Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dohral jsem vse krome poslednich 3, quest s casovou smyckou v Icewind Dale II me stal asi prvni sedy vlas :D
  • Keyz
    "slovní RPG" jsem hrál a byla to zábava,ale skoro nikdy mě ve hře nebavilo a nechápal proč dávají slovní pravidla do hry kde mnoho věcí lze řešit jinak.Pak jsem mně vadilo jak co ve hře funguje.
    Takže bych doporučil nějaký klub kde se hrají slovní RPG hotovo :)
  • nevite nekdo jestli do toho pujdou nahrat cestiny
    • Diky za info
    • BG1 gog edici jsem měl nainstalovanou s neoficiální češtinou a bezproblémů jsem to dohrál, planescape torment to samý
      BG2 mám v plat. edici od CD projektu, takže tam neposloužíma zbytek jsem nehrál
    • GlaDOS
      Jak napsal Robotron, na PST čeština funguje a nevidím důvod, proč by neměly fungovat i na ostatních kouscích. Ty hry nejsou nijak modifikované, jenom obsahují všechny oficiální patche.
    • Robotron3
      Zkoušel jsem jen u Torment z gog a tam čeština šla normálně. Myslím si, ale že češtiny půjdou asi na všechny tyhle hry (jen názor, neručim).
    • ´jo to´je dost pódstatny
      • pro me to podstatne je
  • Doplňte si vzdělání?! Vsádím se ani páni redaktoři nehráli všechny uváděné hry, s bídou tak polovinu, čili jsou pěkně nevzdělaní ve svém oboru *1*
    Nebo snad někdo hrál a dorhál všechny?!
    • Cahir
      Dohrál jsem několikrát všechno kromě Demon Souls a Dragonshard, který jsem nehrál vůbec a upřímně ani pořádně nevím, co vedle ostatních dělají, protože jde o hry druhé kategorie. Mít licenci DnD ještě na klasiku nestačí...
      • Robotron3
        Myslíš Demon Stone?
        • Cahir
          Yep. přesně to. *1* To je samej Demon Stone, Souls, Dark Stone, Souls atd., jsem z toho již lehce zmaten... Vzpomínám si, když to vycházelo. Hrozně se dušovali, že scénář píše R.A. Salvatore (tvůrce Drizzta) a jak to bude pro fandy Forgotten Realms splnění mokrých snů atd. no a nakonec z toho podle všeho vylezla docela šitózní konzolovka... Ale jak říkám nehrál jsem, přišlo mi to moc akční a tupé.
          • 13_11
            Pro fandy Forgotten Realms to je splněný sen, když je tam Drizzt Do'Urden! Ale tak ten byl i v Baldurech, kde bylo roztomilé, když jsme ho zabili. Respektive roztomilé bylo to, když jsme si pak vzali jeho šavle. A v druhém díle ho na tuto skutečnost nechali reagovat...
            • Cahir
              Ve druhém díle už to ale nebyl takovej drsňák. Každopádně já mu pomohl. V jedničce to byl spíš takovej easter egg, prostě ultimátní mašina na zabíjení. Já ho zabil jen kvůli tomu, abych mohl mít ty scimitary a zbroj, pak jsem si postavu importoval, začal znovu i s vybavením a už ho znovu nezabíjel - je to přece sympaťák! Trochu mě mrzí, že v době, kdy jsem hrál BG1/2, jsem neměl o tom světě moc tucha, zažít první setkání s Drizztem teď, asi bych měl druhý Vánoce.
  • Temple of elemental evil, dohrál to někdo? Jsem veterán Baldur's Gate který jsem prošel nejméně 50x a několikrát solo, ale TOEE jsem odinstaloval poté, co jsem asi po páté prohrál s družinou proti partě orků po půl hodině souboje, trefa do nepřítele tak jeden úder z padesáti s válečníkem a to nepřeháním
    • ToEE az take tazke nie je, len je velmi neintuitivne (ako samotne DnD 3.5), lahko sa vytvori zla partia (exp penalty, zle featy), v BG si vyberies class a hras. Pri dobrych postavach je ta hra velmi lahka, IMO najlahsie DnD RPG. A tahovych DnD je viacej (Pool of Radiance, Dark sun ...) - reakcia na iny post.
      • Myslel sem jediné tahové z těch, co nabízejí v této akci.
    • dohral, stacilo ked sa v prvom lesiku kde zabijas tie pavuky(1.bitka) parkrat vyspis...vyvolava to slabsie priserky, tam nalevelujes na 3ti level, a potom sa uz da aj hrat :)
      • S 1 postavou se dá v poho vygrindovat v první mapě i na 10 level. :) To je tak, když někdo převede DnD do PC až tak přesně, že zachová i XP table.
    • 13_11
      Martine, pak si ani nepouštěj TOHLE video (heh).
      Greyhawk je nejlepším PC-převodem deskového RPG, řekl bych; většina hráčů deskového modulu ToEE by to rovněž potvrdila. Převod světa a pravidel z 3.5 edice je prostě fenomenální! Kdyby na to měli tenkrát hoši víc času a větší klid, mohlo to dopadnout ještě mnohem líp. ToEE je hardcore, když nevíme, co ve hře děláme – znalost pravidel je v tomto případě velkou výhodou. Ne že by hra nemohla být stejně ukecaná jako Planescape: Torment nebo série Baldur's Gate, ale to ani nebyl původní záměr Troiky. Možná v dalších pokračováních světa Greyhawk... kdyby se první hra prodávala jako housky.

      Na enginu Greyhawk mimochodem mohla šlapat i Baldur's Gate 3! Doufám aspoň, že na tomhle enginu pošlape Project Eternity. Ten engine je prostě pořád boží.
      • ten řlověk je masohcista *4* ale takový BG od jedničky po throne of bhaal solo s postavou Clerik/ranger race enemy demons (kvůli finále datadisku) je procházka růžovou zahradou. DnD pravidla právě že znám, ale jako výhoda mi to moc nepřišlo *1*
      • Souhlas. Od doby ToEE sem neviděl lepší izometrickou grafiku. Asi to dělá ta kombinace renderovaného pozadí s 3d modely. Opravdu bych nechtěl vidět, jak by tohle v dnešní době technologií mohlo vypadat. Jenomže dnes je jediným marketingovým modelem FPS. Tak snad nějaké indie...
        • 13_11
          dělo, počkejme si na Project Eternity ;-)
          • Cahir
            Přesně. Navíc tam mají Tim Caina... Tak snad si na Greyhawk vzpomene.
          • Hmm, tak sem koukal na to promo video a naskočilo tam během 5 minut asi 8000$. Jde to docela rychle. :)
    • Cahir
      Jedna z mých nejoblíbenějších her. Je třeba vydržet, je to rozhodně víc hardcore hra než třeba BG. Později se ukáže, že soubojovej systém je hodně promáklej...
      • To se nedá, fakt. Hele ta hra je nádherná, NÁDHERNÁ! Možnosti taktického boje super, fakt jo, ale pro mě není hardcore to že se válečník na třetím levelu po padesáté netrefí do orka na kterého narazím za pár desítek minut hraní, viděl jsem na youtube nějaké pokročilé lokace a říkal si paráda, kéž by tak vypadal BG3. BG 2 je na nejtěžší obtížnost pořád 10x lehči než TOEE a fakt jsem se tu hru pokusil mít rád
        • ToEE má asi nejpromakaněji převedené DnD pravidla a jako jediný má plně tahové souboje. Po této stránce je bezpochyby hardcore, nicméně co se týče délky a příběhu, tak je to hodně slabé. Je to imho takové kraťounké lehce klišovité DnD dobrodružství převedené do PC. S BG nebo PT bych to nesrovnával, ale pokud si fanda DnD, tak to určitě stojí za vyzkoušení. Problém s tím, že se po 50té nemůžeš trefit do orka bych přisuzoval spíše Tvé neznalosti DnD systému. Když víš jak hrát a jak co přesně funguje, tak by se to nemělo stát. Díky propracovaným pravidlům je ve hře spousta možností v boji jako odzbrojení, podražení, podřezání atd. Když víš jak toho ve spojitosti se skilly a kouzly svých postav využít, nikdo si neškrtne.
        • Cahir
          Tak snad jsi něco nezkonil. Ale jestli máš zkušenosti s BG a tedy DnD, měl bys mít v mechanikách celkem jasno. I když je fakt, že jsou mnohem rozvinutější než v jiných Infinity hrách. Chce si to fakt pohrát se skillama atd.

          Tuhle jsem onehdá na njěkém fóru četl, že kdo dopařil Greyhawk, může se považovat za opravdovýho hardcore RPG hráče. *1* Tak snad tě to namotivuje. *3* Každopádně hra je celkem krátká a navíc mě mrzel nízký strop pro level. Příběh je taktéž slabší, ale jelikož jsem o hře předem věděl, že je IWD-like, nedělalo mi to problém... Uff, ale už je to dávno, co jsem to měl v ruce..
    • Mám stejnou zkušenost. Naštěstí bylo k dispozici demo.
      • To kdybych tenkrát býval věděl... Baldura mám dokonce víckrát a nelituju, ale nevím jestli půjdu do enhanced edice, radši bych byl za trojku a nechci si kupovat enhanced verzi, kterou se ohání, že jim na to vydělá
        • Já do ní půjdu; nikdy jsem nehrál Tales of the Sword Coast. *4*
          • Cahir
            Máš tam navíc asi deset hodin nový kampaně a dvě nový postavy (myslím v EE). Taky do toho půjdu, hlavně ze zvědavosti, abych viděl, jestli to podělali, nebo ne. Každopádně jsem docela nasr*n, že nic neudělali s s grafikou (i když žvatlaj, že jo)... Doufal jsem alespoň v nové modely postav a bojové animace...
          • Jo tak to je parádní datadisk, bohužel jedničku mám originálku jen s defaultní češtinou a je tam jeden otravný bug, který jde spravit ale ten patch funguje jen na anglickou verzi. Ale čert to vem, jestli u nás bude k sehnání krabicovka enhanced edice v anglině jdu do ní
          • Hehe, já kvůli tomu složitě sháněl anglický Windowsy, abych to mohl zapařit. Ale jinak enhanced edition je jasná koupě, akorát ještě trochu váhám, jestli nepočkat, až se to dostane na GOG.
  • Zaujímavá zhoda okolností -- práve keď Obsidian rozbiehava svoj Kickstarter projekt *5*
  • Sakra, tenhle druh slevy je fakt zradny... clovek pridava, aby usetril a ve vysledku zkoupi uplne vsechno :)
  • Asharak
    Oh, my, Bhaal! *14*
  • Piggsy
    Koupil jsem si Planescape: Torment a Neverwinter Nights. Kvalitní hry a poctivé firmy (CDP Red) je potřeba podporovat. *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit