Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dark Souls 2

    To Black Souls: Máš štěstí, že hru aspoň spustíš, já si jí předobjednal v Armored edici, aktivoval na Steamu a jediné co s stane je, že hra po zobrazení bíleho okna spadne. Dostal jsem úžasnou radu, že před každým spuštěním mám odpojit HDMI kabel z počítače, chvíli počkat a pak ho znovu připojit (s upozorněním, že si mohu poškodit grafickou kartu). Za víkend jsem nenahrál ani minutu a nemohu snad mít, ani větší pocit marnosti.
    • Je smutné, že někteří jsou natolik paranoidní a zaměňují některé přispěvatele, za jednu osobu. Zavírají oči před skutečným problémem (stav mínusek u mého příspěvku), to samé i na druhé straně barikády (žádná podpora K+M? Nenech se vysmát).

      Mám zakoupenou i Dark Souls: Prepare to die edition, dokonce mám i dva Xbox ovladače (PC). Jedničku jsem však zakoupil a dohrál, až tento rok na jaře, uchvátila mne natolik, že jsem neváhala a hned si předobjednal druhý díl. O to mě celá situace štve víc, nemohu ocenit opravdovou kvalitu obsahu, když se nedostanu ani do menu hry.
      • Tak vem to tak, že jsou to úplní začátečníci v oblasti PC. Nejsou zvyklí na to množství konfigurací apod. To samé Konami, do teď mi nejede FullScreen v MGR:R, když hodím fullscreen mám 24HZ, takže musím hrát v okně s prográmky na full window... prostě to tak je a hotovo. Do týdne tu máš patch, mezitím tu budeš mít kupu modu na grafiku a pak si to užiješ.
        • Nic proti, ale uz vydali prvni dil na PC a byla to katastrofa. Neslo ani zmenit rozliseni renderu na neco normalniho a bylo to tech xboxovych 800x600. Pak prisel domu typek ze skoly a vydal fix za 30 min :D

          S timhle to bude stejne, hra je to sice bude fajn, ale za plnou cenu to urcite nestoji. Radsi si pockam na nejaky slvey a do te doby bude vetsina tehle kravin stejne opravena bud od vyvojaru nebo spis od komunity.
        • Obrazem: Foto se všemi 296 hrami, které vyšly v Severní Americe na Nintendo 64.

          Počítám, že příjde nějáký patch, který to opraví, avšak hořkost (po tom co jsem se těšil a udělal si volný víkend na hraní) už ani ten neodpáře.
          • Mezitím co si tu vylévám srdce, vyšel první opravný patch. Uvidíme zda-li je problém vyřešen a pokud už se přátelé nevrátím, víte kde mne hledat...
            • chápu, že to nasere, když se člověk těší, ale dávat tomu 0/10 na metacritic je prostě omezené(neříkám, že jsi takový, ale těch recenzí takových tam je spousta)
  • Může mi někdo vysvětlit, proč je port Dark Souls 2 na PC tak děsivej, i když slibovali, že se na platformu zaměří? Co ten key binding, dělá si z nás někdo čuřinu?

    Se to nedá hrát, A byť mám doma páčkovač, tak leda na 2D plošinovky typu Rayman.
    • Keyz
      Protože to tak blbě udělali. Na to se nedá nic jiné říci když více nevíme :)

      Třeba mají nějaký blbý engine, který jím toho hodně neumožňuje.
      • Lenost to je, nic jinýho. Ale v klidu, jak říkal fanboy lol, zařídíme se podle toho.
        • Keyz
          Jestli lenost, tak to je špatný.

          Bohužel mnoho odborníků co píše recenze tohle nebere jako něco negativního a stejně to vychválí do nebes jako konzolovou verzi které na poměry konzolí je opravu skvělá. Hlavně ovládá ihned skvěle.
          • Jack1947
            C-BEAM: Sorry, ale toto co si napsal a pises je jen a jen naprosta ignorace a aspon vim ze dotycny co pise takove nesmysli nikdy na zadne konzooli nehral natoz by ji vubec kdy vlastnil. *3* To vykladej jen svym pcckovym kamosum. Pak se clovek by nemohl moc divit ze by mu konzolak s "pomalejsimi reakcemi" natrhnul prdeel.

            Keyz: Zbytecne veci ? no me prijde ze mi to usnadni u nekterych akcnich (vetsiny) ovladani a celkove to je pohodlnejsi ale asi proto ze mam k k+m vztah spise neutralni, beru to jako nutne zlo defakto. (u FPS néé ale jinak joo...) Dosvedci to i Veskoslav ( i kdyz ten asi ne). *4*
        • http://2.bp.blogspot.com/-Hs-lUEclquI/TdNLoGVRKCI/AAAAAAAAB04/_CLGs5O9lv0/s1600/crying_baby.jpg
          Co tak jít napsat nějakou osvěžující recenzi na metacritic? Třeba nefunguje keyblinding a proto si hra zaslouží 0/10 *1*
          • Jack1947
            Presne tak, GAMEPAD by mel byt ne jen periferie ale uz v zakladnim vybaveni kazdeho pcckare.

            At se breci ale hraje se na nem akci hry daleko pohodlneji. *3*
            • Já mám kompa už strašně dlouho a nepamatuji si, že by se někdy hrálo na ovladači. Tak možná Sega games ale to už byly lepší hry i na tetrisu. Když je ten gamepad tak skvělý tak by mě zajímalo jak dokážeš třeba v GTA řídit auto a přitom střílet na jedoucího nepřítele. Samozřejmě bez vašeho konzolevého aimbota.
            • C-BEAM
              Keyz: a najlepšie je vidieť niekoho hrať s gamepadom Quake3 *1* to je akoby mal obe ruky chromé...
            • Keyz
              To nedává smysl.
              Proč v základní výbavě? Hlavně proč akceptovat další krám navíc? Tohle dělají průměrní lidé. Kupují krámy navíc a prostě je používají. Již se nezamýšlí nad tím, zda by to nešlo udělat jinak a zda to má opravu smysl. Pak vidíš články o tom, jak si vybrat hypotéku, protože většina tupců to neumí. Převratný článek typu "ušetříte za jídlo, jestliže si budete většinu věcí připravovat samy" Tvl to bych tedy neřekl...

              Tedy jestli člověk chce myslet, tak tohle není dobrý. Když to lze lehce udělat jinak není potřeba mít další krám navíc. Doporučuji knihu Homo sapiens stupidus - František Koukolík

              A navíc proč se hrají dobře FPS na gamepadu? Protože jsou velice zjednodušené. Fakt.
              Zahraj si na gamepadu (jestli to je možné). UT 2004 anebo klidně UT 3. Dnes máš všude systém krytí a mnoho spešl pomůcek. To dává možnost hrát i když nemusíš dobře mířit.
              Další jasný fakt, na gampad nemá tak dobré technické vlastnosti jako myš.

              Problém ale je, že nemáš moc AAA her, které nejdou cestou absolutního zjednodušení. Nemáš to jak u aut, kde máš sr*čky pro všechny co se nejvíce prodávají a pak mnoho dalších propracovaných vozidel. To samé filmy. I tam máš produkce, které dají prachy do filmu aby vypadal skvěle neoděl si z kina s újmou na IQ. A když to je již srajda pro všechny, tak to vypadá naprosto suprově a to se u her říci často nedá...
            • C-BEAM
              Black Souls: oni majú svojim spôsobom pravdu. Dnes je skoro každá hra vrátane akčných prispôsobená na gamepad, AI má pomalšie reakčné časy a je ju ľahšie zacieliť, máš k dispozícii bleskovú regeneráciu zdravia, takže aj keď schytáš pri dlhšom mierení analogom poriadnu dávku je ti to jedno, máš čas, stačí počkať pár sekúnd a si pripravený schytať ďalšie. Taktický postup ktorý by vyžadoval presné a bleskové (myšacie) reakcie, keď máš 10% zdravia a vieš že musíš prejsť pekný kus cesty cez nepriatelov kde stačí 1-2 gulky a je po tebe už dnes v hrách neexistuje.

              Jednoducho už nie je potrebné tak presne a rýchlo mieriť ako v starých hrách a čokolvek je možné hrať pohodlne i na gamepade, vrátane fpsiek. Doba sa zmenila ku konzumnému, pohodlnému spôsobu hrania.
            • Má pravdu, já bych k+m úplně zakázal a tvůrci by se mohli soustředit na grafiku a další věci, K+M je dobrá tak na psaní, na hraní tu je od nepaměti gamepad.
              http://0-media-cdn.foolz.us/ffuuka/board/tg/image/1377/45/1377453119198.jpg
            • vy jste tu fakt debilové, já už chápu proč sem skoro nikdo nechodí. To je fakt otřesný. Jak můžeš vůbec něco takovýho říct.
          • tak ještě klikni pár mínus a spát. Tvoje mamča chce taky na net.
            • Jack1947
              C-BEAM: Quake III. Revolution ma prvni hra na PS2 (me prvni konzoly *14* ) Takze vtiip sem nepovedl.
            • Jack1947
              http://www.cnews.cz/lide/predator

              Diky za info, jsem nevedel kde pise - ja mel na mysli ze pise clanky nekde ne ze "bojuje" v diskuzich.
            • Predátor to je kapitola sama o sobě. Zkus navštívit http://www.cnews.cz/hardware a tam den, co den bojuje za nVidii.
            • Jack1947
              Ja vim, jenze zeptat sem se musel... Veskoslav je upe jina liga ten hateuje ac na tom sam rad hraje. *3*

              Jsem rad ze konzolisti tu nektery jsou (at uz z anonymnich rad to je fuk) Predator me svou blbosti vzdy pobavil tot vse. *4*

              Spis Sekretář *1* *15*
            • Predátor, Veskoslav nebo nějaký další k+m sektář. Dyť je to jedno. Blbec jako blbec .)
            • Jack1947
              Predatore... ty ses vratil ? *2*
            • No 27 sem ti jich opravdu nedal. Ona debilita se pozná, takže se nediv.
    • LOL. To je nějaký pokud o flame? Musím říct, že grafika je v současnosti skvělá http://www.nexusmods.com/darksouls2/mods/7/? + http://blog.metaclassofnil.com/?tag=gedosato ze hry dělá naprosto krásnou věc. To s tím gamepadem? To má byt jako trolling? Hra designovaná na gamepad, máš doma gamepad a chceš to hrát na klávesnici? Chceš radu? Skoč z okna, bude o debilaa méně.
      • aha už jsem to pochopil.
        Takže PC port co se má hrát s gamepadem.
        Na grafiku ti sere pes.

        Takže špatnej port, jak jinak. Deb*l je tu někdo jinej, asi spíš kdo si tenhle sranec co má být "skvělý PC port" koupí.
        • Nelíbí? nekupuj, nehraj. Já jsem nadšen. Nic lepšího letos nevyšlo.
          • tak já bych si to rád zahrál, asi abych zjistil, co je na neustálým umírání zábavnýho, protože ve starých hrách se umíralo pořád a zábava to byla náramná.

            Ale v tomhle stavu v jakým to Japončíci (opět) vydali to asi nepůjde. Myslím, že si přeci jen mohli dát trochu víc práce s tím převodem, koneckonců, je/byla to docela očekávaná hra. No nic, udělám jak říkáš
            • Vidíš, ono to jde. Prostě si tu pirátskou verzi odinstaluj, jak 75% hlupáka na Metacritic a dalších x-let nadávej na sprasenej port., mezitím si já užiji jednu z nejlepších her posledních a už se těším na ty pvp bitvy.
        • aspoň že kluci na metacriticu si nenechaj kálet na hlavu

          http://www.metacritic.com/game/pc/dark-souls-ii
          • Ano, jsou to hrdinové. Dávat 0/10 za ne podporu k+m. Ty nuly tam byly v den vydání. Na to, že má hra kolem 60 hodin. Hmm, hodně irelevantní.
    • aha, takže nemůže. Tak díky. Jestli vám to takhle stačí..
      • C-BEAM
        vitaj v roku 2014, kedy v mnohých hrách už pomaly nejde ani normálne skákať :)
  • nechce se nekdo dohodnout za tyto hry na steam crystal towers 2, love, Kaptain Brawe: A Brawe New World, Legends of Aethereus?
  • pro pobavení

    Koho by zajímalo, vyšel STALKER - Lost Alpha...
    http://www.moddb.com/mods/lost-alpha
    • Nezkousel nekdo zda na to jde cestina? *7*
      • Nema zmysel testovat cestinu z povodnej hry, nakolko to neni povodna hra.
    • Keyz
      Zde to je rychleji ke stažení:
      https://mega.co.nz/#F!FFYX0SyD!4Y_dzDPrbe5uGmIgTUPTVQ
      • torrent http://gameupdates.org/details.php?id=5770
      • Jack1947
        Diky moc... za info i za rychle linky. Na tohle jsem celkem zvedavy. *4*
  • Horror game

    Když už se tady doporučujou hry tak mi doporučte hororovou hru děk.
    Silent hill,amnesia,slenderman,Alan wake,dead space,cry of fear,fear,nightmare house2,underhell a Outlast znám.
    • thx

      diky za tipy kdyby jste meli jeste nejaky tak piste *5*
    • ja se bal v doomu 3 a v stalkerovi 1
      • Jack1947
        Jo Stalker byl v pozdejsi fazi desivej ale horor to bohuzel nebyl.
    • Jack1947
      Resident evil si nenapsal, Cryostasis, pokud mas konzoli tak pokracovani Condemned:bloodshot 2...
      Cry of fear mod do hl (nehral jsem a i jine m ody do hl jsou bre) Contagion,Dayz.

      Penumbra, Splatter house (konzole) kinect Rise of nightmares.
      tech her je dosdt a stale vychazi, budou Forest,Stasis, Cantine (nebo caffeine)
      SOMA.
      Manhunt 2 mozna nehraj ani zmrsenej port z PS2 verze. (hlavne grafiika hnus ale smrti sou celkem hezke) Ten bych si dal treba v GTA grafice atmosfera je proste paradni.

      AVP(!!) To je treba velkej horor.
      *3*
    • ringmancz
      E.T. the Extra-Terrestrial, kterýho teď vykopali v Novém Mexiku v poušti, je celkem horor na hraní

      a žánrově třeba Penumbra a Manhunt? to jsou jediný dva horory co si vybavím že jsem hrál
    • Condemned: Criminal Origins. Klasika.
    • Miserius
      ... Dead Space 2? *15* Nej díl podle mě...
      Resident Evil
      Echo Night: Beyond
      Call of Cthulhu
  • Nějaký tip na adventuru, kde nemusíte spojovat v inventáři dohromady spoustu kravin, aby vám z toho vznikla hovadina, kterou musíte poté použít úplně nesmyslně? Snad mě chápete. Slyšel jsem, že něco takovýho je v Gemini Rue, kde o tohle nejde, ale hra se soustředí výhradně na příběh, postavy a vyprávění.

    Tak jestli jsou i podobný adventury, nevadilo by mi, kdyby někdo poradil...
    • Jednoznačně Dreamfall.
    • A abych nezapomel tak jeste Neverhood :D
    • The Wolf Among Us má kvalitní příběh a suprově napsané dialogy.
      • Tam počkám, až bude pohromadě celá série. Nemám rád epizodní hraní.
    • jesusek
      To the Moon
      • To je taky jenom o čtení, sice u toho prej hodně lidí na konci brečelo jak to je dojemný, ale jinak podobně jako Kentucky - v podstatě knížka kde jen odklikáváš řádky textu. A to není jen můj názor, píše to i dost lidí na Gogu.
        • jesusek
          Tak to ale nemusí být nutně špatně. To čtení jsou navíc převážně dialogy, a o tom přece adventury jsou. Dnes už je ale "adventura" kdeco. *1* To the Moon ale imho odpovídá tomu, co chtěl. Je to point-and-click adventura, u které si nelámeš mozek s hádankami, ale spíš s příběhem.
    • Jinak tomu tvému popisu by odpovídala třeba hra Grim Fandango, teď k tomu někdo udělal ovládání přes myš - point and click interface.
    • Jo, Gemini Rue by tomuto odpovídalo - důraz na příběh a postavy, aniž by to bylo kór moc ukecaný, všechno je nadabovaný a kombinování předmětů snad vůbec nejde (?) nebo pokud jde, tak je minimální. Akorát u GR někomu vadili akční pasáže - střílení a schovávání se za překážky na několika místech hry, ale hra tě to důkladně naučí, takže myslim v pohodě, náhodou to bylo do příběhu celkem dobře zakomponovaný, takže to neruší ve smyslu "klidná adventura" a "brutální přechod do akční hry", to vůbec ne, jde to hezky ruku v ruce.
    • The Walking Dead.
    • Kentucky route zero
      • KRZ je hodně o čtení, je tam ranec textu a to je v podstatě to jediný co tam je - spíš taková interaktivní knížka než hra, tím ale neříkám že to je špatný
        • Mas uplnou pravdu ale ma to opravdu ale opravdu uzasnou atmosferu a myslim ze do zanru "adventura, kde nemusíte spojovat v inventáři dohromady spoustu kravin, aby vám z toho vznikla hovadina, kterou musíte poté použít úplně nesmyslně" to zapada docela slusne :D
  • Kozy

    ENB Dark Souls 2

    http://i.imgur.com/jlrrGTt.jpg?1
    http://imgur.com/a/V2fdm

    http://enbdev.com/mod_darksouls2_v0253.htm
    • Alucard
      Ta Grafika je v základu zcela průmerná, ale když si člověk stáhne ten duranteho mod(respekt této osobě) a to co jsi postoval, tak hra nabíra úplně jiný nádech a grafika je neskutečně atmosferická. Ten duranteho mod navíc přidáva Depth of Field, čili člověk už nemusí koukat na tu zpyčeně hnusnou vzdálenou rozplizlou texturu(omluva za sprosté slova, ale to je opravdu na facku ta vzdálená namalovaná textura),takže za mě v současném stavu je grafika naprosto perfektní a většina lokací vypadá perfektně, najde se pár lokací, které jsou tak od vývojářů tak odfláklé, že nepomůže ani všechny mody světa, ale těch je opravdu minimálně. Jinak port mi nepadá, běží plynule, ale mám takový růžový pásek, který mě občas pronásleduje, ale to vyřeší patch(doufám). Zvuky, atmosféra, hratelnost je pořád neskutečná, nakonec jsem si objednal origo.
      • michelangelocz
        PC verze je oproti ty PS3–kovy docela nekde jinde. A byt se obecne rika, ze moderska komunita je esenci serie The Elder Scrolls, tak za me je to moderska komunita prave kolem pocitacovych Dark Souls.

        A muzes si bejt jistej, ze ruzny mody se uz vari – jeden jsem uz taky stihl vytvorit ☺ Druhej bude na vyrobu daleko narocnejsi. Tak alespon, ze podklady pro nej jsem uz ze hry vydoloval.
        • Alucard
          Jo tvůj mod jsem využil, můj dualshock se cítil v jedničce hned o fous lépe .)
          • michelangelocz
            Tak to mam radost ☺ Jako dalsi projekt mam v planu predelat HUD do vizualniho stylu blize k jednice, protoze ten novej barevnej a preplacanej me fakt nebavi. Pochopitelne tam budou i moje vlastni elemety, ktery musim teprve vytvorit, ale budou vychazet z meho "Pimped HUD" modu pro jednicku.
            • Alucard
              Souhlasím, ten nový interface se mi také nelíbí, navíc jsem čekal, že bude o kapánek menší. Takže se těším na tvoji práci a samozřejmě respekt před tebou.
  • Vrook
    Rád bych se tu poptal na Company of Heroes 2. Je to teď ve slevě na Steamu, tak bych rád věděl jestli to stojí za to. Metacritics user score (ne že bych ho bral nějak vážně) to má asi 1.9, ale přijde mi, že všechny ty negativní komentáře jsou od rusáků za to, že hra neglorifikuje sovětský vojáky, což je mi absolutní šumák. Jsem hříšník a jedničku jsem nehrál, takže ani porovnávání mi nic moc neřiká. Díky za případný poznatky a názory..
    • Vrook
      Díky všem za odpovědi. Vyzkoušim, ale nejspíš i koupim, je to za pár šupů.
    • První CoH je jedna z mých nejoblíbenějších her, z pohledu kampaně mě CoH 2 dost zklamala, v jedničce jsi měl většinou uplně volnou ruku a moh sis hrát vlastním tempem, ale dvojka tě (i když to taky jde hrát podle sebe) víc vede za ruku. Kvůli tomuto jsem kampaň ani nedohrál, takže bych doporučil spíš tu jedničku.
    • Tilwaen
      Mám za to, že tomu bylo hodně vyčítána jednak právě ta kampaň, druhak až přílišná podobnost s prvním dílem - což by Tobě, který jsi ho nehrál, nemuselo vůbec vadit - ba naopak to pro Tebe může být jakousi zárukou kvality, protože jednička kvalitní rozhodně je.

      Navíc, pokud se nepletu, je teď na Steamu Free víkend - hru si zkusíš zadarmo a pokud si ji koupíš, dostaneš na ni slevu. Takže pro Tebe asi bude nejlepší to vyzkoušet a rozhodnout se na základě toho, Já bych to koupila.
    • Nový firmware pro PS4 (v1.7) vyjde 30. dubna a pravděpodobně přinese možnost přehrávání hudby ve formátu mp3.

      Řídit se nějakým hodnocením jiných nemá moc smysl. Ale kromě slevy by to mělo být tento víkend zdarma, tak si to vyzkoušej.
    • Pilgrim66
      Ja si to koupil kdyz to vyslo a bavi/lo me to. Rusaci brecej protoze ta kampan je nevydava v uplne lichotivym svetle (po pravu).
      • Alucard
        Ano, ruští hrdinové asi zapomněli, že si chtěli společně s Hitlerem rozdělit Evropu a na cestu světla se vydali až Hitler zaútočil na Rusko. Myslím, že i štěpení Ukrajiny můžeme považovat za mírnou paralelu. Rusko je pořád stejné.
        • a američani jsou svatý hrdinové, kteří zachraňujou svět 2x týdně....... *7*
          • Alucard
            To si četl na novinkách? Bez Ameriky a EU by bylo na světě mnohem hůře než s USA a EU za zadkem. Protiváha je dobrá věc. Stačí se podívat na Německo po válce. Západní= podpora USA, východ= podpora Rusko. Západní Německo se stalo po pár letech znovu velmoci a celé Německo doteď těží z rozvinutého průmyslu západního Německa natož na východě byla bída s nouzí Buďme rádi za protiváhu nebo by tu po většině Evropě byl rozlezlý Rus.
            • novinky lol :D presvedcovat te tu nebudu, to by si musel chtit verit necemu jinemu nez oficialni verzi ... nezapomen na to ze historii pisou vitezove ......
              "Buďme rádi za protiváhu" proto jsem rad ze aspon rusko oponuje zapadni propagande :) (nejsou jedini, ale ted jsou nejhlasitejsi)
              nerikam ze jsou rusaci ty "dobry", v historii najdes spinu na vsechny narody ... na nektere vic, na nektere min.... S minulosti nic neudelas, ale muzes se z ni poucit.
  • Nový firmware pro PS4 (v1.7) vyjde 30. dubna a pravděpodobně přinese možnost přehrávání hudby ve formátu mp3.

    To už je jako ten nextgen teda nebo jak, pořád to nechápu :D
    • Keyz
      Ono to ani NextGen být nemůže. Když to nic extra nepřinese. Jen to je to další nový výrobek.

      Tedy dá se to označit jako další generace ale nemáš v tom tu velkou změnu.
      Jako NexGen počítám kvantové počítače jestli tedy někdy nahradí stávající a bude to fungovat jak má. To bude pokrok. A ne nové krabička za jinou krabičku, které využívá HW který je zde roky.
    • MickeyMutant
      MP3 - Taste the future since 1995. Now also on next-gen.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit