Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jedinečná šance optat se ředitele programu ČT proč zručšeno GP.Je teď v radiožurnálu.
  • Jinak pro všechny, co mají problém s nějakým bossem v Dark souls, nabízím tento youtube channel - http://www.youtube.com/user/EpicNameBro

    Tenhle týpek hru dost obšírně rozebírá (ať už gameplay, lore a další věci) a může dost pomoct!

    Dark souls - nejlepší hra všech dob!
    • kolko hras? 2 roky? *1*
      • ? Nechápu otázku...
  • MickeyMutant
    http://i48.tinypic.com/15xbns.jpg

    Nemůžu se rozhodnout.
    • Vyber si Dark Souls. Diablo je proti tomu tezce gay.
      • Malleth
        Diablo je hlavně nenáročná klikačka. U Dark Souls se musíš maximálně soustředit
        • Tak tak *5*
      • Vážně? Během bety jsem žádné duhu-vylučující růžové jednorožce neviděl.
        • http://www.youtube.com/watch?v=7ACv1HQM2AQ
          • Vím, říkám v betě :P . Ach jo, ani si nemůžu dovolit trochu stupidních stereotypů xD
            • 2Aoyagi: Tak promin :/

              2Malleth: Presne. U Dark Souls nezalezi ani tolik na tom co na sobe nosis ale hlavne co umis. Resp. zalezi na tom co nosis mnohem vic nez v diablu ale uplne jinak :D
        • ucho
          http://www.gamesfreak.net/games/Robot-Unicorn-Attack_3970.html

          na tom není nic gay...
          • No, to ne, prý nemám flashplayer :/
    • braveman
      Tak kup obě verze a pak si vyber *1*
      • MickeyMutant
        Chápu to správně, že jedna je latinská a druhá arabská verze?
  • OFP3

    Nevím, jestli jste to už viděli, ale nedávno byl zveřejněn exkluzivní trailer na Operaci Flashpoint 3!
    http://www.youtube.com/watch?v=N9LLa7xixR8
  • Dark souls

    Už je to jasné. Dark souls prepare to die edition je rozhodně nejlepší rozšíření hry a zároveň nejlepší hrou tohodle roku! Neskutečné množství nového obsahu (který by samostatně vydal na celou hru), noví bossové, zbraně, npc a hromada dalších věcí.

    Dark souls - nejlepší hra všech dob!
    • MidnighT91
      Původně jsem byl stejného názoru tedy strašnej port ale pak jsem zjistil že ovládání je naprosto pro blbečky a hra mi teď příjde ješte poměrně jednoduchá i když konzolistům se to může zdát hardcore... Popíšu ti ovládání, myš = kamera, oba útoky a lock-on na enemáky... Klávesnice = wsad - chůze, shift - je krytí štítem, tab - je parry (odrazíš štítem nepřátelský ůtok), mezerník - je sprint, skok a úskok, alt - je chycení zbraně oběma rukama, c, v, f, r - je střídání věcí v rukou (léky, bomby kouzla), q - je použít a e - je použít předmět v ruce (lidskost, bombu, lék) mno a do menu se dostaneš pomocí end a pohybuješ se v něm za pomocí myši nebo šipek, entru a backspace... To je tuším všecho, takže jak vidíš ovládání na klávesnici a myši je ve skutečnosti úplně jednoduché a navíc si tlačítka můžeš v nastavení měnit... Jedno z nejlepších rpg jaké jsem kdy hrál... lvl 23, žena, lovec, a zrovna se chystám porazit monstrózního draka v kanálech... btw chtěl jsem zabít gargoyla ale jak tam skočiý druhý tak už je prostě oba neudolám, není na ně nějakej fígl...
      • Jo a jestli mohu poradit, tak si pořádně zvyš level postavy, protože dalšího bosse už nemusíš tak snadno porazit. To samé platí pro tvé zbraně (to je ještě důležitější, pokud nemáš zbraň s damage minimálně 200, do Blighttownu ani nelez), podle toho jak jsi bojoval s Gargoylem, tak soudím, že je máš docela slabé, protože normálně zvládnu sundat oba dva během pár vteřin...
        • MidnighT91
          Jo teď po druhé jsem na ně šel s tím mečem co dostaneš když střílíš drakovy do ocasu damage 200 a sundal jsem je rychle, předpokládám že bych je s tímhle mečem zvládnul i sám bez pomoci rytíře... Jinak osobně za bosse považuju všechno co se po zabití nerespawnuje... Btw k té klávesnici... Dokud mám v rukou klávesnici tak pro mě ovládání nepředstavuje problém, nemůžu si pomoct ale ovládání myší a klávesnicí mi připadá přirozenější, jsem pak přesnější a mám mnohem rychlejší reakce kdybych to měl hrát na gamepadu tak se nejspíš nedostanu ani přes toho bejka s kladivem co na vás skočí na hradbách... Nedokážu si sám sebe představit že bych hrál s vibrátorem v ruce jakoukoliv jinou hru než tekkena a podobně, no offense...
          • Nemuzes tomu co se nerespawnuje rikat boss...v Blightownu jsou ty flusaci jedu asi 7 a ty se taky nerespawnujou...to je hodne zvlastni pohled na vec :) Ofiko bude boss cokoliv co ti ukazuje na obrazovce jeho zivoty, ale proste prvni bossove jsou vtip...kazdopadne neverim ze bez studovani mechanik hry a bossu jsi dal Gaping Demona napoprvi
            • MidnighT91
              Gaping dragon nepředstavuje problém hru hraju poprve a nikdy před tím jem ji neviděl ale přesto stačí zapnout mozek je jasný že když má obrovský zuby tak bude ze předu nebezpečnej a neměl bych šanci tak jsem mu automaticky útočil do zadku, menší problém představovalo jeho skákání a jeho ocas kterým mě dvakrát zasáhnul ale pak jsem vypnul lock a před ocasem jsem mu uskočil pod jeho nohou...
            • Jako možné to je. Mě (a spoustu dalších lidí) zabil tím, že se vznesl a já blbě uhnul - padnul přímo na mě a to je okamžitá smrt. Pokud se tomu vyvaruješ, tak je boss hračka. Pokud jsi nějaký lepší hráč, tak s lehkými bossy nebudeš mít problém.
          • Na gamepad je třeba si zvyknout, je to úplně jiný styl, pokud ti to jde s klávesnicí a myší, tak proč to měnit...
            Pokud máš Drake sword, tak by pro tebe všichni bossové po Gargoyle měli být hračka. Pro Blighttown však doporučuji jinou zbraň (najdi si nějakou dobrým scalingem na dex a pořádně ji vylevli), protože tady už přestává pomalu stíhat a nepřátelé mají mnohem větší výdrž. Ale dá se to hrát i s ním. Jak jsem psal, počkej až najdeš druhý zvon, pak pochopíš, proč je tahle hra hardcore *3*

            Jinak bossáka poznáš podle toho že máš dole na obrazovce jeho život (minibossáci to samé, jen jsou slabší). Ostatní nepřátelé, co se nerespawnují, jsou speciální (tudíš silnější a za více duší), ale nejde o bosse. *4*

            Jinak doporučuji co nejdřive se dostat znovu na začátek hry (Undead Asylum), je tam pár věcí, co tě mohou zajímat *5*
            • To ti teda uprime gratuluju. Ja se to porad snazim uchopit ale jsou chvile kdy me zabijou i obycenjny nuzaci. Mam mec od cernyho rytire z Uburgu nebo jak se to a musim rict ze s nim krajet je legrace (jak se jmenuje uz nevim) ale i tak umiram dost casto. Cernyho rytire jsem dal tak ze jsem vylezl po zebriku na s tema bombo-hazecema a nahazel jsem na nej asi 15 bomb cimz jsem ho zabil. V normalnim souboji jsem proste a jednoduse nemel sanci a to i kdyz jsem si ho nejdriv pekne zezadu propich.


              Capra Demon me zabil asi tisickrat nez jsem prisel na to ze je dobry si ho locknout a nesnazit se okolo nej protahnou hned na schody :D

              A to ani nemluvim o tom ze jsem ted v podzemi u zab a v jednom kuse prokletej....
            • MidnighT91
              Jinak ti fakt děkuju za info, nějakej hlubší vhled jsem moc potřeboval... Do teď jsem v podstatě jen slepě pobíhal sem a tam hledal co mám vlastně dělat a zabil všechno co na mě vrčelo :)
            • MidnighT91
              Budu svůj postup psát sem do bleskovek jako další zkusím blighttown popřípadě když to tam bude ještě moc tuhé se zkusím vrátit z5 na začátek a pak tu o tom poreferuju doufám že najdu nějaké dobré kopí protože se s nima dají nepřátelé dobře držet od těla a i během normálního útoku se stále kryju štítem což s mečem není možné... Jako hra je to fakt parádní nemůžu se dočkat co se stane až zazvoním na druhej zvon... Jsem na začátku ale už teď to řadím mezi moje best off all times hry jako zaklínač 1, gothic 1, a diablo I, II...
          • MidnighT91
            Jinak Vstup do Blighttownu je v kanálech a tam je druhej zvon tedy hlavní úkol jestly to chápu dobře, ale kdy se mám vydat do lesa, údolí draků, katakomb za kostlivcema, zpátky do Undead Asylum nebo tam jak jsou ti duchové... Jak poznám kam mám jít prvně abych něco nepřeskočil nebo jak poznám že je vhodné tam jít a že mě nezabije první zombie co potkám... Btw jedna věc mi vadí jsem takovej puntičkář a mám rád když mám všechny dostupné (kvalitní) itemy ale to nemůžu dokázat protože předpokládám že jich obrovská spousta bude skrytá bez jakékoli stopy že tam někde něco je... Jako příklad dám ten meč co padne po střílení do ocasu draka, kdybych ten meč neviděl na netu tak vůbec nevím že tam něco je a s Gaping Dragonem bych tak musel bojovat s mečem damage 90...
            • Itemy jsou obvykle rozházené po mapě jako poklady, které musíš pomocí pečlivého průzkumu objevit. Další jsou k dispozici jako dropy z mobů (u dračích bossů můžeš získat speciální zbraň z ocasu!), dají se koupit, vytvořit z duší bossů (duše neutrácej, pak je ve hře kovář, který z nich udělá super zbraně)!
              Tyhle věci prostě najdeš pečlivým hraním, hra ti to nijak neusnadní (klidně použij wikipedii, pokud ti to nevadí), to je taky důvod, proč ji všichni říkají nejtěžší hra na konzole *5*
            • A k té cestě: Začínáš v Undead Asylum, pak se máš přesunout do Undead Burg a Parish, kde porazíš Gargoyle - první zvon. Pak se obvykle jde rovnou do nižšího patra Undead Burgu - Capra deamon a klíč do hlubin. Pak Hlubiny a Gaping Dragon, Blighttown a druhý zvon. Pak už ti hra ukáže kam máš jít. Tohle je hlavní cesta.

              Jinak můžeš jít kamkoliv jinam (pokud máš kuráž na silné nepřítele). Obvykle se chodí z5 do vězení, kde začala hra, nebo do lesa co je vedle Undead Parish (za starým kostelem jak je kovář), kde jsou 2 bossové. Ještě můžeš prozkoumat Valley of the Drakes z druhé strany

              Být tebou bych teď jinam nechodil (než uděláš Anor Londo), jinak dostaneš na budku. Drž se hlavního úkolu a budeš v klidu...
      • Tak to gratulace ke zvládnutí ovládání s myší a klávesnicí. Já jsem to upřímně řečeno ani nezkoušel, prostě hraju s gamepadem od začátku. K těm bossům: První skutečný boss jsou Bell Gargoyles (je tam i první zvon) vše před tím jsou minubossové (včetně Capra démona). Další boss je Gaping dragon, který je ve skutečnosti lehčí než všichni bossové před tím *1* .

        A že ta hra není hardcore? Až najdeš oba zvony, tak to neskutečně přituhne...
        A bossové z Prepare to die edition jsou kapitola sama pro sebe, lehký je jenom ten první zbylí dva aspirují na nejtežší bossáky celé série (ale IMO nejtěžší je jasně daný, ale nebudu spoilerovat *3* ).
      • MidnighT91
        Btw rozlišení se dá spravit pomocí fixu kterej byl stvořenej půl hodiny po vydání bez toho je to na poblití, a nechápu jak může nějakej konzolista něco hrát jestly tam všechno vypadá podobně... Po opravě je hra nádherná a hlavně HD...
        • Az zabijes prvniho bosse tak se sem vrat a napis, jestli to je hardcore jen pro "mentalni" konzolisty *2* (Bossem nemyslim gargoyla atd, ale napriklad *spoiler* Queen *3*
          • Midnightovi z toho jak na klávesnici poprvé zemřel až u těch banditů sice nevěřím ani slovo (zvlášť když ještě nedal ty gargoyly a nepoužívá nějaký trainer), ale zase není třeba s těmi bossy dělat ramena, prvním nepřítelem, kterého hra považuje za bosse, je Asylum Demon, chápu, že se někteří bossové objeví i jako nebossové, ale to tvé rozhodování co je a co není boss je takové "snobské" :-D
            • *8* *8* *8* Tak to nechápu jak muzes zabit Gaping Demona na druhy pokus kdyz to hrajes poprvi...budto mas nastudovany postupy jak na nej nebo kecas
            • MidnighT91
              Věřit tomu nemusíš ale je to fakt... Gaping Demona jsem porazil dneska zhruba o půl druhé a to s jedinou smrtí když jsem mu místo do zadku sekal do boku a on mě chytl rukou a sežral, a gargoyli asi za 15 minut po tom protože jsem zjistil že si u nich můžu přivolat rytíře kterej dobře zafungoval jako návnada na jednoho z nich a díky tomu jsem je zvládl bez úmrtí... Když teda nepočítám to předtím když jsem tam vlezl sám...
          • MidnighT91
            Aha počkej to mi tvrdíš že bossové se kterejma jsem doposud bojoval vlastně vůbec bossové nejsou ? hra samozřejmě je těžká ale když si zvykneš na bojovej systém a naučíš se správně pohybovat v boji a hlavně sledovat pohyby nepřátel tak je jakejkoliv boj relativně jednoduchej od začatku jsem poprvé umřel před capra démonem když mě přepadly tři vrahové... celkově jsem umřel osmkrát (dělám si čárky :) a z toho 5x vlastní chybou při pádu do propasti a podobně...
            • MidnighT91
              No zabil jsem všechny bosse v těch prvních lokacích kromě gargoylů a gaping demona na kterého se chystám teď, na mostě je ještě ten červenej drak... Jinak do lesa jsem se ještě neodvážil, prvně to pořádně projdu ze startu, ale toho jednonohého bosse co střeží vstup do lesa jsem už porazil, pak jsem taky ještě nešel tam jak jsou ti duchové v podzemí, pod první lokací když tě přinese vrána, nevím jak se to tam jmenuje ale nepřišel jsem zatím na to jak s těmy přízraky bojovat, normálními zbraněmi jsou nezranitelní, mno a pak tuším že tam je ještě cesta do údolí draků nebo tak nějak ale ta je zamčená a zatím nemám Master key kterej bych měl podle všeho získat od prodavače z kanálů až se odsud přesune...
            • S kym jsi zaim bojoval? Gargoylove na strese rozhodne nejsou bossove, behem chvilky je budes mit na kazdym rohu jako klasickeho nepritele... Gaping Demon je opravdovy boss na ktereho asi narazis nejdrive (papirove je prvni boss Capra Demon, ale to je opravdu prvni boss jen na rozehrati-spis takovej tuzsi klasickej mob). Po Capra demonu kteryho teda uz asi mas dole prave dostanes klice do "kanalu" a ty prave finisujou Gaping demonem, zarucuju ti, ze smrti bude v ramci desitek (pokud teda nejsi nejakej skiller co ma 200 hodin uz na konzolich, coz podle toho co pises ne :) ) A jako Gaping Demon jsou i ostatni, az na jednoho kterej umre na to ze od nej odebehnes daleko *15* =bug samozrejme :)

              Edit: No, Master Key by si kazdy mel brat jako uvodni gift jinak prohloupi :) Ale tedy z toho co pises jsi jeste nezabil zadneho opravdu hardcore bosse, mas se na co tesit :)
    • MickeyMutant
      Tuhle nejlepší hru si na počítači před koupením radši nejdřív vyzkoušejte, ať víte, do čeho jdete. Odhlédnu-li od kvality samotné hry, tak vidím ten nejděsivější port, jaký snad vůbec kdy vzniknul.
      • Tak mi tedy napiš čím je to nejděsivější port. Musíš mít pouze gamepad a oči na 30 fps, vše ostatní je snesitelné. Za to dostaneš nejlepší hru minimálně této herní generace, úžasné rozšíření obsahu už tak skvělé hry.
      • Ano přesně tak,hru jsem "upirátil" a spustil. To co na mě vybaflo při hře samotné byla hrůza. Vůbec jsem netušil jak dát pauzu ani do teď netuším,ovládání jsem koukal bylo tak hrozně uzpůsobené až mě přišlo,že ten co tohle dělal nikdy neviděl klávesnici a myšw. Hru jsem po 5 minutách vypnul a letěla pryč. Horší port jsem neviděl,takže souhlas.
        • Řešení je nasnadě. Gamepad. Pokud patříš do té skupiny pokrytců, kteří nesnášejí cokoliv konzolového, ale pak v soukromí konzumují blbosti jako CoD, je mi tě líto.

          Hra nikdy nebyla technologicky na výši, vždy to byl jen průměr až mírný podprůměr. Tuhle hru dělá unikátní a nejlepší úplně jiná věc, ale tu ti vysvětlovat nebudu...
          • Nad gamepadem přemýšlím,že bych tomu dal ještě šanci,ale nevím zda to bude lepší když mám doma jen nějaký levný logitech. Nevadí mě ani to rozlišení,ani grafika nic. Jen to blbý ovládání,který jsem nepochopil. Uvidím,jak jsme psal,zkusím to ještě jednou a více se do toho ponořím. Pokud mě to bude bavit,tak koupím.A nejsem žádnej hater proti konzolým,jenom nemám rád lenost vývojářů,která je vidět například u toho rozlišení,které udělal maník za 15min jak se tu někdo zmiňoval v jedné diskuzi *3*
            • Jazz
              Za půl roku no týjo, to neměli čas ani předělat obrázky ke klávesám...
            • Zkus to s gamepadem a uvidíš, že se to o dost zlepší. Je to nejlepší hra, kterou jsem kdy hrál a
              byla by škoda, kdybys ji propásl. A lenost to podle mě není, vem si, že museli udělat nový obsah a port na pc za půl roku a taky mám podezření, že už dávno pracují na novém díle...
      • hrál jsi GTA 4 na PC ??
        • MickeyMutant
          Měl jsem tehdy XPčka. Bylo to ještě horší?
          • Jazz
            No a ?
            GTA IV jede i na XP a ne, horší to fakt nebylo. *1*
            • MickeyMutant
              Měl jsem mylnou představu, že to bylo DX10 only (to bylo snad až GTA5).
  • MidnighT91

    První DLC pro Resident Evil 6 vyjde nejdříve na X360 a až po čase na PS3.

    A co pc ?
    • Řekl bych že buď nebude vůbec, nebo bude rovnou zahrnuto do hry až vyjde na PC
  • rancor1223

    WarZ podraz?

    Tohle by mohlo zajímat hráče DayZ a ty co si předobjednali WarZ. Vše je v přiložených videích (která jsou v EN), ale základní myšlenku nastíním dopředu.
    WarZ není ve vývoji několik let. Společnost, která vytvořila hru War Inc. založila krátce po úspěchu DayZ sestersou společnost, která okamžitě začala tvrdit, že oni mají první hru tohoto druhu (zombie survival MMO) a že na ní pracují několik let. To potvrzovali několika málo obrázky. Jak je ale vidět zde http://goo.gl/gu0rY, WarZ používá stejný engine a především i stejné modely zbraní a budov jako War Inc.. Mimoto, War Inc. je klasická hra za budgetovou cenu, takže technická stránka taky nebude zrovna excelovat. Z čehož vyplývá, že si vývojáři WarZ ze svých zákazníků akorát tak střílí.

    http://youtu.be/JUlhkTIzUa4
    http://youtu.be/FXKu5lV69V8
    • Teda, neříkaj ti blesk? *15*
      • rancor1223
        Jestli to tu bylo, tak sorry za snahu *7*
        • já to oceňuji, jen jsem si dělal šoufky, neber to osobně ;)
      • To je jeho pomalejší brácha
  • Zakoupením The Humble Bundle for Android 3 za více než průměrnou částku (cca 6,7$) nyní získáte...

    To jsem zvědavej, kolik se toho prodá :D Jak je známo, Android uživatelé většinu ukradnou.
    • Já si to teď koupil na komp, protože chytrej mobil nemám *3*
  • David Cage opět doporučuje hrát Beyond:Two Souls stejně jako vlastní život - pouze jednou a bez...

    hmm, takže tam jde naštvat celou svou rodinu a přátele, nechat se vyhodit z práce a skončit úplně sám někde ve škarpě jako houmles? paráda :D
    • Krtecek-GT
      Já v tom spíš vidím to, že bych hru nikdy nedohrál. Vlastně mě tam jednou zabijí nebo chytí a stejně jako v realu nemůžu zmáčknout restart, takže hru vypnu a pro mě skončila
      • tak oni určitě mluví jen o rozhodnutích, ne herních elementech jako smrt nebo nešikovnost, ale když je někdo geneticky naprogramovanej, aby dělal špatný rozhodnutí :D (nebo má jen obsesi vidět všechny konce a vyzkoušet všechny možnosti), tak ho nemůže poslechnout ;)
        • Malleth
          V Heavy Rain se i s nešikovností a smrtí počítalo. I když si všechno podělal. Nebyl žádnej game over a hra pokračovala dál. A to i když ti umírali postavy
  • Patch v1.7 pro The Elder Scrolls V: Skyrim by měl dorazit do Evropy během dnešního dne.

    A třeba neudělá z draků krtky.
    • Toto nech na Trola.diskuzního,on jistě něco vymyslí a bude o "hodně" vtipnější *7*
    • tak to bylo ze slabsiho soudku, try it again

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit