Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79619 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Worhammer
    Jak si můžu v Kingdom Come koupit na koňa osušku? respektive ten jeho hábit.
    • jamar28
      U koňského handlíře. Jeden jsem dostal zadara v rámci questu pro Štěpánku z Talmberga, jak chce ty věci na svatbu.
      • Worhammer
        Dík, pro tu ženskou jsem taky hledal věci, ale ta se místo hábitu pro koně se mnou vyspala.
        • jamar28
          Tak tos minul, přece jsi jí měl přivést koně, ne? A toho jsi musel najít, protože se zaběhl. Za jeho nalezení jsi právě dostal ten hadr na něj.
          • Worhammer
            Nevypadalo to jako bug.
          • Worhammer
            Opravdu? Já jsem koňa doručoval až tehdy, když jsem měl všechny věci na svatbu v inventáři, respektive jsem jí to dal všechno najednou.
            • Jamar28: Když pro koně vyrazíš včas, tak se nestihne zaběhnout. Sice máš pak splnění jednodušší, ale zase nedostaneš od štolby odměnu.

              Hodně questů se mění s rychlostí hráčova postupu.
            • Worhammer
              Normálně mi Štěpánka řekla, že mám sehnat věci na svatbu, když jsem se stavil do Talmberku za Votavou. Pro koňa jsem přišel jako první, ale doručil ho jako poslední. Na něm jsem jsem se vydal sehnat ty ostatní dvě věci. Kůň se nikdy nikde nezaběhl, jen jsem mu musel zpívat. Jak jsem dorazil za Štěpánkou, tak tam byl interaktivní dialog, začala mluvit něco o tom, že nemůže mít děti s manželem a tak se s tebou vyspí. Úkol jsem dělal nepřerušovaně.
            • jamar28
              No to mi taky říkal, ale toho koně jsem musel vystopovat. Wtf, proč to máme úplně jinak? Jak jsi ten quest plnil? Hned? Mně ten quest trval dost dlouho, respektive jsem na něj tak nějak kašlal a pro koně jsem šel úplně naposled.
            • Jack1947
              Možná si chytnul bug no tak smůla.
            • Worhammer
              To se mně nestalo. Jak jsem tam dorazil, tak mi handlíř řekl, že si toho koňa můžu vzít (byl tam), ale prý každého ten kůň vyhodí ze sedla, protože je nervní. Handlíř mi pak řekl, že mám jít za člověkem vedle, kolegou, že ten ví jak na toho koňa. Tak jsem k němu přišel a ten mi řekl, že tomu koňovi mám zpívat, tak mu Jindřich zpíval a on mě už nevyhazoval.
            • jamar28
              No a pro toho koně jsi musel zajet do Úžic, tam ti ale handlíř řekl, že kůň pro hraběnku se zaběhl a ty se nabídneš, že ho najdeš. Pak půjdeš po hounech až k němu, přivedeš ho zpět a handlíř ti dá prachy a ještě ten hadr.
    • Jack1947
      Musíš si ho nejdříve sám vypáčit *3*
    • MickeyMutant
      Horse Armor Pack DLC.
  • Jack1947

    Ubisoft zatím pokračování Rainbow Six Siege nechystá, původní díl přitáhl již 27 milionů hráčů.

    No jistě, cash a moneys *5*
  • Worhammer

    Need For Speed The Run - má recenze

    Je to hra, která vyšla v roce 2011, což byl rok nejlepší úrody her za posledních pár let. Kritika si na té hře velmi nemile smlsla, zkritizovala vše, co se dalo. Jako hlavní chyby hry bylo považováno:
    *12* - nereálnost, tj. běžná policejní auta vás mohou dohnat v 300 km/h rychlosti, auta jezdí 300 km/h po sněhu, má reakce: Je to arkáda, je třeba to respektovat, jízda na sněhu je jen v rámci jedné kapitoly ze deseti, policejní auta mi nikdy nedělala problém, i když nespravedlivě mě doháněla, dalo se jim vyvarovat, navíc tohle se dělo i v Most Wantedku a nikomu to dneska nevadí.
    *12* - skriptovanost, tj. poslední protivník před koncem závodu začne zrychlovat a pár metrů před ním zpomalovat, aby jste ho mohli předjet v pocitu napětí, má reakce: to je nesmysl, alespoň v obtížnosti HARD A EXTREME, co jsem hrál.
    *12* - nevyužitý potenciál, tj. hra si pohrává s myšlenkou závodu napříč celými státy, kdy musíte předjet v rámci jednoho závodu kolem 200 protivníků, ale tenhle jeden velký závod je rozdělen na etapy a nemůžete v rámci jedné etapy předjet více než 8 závodníků, respektive ten jeden velký závod je rozdělen na obyčejné subzávody, nelze si napracovat tak, že předjedete víc protivníků než je třeba, má reakce: To je pravda a je to škoda, ale i tak je dobré mít namysli, že přeci něco z té myšlenky ve hře zaimplementováno bylo a to je rozmanitost prostředí. Začínáte na západním pobřeží, v Kalifornii, která je velmi mainstreamová a asi tak nezaujme, ale později hráč jede přes Rocky Mountains, planiny a Chicagem a tyhle místa nejsou tak častá ve hrách. Vždy jsem se těšil na nové lokace a bylo příjemné pozorovat jak se krajina mění cestou k východnímu pobřeží.
    To byly věci, se kterými jsem nesouhlasil. *4* Teď čistě můj názor je ten, že NFS The Run je dobrá jednohubka, je to dobrá hra, která mě upřímně bavila a někdy si ji, i přes její jednohubkavost, rád zahraji znova. Jízdní model je zábavný a doplněný zvukových efektem při zatáčení, kdy vám pískaj kola, což je hezký detail, dále se dá docela dobře driftovat. Protivníci jsou nároční, závody na čas také, což mi vyhovuje. Hra mi připomínala NFS High Stakes, což je rozhodně pozitivní. Hra se snažila do hry dát akci, což bylo milé a pomáhalo zapomínat na stereotypnost závodů, protože ve hře jsou jen tři typy závodů. Hra měla povedenou kameru pohledu na auto při jízdě.

    Hra má i své negativní aspekty, to jsou podle mě: soundtrack je hodně slabý oproti třeba NFS MW 2012, jen tři typy závodů, příběh tam prakticky není, grafické zpracování menu je ohavné, art pracovníci to vzali za špatný konec, ze začátku hry (asi do 4 kapitoly z 10) je hra příliš jednoduchá a jednotlivé mapy jsou krátké, až později se to trochu pořádně rozjede.

    Sumasumárum: Je to dobrá hra, hodnocení 4/10 je blbost, hra má své chyby, ale bavila mě mnohem víc než taková Forza, například. Kritika se však do hry pustila, ještě to bylo v době, kdy byla žízeň po něčem jako je znovuzrození Most Wanted 2005, nebo Undergroundu a bylo a je spoustu lidí, kteří budou prohlašovat, že je to blbost už z toho principu, že to nevypadá jako Most Wanted a není tam tuning, protože jejich nejoblíbenější hra je Most Wanted, či Underground. Po sedmi letech jsem NFS The Run zkusil a zjistil, že je to dobrá hra a chtěl jsem vám povědět o mé zkušenosti.
    • Jack1947
      To není recenze ale stručné shrnutí 7 let staré hry lol.
    • owny
      https://games.tiscali.cz/ctenarske-recenze/

      Napiš to sem.
  • Jack1947

    Dungeons2

    Stahujte zdarma strategii Dungeons 2, akce končí v neděli ve tři GOG.com *3*
  • Veskoslav

    FeudalAlloy Teaser

    https://www.youtube.com/watch?v=H_NG-nQPh8A

    Pokud někdo nezaregistroval, další česká hra:)
  • MickeyMutant

    System Shock reboot uložen k ledu

    https://www.polygon.com/2018/2/16/17016744/system-shock-reboot-hiatus-nightdive-interview

    https://www.kickstarter.com/projects/1598858095/system-shock/posts/2115044
    • ucho
      nezní to tak tragicky:
      "I have put the team on a hiatus while we reassess our path so that we can return to our vision. We are taking a break, but NOT ending the project. Please accept my personal assurance that we will be back and stronger than ever. System Shock is going to be completed and all of our promises fulfilled."
      • No optimistické to zrovna taky není :(

        Sem myslel jací to nejsou machři a ony asi došly finance a nikoli nápady .... já jim dám přestávku , dělat se bude !
        • A v takových chvílích bychom si měli vážit těch , kteří v tichosti a za opovrhování poctivě pilují vlastní remake , aby dali vzniknout takovým dílům jako je "Nový" Realms of Arkania : Star trail . Bez přestávky a legendární značky v zádech prosím !
      • MickeyMutant
        *4*
    • ...si dělaj srandu ne??
  • MickeyMutant

    Kingdom Come na Polygonu

    Na Polygonu vyšla recenze/nerecenze Kingdom Come a je to psaní opravdu tak vymknuté z kloubů, jak byste si asi představovali. Masters of the Triangle of Doom si na hře smlsli včetně povinných odkazů na Gamergate, omluvu v německém tisku a stesku na zobrazení žen. Pro zábavu vybírám perly s největším nasíracím nebo komickým (dle nátury) potenciálem:
    - Hra je tak děsně nudná, tak rozvleklá a únavná, že se osypu pokaždé, když postava otevře ústa.
    - Vždy jsem předpokládal, že bude mít víc společného s Farming Simulátorem 2017 než třetím Zaklínačem.
    - Styl psaní patří k tomu nejhoršímu, co jsem musel vytrpět.
    - Příběh je žalostně tuctový. Hra má morální rozpolcenost Pohádek z mechu a kapradí a dramatickou sílu Kameňáku (přeloženo volně).
    - Nájezdníci jsou pouhými zvířecími znásilňovači a ženy plní jen tři funkce: hrají role sexuálních objektů bez osobnosti, nosí vodu z potoka nebo vyšívají na zápraží.
    - Encyklopedický kodex má sloužit jako podpora jinak nemotorně vyprávěného děje.
    - Dialogy jsou jalové.
    - Nevyzrálý, trapný svět jak technicky, tak i svými příběhovými tématy.

    To by myslím pro ilustraci stačilo.
    • jamar28
      Tak to bylo jasné od začátku, že z toho hromada lidí na západě bude triggered. A to se vsadím, že recenzent hru ani moc nehrál, protože tam jsou questy, ze kterých by se zhroutil a musel se na měsíc zamknout do nějakého safe space. *15*
    • Libi se mi jak ten clovek sdili na svem twittru jen clanky o tom jak jsou KC a Vavra hrozny :D
    • owny
      Njn, prostě tomu chybí možnost hrát za černou lesbickou feministku.
    • Tilwaen
      > (...) a ženy plní jen tři funkce: hrají role sexuálních objektů bez osobnosti, nosí vodu z potoka nebo vyšívají na zápraží.

      Kecy. Ta farářova v Úžicích prý i uklízí.
      • MickeyMutant
        Farářova... manželka? A že uklízí? Tak to už jsou dva nesmysly pohromadě. To bude dílo samotného Zmikunda, který haní českou církev a české ženy.
        • Jack1947
          Zmikund bude určitě závěrečnej bos tak se mu to naětěstí celé spočítá *4*
  • ROZSÁHLÝ ROZHOVOR: Daniel Vávra pár hodin po vydání Kingdom Come: Deliverance

    https://www.youtube.com/watch?v=H1syNtYVgAo
    • ucho
      zajímavý rozhovor. ten moderátor nic moc, ale Vávra cajk. z toho rozhovoru mi přijde, že to chození koní a v budoucnu i psů řeší nějak divně. a že jim to žere hodně paměti? no nevím, ale v RDR taky člověk může běhat, kde chce, taky se po krajině pohybují jiní lidé na koních, a zjevně problém s pamětí neměli. řekl bych, že u KCD je celkem velký prostor na optimalizaci všeho možného. doufám, že na tom budou v následují době ještě pracovat.
  • ucho

    Další patch (v1.03) pro Kingdom Come: Deliverance vyjde zhruba za dva týdny.

    tak v těch patchích je nějakej bordel. 1.03 je patch, co má Steam už od včera. takže je to day 1 patch ne? 1.03 by teď měly mít i konzole (vlastně takto je označován patch pro PS4, Xbox má jiné číslo). za 14 dní má být DALŠÍ patch. to už ale nebude 1.03... a za dalších +- 14 dní by pak měl vyjít snad ještě další patch...
    • Johnny
      základní verze hry byla myslim 1.1... Day one Patch byl 1.2 a pak asi vyšli ještě dva malý...
    • Mart9

      Další patch (v1.03) pro Kingdom Come: Deliverance vyjde zhruba za dva týdny.

      Teď na PS4 stahuju patch 1.03, který má 12 GB
      • Jack1947
        Není to ten day1 patch náhodou ? co byl součástí pc verze to je známé už dávno že na konzolích vše dostávají se spožděním...
      • ucho
        já taky. píšou, že je grafika ještě s tím patchem horší. a R2 tlačítko to neopraví.
        https://forum.kingdomcomerpg.com/t/patch-1-03-problems-on-ps4-pro/40318/6
        • Mart9
          Grafika mi nevadí a tlačítko R2 mi funguje, tak budu spíš doufat, že se nic nerozbije.
        • Johnny
          museji degradovat grafiku aby na konzolích nebyli fps dropy...
  • https://hrebenar.eu/2018/02/daniel-vavra-se-podilel-na-vyvoji-skvele-hry-ovsem-jeho-nazory-tak-skvele-nejsou/
    • Jack1947
      KDo tenhle blábol psal ty ?
    • https://www.exotopedia.com/wiki/Ji%C5%99%C3%AD_Hrebenar
    • jamar28
      "Vývoj začal před sedmi lety, a tak očekávání díky mediálnímu pokrytí jsou převeliká. Mnoha lidem se naplní, některým nikoli kvůli slabým počítačům a třeba neexistenci českého dabingu, bugům i když byl herní požitek anoncován jako český."

      Ten člověk je stylistický kaskadér. *4*
      • Tilwaen
        Obsah článku stranou, to "anoncován jako český" je krásná perla.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit