Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Lukass

    Batman

    Mrkl sem na nejaky videa, PC max setting, a nemuzu si pomoct ale zda se jenom me ze hra prosla v tichosti docela znatelnym downgradem?
    O tom ze to mistama jede 5 FPS se ani nezminuju :-D
    • to kvůli pc hráčům aby to rozjeli aspoň na těch 25FPS...
      • Lukass
        No dival sem se na framerate test z PS4 a nedrzi to ani ubohech 30FPS, pada to k 25 a pri jizde v batmobilu to jede 27FPS to musi byt fakt nadhera to takhle hrat.
        • naprosto stabilních 30FPS v 97% času v PS4, kleslo jen párkrát v batmobilu. Natož PC verze má dropy i k 5 FPS i na 970GTX. *15* *15* *15*
          • x_ander
            No hraju na 970 na plynulých 50-60 FPS. Takže asi tak :)
    • Keyz
      Je škoda, že Steam který je monopol (stejně jako MS a Sony pro své konzole), nic negarantuje pro PC hráče. MS a Sony to dělá. Není možné vydat na konzoli něco co jede vyloženě blbě anebo to nepodporuje 16:9 atd...

      Prostě tam mají nějaké základní standardy. To Steam nedělá a to je škoda. Má pozici na to aby jsi to mohl klidně vynutit. Poté mě neskutečně vytočí když máš plnou hru a ta nepodporuje dobře 16:10 monitory (přitom to není nic extra to udělat aby to šlo dobře a nemají to dva lidi na světě) anebo máš nějak přenesené ovládání z konzole a je to krkolomné, to samé někdy ty šílené HW problémy...

      Tohle by se na konzoli nestalo díky dohledu MS a Sony. Škoda, že Steam jen sedí, kasíruje, má super kurz měn a nic moc pro hráče nedělá.
      • MickeyMutant
        PC platforma je mnohem různorodější než unifikované konzole. Tohle by dost dobře garantovat nešlo nebo by z toho vznikla bizarnost typu Steam Machines.
        • Keyz
          Právě proto jsem myslel naprosto základní věci jako je podpora 16:10 a nevydání něčeho co jede blbě na všem. Navíc od tak velké firmy....

          To samé podpora K+M, což také někdy není. Základní věc.
    • Jack1947
      Holt port no... ale někomu to nevadí a navíc předobjednával vesele plus DENUVO *14* ... důležité jsou exkluzivní DLC a o kterých batman přece nikdy nebyl.
  • Ronox

    Ufff

    Tak jsem v rychlosti vyzkoušel Batmana a po ranních zprávách jsem se fakt bál, jak to poběží a že skončím ve finále radši s PS4 verzí, ale ... naštěstí stejně jako u jiných proklamovaných her, kde byl problém s ochranou nebo nv Gameworks, tak jsem v suchu. Na stařičké GTX 670 nastavení med-high i s gameworks a je to kolem 40-50 fps po odemknutí capu v .ini souboru a tearing vyřešil klasicky vsync.

    Teď se spíš nabízí otázka jestli je to davová hysterie, kdy ty reviews na steamu píšou i lidi, co lžou nebo je to hlavně problém devítistovkové série podle těch informací, co tam udávají. Ještě jsem se podíval i na streamy na Twitchi a například ManVsGame, který to hraje na 770, tak taky v naprostém pořádku.

    Tak nevím jestli mají buď naprosto katastrofální komponenty v počítačích nebo se jen vezou na vlně případně mají bordel v systému. No už se těším na večer až to pořádně rozjedu a doufám, že mě borci z Rocksteady nezklamou, protože u Batmana bych jim to dal solidně sežrat.
    • Lukyz
      Když přehlídnu ten FPS lock, který je sice absolutní nonsens, ale dejme tomu že šlo pouze o chybku, tak tady máme minimální možnosti nastavení, ačkoli všechny myslitelné parametry jdou editovat přes INI, takže ve hře jsou, jen by se někdo musel obtěžovat pro ně udělat slider v menu.

      Opět nastavení - vše na high včetně zapnutých NV vymožeností vs. všechno na low a NV vypnuto -> rozdíl max. 3 snímků za sekundu + v obou variantách stuttering, že by Aiden Pearce záviděl! *16*

      Tohle je prostě odbytej port, jiný vysvětlení mě nenapadá.
      • MickeyMutant
        No nazdar, tak to tedy facepalm.jpg (dosaď libovolný facepalm obrázek).
        • Jack1947
          Facepalm by si měli dát pořádný... ty trotlové co to takhle zmršily. *16*
      • Jack1947
        Tak není to tak škaredé jinak by se přímo roztejkal...
    • jakubc
      Dotaz - jak ti u 40-50 fps vyřešil vsync tearing?
      • Ronox
        Tak logicky snížil fps pro lepší vykreslování snímků. Naštěstí toho tearignu si osobně u TPS tolik nevšímám, takže jsem vsync vypnul.
        • jakubc
          Vsync, pokud nemáš gsync nebo freesync, operuje zpravidla na 30 nebo 60 fps, aby se vyrovnala frekvence monitoru, takže kdybys ho měl zapnutý a 40-50 fps, tak by ti to zamknulo framerate na těch 30. Kdybys měl 60+, tak na 60. Pokud bys měl adaptivní v-sync, tak by ti to locknulo na 60fps, a kdyby byl reálný framerate nižší, tak by to vsync vypnulo. :-)
          • Ronox
            Však píšu, že snížilo (cap zpět na 30).
            • jakubc
              jj, já jen, že těch 30 fps už je dost maso, to by ten tearing musel být opravdu silný. :-) U 60 fps+ mám vsync rád a řeším to zapnutým adaptiv syncem, takže hry jedou nad 60, tak vsync zapnutý je, jinak ne.
            • Jack1947
              Ty vle... to už je i na mně moc - nemůžou mít něco jako Evil within ? 60/vsync lol. *7*
        • Jack1947
          40-50" to je pomalu blízko konzol kvalitě... *7* Co za debily ty hry portuje ( ano, portuje, takovej hnus).

          Ostatně to už je na uživatelích a potencionálních kupcích jak moc si nechaí srrát na hlavu... není nic snažšího než přijmout fakt že se nedá nic dělat ale to je omyl že... prostě jednou se to musí zákonitě obrátit nikdo takové ochrany nechce, nikdo neche lock fps, nechce ... prostě něco co jde na konzlích by se nemělo cpát na pc...

          Vsync si vypnul? protože ti nestíhá... bez vsync bych fakt nic nehrál...
          • Ronox
            Jacku, Jacku ... *4* ty kluku ušatá.
    • snorgrind
      Pokud hra vypada stejne jako na ps4 a jede na stejnym rozliseni a nejede 60+ minimum fps na 980 je neco hodne spatne a hysterie je na miste, protoze ta karta je pomalu 3x rychlejsi nez ps4. Pokud ale na pc jede ve vetsim rozliseni a ma pridany efekty, vyssi nastaveni a k tomu AA tak se nizsi fps nez 60 da pochopit.
      • Ronox
        Hra vypadá líp. Už jen gameworks přidává něco málo k atmosféře (déšť, kouř z pušky, mlha, bordel v ulicích). Jinak srovnávat výkon karty s výkonem konzole je stejně hloupost. Podívej se jak například šlapou některé hry na staré generaci konzolí a jak na jejich ekvivalentech či případně silnějších počítačích. Stejně, jako když se řeší Apple vs Android ... optimalizace na pár zařízení je vždy výhodnější, než optimalizace pro tisíce. Pak taky nesmíš zapomínat, že polovina hráčů nezmíní ani to, že má ntb verzi grafiky, které jsou většinou klidně i o tři série pomalejší než jejich desktopové verze.
        • stara generace byla uplne jina architektura, tam porovnavat slo jen tezko, tentokrat je rozdil defacto jen v operacnim systemu
          • Ronox
            Jenže furt se soustředí na DVĚ hw sestavy. Hádám, že u PC buildu si to nechají prostě zkompilovat enginem a pak testují pár sestav, co mají v kanclu. U konzolí mají stále pevně stanovený mantinely a veškeré změny v kódu se projeví na všech playstationech a na všech xboxech.
            • To je stejne kec, ano teoreticky je tech kombinaci HW nekonecne mnoho, ale prakticky ma vetsina hracu nejaky i5/i7 pripadne neco s vishera od AMD a pak gtx 700 nebo radu R9 jako GK. Neni to tolik sestav na vyzkouseni a nejakou optimalizaci, ale problem bude v tom ze na to proste prdej a nevyzkousi to ani na tech sestavach co udavaj jako min/doporucene pozadavky. Cast problemu asi bude taky v tom, ze neco splacaj a cekaj, ze to pak dozenou vyrobci karet ovladacema.
            • Ronox
              To má, ale roztříštěnost v HW bude vždycky největší achilovkou počítačů.
            • ja netvrdim, ze v tomhle unifikovanej hw nema vyhodu, ja jen rikam, ze tahle generace se da prirovnavat k pc, protoze k nemu ma architektonicky blizko
        • Jack1947
          Takže tím chceš říct že by to kllído pído jelo i na staré generaci? ale protože potřebují peníze a není moc her takto radši šoupli jen na current gen... aha tak to jo. Aspon že na konzoli není ochrana která by se srala do spouštění/hraní.
          • Ronox
            Prosím tě, kde jsem zmínil to, že by ta hra šla na staré generaci? Proboha nauč se nejdřív chápat text... *13*
            • Jack1947
              Nezmínil ani nemusel... je to jen takový ten obchodní tah nahrnout lidi do konzolí nebo pc hw které ve finále hru asi neutáhne. Poděkujme portům.

              Proč portům? protože všechny porty byly pojebané a žádný port mi nejel úplně bez chybi. Levné- rychlé... takže z tohoto vše allright.
      • Jack1947
        Jestli tam je lock na 30, takto se nedá pochopit... a jestli tam není blbé nastavení detailů takto už se nedá pochopit vůbec.
  • Majitelé PC verze Batman: Arkham Knight označují hru jako neoptimalizovaný odpad. Na vině je pravděpodobně zabudované Denuvo DRM.

    Tak aspoň až mi zase bude někdo vykládat, že konzole jsou jenom osekaná PC, že na PC je hraní ve všech ohledech lepší a sluníčkový, že jsou konzole jenom pro chudáky nebo líný lidi a další podobný nesmysly, tak vím na co ho odkázat :-) není to poprvé a ani naposled
  • Keyz

    Majitelé PC verze Batman: Arkham Knight označují hru jako neoptimalizovaný odpad. Na vině je pravděpodobně zabudované Denuvo DRM.

    To se dalo čekat podle toho s kým spolupracují
    http://cdn4.dualshockers.com/wp-content/uploads/2014/11/image.jpg

    Tedy má to SteamStub + Denuvo. Více = lepší. Snad to někdo bude umět sledovat, zda jsem to podle občanky a fotky skutečně zapnul Já a ne někdo jiný.
    https://github.com/atom0s/Steamless
  • Jack1947

    Jelikož na Xbox One verzi Rise of the Tomb Raider pracuje jiný tým (Crystal Dynamics) než na verzi pro X360 (Nixxes), nemusíme se obávat toho, že by hra byla starší platformou brzděna.

    Supr *5* tak přeci jenom X360 bude. Pcckáři si holt s tou časovou exkluzivitou nachvíly naseerou.
  • Lukass
    Ten Batman to ej dobre provar na Steamu 34% :-) Snad to zas par blaznum co predobjednavaji otevre oci,
    • C-BEAM
      kdybych byl zastáncem konspiračních teorií tak bych řekl, že tady už jde o úmyslnou sabotáž s cílem dokopat PC hráče k zakoupení konzole, kde jim tyto problém většinou odpadnou. Také bych naznačil, že není možné aby tak zkušený developer vypustil hru s tak vážnými problémy o nichž jednoznačně musel vědět. Ale jelikož nejsem konspirační teoretik, říkám, že je to jen banda ignorantů kteří na PC port prostě zvysoka s....
  • Majitelé PC verze Batman: Arkham Knight označují hru jako neoptimalizovaný odpad. Na vině je pravděpodobně zabudované Denuvo DRM.

    Proč mě to nepřekvapuje? Od zveřejněných HW nároků jsem se toho bál...hlavně, že je dopředu oznámeno milion dlc, z nichž několik jen pro určitě obchody...vydávají milion verzí sběratelských edicí...ale aby to základní, hra, vyšla bez problémů, tak to ne...mohlo by mi to být jedno, ale jelikož Arkham serie je moje srdcovka, tak mě to víc než mrzí
    • Lid ještě budou radi za CD projekt styl a gog....i steam v tomto případě...
  • Luckiller

    Majitelé PC verze Batman: Arkham Knight označují hru jako neoptimalizovaný odpad. Na vině je pravděpodobně zabudované Denuvo DRM.

    Do šlaka *16*
    • Jack1947
      Jo tak proto ještě nevyšel funkční crack... ty vle. Denuvo výborná ochrana... *11* *12*
    • Na games 10/10. Zde se tohle neřeší v odborných názorech.

      Tohle má také Denuvo,? :D....
      Co tam nenacpou jen aby omezili vždy nějakého zákazníka. Divim se že bojkot těchto ochran je minimální. Lidé kupují recenze schvalují.... Krom několika míst které média označí za extrémnější... Jako vždy.
      Čekal bych postoj recenzentů a games. A ne pouhé recenze vseho bez ohledu na to co má a jakým špatným směrem to jde...

      Ale když je ve hře žena v ústraní, tak se to rozebírá ve FC i v recenzi jako by to bylo něco zásadního. Prim podobné sledující a omezující ochrany jsou horší a ten směr samotný je špatný... Ale jak tam neni menšina tak zde se to přejde....
      • Zase málo rohlíků?
  • nVidia: The Wat it's Meant to be Gimped

    dalsia kvalitka v podani technologickeho leadera

    http://cdn4.wccftech.com/wp-content/uploads/2015/06/Batman-Arkham-Knight-Nvidia-Issues.jpg
    http://cdn4.wccftech.com/wp-content/uploads/2015/06/Batman-Arkham-Knight-Nvidia-Issues-2.jpg
    http://wccftech.com/nvidia-encouraging-users-disable-sli-batman-arkham-knight-due-performance-issues/
    • Lukass
      Nevim o co tam de nezajima me to, ale Batman je konzolova hra a na PC nema co delat.
      Ja sem hral ten prvni dil a po tom intru s Jokerem sem se zdesil te konzolove hratelnosi, hru sem vydrzel hrat tak 4 hodiny a dalsi dily me vubec nezajimaji.
      Takhle se hry na PC hrat nemaji, tahle serie mela zustat na konzolich.
      • Ronox
        Ty máš dost chlapče :D
      • Ja jsem hral prvni dva dily na PC (KB+M) a moc jsem si to uzil. Jsem rad ze nezustalo jen u konzoli.

        Zprasene PC verze je mi docela lito. Kamarad si kupoval SLI tak jsem od nej jeden kod vydyndal a docela jsem se na to tesil.
        • Lukass
          Me to vubec nesedelo, zmatena kamera a bylo videt ze je to na gamepad, proste me to vubec nesedlo.
          Hratelnost nebyla spatna a ty prvky ve hre celkem fajn, ale ta kamera a to ovladani me to proste znechutilo.
          • "Zprasená kamera" je jen výmluva pro neschopnost hráče.
            • Tilwaen
              Dead Space 1?
          • tak spoustu portu pro pc se lepe hraje na gamepadu, ty hry jsou na ne delany vcetne kamery. kup si dobrej gamepad a uvidis, ze to bude ok
            • jo s mysi neni problem, ale pokud ma pocit, ze to neni ono, tak at to zkusi. ja na gamepad u techto typu her nedam dopustit
            • Kamera na mysi funguje uplne v pohode jako u vsech ostatnich podobnych 3rd person her.
    • Lukyz
      No tohle je spíš pr***r Rocksteady, jelikož odflákli "port" na PC, špatně to jede jak na AMD tak NV, ale NV by se měla stydět, že se pod tohle podepíše *7*

      BTW všechny recenze pocházeli z verzí pro konzole a několik webů nedávno oznámilo, že jejich recenze budou mít zpoždění díky nedodání klíčů pro PC verzi. Pardon, ale tohle fakt smrdí, Rocksteady museli vědět jak to podělali a namísto omluvy a odložení vydání to raději vypustí do světa v žalostný podobě, mlčí a doufám, že pracují na patchi...

      Viz ten můj příspěvek níže...
      • batman obsahuje aj gameswork, takze nejde vsetko len na triko Rocksteady
        hoci vacsina sheetu by mala ist na ich triko
        • ide to na triko hlavne rocksteady, ale hra obsahuje gameswork, takze nvidia v tom nieje nevinne
          uz to zacina byt pravidlom, ze hra s gamesworks je rozbita a treba ju opravovat
        • sakra, pisem ako madar :)
  • Studio Slightly Mad Studio oznámilo vývoj Project CARS 2 ve kterém nás čeká 50 jedinečných lokací, 200+ tratí, 200+ vozidel (rozdělených do více jak 40 tříd), 8 disciplín a co-op kampaň. Hra je v plánu pro PC, PS4, Xbox One a Steam OS. Cílem vývojářů

    Datum vydání 2020. Hned po konci světa.
    • kennyB
      Konec světa je opět naplánován na rok 2022, takže si hru užiješ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit