Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • misho8723
    Istotne by hra nemala mať scénu v ktorej samotná postava, ovládaná hráčom, by mala spáchať znásilnenie (príklad Rapelay).. ale ak hráč má práve tomu zabrániť, tak prečo nie? Príde mi napríklad čudné, že asi najdospelejší príbeh v súčasných hrách má fantasy RPG (Zaklínač 2), kde je aj viackrát ukázaný prípad pokusu o znásilnenie niektorých NPC postáv.. a napríklad Alice Madness Return (podľa mňa jedna z úplne naj hier minulého roka) mala príbeh postavený na detskej prostitúcii, znásilneniach a pedofílii (koniec hry mi preto prišiel fakt ako skvelá satisfakcia pre Alice).. takisto aj Heavy Rain mal veľmi dobrý, dospelý príbeh s mnohými podobnými prvkami..
    Problém je momentálne v tom, že na hry sa stále pozerá ako na hry pre deti a mládež a že vedia im pomotať hlavy, čiže pokým tento obraz zostane stále zakotvený v spoločnosti, tak podobné diskusie budú stále medzi nami.. problém je ale aj v tom, že samotní herný biznis nič nerobí nato, aby sa tento pohľad zmenil.. samozrejme, podobné hry ako HR, Zaklínač alebo AMR nebudú nikdy veľkými predajnými hitmi, ale napríklad pozriem si alebo prečítam si dáku vybranú recenziu zo Západu na Zaklínača 2, tak skoro vždy medzi hneď prvými vetami je napríklad otázka : "ale sú tam aj prsia?", sú tam "kartičky žien ako v jednotke?", atď.. a človek ide na jednu z hlavných stránok o hrách na svete a dospelý chlap dookola sa pýta na nahé ženy v hre, tak to je na smiech (ale nie taký aký by asi chceli ľudia z tej stránky), a pre mňa aj trápne.. v tomto ohľade je to aspoň lepšie tu v Strednej a Východnej Európe, kde sex nie je žiadny problém a tabu (teda, nie pre mladšie ročníky skôr).. fakt trápna bola napríklad kampaň proti odhalenému "zadku" v Mass Effecte (slávna aféra "sexbox")... ktovie, či dakedy hry budú rešpektované na takej úrovni ako napríklad filmy, skôr nie, ale "veľkí" hráči v biznise by sa o to mali čo najviac posnažiť, takisto ľudia v herných médiách, ale aj my hráči
    • To je holt logika Amerikánů, kteří nesnesou aby se věci jako sex a násilí brali jako seriózní témata.
      • Drahy Kobzoloide, Amerika vznikla diky nejvetsi genocide na svete, zemrelo destiky milionu nevinnych nativnich obyvatel, Amerika je dnes prohaslovana za zemi svobody, pritom jeji zaklady lezi na nejvetsim svetovem masakru.
        • smejki
          zjisti si význam slova genocida, miláčku. nejvíc indiánů umřelo na banální evropské nemoci, proti kterým neměli žádné protilátky, a při normálních válkách.
          • Cahir
            Třeba na alkohol. *1*
        • Koho zajimaj prasivy indiani??? Buh zehnej Americe
        • Veskoslav
          Desítky miliónů? Odhadem je to 1,5 milionu a to nikdo neví, jelikož čísla nejsou daná. A největší genocida byla ve Stední a Jižní Americe.
          • Odhadem to 1,5 milionů indiánů v Severní Americe být nemůže, protože odhadem jich tam 1,5-3 miliony žilo a padlo jich okolo 40 000.
            • hehe reagujes sam na sebe, to je hrozna schiza
            • Je mi uplně ukradený, co si necháváš dělat na hlavu a jak se sebou necháváš zacházet.
            • 50*10^6 indianu a dalsich etnickych skupin bylo vyhlazeno pri genocide, tedy dobyvani ameriky Evropany, na takovych zakladech je tamni spolecnost vystavena, ale neni co zavidet, my v Evrope se snazime ke vsem chovat eticky a jsme nejvetsi priposr&nci na svete, co si nechavaji neustale sr&t na hlavu, vcetne vas i me. Jeste to popirejte!
          • Kde jsi na to prisel v dokumentarnim serialu americke televizni stanice? Pri "osidlovani" Ameriky Evropany bylo vyhlazeno pres 50 milionu nativnich obyvatel ty mudrlante. V militarismu a zbrojeni jim nikdo na svete nesaha ani po kotniki, u nich se vyhravaji volby s pazbou v ruce!
            • 50 milionů lidí žilo v celé Americe, hlavní podíl měly "vyspělé" národy ze Střední a Jižní Ameriky.
            • Ty si snad myslis, ze tady, ktera jsou k dispozici u americkeho statistickeho uradu vypovidaji bez lzi o vice nez sto let stare genocide? Ha ha ha. Jak zmanipulovan jsi, jako ovecka.
            • Veskoslav
              Tento dokument nezapočítával náhodou ztráty všech "indiánů" (tedy Střední i Jižní Ameriku?)
            • x_ander
              a nějaký odkaz na tohle info máš? nebo to je jenom hloupé tlachání?
            • Severní těžko, tolik tam nebylo ani lidí.
          • Ještě mi řekni že milión a půl je malé číslo...
            • Veskoslav
              Není. To neříkám. Ale nemyslím si, že by ztráty byly jenom jednostranné. (Tím to samozřejmě neobhajuji)
        • Já vím. Za celou dobu co USA existuje, nebyla ve válce tuším jen nějakých šest let.
          Víš jak se říká chytrému člověku v Americe? turista
          • Veskoslav
            od roku 1865 až do roku 1917 se USA neválčila.pak neválčila až do roku 1941. Potom už to bylo jiné, ale prosím Tě nelži ohledně 6 let:)
            • Veskoslav
              Dle tvé definice je Mexiko přes 500 let ve válkách. Ono i na tu definici je "indiánské války" v Sev. Americe od roku 1609-1924:)To nemůžeš takto brát. Není konflikt jako konflikt. A není válka jako válka.


              P.S. České království bylo vlastně od roku 1419 až do roku 1918 skoro pořád v nějakém konfliktu, tam ani těch 6 let nebyla pauza.
            • Ty kokosaku fialovy, co to plodis za exkrementy? Vzdyt USA valcilo, obcanska valka, utlacovani a vrazdeni negru po prvni svetove valce uvnitr zeme a pobijeni zbytku indianu se podle tebe nepocita? Tady neni rec jen o oficialne vyhlasenych vojenskych konfliktech.
    • EuroSamurai
      A zabíjení postav hráčem je OK?
      • Spatny slovosled indiansky korejce!
        • EuroSamurai
          Já si všimnout opravit to já.
  • Sakra tady se to zase rozjelo. *1*
    No já jdu dom a počkám až večer přijde Vesko... *14*
    • Vesko zalezl do kanalu, on totiz mezi lidmi vubec nechodi, zije v paralelnim vesmiru.
  • To že v televizi jsou v jednom reklamním bloku čtyři reklamy na vložky, tampóny a potřeby intmní hygieny, které svou debilitou ničí hranice, to nikomu nevadí. Když se ale do hry má dostat něco podobné, všichni se můžou potentovat...
    • Je to jen a jen business, kazdy doopravdy na moralni veci kasle, jde jen a jen o prachy, znasilneni je jen zasterka jak vytvorit novy urad/instituci pro dohled nad trhem a ucinit producenty jeste vice neomezenymi.
      • Najdi si nějakého koníčka chlape :D
        • Mam dve klisny a jednoho hrebce, zrovna se pasou na louce.
  • Ale tohle vubec neni jenom o hrach, takhle je zblbla cela moderni spolecnost (nebo aspon ta zapadni, do ktere chceme patrit). Media, reklama do lidi vsude horem padem do husti sex, sex, sex, sex se stal jakymsi cilem hodnotou, kterou kazdy musi mit, jinak je spolecensky znemoznen. Clovek nad 18, ktery by se odvazil nekde na verejnosti prohlasit, ne, sex neresim, nemam holku / kluka, je spolecensky odepsany. A to samozrejme i kdyby 75% tech ostatnich lidi na tom byly stejne. A na druhe strane uplne opacne zase do nas husti, ze jakakoli znamka sexualniho haraseni, snad se jen druhyho pohlavi se dotknout bez jeho / jejiho souhlasu, podivat se a promluvit, natoz neco vic, je hned nejaky deviant, delikvent a ja nevim co. Absolutne schizofreni postoje, nazory a moralka a tohle mi fakt vadi. A to se netyka vubec jen her, ale uplne vseho.
    • Coca Cola, střevíce, prkno od podlahy, dvě na entou.
  • Hlavne ze decka mrdaj uz v 11 ...... :D
    • Veskoslav
      Kde? (většinou se jedná o znásilnění). A opravdu i když jsem byl měsíc na maltě, tak jsem nepoznal, že by tam místní 12ti leté děti jak ty říkáš mrdaly.
      • Tak to asi moc mezi lidi nechodis sex se poslednich par let provadi velmi brzo
        • Veskoslav
          Asi chodím do špatné společnosti, tady jsem začínali mezi 15-17 rokem života. A pokud ty se pohybuješ mezi těmi, co si žívali v 11, nepiš to raději tak veřejně.
          • No obcas se to tak nekde stane :), nekdo se tomu vyhne a nekomu se to prihodi, ja to ve 12 mel zasebou, nevedeli jsme poradne co delame, proste jsme se nejak zkoumali a nejak se to zvrhlo.. ale co... byla to zabava... a dneska nactilety co znam tak tech co to v 15 maj zasebou (nejdyl v 16) je taky dost... a opravdu o zadny cikany, socky, retardy ani idioty se nejedna... proste sex je dneska vsude okolo nas a je pristupny tak se pak neni co divit.
          • DangerousDave
            mal by si zájsť do nejakej rómskej osady, tam jedenástročné už rodia *1*
            • EuroSamurai
              Já tohle vídám normálně ve měste, spoluobčanka který nemuže bejt víc jak 14 s malým příž*censored* ve "vaku" .
          • koukni se nekdy ven dneska je skoro vse jen o sexu
            • Veskoslav
              Koukám ven a moc toho nevidím o sexu. Ale tohle se dá léčit, že všude vidíš sex:)
          • Vesko, vesko, copak ti to zase keslo?
        • EuroSamurai
          V 11?
          • Taky mi to připadá jako extrém, ale jedan holka, co znám, to měla za sebou už ve 13. Takže 11 není takovej extrém. hranice se posunujou. Já jsem v 11 akorát tahal kačera na provázku a holky ho dávaj zase do pusy no :D
          • EuroSamurai
            Oh . I tak mi ale přijde zcestný tvrdit, že někdo nechodí do společnosti jen kvuli tomu, že neví v kolika dneska souložej děti.
            Já osobně se totiž ve společnosti dětí nezdržuju tak tohle ani vědět nemužu.
          • v ostrave znam desitky holek co uz to delali v 11 ale nerikam ze vsechny ale do tech 15 to maj posledni dobu uz vsechny za sebou
            • Veskoslav
              No tak možná z té naší menšiny.......


              P.S: Pokud si sám s nimi nespal, tak sotva to má nějakou váhu, že ty víš:) To je asi to samé ajko říct v 11, že mám sídlo na Severním pólu a kluci to rozkřiknou, že mám pevnost na severním pólu.
      • Dan Vávra je machr!
        • jop ale ty si trapnej :D
          • Ale pan Vávra by měl založit vlastní politickou stranu!
  • Veskoslav
    Pokud vím, tak dané brutální hry mají daný věkový rating. Asi není jenom pro srandu ty čísla +17, +18 atd. Ale ono jde o to, že to prostě rodiče i hráči ignorují (včetně mě, jelikož takové GTA II v mém mládí bylo +18 a z 10ti let je to daleká cesta:-D). Proto si pak pošahaní rodiče a jiné pseudoosoby stěžují na takovéto věci. Protože oni nechcou kotrolovat své děcka, o hrají. Ono stačí prolézt MP od různých FPS a kolik děcek se tam vyskytuje, i když ty hry jsou od 15:)
  • EuroSamurai
    Asi si založim instituci na ochranu práv virtuálních postav a hezky si nahrabu penízky .
    Populismus a rejžování peněz, vždyt o tom tyhle výkřiky proti hrám sou ne?:)
  • Skoda, ale i tak si to zahraju :) A cemu a komu by jako melo vadit, kdyby tam byl pokus o znasilneni? Nedochazi mi, co je na tom spatneho? Nebo proc by se nad tim mel dokonce nekdo vubec pozastavovat? Od jakziva ve hrach rezeme a zabijime kde co po tunach a najednou bysme se meli pohorsovat nad necim takvoym? Nechapu...
  • Jo a to že z jeskyně vyjde velkej hafan a ukouse Laře hlavu a pak s ní odejde zpátky to nikomu nevadí hmmm!!!! *1*
  • Zajímavý.

    Takže se zdá se všichni shodnou, že by ve hře taková scéna nevadila, a že je retardovaný, že ustřelování hlav se může a toto ne.

    Hmm, a funguje toto i o úroveň výš? Jistě znáte Rapelay. Když se tedy můžou zabíjet nevinní po stovkách v GTA a dalších hrách, tak může se i znásilňovat v Rapelay?
    • Veskoslav
      Čau lásko. Máš pravdu, ale co naděláš. Taková je holt společnost a obzvlášť ta americká, kdy tvé vlastní malinké nahé dítě pobíhající po tvé zahradě je pomalu na popravu a násilí, kdy se tam zabíjí, to jim nevadí:)
    • 1LordBlackadder
      Co se může a nemůže je, jak správně pan Poláček ve článku uvedl, diskuzí pro filosofy a sociology, celý právní systém je už od základu naprostý nesmysl, na to vše se nám nabaluje morální paradigma eurohujerů, státistů, politicky korektních vlezdoprdelních novinářů, pravdoláskařů a najednou nám vzniká nový prostor pro vytvoření dalších restrikcí trhu a prostoru pro manipulaci s fiskálními prostředky zemí.
      • Jak příhodné, že mezi námi jednoho takového filosofa máme.

        Ale jak tak vidím, svůj názor už vyjádřil v reakci na váš příspěvek níže.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit