Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79619 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • 0011

    další info nintendo switch

    https://www.youtube.com/watch?v=CD-__-CnArw

    byly zveřejněny patenty, ve videu je krátké shrnutí, v podstatě potvrzeny akcelerometry v joyconech a spousta dalších zajímavostí všetně VR na styl Samsungu, možnost spárovat až 4 joycony na 4:4 split screen atd. podrobnější rozbor:

    http://www.usgamer.net/articles/nintendo-switch-patents-point-to-a-touch-screen-alternate-joy-cons-nfc-sd-card-slot-and-ir-camera
  • Vogon

    Fo konce roku je pro X360 a Xbone zdarma zapomenuté JRPG Lost Odyssey

    https://marketplace.xbox.com/en-US/Product/Lost-Odyssey/66acd000-77fe-1000-9115-d8024d5307fa

    Akce trvá do 31.12.

    Jedná se o duchovního nástupce dobrých FF, na hře pracoval i Hironobu Sakaguchi a Nobuo Uematsu.
  • The Division

    Division free weekend. Ode dneška.
  • N0isy

    Neil Druckmann (Naughty Dog) pěje ódy na The Last Guardian, povzdechl si pouze nad absencí foto módu.

    Aspoň, že těch, kteří dokáží ocenit skvělou a jedinečnou hru je více, než těch, kteří to neumí. *clap clap* *4*
  • Draken69CZ

    YT popisek

    Nechcete si ho opravit kdy ho všude kopírujete? "Chcete se na nás na něco zeptat nebo..."
  • Lukass

    Battlefield 1 update

    Tak co rikate na novou mapu BF1? ZA me naprosta spokojenost, dalsi skvela clenita mapa *5*
  • MickeyMutant

    Crytek odstranil ze hry The Climb ochranu Denuvo.

    Crytek už prý tři měsíce neplatí svým zaměstnancům v pobočce v Bulharsku. Když skajpovali do Německa a ptali se, zda dostanou v dohledné době zaplaceno, tak Cevat Yerli jen kroutil hlavou. To je trochu uklidnilo a počítají, že peníze jsou na cestě.
    • solomon.short
      *1* tyvole Mickey *1*
    • frag.ment
      *1*
    • *1* *1* Tento se ti podařil Mickey.
  • MickeyMutant

    Bethesda odstranila ze hry Doom ochranu Denuvo.

    Bude zajímavé sledovat, jestli Denuvo v dohledné době oficiálně odstraní i ze hry Deus Ex Mankind Divided, která byla nedávno cracklá. Model vydání s ochranou – prolomení – odstranění ochrany by se opakoval jako u Inside a Doomu, a posílil tak spekulace, že vydavatelé nemusí firmě poskytující Denuvo platit, pokud se jim nepodaří novou hru po určitou dobu ochránit.
    • Kdyby radsi ty prostredky ktery se utopi ve vymysleni ochran, ktery jsou naprosto k nicemu investovali do vymysleni hry, ktera by byla lepsi nez prumerna, tak by udelali lip.
    • Femto
      To bude opravdu zajímavé. Neskutečně zajímavé je totiž sledovat, jestli odstraní ze hry ochranu, která ničemu nevadí.
      • Udajne to je v podminkach denuvo, kdyz do nejake doby je ta ochrana prolomena, tak to vydavatel muze reklamovat a ziskat zpet penize. Podminkou toho je ale odstraneni ochrany ze hry.
      • MickeyMutant
        Kdyby ničemu nevadila, tak by ji neodstraňovali.
        • Draken69CZ
          Je to ve smlouvě, pokud si nechají vrátit peníze ochranu musí ze hry odstranit tak proto.
          • MickeyMutant
            Ano, tohle je sice nepotvrzené, ale velmi pravděpodobné.
            • Údajně nemusí platit, když to někdo crackne do 3 měsíců. Třeba si vývojáři spočítali, že se jim vyplatí za 85 dnů od release poslat na torrenty svůj vlastní crack a neplatit tak desátek Denuvu. *4*
        • Femto
          A čemu že vadí?
          • Treba uz tomu, ze to jako zakaznik musim zaplatit. *7*
          • MickeyMutant
            Nejkvalifikovanější odpověď bys dostal od Bethesdy, ale tipuju, že z jejich pohledu to budou asi hlavně prodeje.
  • frag.ment

    The Last Guardian

    Na konkurenčním herním webu "jehož jméno se nesmí vyslovit" jsem si přečetl zajímavou Druhou stranu mince hry The Last Guardian. Tak teď by mě fakt zajímalo, kde je pravda... Jestli někteří recenzenti nepochopili dost zásadní herní mechanismy, nebo jde opravdu o technické chyby..
    • Neil Druckmann (Naughty Dog) pěje ódy na The Last Guardian, povzdechl si pouze nad absencí foto módu.

      Díky za ten odkaz. *4* Jsem rád, že jsem opět dal na vlastní instinkt a navzdory rozpačitým recenzím tady i ve světě jsem vzal rovnou CE. Po novým roce budu brát Pro, tak to pak rovnou rozjedu. *14*
    • Vogon
      To nepochopení mechanik jde docela dobře vidět na tomhle videu: https://www.youtube.com/watch?v=QvcFRgJwE2k&feature=youtu.be

      Většina lidí jen drží tlačítko a ukazuje, což Tricovi dává rozkaz "Jdi tam", ale vy musíte držet tlačítko a dělat to co po Tricovi chcete, aby dělal. Takže když ve videu výše se Trico chová debilně u mostu, tak je to tím, že mu říká "Přejdi tu díru", místo aby zmáčkl tlačítko a skočil, čímž by mu řekl "Přeskoč tu díru". To samé u toho řetězu, kde mu řekl "Jdi tam", místo "Podívej se na to".
      K tomu připočti to, že Trico si PRÝ pamatuje, jak se k němu chováš, takže když je člověk naštvaný a hází po něm sudy, tak se může vsadit, že mu to Trico vrátí, např. uhne ocasem.

      EDIT: Ne, že by se hra snažila ty mechaniky vysvětlit.
      • N0isy
        A to, že je nevysvětluje je taky dobře. Proč by tě každá hra měla vodit za ručičku? Měla mít 100 tutoriálů, jak něco nepodělat, udělat apd.? Hry jsou od toho, aby si v nich člověk hrál. A to, že je hra, kde máš nějakou nelidskou bytost, tak logicky tě musí napadnout, že se bude chovat tak jako by normálně žila a sama přemýšlela.
        • Vogon
          Až na to, že hra je neschopná to nevysvětlit. Ukáže hráči pouze jeden z několika důležitých příkazů, což hráči řekne, že jeden příkaz vládne všem. A ještě hůře, hra nevyžaduje pro vyřešení puzzlů zadání přesných příkazů, např. Trico po chvíli strastí a trhaní vlasů díru přeskočí, i když mu celou dobu dáváte příkaz ať ji překročí. A považovat za klad, že ti hra se složitým ovládáním(Čti: hra využívá kombinace více tlačítek) nevysvětlí, co které tlačítko a kombinace dělá, nepůsobí zrovna racionálně.
    • Malleth
      Je to do velký míry zhýčkanost dnešní AAA produkcí, kde jsou ty hry tak streamlinovaný, že se hrajou skoro samy. Last Guardian od tebe i něco vyžaduje a to nejde každýmu přes nos.
    • Femto
      Jde o to, že recenzenti už jsou naprosto mimo realitu jako většina hráčů. Herní svět je opravdu ve velké krizi. Ono se stačí podívat na hru roku Overwatch. Od každé hry očekávají nějaký sandbox, nejlépe nějaké sexuální vztahy, kupu generických questů, spousty cutscén či střílení. Hra je samozřejmě už teď klenot a vystávání skříň této generace. Zavřel ať už je jaký chce, tak má vkus na hry, už ve své době dokázal ocenit Dragon's Dogma velice kvalitní recenzí.
      • MickeyMutant
        Jde o to, že si všude dokola stěžuješ, jak recenzent hru "nepochopil", že na Games navíc ignorují FFXV, že chybí trailer, že chybí články, a když ti Aleš Smutný doloží údajně absentující trailer i čtyři články jen za listopad, tak si stejně jedeš po svý dráze a spamuješ každou druhou diskuzi svým rozhořčením nad místním nedostatkem lásky k Japonsku. Nevím, jak ostatní, ale mě už od tebe po sté totéž v další variaci rozhodně číst nebaví.
        • Femto
          Zrovna ty bys měl něco psát o spamu, jelikož tvoje trapné kydy, o kterých si myslíš, že jsou vtipné, tu musí trpět všichni 24/7. Nebrečel jsi tu týden náhodou o svém banu? Zameť si na svým písečku, pak něco piš. Víceméně jsi si nasral do papule. Já jsem samozřejmě doložil, že TLG tu nedostalo skoro žádný článek před vydáním, ignorace FF tu byla taky doložena, o příběhových DLC tu informoval tak akorát Vogon.
          • MickeyMutant
            Jistě. A když tě někdo nachytá při lži (tentokrát Aleš Smutný), tak to nic neznamená.
            • Hura! Recenze na FFXV je venku! Ale nedali 10/10 takze asi nebudes spokojenej... promin.
            • Femto
              Prosím tebe, proč neustále omíláš jednu věc. Tak tu měli launch trailer, tak jsem se spletl. S dalšími x věci, co jsem v tom příspěvku naspal, jsem měl pravdu, samozřejmě ono je o dost jednodušší vytáhnout tu jednu chybnou. Můžeme se samozřejmě zabývat i tím, že redakce tu prohlásila před půl rokem, že tu bude recenze na Xeno X a není tu do teď, či že FFXV bude recenze do konce minulého týdne. Takže tu redakce lže čtenářům. Je to korektní? Je mi u zadku, že tu není recenze, jen se nestačím divit, že herní novináři nemají čas dělat svoji práci, navíc letos je podzim extrémně chudý na zajímavé hry a vyšly jenom tuctové sequely FPS her.
            • MickeyMutant
              Psals, že na Games chybí launch trailer na FF. Launch trailer ti byl doložen. Ergo lež. Každý se může splést, ale tobě fakta evidentně nevadí a pokračuješ v krasojízdě původním směrem.

              A nevím, jak si mám vyložit toho diskuzního "anonyma". Pod jiným nickem, než vidíš, jsem na Games nikdy nepsal.
            • Femto
              to není žádná lež, tak napsali o největší hře roku o jeden článek více, než jsem si myslel, trošku jsem je podcenil. Omlouvám se velice. Udělej z toho #FemtoGate#. Že jsi se tady choval jako blbeček s tím banem a spamoval jsi diskuze pod anonymem a protestně jsi nepsal do vláken, ale zakládal neustále nové, si už nepamatuješ, nebo jsi jen z dalších pokrytců, co si tak akorát rádi serou do huby? Pokud ti samozřejmě vadí to číst, tak to nečti, je samozřejmě pochopitelné, že jsem zmínil, že v podcastu ignorovali velké hry a nikdo to nehrál. Přijde mi totiž velice úsměvné, že zaměstnanci Games.cz nemají čas dělat svoji práci a ještě se k tomu dobrovolně přiznávají *3* Už jen jako studie je to dle mého zajímavé, že herní novináři nemají část hrát dvě hry, na které se čeká 10 let a jsou to jedny z největších události roku. Tak dneska má dostat Cris Zlatý míč, tak nevím, kolik sportovních novinářů řekne, že nemá čas to sledovat, že mají málo času.
        • N0isy
          Tak si to nečti a máš to. Nikdo tě nenutí. *2*
          • MickeyMutant
            Je to rozlezlé v diskuzích pod polovinou místních článků.
    • N0isy
      Akorát nepochopení mechanik. To víš. Většina recenzentů si hraje na "odborníky", ale jsou už tak rozmazlení, že ani nedokáží pochopit jednoduché mechaniky bez tahání za ručičku. *4*

      TLG je naprosto krásný herní zážitek jako Uedovy předchozí hry, které řadím k tomu nejlepšímu, co jsem kdy hrál. Masterpiece.
    • Ronox
      V drtivé většině jde o nepochopení mechanik :)
  • Nintendo je druhý Apple (nedivím se proč u SM: Run zkřížili cesty )Tam kde by konkurence tvrdě narazila , fanoušci kupují a kupují :D... Taky zdařile boří pravidla úspěšného obchodníka jako nakouslé jablko . A já jsem jenom rád . Díky všem těm Máriům a Zeldám možná vznikne i další Metroid pro mne a emulátor ;) .
    • Vogon
      Nový Metroid vznikne jen stěží. Nintendo se soustředí na japonský trh, kde Metroid není moc populární. A trapné pokusy Nintenda jako Zero Suit a Other M, značce moc nepomohly.

      Nejblíže ke klasickému Metroidovi máš AM2R nebo Axiom Verge.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit