Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79619 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jakubc
    Když je to tu v poslední době tak hezky monotematické, tak se zeptám na to, co u Zaklínače 3 zajímá mě.

    Tušíte někdo, jestli se i přes in-game možnost volby z druhého dílu bude dát importovat save, respektive jestli ten save bude ovlivňovat více voleb, než v případě in-game scénky? Přeci jenom těch voleb ve hře je jen pár a nechci mít kánon volby z prvního dílu, když už jsem si save do dvojky přenesl - například mrtvá Adda by mi vadila, protože chci, aby Radovidovi pořádně ztrpčovala život, striga jedna. :-) Takových voleb by se našlo víc v jedničce i dvojce, podle mě nejde o detaily a "když už (návaznost), tak už (poctivá)".
    • Keyz
      http://www.lazygamer.net/xbox-one/how-youll-be-able-to-import-saves-to-the-witcher-3/ (bavíme se o PC)

      Můžeš importovat save anebo ve hře zvolit volby. Otázka je, zda ty volby budou budou mít stejný dopad jako save, protože v saveu toho je hodně. Tedy možná když importuješ save, tak tam budeš mít některé věci navíc, protože v těch hlavních volbách to nebude pokryto.

      To jsem nezjistil *10*
      • jakubc
        jj, to je právě to - pokud by se převádělo jen to, co si můžeš i tak vybrat v té scénce, tak by to bylo úplně zbytečné (já teď kvůli savům znovu dohrával dvojku) a přitom se mi zdá, že tam je prostor pro převedení více voleb z obou předchozích dílů - snad to tak bude, i kdyby jen malá zmínka, nebo jeden odlišný dialog
        • Keyz
          To by těch voleb muselo být hodně. Během hry jsi v mnoha questech měl volby. Já má savů několik jak jsem to v minulosti poctivě zálohoval. Tedy mám to uloženo jako strom a pak si vyberu jen co chci podle rozhodní které bych chtěl mít. (jestli to teda bude mít smysl a nebude to značně zredukováno na volby na začátku W3. Volby z W1 mám v savech z W2 všechny stejný. Neutrální.

          Je to možné, když již oje*ali grafiku jak se zdá a to teda pořádně.
    • Lukyz
      Nepamatuju si to úplně přesně, ale import pozic z předchozích dílů možný nebude.
      Má tam údajně být "default" nastavení pro nové hráče a pak druhá varianta, kdy Marigold na začátku vypráví události předchozích dílů a ty si vybereš rozhodnutí které jsi učinil.
    • tak ono tam tech voleb moc není a spíš jsou v duchu červený/zelený/modrý konec jako v mass Effect. Pokud od toho čekáš volby jako ve Falloutu 2 nebo New vegas tak Zaklínač není hra pro tebe.
  • Mad Max

    Vim ze to sem asi nepatri ale tenhle film fakt doporucuju vsem :D
    • Poslyš, na tohle jsem se chtěl právě někoho zeptat. Je to k novému Maxovi asi trochu nefér, ale kdybys ho měl do nejmenších podrobností srovnat s druhým dílem, k čemu bys dospěl? Jde mi o to, jestli je to pořád ta dobrá na nic si hrající žánrová post-apo akčňárna, která nebude zbytečně rozvíjet nějakou vedlejší linku plochých sociálních vztahů mezi postavami. Co mě trochu trápí je to, aby ten film nebyla na druhou stranu CGI onan*e s tunou spaktakulárních explozí, nudnými 360° záběry z kamery, a plná podivných přesvícených filtrů.
      Zeptám se jinak. Je tam alespoň trochu cítit duch 80. let?
      • co tak namiesto filozofovania si kupis listok a pozries si to sam? na csfd to ma 91 na imdb 9/10
        *6*
        • oplatí se na to jít i se svojí mladou?
          • Moje mlada byla moc spokojena (i kdyz ji kleslo IQ) ale zalezi na vkusu kazde soudruzky.
        • To že má nějaký film na ČSFD 92% ještě věru nic neznamená. To tam těsně po premiéře dostává kdejaký letní blockbuster. A do kina se na to zatím nechystám, ale chci mít alespoň vzdálenou představu, co se od toho dá tak čekat.
          • a co tak si precitat komenty na csfd . hrozne nieco, tam na portali mas ludi, ktori prispievaju svojimi recenziami a komentami x rokov a tomu neveris, tu ti nejaky honza napise ze M.M je fasa film, a ty mu to zozeries(inac, M.M. je genialny film, medzi recou)

            vstup si do svedomia
            • :)
              tesi ma, skaven

              ale podstata bola inde
            • To je ale omyl... Jmenuju se Jakub. Tesi me.
          • CSFD v tomhle saje ale IMDB ma 8,9 od 40 000. Blockbustery s timhle hodnocenim z IMDB vetsinou za pozornost stoji. Mrkni se na to a myslim ze nebudes litovat. Ja rozhodne s doporucenim nevaham.
            • Na IMDB to hodnoceni celkem klesa jak se dostanes dale a dale od premiery.
              • Reakce na příspěvek:

                To je pravda ale zase tak často tam filmy 8,9 po premiéře nemaj a když tak většinou za stojí za pozornost i když jejich hodnocení klesne. Ale nečekejte žádnej intelektuální zážitek
            • Ale ted mi psal kamarad ze trochu zklamani a ze dava tak 80% a ne 99,99999% jako ja :D
            • Děkuji a vážím si jej *4* .
      • Veskoslav
        Poctivá řezničina s nejvyšším možným věkovým ratingem. Podle mě lepší jak originál. Jenom druhá půlka ztratila trochu dech.
        • Oh what a day, what a lovely day!
          *1*
      • ano, je to plne tupych a bezduchých spektakularnich akčních scen a explozí. da se rict že sledovanim stratíš par bodu IQ a taky proto jsem se tomu filmu radeji vyhnul
        • Protoze chytry kluci chodi jenom do divadla nebo na komedie od Woodyho Elena... hurrr durrrr...
        • Veskoslav
          Tak to už jsi v mínusu ne? *7*
          • zatím ne ale skoro, do mínusu se dostanu až si zahraju witcher 3
      • Většina záběrů je poctivá kaskadeřina jen s postprocesy, aby to nějak vypadalo, žádný přehnaný umělý CGI jak je dnes v módě a celej film je v podstatě jedna dlouhá špinavá akční sekvence bez zbytečných okecávaček.
        • A navic jsou tam fakt super auta... kam se sere Carmagedon :D
          • A všechny ty vozidla ve filmu jsou údajně řiditelná i v reálu (jak moc ovladatelná už však neprozradili *1* )
    • Vojta_Ilavsky
      Bylo to málo ujetý a 2. polovina byla výrazně slabší, ale jako blockbuster to obstálo.
      • A mne se to libilo vic nez tobe a hec!
  • Max

    Já hru neodsuzuju dokud neuvidím naživo za pár dní, ale z obrázků co jsem viděl na netu z toho možná bude fakt dost slušný downgrade.
    A po tom co naposled předvedl ten nebožák bleskař, mi to tu nějak z inteligenčního hlediska dává smysl čím dál míň celkově, chci říct, že už tady odmítám řešit s místníma expertama kteří nepoznají ani rozdíl mezi 30 a 60fps, podobné věci, máš svůj názor, měj si ho, já mám jiný, hezký večer :)
  • Lepší grafika je vždycky snad lepší u jakékoliv hry. Co to má společnýho s hratelností a s tím co píšeš, pouze přiblblá nesmyslná narážka.
    • pokud je tam rozdíl jako mezi dwarf fortress a crysis tak ano, ale hledat par minimalnich rozdílu mi prijde jako že nekdo uprednostnuje grafiku pred hratelností.
  • Luckiller

    Obrazem: Grafické porovnání finální verze Zaklínače 3 s trailery na hru z předchozích let.

    Dotaz: Myslíte si, že by v budoucnosti mohl vyjít neoficiální mód ( nedej bože oficiální), který se pokusí dosáhnout původně zamýšleného vzhledu, nebo alespoň kvality z prvního uveřejněného herního videa z minulého léta?
    • Xbox One se stal v dubnu nejprodávanější konzolí na americkém trhu. Nejprodávanější hry: 1. Mortal Kombat X, 2. GTA V, 3. Battlefield: Hardline.

      :D ale možno aj preto teraz vychádzajú tie vylepšené verzie hier už rok po vydaní, pretože oni tú hru už majú spravenú a pred vydaním downgradujú a po roku vydajú tú povodnú verziu ako vylepšenú :D
    • Dotaz: Opravdu jde pc hráčum jen o grafiku a musí rešit pár grafických efektu navíc? Není duležitejší spíš hratelnost?
      • C-BEAM
        důležité je jedno i druhé

        http://i.imgur.com/admvLGj.jpg
    • Taky je otázka: máš na to hardware?
    • jakubc
      Normálně by to nebylo moc hodno odpovědi, nejsme jasnovidci, ale v případě Zaklínače bych to zcela nevyloučil, protože A) v poslední době jsou "remaky" populární B) CD Projekt už výrazněji vzhled předchozích dílů v průběhu hry upravoval.
    • preco myslis, ze toto niekto na games.tiscali vie? *7*
      • Luckiller
        Jasně že to tady nikdo nemůže vědět *3*. Jenže já nemám chuť vyvádět kvůli downgradu jako Hitler v Pádu třetí říše, i když se tak cítím ( bohužel Hitler founds out Witcher 3 downgrade někdo z youtube vymazal ). A ano, pokládat takovou otázku je dost hloupé, ne-li zbytečné. Stejně hloupé, jako si stěžovat na firemních politiku herních vydavatelství. Tak proč se vlastně ptám? Z nudy, z frustrace, ze vzteku? Ne. Je to kvůli sentimentální naději, že si někdo dá tu práci ( o my dva dobře víme, že ani jeden z nás to nebudeme), abychom mohli hrát Divoký hon ( hru s hypem až to bolí, zvláště proto že já mám Zaklínačský universe rád) bez hořkosti v puse. Protože po obloze budou plout mraky, voda se vlnit, kouř čadit, krev ulpívat na zemi a horizont nevybledne v moudrou stěnu. *15*
      • Protože ve zdejších diskuzích najdeš plno "odborníků", kteří ti dokáží předpovědět cokoliv...
  • Kozy
    https://www.kickstarter.com/projects/feelreal/feelreal-vr-mask-and-helmet

    slušný psycho
  • Witcher

    Odolal jsem masáži a neviděl ani jedno video, takže k údajnému downgradu se nemůžu vyjádřit.

    Nicméně ta série nejde přehlédnout, takže jsem podlehl masáži a na GOG koupil Withery I a II.
    První dojem z jedničky je hodně negativní, ovládání děsný. Ale na první dojem nedám :) Je to opravdu jen na jeden klik? A pak když švih zoranžoví, tak další? Nebo mi něco uniklo? Nebo se časem naučím jiné pohyby?
    • Po pár hodinách, kdy jsem přistoupil na pravidla hry a už mi souboje nepřipadají divný/špatný, je to fajn :)
      • Inquisitor
        Jo ono když potom piruletkou sundá čtyři hlavy, tak jsou ty komba i celkem efektní :)
    • jakubc
      Gameplay je u obou dílů nic moc, u dvojky je dále narušen hloupým designem levelů s nutností skákat nahoru a dolů pomocí stisku tlačítka na konkrétním místě. Soubojový systém je u jedničky lepší, dynamičtější i díky možnosti/nutnosti při boji měnit styly a pít lektvary. Dvojka má pak hodně akční soubojový systém, ve kterém se dá uhnout skoro všemu, takže obtížnost s postupem hrou poměrně rychle klesá, stejně tak zábavnost. Oba díly těží hlavně ze skvělé atmosféry a parádních postav, ovšem jedničce se dvojka ani nepřibližuje, byť přinesla fantastickou grafiku a krásné ženské. :-)
      (pozor, obě hry mám velmi rád, ale nemít svatou trpělivost, tak dvojku hodím do koše kvůli těm strašně navrženým levelům, trojku mám předobjednanou a očekávám dvojku v otevřeném světě s free-pohybem, což je pro mě zcela zásadní, znova bych tu tragédii "přijď ke kraji a stiskni tlačítko, následně sleduj animaci, která vše ještě otravně prodlouží" nezvládnul)
    • Morraw
      Taky jsem s tím měl problém. Jedničku jsem rozehrával natříkrát. Po pár hodínách by ti to ale mělo přejít do krve a pak už je to rutina. Dvojka už máš standardní ovládání, které se běžně vyskytuje u těchto typů her.
    • Díky! Zkusím se tím prokousat.
    • Jo.

      V podstatě je souboj u jedničky tohle: Vhodně používej ty styli, používej lahvičky a kliknej přesně aby jsi nenarušil kombo. Poté to lze ještě měnit dovednosti, vybíráním nepřátel a někdy skokem pryč.

      Ve dvojce to je poté jiné. Je to více o manévrování. Protože lahviičky nelze použít během boje což je dinvý. Protože předem nevíš co bude tak ani nevíš jakou lahvičku použít.
    • ano, a ano :)
  • Witcher 3

    Tak dohráno. 9/10.
  • The Witcher 3 für PC: Erster Technik-Test einer Vorabversion

    http://www.pcgameshardware.de/The-Witcher-3-PC-237266/Specials/Technik-Test-1158845/

    2GB VRAM stačí pro FullHD, 770 / 280 x stačí pro FullHD
  • The Witcher 3 - SUPER nestreamované videa PECKA

    Zde na této stránce si můžete stáhnout 4 videjka z PS4 v EXTRA kvalitě (3 minuty z hraní = 700 MB, 4 minuty = 1 GB, ty kráso). Tedy plné CD na 3 minuty... Pokud to takto bude i na PC tak super záležitost...
    http://www.gamersyde.com/news_the_witcher_3_our_ps4_videos-16541_en.html
    • Nebude, protože na každém PC bude vypadat jako na konzoli...

      Navíc již ukazovali srovnání a na PC to bylo jiné. Uvidéme po vydání. Je možné, že tam jsou lokace které vypadají špatně, viz. ty obrázky z polské PS4 recenze. A to je polská receze ne americká, kde mají radost ze všeho...Tomu dávám zatím větší váhu. Recenzují to doma.
    • Tak na rok a půl starou mašinu za 11 litrů to vypadá fakt skvěle. Já se svým kompem za 12 litrů kupovaným ve stejnou dobu se budu muset asi zahrabat...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit