Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79619 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mart9
    Bohužel, letošní hry od Square Enix v Holiday Surprise Box jsou hodně špatný vtip.
    • Draken69CZ
      No asi to rozdám, i ta 20% sleva do toho jejich předraženého shopu je nepoužitelná
      • Veskoslav
        Co tam vlastně letos bylo/je?
        • Mart9
          Lightning Returns: Final Fantasy XIII
          Goetia
          Legady of Kain: Soul Reaver
          Legady of Kain: Soul Reaver 2
          Hitman Intro pack
          Hitman GO: Definitive Edition
          Tomb Raider: Underworld
          20% Off Next Purchase
          50% Off HITMAN Upgrade Pack
          • Inquisitor
            Jsem si říkal proč je těch her plný Steam giveaways :)
    • Jack1947
      Dobře ti tak to máš z toho že hledáš kde co nejlevněji ! *4*
  • MickeyMutant

    Cenzura recenzí?

    Úplnou náhodou jsem na stránce hry.cz narazil na recenzi hry The Last Guardian Honzy Olejníka. Text, ač nepodepsaný, jsem sice hned poznal, ale vzápětí se nestačil divit. Nejkritičtější pasáže jsou cenzurované, ostřejší výrazy zmírněné, nadpisy upravené, autor tedy nepodepsán a hodnocení výrazně změněné.

    Může mi někdo vysvětlit, co to proboha je a kdo to má na svědomí? Opravdu můžete (někdo může) provést s autorským textem podobné vylomeniny a zveřejnit ho na cizích stránkách v takto zkryplené (omlouvám se, ale jiné slovo by tady nebylo dostatečně výstižné) podobě?

    Douška: S údivem zjišťuju, že tahle recenze není na odkazované stránce zdaleka jediná, co leží obdobným způsobem zmrzačená, dobitá, vykuchaná a pohozená v cizí krajině*8*
    • Draken69CZ
      to vypadá, aspoň se to tak tváří, že to jede pod seznamem tak jestli to není projekt místo toho TVgames
    • N0isy
      A ty se divíš? Vždyť ta recenze byla hrozná. Teď se to dá už číst.
      • MickeyMutant
        Pointou není, jestli byla nějaká recenze hrozná, nebo nebyla, ale hranice, kam se dá zajít při cenzuře něčích myšlenek, tady vyjádřených textem.
      • Jack1947
        Nechápu proč že by to bylo nízkým číselkem? takže tam dolepily vyšší hodnocení a už se dá číst chápu *5*
    • No pokud vím, tak za tím serverem stojí Martin, každopádně i když by to všechno bylo s Honzou domluvený, je to pořád HODNĚ podivná praktika....
      • Draken69CZ
        Tiscali platí lidi by sem psali a pak to vychází jinde v lehce upravené podobě? WTF
        • Jack1947
          Já to věděl že to je jedna velká zlá konglomerace *16* Tady se to potvrdilo *11*
      • MickeyMutant
        Martin Bach? Chceš říct, že si svoje recenze z Games takhle przní sami? Víš to jistě? Tomu se mi tedy nechce věřit. Vždyť i kdyby snad měli legální možnost měnit autorský text, převracet jeho postřehy, smysl, závěry a zveřejňovat jej na dalších stránkách, tak by tím přece plivali všem svým autorům přímo do ksichtu. Jako by říkali "Dík, že jste nám to vypotili, pro Games dobrý, ale jinak se nám to moc nelíbí, trochu to poupravíme, obrousíme růžky, přizpůsobíme hodnocení a nepodepíšeme. Pak to hodíme na naše inkognito stránky. V cajku, ok, ju?" Být autorem, vím naprosto přesně, kam bych je poslal.
        • PreidaQ
          Ať už je to legální či nikoliv, jako že pravděpodobně bude, tak je "převedení" recenze z 5/10 na 7,5/10 z morálního hlediska opravdu svinstvo největšího kalibru a herní novinář, který je za tohle zodpovědný, už by nikdy s herní novinařinou neměl mít nic společného.
          • Predator2
            Nesmysl. Je pravděpodobné, že někdo může disponovat s Olejníkovou recenzí. Aby naplnili obsah dalšího webu, tento text "recyklovali/upravili". To není cenzura, jak se tady někdo snaží tvrdit, to je jednoduše modifikace, aby tam měli ten obsah. A je pravděpodobné, že ten, kdo to dělal, si jednoduše hru ohodnotil jinak, méně kontroverzně. Důvody můžou být různé. Třeba to je opravdu jeho názor. Popřípadě tam nepotřebují nic kontroverzního (tady je kontroverze v pořádku, to budí zájem veřejnosti).
            Daný herní novinář nic tak dramatického neprovedl. Je celkem překvapivé, kolik vášní tahle blbost vzbuzuje.
            • Jack1947
              Tak jestli to takhle cdí normálně, pak jsem v koncích protože tomu co nás učily ve škole se potom dá jen stěží v dnešní době věřit *9*

              Možná to je jen dobou, že duševní vlastnictví vlastně nic neznamená a koupit/prodat se dá kdokoliv a cokoliv. Jestli pro autora je duševní vlastnictví jen jeho podpis tak je to ještě mnohem smutnější než předtím... Jsem myslel že je důležitá práce... ale třeba to je celé jinak a recenze se vlastně "pujčují" webům které jsou nějakým způsobem vzájemně spřízněné... To nic nemění na tom že to nechápu a asi nikdy nepochopím.
            • Pan_Klobouk
              ad MickeyMutant - Například proto, že by tě měl stud fackovat a osrdí stávkovat, kdybys po vykuchání něčí práce tu převálcovanou zdechlinu pohřbil ještě úplně jinou známkou.

              A jako bonus, tu recenzi kuchal, upravoval a vysledne hodnoceni menil, nekdo, kdo danou hru ani nehral a nezna. Takhle to zkratka v tom nasem ceskem hernim prostredi a radoby prumyslu chodi. Vsichni si tu na neco hraji, ale hajzly maji na chodbe. Bohuzel.
            • MickeyMutant
              Například proto, že by tě měl stud fackovat a osrdí stávkovat, kdybys po vykuchání něčí práce tu převálcovanou zdechlinu pohřbil ještě úplně jinou známkou. Pokud to nechápeš, nikdy bys neměl pracovat s cizím textem.
            • Predator2
              Nehraje roli vzhledem k tomu psanému textu. Takže spíš proč si nedat hodnocení dle vlastního uvážení?
            • MickeyMutant
              Ne, není to popis hry, je to recenze. Recenze, která má konkrétního autora. A proč vlastně měnit číselné hodnocení, pokud podle tebe nehraje vůbec žádnou roli?
            • Predator2
              O jaké přesně etice herního novináře mluvíš? Je to jen popis hry. A výsledné hodnocení tady nehraje vůbec žádnou roli. To by bylo divné až v momentě, když by šlo o kopii jedna ku jedné. Ale to není tento případ...
              • Chim

                Reakce na příspěvek:

                Každý máme tu etickou hranici posazenou jinde.
            • PreidaQ
              Je naprosto pochopitelné, kolik vášní tohle vzbuzuje. Jedná se o naprosté porušení etiky herního novináře. Nevím, kdo za to může, ať už autor Olejník (cosi mi říká, že ten to zrovna nebude), administrátor Bach či někdo úplně jiný, ale použití totožné recenze v odlišném kontextu je něco naprosto neodpustitelného, co by si žádný slušný herní novinář nikdy neměl dovolit.
        • Mart9
          Být autorem, tak shrábnu prachy a víc je mi úplně jedno, co s tím dál dělají.
          • Draken69CZ
            Když na tom někdo může vydělávat dvakrát? Ok nechceš pro mě něco udělat?
            • Predator2
              x_ander: Tvořím autorská díla na zakázku a ve většině případů se mé jméno nikde neuvádí... a je to běžná praxe. To, že zadavatel může dílo používat i nadále, je samozřejmě ve smlouvě.
            • x_ander
              No Jacku, tím svým příspěvkem jsem se snažil vysvětlit, že přesně tak to právě není. Možná jsem to napsal moc složitě...
            • MickeyMutant
              Za rozbor samozřejmě děkuju i tobě, Jacku.
            • Jack1947
              Vždyt jo jestli to prodal tak prodal práva dá se říct a ten komu to prodal může s tím nakládat jak chce. Už to vlastn nevlastní.
            • MickeyMutant
              x_ander: Díky za rozbor. Tiscali tedy bude mít nejspíš od autorů přímý souhlas se změnami a anonymizací textu. Otázka je proboha proč. Odpověď se nabízí – aby se Seznamu k odkazům na shopy s recenzovanými hrami po straně nepletly nějaké příliš negativní názory.
            • x_ander
              No, ne že bych byl expert na autorské právo, ale nějakou praxi mám, takže stručně takto. Autorské dílo (kterým je i recenze) má v podstatě dva prvky - majetková práva a osobnostní práva.

              Osobnostní právo znamená, že určitá osoba je jeho autorem - což je ten kdo text napíše. A toto osobnostní právo mu nikdo vzít nemůže a je nepřevoditelné. Pokud tedy jeho dílo bude prezentováno kdekoliv a jakkoliv, vždy musí být uvedeno, že právě tento člověk je autorem.

              A pak je majetková složka autorského práva - a pod to spadá to, kdo a jakým způsobem může s dílem nakládat, kde ho zveřejňovat, zkrátka jak na něm vydělat.

              Pokud si autor napíše recenzi doma na koleni, tak mu náleží obě složky - osobnostní i majetková. A je jen na něm, co s recenzí udělá - jestli ji zveřejní na svém webu, někde licencuje atp. Pokud autor napíše recenzi tzv. na zakázku (nebo jako zaměstnanec), např. pro určitý web, tak za to dostane zaplaceno (cena za licenci) a majetková práva náleží už nikoliv autorovi, ale tomu webu. Osobnostní práva vždy zůstávají autorovi. Pak samozřejmě záleží, jak je nastavená licenční smlouva - kde může být sjednáno na kolika a jakých webech recenze může být zveřejněna, či zda je to neomezeno, zda je tam časové omezení, jestli je udělení licence výhradní nebo nevýhradní (tzn., že autor by recenzi mohl poskytnout i jinému webu a zase za to něco vydělat) atd atd. Vše už je záležitostí konkrétní dohody.

              Ale pokud by někdo, kdo má majetková práva, recenzi bez souhlasu autora předělal a zveřejnil bez označení autora, tak porušuje zákon. Takže ten, kdo má majetková práva k nějakému dílu, si rozhodně s dílem nemůže dělat, co chce - vždy jen v rámci smlouvy a tak, aby neporušoval osobnostní složku autorského práva.
            • Predator2
              Draken69CZ: Jak jsem psal, tady nejsi ve škole, kdy čerpáš z různých zdrojů. Tady si někdo objednal recenzi. Tu recenzi dostal, autor za ni dostal zaplaceno, a objednatel si s recenzí může dělat, co chce (myšleno obecně, takhle to funguje v praxi, ale pak už záleží na konkrétní smlouvě). Asi tě to překvapí, ale kdyby se objednatli nelíbila, tak ji ani nemusí zveřejnit.
            • Mart9
              Tohle je přece něco jiného než převzatý článek ze zahraničí. Z té diskuse vyplynulo, že hry.cz nějakým způsobem spadají pod vlastníka games, popřípadě vlastníka té recenze, kterým od jejího odevzdání pravděpodobně není Olejník.
            • Draken69CZ
              Ok kde jsou teda popsaná pravidla kdy se to má nemá uvádět rád se dovzdělám, protože zatím jsem to všude viděl tak jak píšu.
            • Jack1947
              Tak to je smutné no, ale jejich věc
            • Predator2
              Draken69CZ: Ne, vůbec se nemusí uvádět původní zdroj. Není tady pro to žádný důvod. A někdy se nemusí uvádět ani autor... Vyjadřuješ se k něčemu, o čem víš prd. Tohle není žádná práce na škole, kde čerpáš rozumy odjinud. Tady autor něco sepsal a prodal to dál.
            • Draken69CZ
              I tak se uvádí původní zdroj a člověk co to upravil/přeložil, třeba u časopisů co vychází tady i v cizině a přebírají si články, je to překlad s doplněním/upravením pro danou zemi.
            • Predator2
              Draken69CZ: Proč by tam měl být uveden autor, když je obsah změněn? Právě kvůli té změně je slušnost tam autora neuvést, protože ta recenze zjevně není v podobě, ve které ji napsal. Jde jednoduše o recyklaci/využití textu, aby si zajistili obsah.
            • Draken69CZ
              Proč? Stačí půl roku za tu dobu ta recenze už nebude zajímat nikoho ať si to pak dává kam chce. Pořád to píšeš špatně... *7*
            • Mart9
              Standartně leda tak na nějakém blogu *3* Takhle velký web si jistě ošetří, aby všechna díla patřila jemu.
            • Draken69CZ
              To právě záleží na té smlouvě jak to bude, ale pochybuji že by si to seznam/tiscali nepohlídal. Jen by tam mohl být uvedený autor to je snad slušnost. Několikrát říkali že něco vyšlo v Levelu a ten autor to pak může poskytnout jinde, ale musí dodržet nějakou časovou exkluzivitu. Třeba nám to někdo ve FC zítra osvětlí.
            • Predator2
              Ale takhle to přeci v těchto věcech chodí. Ty jako autor jsi sice autor, ale své dílo prodáváš někomu dalšímu. Je normální, že ve smlouvě bude dodatek, že si s ním mohou dále nakládat dle svého. Normální věc. Ta recenze patří ve finále webu, ne recenzentovi...
            • Draken69CZ
              Pozor děcka je tu dospělák pozor *15* Ty znáš tu smlouvu? Ono standardně *3* je to totiž obráceně pořád je to autora jen to po nějaký čas nesmí uveřejnit jinde v tomto případě to vychází souběžně takže tak, ale to nic.
            • Jack1947
              Jsem myslel že na právo tady máme místního znalce Dorkina *7*
            • Mart9
              Pravděpodobně games.cz v rámci smlouvy odevzdal své autorské dílo a všechna práva tím na games.cz přenesl. Jak s tím games.cz naloží, už je jejich věc. Poměrně standartní postup mi připadá. Vítej mezi dospělými.
        • Jo, myslím, že o tom byl kdysi článek na novinkách, když to startovalo a někdo se na to ptal i ve Fight Clubu, ale nevím už, jak to bylo dávno, takže od té doby to může být jakkoliv, najít se to tam nikde asi nedá, ale docela by to i sedělo vzhledem ke "zdroji" těch recenzí. A už jenom to, že nikde není jediné jméno nepůsobí moc seriózně, o morální rovině nemluvě.

          EDIT: http://seznam.seznamblog.cz/post/130325951431/hrycz-spou%C5%A1t%C3%AD-ve%C5%99ejn%C3%A9-testov%C3%A1n%C3%AD-nov%C3%A9ho-konceptu tady to je, ale už teda víc než rok a půl zpátky, takže pokud už s tím Martin nemá nic společného, samozřejmě se omlouvám *4*
  • Hanzales
    SIM spam: DCS Fan movie: https://youtu.be/LziVZAB5ChU
    Jsem tak zabrouzdal na jedno povedené.
    Podobné mně tehdy do toho zatáhlo a to to nemělo zdarmačást :)
    • 0011
      pěkný, DSC znám, ale já mám radši víc arkádový věci, nedoporučil bys něco, co se podobá T.C. HawX? Věci jako Sturmovik jsou fajn, ale já si chci spíš zablbnout ve vzduchu než jako třeba v MFS X bojovat s podlě mě až přehnaným větrem
    • drasta
      DCS vypada proste skvele! Uz nejakou dobu me laka ale ja se zatim nenaucil poradne litat ani BF109 v IL2 BoS... jsem na to uceni lenoch :(
      • Hanzales
        Ja si taky ty přístroje asi nechávám na důchod :) Dříve jsem zahřezal víc, nahodil ručně A10 a pak s ní přistál pomoci ILS v úplné tmě a mlze (to byla radost), ale pak jsem na to 2-3 roky nešáhl a teď si dávám maximálně tak FC3 v custom mapách (jinak bych asi taky neměl moc šanci).
        Počkej na nějaký bundle s Nevadou, ten Caucasus https://forums.eagle.ru/showthread.php?t=170914 taky dočká notných změn a i s tím nejlevnějším hotasem paráda. Na vyblbnutí ve vzduchu proti pár protivníkům v nějakém tom "half-simulated" aeroplánu netřeba znát mnoho a čudle taky mačkáš pak 4 a kříz a sem tam nějaký chaff a flare :)
  • MickeyMutant

    Neoficiálně: Na PlayStation VR míří populární hra Fruit Ninja.

    Hádám, že tenhle divoký VR gameplay odnese krom spousty virtuálního ovoce i pár kusů skutečného vybavení domácnosti.
  • N0isy

    CryZENx představuje prostřednictvím technologických demoverzí, jak by mohly hry Luigi’s Mansion (stáhnout), Pokemon Stadium (stáhnout) a Super Mario Sunshine (stáhnout) vypadat v Unreal Engine 4.

    Kdyby místo těch tech dem, kterých udělal už několik, makal na nějaké hře, tak už ji má hotovou. Tohle je naprosto k ničemu.
  • Ubi už v tom není sám

    https://www.novinky.cz/ekonomika/424046-unaveny-berlusconi-brani-sve-imperium.html Co mají společného Guillemotové a Berlusconi? Pokus o nepřátelské převzetí od Vivendi *15*
    • Hanzales
      Bolloré bude tak dlouho tlačit na pilu, až ta pila na něj spadne (doufám)
  • Jack1947

    Zamyšlení

    Je konec roku, nebo bude to je (fuk) no a vyšlo dost her letos ale taková zima byla slabá co kromě klasického COD, tentokráte i BF, Dišonrd2 a GOW4 vyšlo? nic jiného ( Titanfall2 jsem ještě nestačil napsat) Jo vyšlo např tyranny a myslím tím čistě pc ( Nojo Dead rising4) prostě zima od zimy horší a horší... kromě klasického koloběhu alá COD,FC/AC nic není takže slabota ( no vidíte blbosti jao MafiaIII na to už jsem zapoměl a WD2 snad ani nepočítám *15* )

    Prostě když vemu minulá léta (zimy) bylo podstatně víc her ted je to nějaké celé zaseklé něco se odloží )ME:A) jiné ani nestohí za to nějaké nové Ip ani nemluvě místo toho tu máme nedovařené polotovary a indie garbič

    Ea ani nepočítám kapitola sama osobě a to se nedá považovat za hry pomalu.
    Hlavně já už jsem došel do stavu že opravdu na nic moc nečekám- ty léta kdy jsem se nemohl na něco dočkat jsou už pryč. Je to čím dál tím horší.

    Opravdu se bojím že jednou ten singleplayer umře - že hry budou nejen online only ale taky exclusive téhle doby bych se nechtěl dožít. Potká to časem COD a BF - nakonec všechny AAA budou čistě MP a aby se neřeklo tak ty Sp tam budou jak nácvik hra s botmi chceteli.
    To už jsem psal vždyt to takhle začiná i končí Mikrotransakce blbosti a kraviny do her... ONLINE je kůl moderní a jednou bude nutný, opravdu divná doba. Pokrok spíše dozadu hlavně že se ženem do ONLINE RIP. Ještě budem jednou vzpomínat na ty hry z let dávno minulých které se bez těhle neduhů a chorob dnešní doby obešli a pak si na to kázání a zamyšlení od jednoho trouby Jacka vezmete k srdci ...
    • Morraw
      Je konec roku a Jack napíše zase jeden blábol. Kázaní jednoho piráta-trouby si fakt k srdci nikdo nevezme. Vlastně by u toho příspěvku mělo být varování.
      Slabý podzim/zima ? Doporučuju se znova zamyslet a porovnat si to s léty předtím.

      SP umře? Většina z her, které jsem letos dohrál byly SP-only nebo primárně s řádnou SP kampaní. Jen část měla coop nebo rovnou MP část. CoD a BF jsou primárně online hry. Takže ne, do "online" se oprovdu neženem. Možná jen ty to vidíš jinak, podle počtu her, které sis nebyl schopen "stáhnout" a zahrát.
    • Veskoslav
      Nic nevyšlo? Dej si facku, pak si sedni, dej si druhou, znova si sedni a dej si třetí.

      Co letos vyšlo: Dishonored 2, Deus Ex: Mankind Divided, Hitman, Overwatch, Space Hulk: Deathwing, The Dwarves, Tyranny, Titanfall 2, Battlefield 1, Homeworld: Deserts of Kharak,Rise of the Tomb Raider (Windows), American Truck Simulator, XCOM 2, Firewatch, Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2, Grim Dawn, Far Cry Primal, Heavy Rain,Tom Clancy's The Division, Trackmania Turbo,Samorost 3, Quantum Break, Dark Souls III, The Banner Saga 2, Battlefleet Gothic: Armada, Battleborn, Uncharted 4: A Thief's End, Doom, Homefront: The Revolution, Total War: Warhammer, Lego Star Wars: The Force Awakens, No Man's Sky, F1 2016, Madden NFL 17, Worms W.M.D, Master of Orion: Conquer the Stars, Attack on Titan, World of Warcraft: Legion, The Witness, Warhammer 40,000: Eternal Crusade, Forza Horizon 3, Gears of War 4,Shadow Warrior 2, Civilization VI, Call of Duty: Infinite Warfare, Watch Dogs 2, Killing Floor 2, Final Fantasy XV, Dead Rising 4, The Last Guardian

      A to jsou jenom ty, co si pamatuji nebo jsou významné nebo jsem se o ně zajímal. Indie prakticky nesleduji, takže tam by byla další miliarda. Jacku, chápu, že tvá nutkavá potřeba se vyjadřovat bude nějaká kompulzivní porucha, ale když už se k něčemu ksakru vyjadřuješ, měj aspoň nějaké znalosti či povědomí o tom tématu. Ty víš v 99% případů, h*vno.
      • Jack1947
        Některé hry mě pravda ani nezajímají ale jiné sejsou fakt lbosti a psal jsem že podzim/zima tak se nauř laskavě chápat psaný text a jen ne číst a myslet si co se ti hodí.

        Killing floor bylo v EA docela dlouhou dobu lol ale no dejme tomu.

        Prostě spíše šlo o to že nevyšla žádná pokroková hra nic nového krom páýr pokračování ale to je holt doba. Indie hry bych tam moc nepletl. Prostě zima slabší jen většinou o recyklátech pokračování z dob minulejch. Já už ani moc nedoufám o ME:Andromeda že by bylo něco extra spíš budu rád když se to bude dát hrát. Zase reakce na Morraw a jiné že se opíráš o denuvo lol jsem jasně napsal že bych ty hry ani třeba nehrál. Prostě minulé roky byli lepší na nové hry a bylo jich i více +pokračování vidím to na delší stagnaci herního trhu.
        • Veskoslav
          Nepiš, nepřispívej, douč se češtinu, zjisti si, co vyšlo a pak se můžeme začít bavit. Takto je to jenom tlachání šílence, co nejspíš zamrzl v 5. třídě ZŠ.
          • Jack1947
            Prostě konzervace her cco na tom nechápeš :??

            Radši už skončím vždy když se vynoříš ty s tvojí jedinečnou pravdou je rázem diskuze v prdelli.

            To je taky nšjaká choroba pokaždé reagovat na všechny... Co ti ani nic nedávají hlavně je třeba si rychle jít odplivnout.

            Dobře ale od dob Crysis nic pokrokového nebylo a samé recykláty. Pokračování xx let starejch her. Možná si budu muset dohledat seznam vyšlejch her přelomu let např 2008/09 abych to potvrdil. Že jich bylo více...
            • Veskoslav
              Kdybych Tě měl chytnout za každé "slovíčko" a pokaždé ti ho omlátit o hlavu, tak už by jsi byl dávno na kaši....
            • Jack1947
              Více lepších ugh zase chytáme za slovíčka co ?
            • Veskoslav
              Kvantina=/=kvalita. Možná někdy pochopíš. A pokud nevíš, co znamená kvantita, najdi si to ve slovníku.
    • Jack1947
      Stačí si dát 2a 2dohromady a výjde vám že psát příběh a vůbec postavy atp.. je složitější než udělat Mp hru čistě. Jasně ty klasické RPG a jiné budou třeba stále SP ale jiné Aaa budou spíše Mp proč vždyt se na to koukněte - GRW bude mít kampan ale spíše to je coop For honor bude spíše Mp řežba a přesto že mě nijak zvlášt nezajímá - bude taky celkem dost online.
  • Vogon

    Final Fantasy XV - Jak NATRVALO získat Araneu do party

    Musíte být alespoň v kapitole 9 a výše.
    1) Přespěte v Cortisse haven, a pak čekejte přesně do půlnoci.
    2) O půlnoci se rozběhnete k velké zdi, počkejte na daemony a ihned jak začne boj utečte.
    3) Ihned se teleportujte do předešlé lokace odpočinku(Cortisse Haven).
    4) Ihned otevřete menu tábora, ale nekampujte, místo toho počkejte až začne cutscéna, kde Aranea skáče z její lodi, a když promluví, ihned dejte možnost kampovat. Zde se hra uloží.
    5) Po probuzení načtěte uloženou pozici vytvořenou kampováním.
    6) Máte Araneu v partě. http://i.imgur.com/z8ZZGFp.jpg
    Pozor - potom co tohle uděláte, tak nemůžete rybařit ani nedostáváte úkoly společníků při táboření. Aranea taky nemůže zemřít, takže to ze hry odstraní jakoukoliv obtížnost. Ne, nejezdí na chocobovi nebo v autě.
    Video(Spoilery): https://www.youtube.com/watch?v=Xzr38Pa5Puc
  • MickeyMutant

    Nový systémový update Xbox One slibuje navýšení rychlosti stahování až o 80%.

    Povánoční slevy až 80 %, Robejškovo 80% řešení problémů hrachu, LTE pokrytí republiky až 80 %, a teď ještě navýšení Xboxové rychlosti až o 80 %. To prostě nemůže být náhoda – svět se nečekaně překlápí na světlou stranu Síly.
    • To je k nicemu, na novym PS4 pojedou hry ve 4k na 60 fps. Bude to lepsi jak PC za 150 tisic. *5*
  • Joshua

    5xSteam

    Avencast: Rise of the Mage...............3A22C-MA5ZC-ZQAM4
    Space Hack........................................35AQ6-2E9NG-ND794
    Space Trader: Merchant Marine.........37Z2Q-V9DMN-LBXX0
    Nikopol: Secrets of the Immortals.......38JP9-X8T5T-ZJBQK
    Biology Battle......................................3DHJJ-242RA-TCFVR

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit