Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79619 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • http://mafiascene.com/forum/viewtopic.php?t=9752&postdays=0&postorder=asc&start=15

    (spíš se podívejte na konec stránky)

    Nikdo nepíše. :( Tak jsem se rozhodl k tomuto ubohému činu a dávám link.

    BTW: Stejně si tu týpci dávaj reklamu na channely apod. Mám chuť to taky zkusit.
    • Chim
      Není ubohých činů... je jen ubohých reakcí. Což bude případ i té mé:

      To muselo dát práce... (zbytek si doplň sám.)
  • Lukass
    Obleceni v AC Syndicate ma lock na 30 FPS :-D A za tohle da nekdo dobrovolne penize, neverim. Tohle zjisteni me fakt rozesmalo, to sou fakt pitomci v tom UBI.
    • Zrovna u oblečení to není problém. To většinou nedělá tak rychlé pohyby, aby to bylo patrné. Navíc, pokud to není předem daná animace, ale je to počítané dynamicky (fyzika), ušetří to dost prostředků.

      Oni by klidně mohli zapnout počítání pohybu oděvu na 1000x za sekundu (FPS), ale to by tu pak nědko brečel, že se mu celá hra seká a pokud by byla v nastavení, určitě by se všichni divili, k čemu tam je, když rozdíl není vidět a chce to daleko víc prostředků (nedělejte si iluze, ale počítání ohebných látek = relativně hustá síť, není nic nenáročného). Na druhou stranu, kdyby to dali do nastavení, zavřou všem hubu...

      Ale jinak zrovna tady jde o šetření na správném místě (pokud to mají správně synchronizované).
      • Mě by zajímalo, jestli je tohle i u jiných her, docela o tom pochybuju. Snad aspoň ta hlavní postava je ok, už jen pro ten pocit, to je zas nějaká jebnutá novinka od Ubi nebo co
        • Je to celkem běžná technika. Jelikož scéna se přepočítává v cyklech, tak se některé míň důležité části šidí (podobně jako používání méně detailních modelů pro vzdálenější objekty - LOD). Takže třeba i postavičky v dálce nemají plnou animaci, ale některé snímky se přeskakují (celkem vtipně to bylo vidět u Zaklínače 1 na minimální detaily, kdy příšery v dálce (15 m a dál) vypadaly, jak po obrně, protože animace měla tak 5 FPS.

          Pokud je to udělané dobře a s citem, tak si toho u běžného hraní nevšimnete. A právě u volných hader, které i ve skutečnosti reagují na pohyb postav s mírným zpožděním (ty upnuté jsou součástí animace postavy). Je snížená snímkovací frekvence pochopitelná. U her je vždycky výzva udělat to pěkně a aby se to hýbalo - a toho bylo vždycky dosahováno chytrými kompromisy.
          • Tilwaen
            Úplný souhlas. Teď jsem si nicméně pustila nějaká videa a opravdu tam jde poznat, že animace není plynulá. Skoro to dokonce vypadá, jako by to ani na těch 30 fps místy nejelo. Úplně by stačilo, kdyby update oblečení snížili všem postavám kromě té hlavní - nebo to aspoň udělali s citem, jak říkáš.
            • Já včera večer Syndicate hrál, tak jsem se na tu postavu chvíli díval a fakt to jde poznat, hnus docela :/ Ne, že by to bylo něco zásadního, ale co je moc o je moc, někde se holt osekává, někde se vylepšuje.. jinak celkově je ta grafika pěkná, místy docela hodně pěkná, ale kazí to tady takové drobnosti.
            • Té adresy se nebojte, obrázek nemá s poníkama nic společnýho. Byl to první bez vodoznaku ve vyhledávání obrázků...
            • Ve videu to nebylo 30 FPS ani náhodou. Možná tak v částech, kde se to neseká...

              Trochu mi přišlo, že to přeskakuje snímky, kde by docházelo k prolínání objektů, ale to je čistá speklulace. Taky mohli vědět, že https://mlpforums.com/uploads/monthly_02_2015/post-31899-0-09381900-1423440861.jpg. A měli by problému :)
    • Draken69CZ
      "Obleceni v AC Syndicate ma lock na 30 FPS" jako že hra jede na víc, ale jen oblečení má 30fps? No jestli to dobře chápu tak to bude určitě kvůli animacím tam je asi problém s časováním a s variabilní fps by to blblo.
      • Lukass
        Jo kabat atd, vlaje ve 30 FPS a svet okolo jede treba 50-60 podle sestavy. Toho si fakt nemuzes vubec vsimnout jak tady pise jeden odbornik :-)
        • Draken69CZ
          Nevím v běhu jsem to neviděl, ale troufám si tvrdit že náprava nebude jen tak jednoduchá a myslím že se jim to znova dělat chtít nebude, ale jen amatérský názor.
    • Osviceny
      A není to jedno ? Sám píšeš že ses o tom dozvěděl, tudíž si to nezjistil sám při hraní... Vsadím se, že si toho nikdo nevšiml, takže fakt nevidim, kde je problém... to jen vy ho hledáte tam kde není. Pokud to přispěje plynulosti hry, tak proč ne...
      • Ty musíš být hrozný pacifista, všechno je ti jedno, žádná touha po zlepšení. Lock na 30fps u oblečení je samozřejmě hodně velké WTF :D
        • Osviceny
          Protože si toho samozřejmě určitě všimneš a strašně tě to bude být do očí... Nikdo, zdůrazňuji nikdo normální nemá šanci si toho všimnout. A jestli to znamená zásadní rozdíl v FPS, tak nevidím důvod proč ne. A jestli ty ho vidíš, tak si bud troll a nebo nesmyslnej, přehnanej puntičkář, což je ještě horší

          PS: Abych to shrnul, tak prostě neřeším nesmyslný ho*na
          • Ty budeš zajisté velký fanoušek indie her. Já měl vždycky rád posun v grafice ve hrách a pokud vyjde taková velká hra, kde oblečení má kostrbaté 30fps pohyby, tak je to velký krok zpět. Je vidět, že se osekávalo kde se dalo oproti Unity. Vzpomínám třeba na Shadow of Mordor, kde oblečení krásně vlaje ve větru, stejně jako v Zaklínači. Nevím jak ty, ale já tyhle věci vnímám, už jen proto, že je to akce z třetího pohledu, kde máš postavu neustále před očima. Teď je otázka, jestli i ta hlavní postava je uzamčená na kostrbatý pohyb. Je mi celkem líto lidí, kteří ty rozdíly nevidí, protože si pak nemůžou vychutnat kvalitu.
            • Osviceny
              Jelikož i zdejší osazenstvo se skládá hlavně z podobných asociálů o kterých sem výše mluvil, tak asi jakákoli diskuze postrádá smysl...To je jako vysvětlovat věřícímu, že je země je opravdu starší jak 5000 let. I se psem se diskutuje líp...

              PS: Indie hry téměř nehraju a na pixelart jsem alergickej
          • Lukass
            No vzhledem k tomu ze to pisi hraci na fora a dozaduji se patche co to opravi, tak to asi nekomu vadi -)
            • Osviceny: nesmysli ?
            • Lukass
              Tak pokud hrajes i hru ve 30FPS tak si toho fakt nevsimnes :-D tomu i verim :-)
            • Osviceny
              Ještě že já si dokážu hru pořád užít a hry mě baví a neřeším naprostý nesmysli, který na hratelnost nemají naprosto žádný vliv. Navíc říkal jsem, že si toho nevšimne nikdo normální. Všimnou si toho jenom lidi co hrají hry proto, aby na nich hledali chyby a nemají nic lepšího na práci než na ně pak nadávat na forech, protože to jsou absolutní asociálové... sorry ale to je hodně ubohý, takovýhle lidi nebudou nikdy spokojený a vždy si něco najdou
  • Chim
    Následuje příspěvek obsahující neplacenou reklamu. Jeho čtením můžete přijít o iluze, případně dostat rakovinu.

    Pokud stejně jako já v dnešní době tupých her typu Fallout 4 a SW Battlefront máte problém najít skutečně zajímavou hru, zkuste například Rimworld (http://rimworldgame.com). Hra je zatím v early access k mání přímo na stránkách vývojaře za "pouhých" 30 USD. Jedná se o takový (fanoušci této hry sice budou asi nesouhlasit) Dwarf Fortress z budoucnosti, vizuálně je pak nejvíc podobná hře Prison Architect. Ale hlavně... je to skvělá zábava.
    • bože to je sračka, se mi udělalo zle, budu si muset koupit ten Battlefront....
      • Chim
        A to buď rád, že jsi nedostal tu rakovinu *1*
    • Lze to hrát? Je to alfa verze...
      • Chim
        Jo, je to hratelné. Základní kostra hry je víceméně asi hotová, jednotlivé buildy přidávají spíš další funkce a hru "jen" rozšiřují o další možností.

        Na nějaký bug, který by mi vysloveně bránil ve hře, jsem zatím nenarazil.
        • Vypada to fakt zajimave ale zatim se mi to zda trosku drazsi.
          • Chim
            Jasné, to už asi záleží na každém z nás. Pro mě to tu hodnotu má.
            EDIT: Pokud jsi hrál Prison Architect (nebo třeba Banished) a bavil tě, tak tohle tě bude bavit taky. Prison architect má tu nevýhodu, že jakmile se jej naučíš, tak už tě ničím moc nepřekvapí, nejsou tam ty náhodné události. U Rimworldu tohle nehrozí, protože si můžeš generování náhodných událostí nastavit a tak je pořád co dělat a proti komu bojovat.
            • oni za to chtějí peníze? Si děláš srandu, jsem myslel, že oni platí nám, aby jsme to mohli hrát...
  • Draken69CZ

    Kane & Lynch 2: Dog Days

    Úplně jsem zapomněl, včera dohráno, je to krátké a nic krom střílení tam neděláte, ale ten vizuální styl na mě působí i po letech a v tomhle bodě je to mnohem působivější než jednička.

    /je ještě nějaká podobně graficky pojatá hra?
  • Kozy

    Anita Sarkeesian’s Twitter Followers Are 55% Fake, And It’s Getting Worse

    http://www.breitbart.com/tech/2015/11/20/anita-sarkeesians-twitter-followers-are-55-fake-and-its-getting-worse/
    • Keyz
      Raději o té "odbornici" ani nepsat, pak si někdo náhodou zapamatuje její jméno, xicht a to je škoda.
  • Veskoslav

    Assassin's Creed Syndicate – PC Low vs. Medium vs. Ultra Detailed Graphics Comparison

    https://www.youtube.com/watch?v=rxSxTQzBfRk
  • Veskoslav
    Asi je naivní se zeptat, zdali po 3 měsících nefunčkčního prvku diskuzí s tím něco hodlá dělat Tiscali nebo Games, co?:) Mimochodem nechápu, proč je možnost Inkognito u regirstovaných účtů, kdy se vyrojili napodobitelé, kterým stačí změnit ikonka a hodit se inkognito. Nebo ještě lépe, ikonku ani nemají.
    • Já mám inkognito, protože před třinácti lety jsem nepočítal s tím, že přihlašovací jméno se bude zobrazovat v diskusi místo přezdívky. Takže inkognito je v podstatě jediná možnost, jak tady diskutovat jako Dworkin.
      • proč si nezaložiš novy učet?
      • Veskoslav
        To chápu. V dnešní době se není ani čemu divit. Ale tebe člověk pozná hned jako Dr. McKay:) Prostě máš ikonku a nevím, jestli by někdo napodobil tvůj styl.
        • Takovou práci bych mu snad ani nepřál. *4*
    • Zase brecis? Jedinej komu to vadi jsi ty, je nam lito. Maminka ti to pofouka.
      • Osviceny
        Veskoslávek dělá pouze dvě věci. Tedy tři pardooon. Ponižuje ostatní, fňuká, nebo ze sebe dělá největšího machra. Mám teorii že je silně schizofrení a záleží jaká z jeho osobností má zrovna převahu
  • Vogon

    Bloodborne: The Old Hunters

    NOVĚ ODHALENÁ POSTAVA:
    Brador, prastarý lovec a vrah církve, který na něco, nebo snad někoho, čeká v temné cele. Při toulání se noční můrou si dejte pozor na držitele zvonu, jednu z nejstrašlivějších bestii jakou můžete potkat.
    NOVĚ ODHALENÉ ZBRANĚ:
    Bloodletter, zbraň lovce Bradora, tato zbraň dosáhne své pravé podoby až poté co pozře krev lovce, který ji používá, jinými slovy se na ní musíte napíchnout.
    Gattling gun, což je obří rotačák(http://static1.gamespot.com/uploads/original/1179/11799911/2968875-bb3.jpg).
    NOVĚ ODHALENÁ RUNA:
    The Beast's Embrace, runa která byla po mnoha neúspěšných experimentech zakázána, ale to nezábranilo v tom, aby se tato runa stala základem Healing Church. Ti, kdož jsou dostatečně stateční, nebo hloupí, aby využili moci této runy, naberou strašlivou podobu a zažijí zvýšené efekty transformace, obzvláště pokud využívají zbraně bestií.

    Čerpáno odsud:http://blog.us.playstation.com/2015/11/20/bloodborne-the-old-hunters-out-tuesday-patch-1-07-detailed/
    Za tím odkazem najdete i návod jak získat přístup k vězení lovců starých jako sama noční můra, v němž se The Old Hunters odehrává.
    • Draken69CZ
      Já nevím jestli si tu PS4 mám koupit už teď nebo ještě počkat na víc her, ale tohle mě tak láká *13*
      • Vogon
        Pokud máš dostačující PC a Bloodborne je jediná exkluzivita, která tě láká, tak to určitě ještě nekupuj. Vždyť za chvíli je tu Dark Souls 3. A konzole se kvůli jedné hře nikdy nevyplatí.
        • moh by leaknout operacni system od sony a byl by klid, dual boot a cus *5*
    • Veskoslav
      Vrah církve? Je to myšleno jako zabíják pro církev? Nebo že zabíjel církevní představitele? Jinak zajímavý koncept.
      • Vogon
        Vrah zaměstnaný církvi. Za nepřesnosti se omlouvám, přeložil jsem to na rychlo.
        • Veskoslav
          Nemusíš se omlouvat. Když vidím překladatelskou "činnost" například redaktorů idnes, tak klobou dolů. Čeština je bohatý jazyk, angličtina je taková legrace oproti ní mi občas přijde.
        • MrSanta
          Omlouvat se netřeba. Oficiální články mají kolikrát méně přesný překlad.
          Přátelsky upozorňuji na překlep v nadpisu. Bloodborne, nikoli BloodBRone
          • Vogon
            Opraveno.
  • MrSanta

    Majitelé Gears of War Ultimate Edition obdrželi kód pro stažení prvního a druhého dílu.

    A také třetího a Gears of War: Judgment.
  • Veskoslav

    Dota 2

    Majitelé přehledu TI5 dostaly předmět Immortal pro Axe (fakt pěkný plášť) a nejspíš všichni (nebo majitelé Frankfurtského přehledu) získali hlasový balíček Fallout 4 do hry:) Na začátku prosince by pak měla být hotová písečná mapa, která je opět jako dárek pro 1. level v rámci TI5 přehledu:)
    • Majitelé dostaly ?
    • Osviceny
      úžasný, opravdu úžasný...
      • nekterym stačí k štestí málo, a už vytahujou peneženky *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit