudíž doslova o bonusový obsah, jehož vydání v žádném případě neodhaluje hypotetickou osekanost původní hry, nýbrž původní hru (plnohodnotnou samu o sobě) pouze rozšiřuje.

            Koncept sám je v pořádku, nadávat lze jen na jednotlivá provedení či zneužití konceptu.

            Velice trefně to shrnul Casey Hudson v jednom interview; mají-li vývojáři už základní hru hotovou, mají po ruce nástroje, osvědčené postupy, vychytané problémy, no prostě všechno, co je s vývojem hry od počátečního procesu spojeno. Je tedy mnohem méně časově náročné produkovat v rámci daného titulu nový obsah.

            Jestli bude Crytek přidávat nové mapy, mise, zbraně a další doplňky v ceně úměrné danému obsahu, pak si může stěžovat jedině deme*t... A nebo socan.
            • Cahir: Ale musí se nechat, že troll je to velmi dobře maskovaný. :-D
            • Cahir
              Veka: Obávám se, že jsme byli vytroleni. Po tom excesu s "americko-izraelským" modelem jsem si tím téměř jist. *1*
            • to LordBlackadder: A plat vývojářů se bude generovat z čeho? Hřejivého pocitu dobroty se nenají.
            • LordBlackadder
              Digitální distribuce by měla být zcela zdarma, herní tvorba jejíž hlavním motivačním činitelem je generování zisk je hloupá.

              DLC je derivátem jako jakýkoliv jiný derivát typu opčních spredů na futures, derivát derivátu podkladového aktiva derivátu statku - naprostá hloupost. Váš pohled na makroekonomii vychází ze západního Izraelsko-Amerického modelu, já tento pohled nesdílím, postrádá prvky racionality.
          • Ataker
            Když je DLC kvalitní a obsahově srovnatelné s datadiskem, tak proč si nepřiplatit? Ne všechny DLC jsou špatné.
    • V životě jsem žádný DLC nekoupil, nestáhl, nezaplatil nic a nikdy to neudělám. Protože to může udělat fakt jen v*l co si neváží her, peněz ani sama sebe.
      • Cahir
        Tak to jsi o hodně přišel, ne všechny DLC jsou ždímačka.

        Samotný koncept DLC politiky je naprosto v pořádku, kritizovat/chválit lze pouze jednotlivá provedení...
  • chaaaaaaaaaaaaaa to je sranda ne? :) Přeju tady těm a jim podobným aby zkrachovali co nejdříve. Odemě taktéž neuvidí ani korunu.
  • trolo
    Crytek can kiss my ass. take prehypovane sracki som nevidel ani neviem od kedy.(Crysis 2,3)
    3 som sice este nevidel ale uz teraz viem aka sračuľka to bude
    • LordBlackadder
      Je škoda, že redakce nenazývá věci pravými jmény, Crytek už dávno není Crytek, ale čistokrevné EA games a Crysis 3 je jen další recyklační výplod přístupu Bobbyho Kotticka jako jsme tomu byli svědky v případě obsahově zmrveného Mass Effectu 3.
      • oleav
        Je škoda, že Bobby kope za trochu jiný tým ;)
  • DangerousDave
    s hrami to ide dolu vodou rýchlejšie ako som si myslel... Crytek u mňa skončil a ich C3 nekúpim ani za euro. Špičkové štúdio sa mení na stoku produkujúcu casual sra*ky, toľko zabitého talentu som ešte nevidel.
    • LordBlackadder
      Ano, víc takových komentářů! Zcela s Vámi souhlasím, ale bude ještě několik let trvat, než se změní i přístup současných producentů. Krach Nintenda a Sony na sebe jistě nenachá dlouho čekat, další producenti a majitelé licencí budou jistě zanedlouho následovat. Viz.: http://1.bp.blogspot.com/-dQaBQBiT3e0/T88uZem6YuI/AAAAAAAAClI/9ss7eKNA1uE/s1600/livechart.asp.png
  • N7N7
    "Crytek plně přechází na online." Tak už je to tady, Diablo III zaťalo drápek, nepotrvá dlouho a bez online se už ani nevys*erem. *2*
    • Nicméně realitou je, že většina lidí sere a permanentně - duševní průjmy na tady na diskuzích, takže v online problém nebude.
    • Proti hraní her online ala Diablo 3 vůbec nic nemám a plně to podporuji. Dobrý tah proti pirátům...
      • Tah proti pirateni co tresta kazdeho kdo poctive plati? NE, DIKY!
        • DarthSmurf
          to je jako ACTA říkají kvůli piratství ale to je tak poslední důvod
    • LordBlackadder
      Já osobně datuji počátek herní krize a úpadku herního vývoje srovnatelného s tím po roce 1983 od roku 2007, připravte se minimálně na dalších deset let naprosté degradace a simplifikace. Pasivní přístup k vytváření nového obsahu je již teď na první pohled patrný u převážně většiny největších producentů (čest vyjímkám!), obrovské porce recyklovaných titulů bez novinek a pouze se zjednušenými herními mechanikami se na nás valí ze všech stran, poslední hru, kterou jsem si doopravdy užil jsem hrál před pěti lety.
      • N7N7
        A která hra to byla? *4*
        • LordBlackadder
          No přece původní Crysis, první díl se SandBoxem. Před ním samozřejmě mnoho dalších titulů v mnohých ohledech herními mechanikami jistě ještě o něco bohatších.
          • Tak to já říct nemůžu, za ten rok vyjde tak 2-3 hry, které mě opravdu baví.
            • Ja si teda zatim uzil treba snad vsechno od Rockstaru i kdyz musim priznat ze novinek pridavali po skromnu a u GTA me trapili nektere bugy v grafice.
              Puvodni Crysis je ale podle me jedna z nejlepsich strilecek co v posledni dobe vznikla.
            • LordBlackadder
              Tak to jste šťastný člověk, já začínal s desktopovými hrami v roce 1993 s Wolfenstein 3D a něco takového objektivně napsat nemohu ani omylem.
  • Kez by tam jen zadna budoucnost nelezela... zku*venej F2P....
  • "změní prostředí herního průmyslu a budou mít model nejvíce vyhovující uživateli“

    Já si to teda nemyslim.
    • LordBlackadder
      Já také ne, ale Crytek ~ EA, chce generovat zisk, marektingová prohlášení tohoto typu už jsou jen nezbytným typickým žargónem velkých herních producentů.
      • Crytek neni vlastneni EA, pouze s nimi spolupracuji. Velmi pravdepodobne bude tento prechod na F2P model budoucich her jejich vlastni iniciativou a bude probihat bez spoluprace s EA.
        • LordBlackadder
          Licenci na Crysis má ve svém vlastnictví EA Games, která ji od Cryteku odkoupila a Crysis 3 je titul je z produkce EA Games.
          • Ano. S vydanim Crysis 3 smlouva s EA zjevne konci. Crytek, jak se zda chtel, smlouvu co nejrychleji ukoncit, a proto take vypada treti dil spis jako datadisk ke dvojce.

            Tady se mluvi ale o F2P modelu a hre Warface. Ta nema s EA nic spolecneho.
  • LordBlackadder
    Pro FPS v dnešní době jde jistě o vhodnou volbu, ale u některých ostatních žánrů bych byl s takovým tvrzením opatrný.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit