Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vogon

    Návod na to jak hrát Dragon's Dogma, a nedělat ze sebe hlupáka

    Omluvám se, že je to nepřehledné, kvůli omezení délky textu, jsem musel odstranit prázdné řádky mezi jednotlivými odstavci.

    Za pět dní vychází PC port japonského RPG Dragon's Dogma, pokud hrajete převážně na PC, tak u vás pravděpodobně nastane slušný kulturní šok, nebo prostě možná jste jednodušší bytost, byla by prostě škoda, kdyby vám něco takového zkazilo zážitek z nejunikátnějšího AAA RPG za posledních několik let.
    Krátká verze: Kašlete na úkoly typu "Zabij 40 vlků", protože je splníte i nechtěně během prozkoumávaní světa a plnění hlavní linie, v vojenském táboře kde se dostanete krátce po začátku hry si můžete koupit lektvary, které předělají osobnost vašeho pawna, prozkoumávejte svět, NEHREJTE hard mode, mějte v partě mága s ohnivým buffem a kouzlem anodyne, bacha na přetížení, pokud vás něco zabije na jednu ránu, tak to znamená, že do té části světa ještě nemáte jít, hra začne až když se dostanete do hlavního města pomocí plnění příběhové linky, střídejte povolání, protože každé povolání odemyká jiné pasivní kouzla, mějte vždy u sebe lampu a látku, nejuniverzálnější začáteční povolání pro hráče je strider a pro hlavního pawna mág(healer).
    Dlouhá verze: Začněme na začátku, u vytváření postavy. Při vytváření postavy si dejte záležet na vzhledu, jelikož dokud nedokončíte hru, tak si budete moci změnit vzhled pouze jednou. A dejte si pozor, jelikož to jak vaše postava vypadá má velký vliv na hratelnost. Čím více svalů tím více toho unesete. Pokud uděláte tlusťocha tak nečekejte že budete dlouho sprintovat. A pokud si uděláte obra, tak se sice dostanete na vysoké místa, ale nevlezete se do malých prostor. Dejte si taky záležet na hlasu, protože postava vydává zvuky skoro při každém kouzle. A ano, i pohlaví má vliv na hratelnost. To samé platí o vašem pomocníkovi, u kterého dostanete pár otázek, které určí jeho povahu v boji. Tento test nemá moc velkou váhu, protože si můžete v prvním vojenském táboře koupit lektvary, které jeho povahu předělají. Z povolání, neboli Vocation, jak je nazývá hra, máte na začátku tyto volby: Fighter, což je válečník se štítem, často budete na zemi tankovat, avšak není marný ani když lozí po příšerách. Má výborné pasivní kouzlo, které mu dovoluje nosit větší váhu. Má mechaniku blokování štítem, při perfektním bloku zastunujete nepřítele. Pokud chcete hrát tanka, tak toto je vaše volba(Pokud se vážně chcete oddat tankování, tak hrejte za ženu). Dalším na řadě je Strider, na první pohled klasický lučištník, ale spíše to je takový kung-fu spider-man. Používá dvě dýky a luk. Je nejlepším lezcem. V pozdější fázi dostává uhybný kotoul. A poslední volbou je Mage, jedná se o nižšího mága, který má nelepší supportovací schopnosti ve hře. Toto povolání je nejlepší pro vašeho hlavního pawna. Z pokročilých povolání, která se odemknou po dosažení hlavního města jsou tam tyto: Warrior(Válečník s dvouruční zbraní, lezec na houby), Assassin(dýky+štít a luk, neviditelnost, nejzábavnější melee), Ranger(Strider, ale více přes luk), Magick Archer(Nejsilnější povolání, používá magii i fyzické útoky) a Sorcerer(útočný mág). Povolání často střídejte, protože se vám s každým levelem dávají staty podle toho s jakým povolání jste ten level dostali.
    Po vytvoření postavy vás hra vhodí do světa, bez žádného velkého vysvětlování a řekne vám ať si hrajete. Tady pravděpodobně většina hráčů hru vypne a už nikdy nezapne. Hra má v podstatě čtyři typy questů - Hlavní linie, klasický příběh, postupně mění svět a objevují se nové příšery. Vedlejší úkoly, udělej něco pro nějakou postavu, často to odemkne nové zboží. "Zabij x něčeho", tyhle úkoly seberte, udělají se vám často pasivně v průběhu hraní. "Doprovoď někoho někam", název vše vysvětluje, dá se to obelstít teleportací. Ale questování není, narozdíl od západních RPG hlavní náplní hry, tou je zabíjení a lovení příšer na stovky způsobů a prozkoumávání světa. Pozor, hra vás nevaruje že příšery jsou v nějaké lokaci na vás moc silné, takže často ukládejte ručně(Pokud hrajete na gamepadu tak zmáčkněte start a pak select), protože checkpointy jsou pouze když přespíte v hospodě.
    V průběhu plnění hlavní linky najdete port crystal(těch je ve hře dohromady tak 5), který můžete kamkoliv umístit a teleportovat se k němu pomocí ferrystonu, který můžete koupit v hlavním městě za 2000.
    • ringmancz
      ono by stačilo hrát jako normální člověk, číst si, co ti hra říká a všechno je v pohodě. chce to totiž po hráči trochu víc, než jen mačkat to, co se objeví na obrazovce
    • Mohu tam hrát pouze za jedno povolání? Sorcerer(útočný mág) vypadá dobře.
      Nechápu, proč bych měl střídat povolání a často měnit styl i za to, co nechci. Sice z toho mám bonusy (jestli jsem to pochopil), ale bez toho je ta nevýhoda tak velká?

      A jak to dlouho trvá? Hlavní náplní je tedy opakované rubání ve stylu diabla?
      • Vogon
        Na začátku si vybereš z těch tří základních a můžeš za něj klidně hrát celou dobu. Sorcerer je pokročilý, to můžeš od 10. lvlu v hlavním městě si změnit.(cca. 5 hodin hraní) A do té doby moc velký rozdíl mezi mage a sorcererem není.
        Povolání se vyplatí střídat, protože každé povolání odemyká postupem času jiné pasivní schopnosti, a některé jsou hodně dobré a nedokáži si bez nich představit hrát. Třeba Fighter dostane pochvíli pasivní schopnost že unese 2x více věcí. Ale tak určitě to půjde aniž bys měnil, jenom to může být stereotypní. A u některých povolání prostě nepoznáš co všechno ta hra může nabídnout.

        Pokud pojedeš jen hlavní linku bez přílišného prozkoumávání a bez datáče tak ti to zabere tak 50 hodin. Datáč jednou zabere tak 10 hodin. Ale klidně v té hře můžeš utopit daleko víc, protože ke konci se ti odemknou nekonečné dungeony a datáč se taky náhodně generuje.

        A jo, tato hra(late game) by se dala přirovnat k Diablu(Mnoho lidí to hraje na konzolích do teď jen farmí aby měli nejlepší buildy a itemy). Má sice příběhovou linku, ale prim hrají souboje. Které mě bavily více než v Diablu(cca. 200h v DD a 100h v D3). Protože tam jsou strašně zajímavé bojové situace.
        • Takže jako korejské mmo hry? *16*

          Nutí tě měnit povolání a expit vše protože za to máš nějaké bonusy. A jakmile jedeš jen jedno, tak nemáš výhodu která je nelogická ale je tam aby jsi prostě měl dal expit. To je blbost.
          • Vogon
            Aha, takže Zaklínač 3 je korejské mmo, protože tě "nutí" donekonečna expit postavu, protože když nemáš všechny schopnosti na maximum tak máš nevýhodu. Gratuluji.
            • Vogon
              Bavíš se o hře, o které nic nevíš, to vede ke katastrofální argumentaci a k vypouštění naprostých nesmyslů. Jako já vím, že anonymní diskutující na Games.cz toho ví o herním designu a herních systémech více než veteráni průmyslu, kteří pracovali na takových hrách jako Devil May Cry a Resident Evil. Ale děkuji ti, zapřemýšlel jsem o systému povolání v DD a zjistil jsem že je to ještě propracovanější než jsem si do teď myslel.
              První bys měl pochopit jak fungují pasivní schopnosti. Ty si musíš koupit za zkušenosti, a aby fungovaly tak si je musíš nasadit do jednoho z devíti slotů, což umožňuje nejrůznější experimentaci. Pokud si je nenasadíš tak nemají žádný účinek. Nejsou omezené povoláním.
              A nemusíš za celou hru ani jednou změnit povolání, ale je to tvé mínus, protože všechny jsou dobré a všechny jsou odlišné. Pasivky nejsou povinností, protože všechny jsou užitečné. Samozřejmě pokud si chceš minmaxnout postavu tak si musíš vypočítat s jakým povoláním udělat jaký level, a podobné blbůstky, ale to není vůbec nutné.
              Ještě je nutné podotknout, že v DD to nefunguje jako v Diablu, protože náhodně genrované příšery jsou až v post game.
              ¨
              1) Díky těmto pasivkám, právě měnění povolání funguje lépe, kdyby tam nebyly tak vždy začínáš od nuly. Takhle tam ale je jednoduchý cyklus: Hraji povolání, dostanu pasivky, pak chci zkusit něco jiného, šáhnu po něčem jiném, díky tomu že hráč má pasivní schopnosti, bude mít šanci i v těžších dungeonech, díky tomu že má šanci v těžších dungeonech to hráče nepřestane bavit, bude stále dostávat dobré odměny a rychleji vyexpí dané povolání, díky tomu že rychleji vyexpí dané povolání, tento cyklus funguje rychleji a za chvíli si budu moct střídat a experimentovat jak chci.

              2) Uvědomuješ si, že dnešní hráč je naprosto vypatlaný(viz. celá diskuze na games.cz okolo PC vydání Dragon's Dogma), a kdyby ho nějak vývojáři nedonutili měnit povolání, tak ho prostě nezmění a klidně bude hrát něco tak dlouho až ho celá hra začne nudit? Kdežto takhle je větší šance, že si to změní, a díky tomu že povolání jsou hodně rozdílná hra nepřejde tak rychle do stereotypu. A to že hraní za určité povolání dává bonusy je opodstatněné tím, že ty bonusy sice nejvíce využije právě to povolání které ho dostane, ale klidně ho může využít jiné povolání, někdy i jiným způsobem(Ranger dostává pasivku, která mu dovoluje střílet z luku rychleji, ale toto může klidně využít i Magick Archer. Fighter dostane schopnost, že unese více věcí, protože má nejtěžší výbavu a má schopnost chytání nepřátel, přičemž váha chyceného nepřítele se ti přičte k váze vybavení, a když si přetížen tak ti ubývá stamina, když nemáš staminu nemůžeš nic dělat, a takhle fungují všechny pasivky), přičemž žádná není k ničemu.

              A teď tvá otázka okolo příšer: Ne příšery s tebou nelevelují, ale vyvíjí se(příběhově vysvětleno) podobně jako pokémoni . Např. na začátku bojuješ proti normálním goblinům, beze zbroje často i beze zbraně. Pak se k nim přidají gobliní mágové a dostanou vybavení. Pak se goblinní válečníci změní na hobgobliny, kteří mají pokročilejší moveset, můžou po tobě hodit bobek a oslepit tě a zatroubit pro pomoc. V post game se hobgoblini změní na "šamanistické" gobliny a "šamanistické" čaroděje. A ti se pak změní na "šamanistické" hobgobliny. Přičemž každá z těchto generací má jiné elementální slabosti, schopnosti a rozdílné movesety(Těm posledním třeba přibude schopnost tě podkopnout). A tak to má každá příšera, i když ty velké mají méně stádií, ale jelikož je potkáváš zřídka tak to nevadí. Navíc některé neuvidíš až do post game.
            • U Zaklínače 3 si vyberu co chci a to expím abych měl nějaké dobré skilly které hodně stojí. Nic mě nepobízí dělat nějaké kreace pro nic.

              U korejskýc her expím to co chci, poté expím to co nechci a poté to expím znova na nějaký super expící mód a hrají to 150 hodin jen proto, abych expil. Navíc zaklínač stojí na příběhu. Tohle asi ne.

              Protože tam máš ty nelogicky bonusy které se vztahují na hlavní postavu, tak tě to pobízí expit vše. To nemá ani Diablo a tam to ani nejde. Aby jedna postava měla vše a bonusy z dalších jsi měl na jedné. To je korejská specialita. Viz lineage 2 a subclassy a další kraviny. Pro expíče.

              Btw co monstra? Když je zničím již tam nejsou? Levelu s hráčem nebo ne?
      • co jsem tak pochytil, tak bez toho si v hajzlu, protoze vetsina classu umi jen fyzicky nebo magicky utoky a na nektery bosse muzes jen jednim nebo druhym... akorat u toho jednoho hopsajiciho sikuly nekdo rikal, ze zvlada vicemene vsechno, ale neni mezi zakladnima classama
        • Vogon
          Pokud budeš mít normální pawny(=budeš hrát online), tak to budeš zvládat všechno. A zrovna sorcerer má myslím i kouzla co udělují fyzické poškození, vyvolá např obří, ale vážně obří(Když tě to vcucne tak v něm lítáš tak 2 minuty a máš výhled na celý svět) tornádo plné šutrů.
        • tzv. klasickej roleplaying, tisic roli v ramci prubehu jedny hry, no neberte to *5*
    • Kdybys to hned na začátku nezabil tou "jednodušší bytostí", tak by to byl perfektní příspěvek.
      • Vogon
        Jako promiň, ale když je někdo neschopný si normálně uložit hru a pak to svádí na hru. Nebo když si myslí že questy typu "zabij 40 holubů" jsou podstatou té hry.
        • MidnighT91
          Jasně jsem napsal že jsem si hru uložil RUČNĚ, a pokud je člověk zvyklej dokončovat hry na 100% tak je chyba tvůrců že tam naserou takové zbytečné úkoly jen aby hru uměle protáhly...
          • Vogon
            Máš pravdu, Zaklínač 3 je špatná hra, protože tam jsou některé úkoly nudné. Jako samozřejmě bych mohl dělat tu zajímavou hlavní linku nebo jakýkoliv jiný úkol, ale já radši udělám tuhle nudnou zakázku na mlhavce. A ti zlí vývojáři si ještě k tomu myslí, že je dokážu rozeznat od těch dobrých?!
            • jinak zaklínač má 90% questů přes hledaní červených stop a zápachu. Tam není v podstatě jiná mechanika v klasických questech, takže bych moc Zaklínače nevytahoval, jelikož dostane pořádně nařezáno od DD...
            • MidnighT91
              Nic Proti ale v zaklínačovy nebyla ani jedna nudná zakázka všechny měly něco do sebe. Zrovna mlhavec mi dal celkem zabrat (hráno na nejtěžší). Nehledě na to že jít v noci s pochodní do bažiny lovit příšeru v mlze tomu říkám atmosféra, tady je nulová...
    • MidnighT91
      Tak jsem to celé přečetl a nějak v tom furt nevidím tu unikátnost. Nenapsals víceméně nic, co by mě samotného už nenapadlo. Běžné mmo..
      • Vogon
        Jo máš naprostou pravdu ta hra splňuje každým znakem mmo: akční bojový systém převzatý z Devil May Cry, detailní bossové alá Monster Hunter, world building podobný Dark Souls, soustředění na prozkoumávání světa, minimální role vedlejšáků a vyprávění hlavního příběhu skrze cut-scény. Do toho si přidejme takové ty klasické už milionkrát ohrané mechaniky jako šplhání(ať už po budovách či nepřátelích), detailní zpracování uživatelných předmětů, propracovaný systém pomocníků, nepřímý multiplayer. Vždyť už jen to že ta hra má propracovaný bojový systém je naprosto normální.
        Ale ty toho asi víš víc, vždyť jsi to rpg s obřím otevřeným světem a hlubokými mechanikami hrál už šest hodin.
        • MidnighT91
          Ano a teď taky nezapoměň vypsat těch deset tisíc věcí co je v té hře špatně...
          • Vogon
            Jo, a v kterém open-world RPG není nic špatně? ty jsi zase nějaký expert, ty brďo.
            • MidnighT91
              Hele nic není perfektní ale pokud tě to donutí dát si od toho v nasrání pauzu tak je něco špatně. Jako rozhodně můžu říct že už jsem hry v nasrání vymazal kvůli menším chybám. Tohle tram ještě mám jen proto že se do toho opravdu chci dostat protože mám takovéhle hry rád (myslím fantasy RPG)
      • Jack1947
        Bohužel pouze offline *9*
    • Prostě je to tak na hlavu, že na to musíš mít dlouhé čtetí aby jsi hrál to mmo a věděl jak rubat a na konci možná sledovat nějaký příběh, který nemá hlavu ani patu. *15*

      Do toho to je hnusné i na max.
      • Vogon
        Až na to že tam je příběh absolutně normálně pojatý. Já ale samozřejmě chápu, že v dnešní době už fakta neletí a neopodstatněné domněnky jsou daleko lepší.
    • Femto
      Hezké. Opravdu smekám, že máš snahu to někomu tak pěkně vysvětlit, ale stejně si myslím, že je to házení perly sviním...
      • MidnighT91
        Je hezké že jsi toho zaklínače (dark souls) tak krásně vysvětlil ale stejně si myslím, že je to házení perly sviním. xD Fanbójové nezapomeňte jít do diskuze k zaklínači, nechat tam nějakej hejt...
        • kennyB
          Zajímavé, jak Dark Souls a Zaklínač něteré hráče psychicky poznamenal, že je vidí naprosto všude...
          • MidnighT91
            Tím to není. Je to o tom že ti lidi hejtujou všechno kolem, samozřejmě zcela objektivně ale jakmile někdo zhodnotí jejich hru a řekne na ni svůj názor tak se můžou pos*at prostě ukazují že jsou to stejné děti jako ti fanbojové z diskuze o zaklínači. A naražím na něj jen kvůli té diskuzi, protože tam probíhá naprosto stejnej flamewar...
            • MidnighT91
              Ty nedokážeš přijmout špatnej názor na svou oblíbenou hru takže mi tu neříkej kdo z nás dvou se chová jako dítě...
            • kennyB
              Midnigh: Jo, komentář o DD je napsán dospěle...
            • Femto
              Rozdíl je v tom, že já jsem nahrál 80 hodin v Zaklínači, přes 100 hodin v DD, ty jsi hrál pár hodin, absolutně hru neumíš, neznáš základní pravidla a už se pouštíš do hodnocení, což je prostě úsměvné. Tvoje projevy, reakce jsou pak na úrovni dítěte...
      • Jakmile má někdo něco proti tomu co se TOBĚ líbí, tak to jsou perle sviním *15*

        Co to jsi za vola?
        • Femto
          Jak říkám :) Perly sviním. Díky za demonstraci *3*
          • MidnighT91
            Hej Femto, to se ale díváš do zrcadla žejo? Ty si to totiž taky nenecháš vysvětlit. Díky za to že jsi právě demonstroval že seš úplně stejnej xD
    • Vogon

      Dark Arisen

      Modrým kolečkem se vám bude vyznačovat úkol z datadisku Black Arisen, ten ale nedělejte dokud nebudete alespoň úroveň 60-70, datadisk samotný vás vytáhne tak na úroveň 150 a doporučuji ho projet dvakrát, protože je to hra z japonska. Když uděláte v datadisku moc velký bordel, tak to přivolá mrchožrouta, ze začátku vás pravděpodobně budou zabíjet na jednu ránu, tak prostě utečte.
  • Vogon

    Znaté nějakou knihu typu "Design works of" kromě té od Dark Souls a Dragon's Dogma?

    Nezajímám se o normální artbooky, ale něco kde popisují i tvůrčí proces.
    • ringmancz
      Final Hours of? je Mass Effect 3 a Portal 2

      http://me3finalhours.com/
      http://thefinalhoursofportal2.com/
      • Vogon
        To vypadá dobře.
    • bohuzel ne knizka a ani ne primo od vyvojaru, ale co se tyce designu her, mohla by te oslovit serie, pokud ji jiz neznas, game maker's toolkit na youtube https://www.youtube.com/user/McBacon1337

      nektery ty videa jsou fakt dobry
      • Vogon
        Dík, podívám se. Jinak doporučuji tenhle kanál, pro výborný rozbor videoher: https://www.youtube.com/channel/UCb_sF2m3-2azOqeNEdMwQPw
        • Kam se hrabe na totalbiscuita. Amatér má videa v 720p snad na low. totalbiscuit to má na max 1440p+

          Ten má co hodnotit, když ani nemá stroj na to, aby to natočil pořádně a mohl tedy hodnoti technickou stránku.
          • Vogon
            Protože hry na PS1 jedou v 1440p, že? Příště než něco napíšeš napočítej do pěti, a pak vypni počítač.
        • jakubc
          Game Maker's Toolkit vychází i v CZ překladu: http://www.videacesky.cz/tag/game-makers-toolkit
  • MidnighT91

    Dragons Dogma PC

    Nechce se mi čekat na článek protože mám potřebu se k téhle hře vyjádřit dokud jsou moje zážitky čerstvé...
    Na tuhle hru jsem se už od oznámení na konzole strašně těšil. Od té doby co vyšla, všude čtu jak je to nejlepší rpg na konzole a všichni říkají jak je to strašně úžasná hra. A teď po zhruba 6 hodinách hraní se musím vyjádřit. Tímto jsem ztratil poslední zbytky respektu ke konzolistům co jsem měl.
    Takovou ...... ........ ........(doplňte jakoukoli vulgaritu) jsem dlouho nehrál. Hmm ale kde začít?!
    Tak třeba: Savy vůbec nefungují. V jednu chvíli jsem si to RUČNĚ uložil, následně jsem to posral tak jsem dal restart (ne Load Checkpoint) jenže mě to vrátilo asi o 15 minut dřív než jsem si to uložil a ten můj save už nebyl k dohledání. Takže jsem znovu pokračoval, po 10 minutách spadl ze skály dal load a tentokrát mě to vrátilo na náhodnej save ještě starší než předtím.
    Dále: Naprosto všechna AI v té hře je na úrovni retardované zlaté rybky. Vážně, takovou úroveň retardace jen tak nevidíte.
    Další: Menu a vůbec všechno HUD je totálně otřesné a nepřehledné a orientace v něm je hrozná.
    Hlavní věc: Ta hra není nic jiného než průměrné MMO v singlplayeru. Hra začíná nikde, vysvětlení co se vlastně děje dostanete nulové. A vedlejší úkoly jsou typu zabij 45 vlků a vrať se...

    Při vytváření hlavního parťáka, mi o něm položili 4 otázky a já 2 z nich nechtěně promačkal aniž bych si je přečetl, a hádejte co, zpět už dát nešlo takže jsem byl nucen dát alt + F4 aby se hra neuložila a já si mohl parťáka udělat znova...... WTFFF *11*
    Takže rekapitulace je že ZATÍM je to hra na 4 z 10 a konzolisti nepoznaj špatnou hru ani když je kope do pr*ele Kdybych chtěl hrát MMO tak si zahraju Vindictus Protože ten je v podstatě to samé akorát s tím rozdílem, že vaši společníci jsou lidi a ne retardované opice... Potom to zkopíruju i k článku protože mě zajímá co mi k tomu konzoláčci co to vychvalovaly do nebes řeknou...
    • zlodej sa sťažuje, že mu to nejde...katastrofa a ešte to tu vypisuje...
      • MidnighT91
        Zloděj co to měl předobědnané od oznámení pc verze s tím že tady vedle rozhodně nešlápne protože je to zaručená kvalita... Jo jistě HA HA
        • není to pro každeho. já to taky nedohrál protože je tam dost grindu a málo příběhu ale svět je pěknej rpg prvky taky dobry a ten datačoví ostrov má fakt super atmosféru a je skvěle udělanej
      • Jack1947
        Přesně, měl to radši koupit a přejít možnost refundovat aby si mohl stěýovat právem *5*
    • Ronox
      Pokud se nepletu, tak parťáka lze "opravit" v Innu, v tom křesle, které je v levé místnosti.
      • MidnighT91
        Díky, to je dobré vědět...
    • Femto
      Chlapče raději se vrať k Life is Strange :) Tak trošku z tebe smrdí casual :)
      • MidnighT91
        Fantasy a vůbec RPG miluju od dob prvního diabla a gothicu a tohle zatím můžu s klidem zařadit mezi 5 nejhorších co jsem kdy hrál. Singl mmo. přirovnal bych to ke Kingdom of Amalur. To taky bylo rozbité singlplayer mmo. Hraje se to hůř než první dark souls na klávesnici. Tam jsem neměl jedinej problém a přitom to byl totálně odfláklej port...
        • ty otazky co si skipnul nic neznamenaj v gilde jim muzes položit další když si sedneš na to jejich specialní křeslo :-P
        • Femto
          jasně, protože jsi nechtěně promačkal otázky. Prosím tebe, přestaň skipovat, nauč se pravidlům hry. Ano, je potřeba se naučit, jaké hra má pravidla, zabere to pár hodin, pak dostaneš hardcore RPG dost podobné právě Gothicu.
          • MidnighT91
            Ne meleš kraviny na tu hru se dívám tak objektivně a nezaujatě jak jen můžu a opravdu se snažím do ní dostat a oblíbit si jí ale je to dost problém. Ne hry neskipuju jsem puntičkář , myslím že tu nejsem jedinej kdo si čte ve hrách všechno co přečíst jde a proleze každej kout, takže mluv laskavě sám za sebe, víš ono se občas stane že omylem dvakrát po sobě zmáčkneš myš a nebo chceš změnit rozhodnutí, jenže pokud je jediná tvá volba dát alt f4 tak je neco kur*a špatně.

            Edit: Keď príde reč na najlepšiu hru minulej konzolovej generácie....... Stačilo
            Příběh tam je ale je divně podanej a vysvětlenej.
            Už jsem toho dohrál dost a o hrách toho vím hodně a umím se na ně dívat s nadhledem.
            Takže mi věř že za tech 24 let RPG puntičkaření už odfláknutou hru poznám...
            Oh btw: Nemluv mi tu o učení se pravidel té hry Pravidla dark soul jsem se naučil už při souboji s prvním bossem tady žádná podstatná pravidla k učení nejsou prostě jdeš od úkolu k úkolu a mezi tím zabiješ 1000 vlků.
            Atmosféra tam nějaká je jenže co jsem zatím viděl tak všechy lokace vypadaly dost stejně nudně a šedivě...
            • Jack1947
              Proč si se teda vyjádřil znovu, jen aby jsi je zase urazil? *10* to nebylo hezké... a vůbec.
            • MidnighT91
              Sorry o konzolistech jsem se vyjádřil přehnaně, oni nemůžou za to že nic lepšího nemají, ale to že je ta hra špatná není odfláknutým pc portem, za to může samotné jádro hry a to je stejné jako na konzolích. Podívej se na kingdom of amalur ta hra je bez pár drobností úplně stejná přičemž věci jako hud a spravování inventáře má daleko lepší. Vindictus je zase online varianta...
            • Jack1947
              Co si čekal, já RPG nemusím a vzdal sem to tehdy při prvním tažení ...prostě na mně moc HC a nudné a ty checkpointy napytel jak si psal. Pokud tvůj respekt vůči konzolistům je horší kvůli jednomu zmršenému portu tak to mi je tě upřímně líto. *7*
            • MidnighT91
              Možná by to chtělo nebejt 5 minut takovej fanboj jako ti od zaklínače a dívat se na tu hru s nadhledem stejně jako se díváš na něj.Možná bys pak viděl jakej je to oproti zaklínačovi odfláknuté...
            • Femto
              Tak prostě to asi bude chtít dalších 24 let RPG zkušeností, abys ocenil kvalitní hru. Osobně bych to viděl na zhulákaného hráče Zaklínače, kde mu vše servíruji pod nos :)
            • Jack1947
              Neuraž se ale musím se zeptat prostě musím *1* , uspokojilo to tvou křehčí stránku ? neb nehraješ snad za nějakého barbara ale za lepou ženštinu right? *2*
          • Má to vůbec příběh a konec? Jako třeba ten Gothic, witcher a další?
            Když to je sp mmo?

            Sleduješ tam tedy příběh, máš volby atd? Nebo to je rubačka s mega monstry jako je k vidění na yt?
            • Femto
              zkus tohle :
              http://www.mickthemage.sk/2015/05/podme-si-pohovorit-o-dragons-dogma.html
  • HTC Vive

    Tak predobjednavky maju zacat 29.2.
    Som zvedavy na cenu teda...
  • Femto

    † David Bowie

    https://www.youtube.com/watch?v=36lWAcY9IXE
    https://www.youtube.com/watch?v=HSH--SJKVQQ

    David Bowie byl mimo jiné velká inspirace pro poslední Metal Gear, takže určitě to patří i na herní stránky.
    • https://www.youtube.com/watch?v=YYjBQKIOb-w

      a asi mel taky nejradsi rpg *5*
      • Jack1947
        MMO JRpg? *8*
    • Jack1947
      Budiž mu země lehká aspon to zabalil - na zpěváka jeho formátu normální smrtí. *3* To se také cení.
      • frag.ment
        Normální smrtí? To bych se raději pěkně předávkoval a měl to rychle za sebou, než se pár let snažit porazit rakovinu a trpět neskutečnou bolestí, k tomu chemo, případně ozařování atd.
        • Jack1947
          Byl to holt tvrdý charakter a ne to bych si radši prostřelil hlavu, stejně jako kdyby přišel o ruku a už nemohl dál hrát... kdybych měl skončit na smertelné postely tak bych se beztak nějak snažil zabít... bez her by pro mně svět už ztratil smysl. *3*
          • Ronox
            Hrát se dá i bez rukou. Viz HoHandsKen - https://www.youtube.com/channel/UCNuPnOPtAFUA4j2vtqBAO7g ... pro mě neskutečně silnej týpek, který měl brutální štěstí na sestřičku, která mu ukázala, jak se dá hrát v jeho kondici Diablo atd.
            • Jack1947
              Už jsem snad psal že si neklasdu velké výzvy i když kdoví co... on ale ruce má i když je to možná jaloby neměl když je nemůže normálně používat.

              Těvh lidí je víc např ten co po pěti letevh pokořil bez očí N64 hru, Zelda... ale s přispěním komunity je to vše o tom že člověk musí chtít já vím já vím... *7*
    • Plus Omikron The Nomad Soul https://www.youtube.com/watch?v=FiodKBLDpys
      • Tady vzpomíná Lukáš Grygar na Bowieho a zmíní Omikron... https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10153923721436834 Smutné čtení *9*
        • solomon.short
          diky za link, Lukas to vystihnul. Mam z toho pocit, jako kdyz husi kuze srsi statickou elektrinou...

          Tyden jsem lil za Lemmyho, ale za Davida bych musel pit asi mesic... za***ny pondeli
    • Kozy
      A nejen pro něj. Tohle už je legendární.

      http://goo.gl/OJQWvm
      • Ronox
        :)) - http://www.giantbomb.com/david-bowie/3040-20768/forums/holy-puppy-david-bowie-influenced-every-character--257772/
  • DD

    Tak DD zatím fakt fantastické, neměl jsem minulou generaci, takže fakt překvápko. Grafika sice taková archaická, ale strašně se mi líbí, fakt se na to dobře dívá, navíc stylizace a atmosféra je jak ze Skotska a Anglie, fakt parádní atmosféra středověku. Takovou atmosféru jsem přesně čekal od Z3 a nedostal. Docela bych chtěl podpořit vývojáře, ale nevíte jestli to vyjde i na PS4, přece jenom nemám rád Steam apod.
    • PS2 grafika, AI Co ignorguje krádeže a vůbec v těch osadách to je chytrost...
      V boji sice nějak bojují ale nic extra.

      Minimálně grafiku mělo vylepšit. Textury lepší apod. 810Kč *15*
      Na konzole před roky to mohlo být slušné. Také na poměry konzole a co zvládne ale na PC?
      • Jack1947
        Klasický japonský port, bud ber a nebo nech být *3*
  • Lukyz

    Obrazem: Nové screeny z Resident Evil 4 Ultimate HD Edition.

    Šiklo by se zmínit, že jde o fanouškovskej projekt, který se snaží udělat z toho paskvilu co Capcom vydali pod HD opravdu HD *3*
    • Ultimate HD závěsy, jen díky nim bude mít ta hra úplně novej rozměr.
      • ZvacA
        Souhlasím, je to opravdu taková zbytečnost, RE4 HD naprosto dostačuje. No ale tak, někdo si na tom potrpí.
      • Lukyz
        Jde o kompletně všechny textury ve hře včetně úprav některých 3D modelů *3*
        • Grafika je u RE4 úplně to poslední a kdyby chtěli opravit ten zmršený port, tak by se museli zaměřit spíš na technickou stránku a ne na HD textury.
  • AA

    Jak se tady pořád někdo ptá, jestli někdy přijde Andrej do Fight Clubu... tady máte takovou náplast *1*
    http://video.aktualne.cz/dvtv/anastasov-sexcz-vydelava-statisice-mesicne-cesi-se-chteji-se/r~ca8773d0b60811e58dc0002590604f2e/
    • Score je v hajzlu :D
    • residentevilfans
      Andrej ho utrel ,jak maslo na teply chleba. *1*
      • ringmancz
        proč utřel? normální rozhovor, takhle na DVTV šijou do všech. není to sluníčkový a pohodový.
    • Kdo?
      • Andrej
  • Dragons Dogma Dark Arisen Cracked - 3DM (20.15 GB)

    *1*
    Vypadá to hnusně, je to náročné, přednastavené ovládání je hloupé a moc tam nejde nastavit
    Očekávaný port je opět hnusným portem.
    • Absolutní nesouhlas. Vypadá to výborně, náročné to zatím není (jsem v 6 levelu), přednastavení se dá, nebo si ho nastavím ne? Nastavit tam jde dostatečně dost....
      Vypadá úžasně (brát i v potaz, že hra vyšla 1 rok po Skyrimu - tedy je už 4 roky stará, a nečekat grafiku ještě lepší než třeba Zaklínač 3...). U této hry si fakt říkám, že Bethesdu šoupli do kapsy - páč je skoro stejně tak stará jako Skyrim, na který nedám dopustit... Viz níže jak to někdo hrál na konzoli a stěžoval si na lampu, tak zde naprosto easy... Inventory, nastavení, prodávaní, kupování, sbírání věcí, vše se dá prodat. Ryby chytat, lukem střílet dokonale - racky, zajíce... Parádní hra.
      • Abych neříkal jen klady, tak ze záporů třeba že můžu ukrást majitelům věci z poličky ikdyž na ně koukají, a žádný alarm ani bránění... A další třeba věc když sedí 3 rackové na lodi tak cca 2 m od sebe, tak když střelím jednoho, ostatní neuletí, ale v klidu je sestřelím po jednom všechny. Ale jinak jsou plaší to jo. Každopádně klady převládají zatím a když člověk nechce modré z nebe, ale je soudný, tak zatím ANO výborná hra.
        • AI kvalita, když krades a nikdo to neřeší i když tě vidi
        • ringmancz
          seš Arisen, takže nikdo by si proti tobě nedovolil :)
    • ringmancz
      Japonci, co bys chtěl? ale za ty prachy (30 éček) super hra. ovládání spraví modeři a to co bylo nejhorší na konzolích (framerate) by už neměl být problém, pokud na to máš HW
      • 810 Kč není málo. Sice máš pravdu, že některé hry stojí více a mají stejné problémy anebo dokonce horší ale stejně...

        Zase se bude čekat na schopné lidi co to nějak předělají.
        A proč Japonci? To tam nikdo v celém Japonsku nemá počítač, aby když to dělá, tak hru laskavě na tom počítači zapnul a zkusil to hrát na k+m? To jsou takoví volové?

        Steam pustí kdejaký nedodělek. Jako googple play.
        • kde si to proboha kupoval? http://hry-pro-pc.heureka.cz/dragons-dogma-dark-arisen/
        • Kecáš nesmysly. Mám za sebou asi 10 hodin hraní a nepřenastavoval jsem si zatím nic. K+M je dobrá. Jde o zvyk, protože je to zase jiná hra, jiné klávesy. Chyba je v tobě, něco ti nejde a hned to házíš na Japonce. *1*
  • Vogon

    Zaklínač 3 Final Boss

    Dneska po x měsících dohrán Zaklínač 3 a musím říct, že aspoň jeden boss se jim povedl. Hlavně ať mi tu už nikdo netvrdí, že se neinspirovali Berserkem.
    • Nejtrapnější boss- fighting jsem neviděl, Milion hp pro bosse a nulový skill, abys ho porazil.
      • Lukyz
        Tak to si zahraj posledního Batmana *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit