Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947

    Spekulace: DLC Heist přidá do GTA Online jachtu, sněžné auto, vzducholoď Xero Blimp, UFO či Space Docker. 

    To je všechno hezké ale mne by už milý R* zajímal taky ten SP DLC příběhový obsah nebo zatím se na něj kálí a čeká se na pc verzi a až bude tak hezky- hupky dupky to zmáknou. Nakonec nás jen napínají. *4*
    • ringmancz
      kdyby sis tu hru koupil a hrál Online, tak to oceníš
      • vlastik.plaminek
        Ocením, až budu moct hrát online heisty.
  • homeles8

    51000

    toto je 51 000. koment v bleskovkách
    • Inquisitor
      Congrats :)
    • Jack1947
      Ještě není důvod slavit. Protože se počítá tak těch 40k komentů.
  • Simpsonovi z pixelů skládají poctu hrám...

    https://www.youtube.com/watch?v=FIZ_gDOrzGk *5*
  • Tak prvni ceska recenze na Dying Light je venku, hodnoceni 8/10.
    Autor mimo jine v recenzi zminuje skvelou interakci s prostredim a tunu moznosti jak zombie zabit. :-D A no po zombie de hodit v cele hre jedna plynova lahev, co se dneska pise v tech recenzich to je fakt sila.
    • kennyB
      Myslel i ty pasti, které můžeš využívat. Elektřinu, výbuch v autě atd...
      • Veskoslav
        Jsou doporučuji přečíst na PC Gameru recenzi. Docela solidní shrnutí a 7/10 konečná známka a odůvodnění, proč to není méně a ani více.
        • kennyB
          Četl jsem zatím jen tu na EG a koukl se na pár LP. Komu se líbil DI, ten bude chrochtat blahem...
          • Jack1947
            Ani ne... koho otravovali věci v DI tak tady dostane vrchovatou měrou + super optimilizace s náhodnými dropy jak v loterii.
    • Jack1947
      Zbraně jsou aspon ty střelné pomalu to samé co ten DI možná horší... píše se protože potřebují aby se ta hra prodala lépe a ne tak jak je v tomhle žalostném stavu. *7*
      • Jack1947
        Zapoměl si dodat že autor hrál na PS4, tedy hra byla odladěná oproti pc verzi. *2*
        • No uz je aji ceska recenze PC verze a hodnoceni.........8/10 tradaaa :-)
  • WhySoSad
    Třeba to redakci potěší :)

    http://www.svethardware.cz/anketa-nejlepsi-cesky-online-magazin-o-pocitacovych-hrach/39919
  • ringmancz

    Dragon's Dogma Online Trailer

    https://www.youtube.com/watch?v=iNxmg4w7azQ

    ooo, ten framerate
    • WhySoSad
      Nevím jestli s ním máš problém nebo ho obdivuješ :D
      • ringmancz
        tam není co obdivovat, takhle by mělo běžet všechno. ale původní DD na PS3 běží průměrně pod 25 FPS, na Xboxu se zase trhá obraz. a to to ještě ořezali pruhama nahoře a dole

        http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-dragons-dogma-face-off
  • Jack1947

    Nvidia 970GTX - Nefunkční jádro (?!!!)

    http://www.ddworld.cz/aktuality/graficke-karty-gpu/tema-grafika-gtx-970-ve-skutecnosti-neni-256-bit-a-neumi-vyuzit-4gb-pameti-a-co-se-divite-2.html

    Sice to je takový ten ... echte rechte ne úplně rauch web ale jinde jsem to nenašel to co tam v CZ píčou tak je síla... Kamarádovy jsem takhle asi zachránil peníze protože jsem mu o tom řekl (článek v eng)

    Prominte, Fanboy nefanboy jestli někdo je. tak tohle je podvod, alibistiké když chcete vrátit peníze nebudeme vám v tom bránit *8*

    Jako karta která stojí docela dost _ ne nebyla nejlevnější a není a neumí ani to co tam píše. Viz ty 2screeny testy
    Tohle se obávám je hw oser a s tím nějaké ovladače nic neudělají. Nebo umí drivery odemknout zamklé hw jádro? asdi ne no. Pak jsem rád že jsem neměl možnost si pořídit. K čemu by mi byl výkon když ho ve finále nevyužiju, 980GTX naštěstí tenhle problém prý nemá ale je to karta která stejně jako 780 stojí aspon u nás v Čr skoro 14,5k což je pálka. Čnb zavařila až až.

    Jinak se divím že se na to přišlo ažpo více než půlroce od vydání... to jako nikoho nepálilo že mu nejspíše hapruje či co. Aha,m ono se řeklo že hra má špatnou optimilizaci... Pak tedy + pro ATI AMD. Nestačím se divit no. Já jsem myslel že nehoráznosti jsou hlavně na poli her ale jak tak koukám je to celé rozbité i ve HW.
    • Haha, Jack a jeho potřeba se vyjadřovat ke všemu a zejména k tématům, o kterých nic neví. *1*
      Nejvtipnější je, že mu to tady vytknulo už tolik lidí a jemu to pořád nedochází, pouze odpovídá nějakým blábolem o trollech a anonymech. *1*
      Trocha sebereflexe Jacku, trocha sebereflexe by neuškodilo. *3*
    • vždycky od nvidie treba kupovat grafiky ktere končí sudým číslem, napr. 960, 980 atd. lichá čísla jsou vzdycky orezane varianty pro chudší lidi. a jak se rika nejsem tak bohaty abych kupoval levne veci (tim spiš že 970 neni levna)
      • Johnny
        chyba, nejlepší poměr cena výkon má už delší R9 280 (kupoval sem pred mesicem a pul novou za 5200 a v tyto cene nema konkurenci
      • Jack1947
        Není pravda, 770Gtx je skvělá karta a žádné problémy nemá.
        • mel sis misto ty 970 koupit radši PS4, tam by ti šel dying light plynule a ps4 je kvalita, žadny zajíc v pytli - predražene a poddimenzovane GPU
          • Jiste, PS4 ma kvalitni apu od amd, jehoz procesorova cast je slabsi konkurent Intel Atomu a hry na tom jedou na 30 fps a sekaji se. Ma to cenu tak 3 tisice a Sony je tak hodny, ze ti to proda za 10. To se vyplati.
            Jsem konzolista, ale musim uznat, ze nextgen se nepovedl a je to predrazeny odpad co nikdo nechtel koupit. A hry jedou a vypadaji hur jak na 5 let starem pc.
            • mne je to fuk, mam i7 a 560Ti, nove mainstremovky nehraju a hry jeko dead state, divinity nebo wasteland na tom rozjedu v pohode. taky se vsadim že na tom rozjedu i pillars of eternity
    • Super, a i s osekanym jadrem je to lepsi nez cokoliv od AMD, vcetne pomeru cena/vykon. Navic kvalitni drivery od nv atd...
      Zajimave, ze nejvic krici amdfaggoti, kteri tu kartu vubec nemaji a nikdo jim ju necpe. Muzou si topit se svou 300W stutterujici R9 290 co smrdi spalenym plastem. *5*
      Btw, je mi fakt jedno jestli muj v dobe koupeni 3ti nejsilnejsi jednocip ma 256 nebo 208 nebo xyz bitu sbernici.
      Jedinej oser je ta pomala 512mb cast pameti. Ale kdyz se vlezes do 3,5gb tak to stejne nejde poznat. Takze fuckoff amdkiddo.
      Cpt. Out.
  • WhySoSad
    Tak jsem se do toho nakonec pustil a dneska zahrál první epizodu Life is Strange a je to pecka ! Nevím čím to je, možná stárnu, možná jsem nějak sentimentální když na to přijde, ale čím víc toho mám odehráno, tím víc si všímám toho, jak ve hrách vyhledávám buď příběh, nebo interakci s ostatními lidmi. Už se neženu za nejlepším skóre, nebaví mě střílet skrz tuny nepřátel. Mám mnohem radši když hra chytne příběhem za srdce. Life is Strange bych se nebál vpálit 9/10. Někdy si říkám jak by to vypadalo, kdyby někdo převedl do herní podoby takhle zajímavým způsobem nějakou povídku od Kinga, protože ve hře mě i prostá procházka školní chodbou za doprovodu skvěle vybrané hudby dokáže nahnat tak husí kůže, že se tomu ani ten největší filmovej cliffhanger nevyrovná...

    Proto ty hry asi tolik milujeme co ? *4*

    Každopádně kdo ještě nezkusil tak do toho, stojí to za to :)
    • frantisek_nejezchleba
      já myslím, že to bude hlavně tím, že se ta první epizoda povedla. :)

      Četl sis o tom před hraním něco? Já právě ne, jen jsem věděl, že se nějaká hra se skoky v čase připravuje. Vůbec jsem nevěděl jak to bude fungovat a vlastně jsem si domýšlel, že to bude „zase“ něco neinovativního. Přitom jak ohromen jsem byl, když jsem zjistil podstatu věci! Myslím, že i to prvotní zapůsobení dost ovlivnilo to, jak se ke hře nyní stavím. S 9/10 pro E01 jednoznačně souhlasím.
      • WhySoSad
        To rozhodně povedla, je to celý takový uvěřitelný, lidský, ze života i když ty schopnosti kterýma ve hře vládneme tomu úplně neodpovídají. Atmosféra je prostě skvělá a nějak mě to po dlouhé době dokázalo přikovat na židly tak, že jsem si četl deník, zkoumal všechny maličkosti na který jsem narazil. Podobně mě zaskočilo loni Gone Home, hodně lidí se k tomu stavělo jako k "nehře", nečemu co se nehraje, ale na co se kouká, ale mně to prostě sedlo.

        Já se snažím o hrách před vydáním dozvědět vždycky jen to nejnezbytnější minimum, takže o tomhle jsem nevěděl prakticky nic. Četl jsem jen něco o manipulaci časem z nějakýho wallpaperu *4*
        • frantisek_nejezchleba
          .))

          ještě k tomu deníku: je zajímavé, že já to měl stejně. Taky jsem si ho pročítal, chtěl jsem z té hry nasát maximum. On má navíc i neoddiskutovatelnou funkci: výborně (často až za hranu hráčského prožitku události) popisuje již projeté události. Už se těším, až si v březnu sednu k druhému dílu, pročtu si, co se událo první epizodu, a nasáklý atmosférou se do ní pustím, jako kdybych právě dohrál první díl.
          • WhySoSad
            Normálně to ve hrách nedělám, ale tady to bylo tak skvěle napsaný že jsem musel :) Navíc málokde se podaří vybrat tak skvělou autorskou hudbu, už půl hodiny to poslouchám a líbí semi čím dál víc *14*

            http://youtu.be/N6rx315nEn0
            http://youtu.be/npVYwOnP1v0
            • frantisek_nejezchleba
              ano, taky se mi moc líbila. :)
              Nejvíc tohle https://www.youtube.com/watch?v=S4VMrZFP49A
  • Gamepad

    Ahoj, plánuju pořídit gamepad a jsem rozhodnutý pro X360, jen stále nevím jestli drát nebo bezdrát.

    U bezdrátu se bojím, že si budu chtít zahrát a baterky budou vybitý... I když výdrž to má prý dobrou, ale nikde jsem se nedozvěděl, jestli to třeba nemá port pro nouzové připojení kabelem. To by problém rozseklo...

    A jak jsou na tom tyhle ovladače s životností? Jsou stejně nerozbitné jako staré DualShocky?

    PS: Taky se trochu bojím přehozených analogů. Mám teď gamepad ala DualShock, jak jste si na to zvykali vy?
    • jakubc
      Ahoj,

      zvaž ještě Xbox One ovladač, který se prodává jenom jako bezdrátový, ale s PC ho (snad pouze zatím) spojíš jedině microUSB kabelem. Snad Microsoft začne prodávat i nějaký receiver, aby se dal ten ovladač používat jako bezdrátový na PC.

      K analogům - je to jedno, zvykneš si velmi rychle, já naopak začínal na Xbox 360 ovladači a až později používal DS3 a DS4, ale zvyknul jsem si - Xboxový ovladač je ale hlavně mnohem ergonomičtější než Dual Shocky, hlavně tedy v porovnání s prťavou trojkou.
    • nevim k čemu ti je gamepad. radši si kup nejakou profi myš od logitechu
      • Ony se totiž závodní hry s myší nehrají zrovna dobře (dokonce ve většině není podporovaná), stejně tak různé mlátičky atd. Navíc hry pro mě přestaly být výzva, a staly se relaxem, takže klidně snažím obtížnost a po celém dnu v sedě zvolím uvolněnější pozici s ovladačem v ruce...

        PS: Na super super herní myši nevěřím, takovýhle vybavený progamery jsem svého času přiváděl k slzám (a osočování z cheatování) za pomoci nejlevnější Geniusky...
        • + ještě sporty (fifa, starý NHL atd.) a i na Dark Souls je lepší Gamepad
    • Díky všem, objednal jsem bezdrát. X360 pro PC :)
      • Jack1947
        Skvělá volba, i když někomu může vyhovovat spíš DS tak X360 je parádní.
    • Jack1947
      Taky bych ho měl kdyby Accidentaly neposlali PS3 chillstream ale zase se nikdy nespotí ruce no ale X360 mám radši bezdrát je lepší v tom že není člověk omezen délkou a nemusí ho rozmotávat atp... vím to protože mám Xbox. No a co se týče výdrže nevím jestli má také větsavěné baterie tedy vlastní ale jinak vydržely dlouho no než se vymlátily.
    • ringmancz
      já mám od pátku DS4 k PC. první gamepad jsem měl Logitech ala Dualshock a na analogy Xboxu jsem si nikdy nezvykl. jestli seš zvyklej, tak ho kup taky. hry ho berou jako X360 ovladač, takže funguje skoro ve všem, jde nastavit i spojení přes Bluetooth, LEDky si vypneš abys ušetřil baterku a touchpad můžeš mít jako myš (takovou nouzovou spíš). životnost by mě taky zajímala, protože trojka je takovej šváb/tardigrade mezi gamepadama

      DavidBray: ten má brácha a z chvilky hraní Assetta mě bolely prsty, tak jsem držel triggery, aby se nevracely
    • davidBray
      já mám tohle a jsem naprosto spokojený, baterie jsem měnil asi po roce hraní - dvě tužkové ..

      http://gaming.logitech.com/cs-cz/product/f710-wireless-gamepad
    • Mám ovladač Xbox 360 bezdrát a jsem spokojen. Jen mi vadí vrzání levého analogu. Pokud rozhoduješ mezi drátem a bezdrátem, ber bezdrát, jelikož je to mnohem pohodlnější. Já osobně často dělávám, že si otočím monitor směrem k posteli a hraji hry s ovladačem tam. To se hodilo hlavně teď, kdy jsem byl nemocný. Baterky jsem neměnil od Vánoc, tedy od doby, kdy jsem ovladač dostal.

      Z DualShocku si zvykneš, já osobně preferuji Xbox ovladač.
      • Díky, vrzání může časem přestat. Taky mi u současného vrzal analog, ale pak se vychodil... (A to jsem je téměř nepoužíval.)
    • Já mam jak PS3 ovladač, tak 360 a přehození mi vážně nevadí. (nemám nejmenší ruce, takže u ps3 mam občas subjektivně problém s velikostí, u 360 ne). Co se týká drátu, tak ten je dost dlouhej na to, aby mi vážně nevadil(no občas se zamotá). Co se týká odolnost, tak často končí "uklizen" pod stolem, kde si na něj drobim a občas na něj i šlápnu a po pár letech pořád v pohodě. Okorád fakt nevim jak je to s bezdrátem a připojenim k PC u drátovýho neni žádnej problém.
      • Díky, bezdrátový se prodává i s přijímačem (ten zvládá až 4 ovladače, takže druhý až čtvrtý můžou být klasické Xboxové).
    • WhySoSad
      Chceš ho k PC ? Mám jak bezdrát, tak drát a rozhodně bych příště koupil bezdrát. Je to mnohem pohodlnější, nikde se ti kabel nemotá pod nohy, mezi rukama a tak dále. Koupil jsem si za pár korun receiver a nemůžu si vynachválit, hraju na něm celkem často, baterky neměním častěji než za měsíc nebo dva, takže za mě je volba jasná.
      Odehrál jsem na něm obě Dark Souls a nespočet zápasů ve Fifa UT, takže si zažilo několik mocných hodů a pádů, ale pořád drží perfektně a stejně tak i funguje *3*

      Kdysi jsem přecházel z PS2 na X360 a naprosto bez problémů, zvykl jsem si na Xkovej ovladač a už bych asi zpátky k PSkovým nechtěl... Ale to bude spíš o zvyku, jeden jak druhej jsou v pohodě.
      • Jojo, je to k PC. Pokud baterky vydrží takhle dlouho, můžu si někde hodit pár bezpečnostních nenabíjecích a být v klidu. Díky za tvé zkušenosti!
        • WhySoSad
          Není za co ;) Běž do toho
  • Ronox
    Dying Light - oproti většině jsem docela mile překvapen. Běhání mě baví a hlavně konečně někdo dal logické levlení postavy. Běháš? Jdou ti XP do stromu s pohybem, mlátíš? Jdou ti XP do stromu s bojem. Hlavní postava se díky tomu z nuly stává doopravdy profíkem. Běhání z A do B mě taky kupodivu docela baví stejně jako upgrady a craftění zbraní. Atmosféru to má hodně rozporuplnou. Místy to je super (chodby v tunelech, škola, noční mise), ale někdy to je zase takový meh. Úplně to samé je s postavama. Některé jsou docela fajn a jiné zase nudné. Zatím mě to ale baví a to rozhodně víc než oba Dead Islandy, protože ty jsem vydržel hrát pár hodin, ale tohle naopak zapínám často. Navíc některé sidequesty jsou docela silné. No uvidíme, jak to půjde dál.
    • Jack1947
      Dead island byla hra u které jsem strávil bezmála 30hodin a možná i více, která mne bavila i přestože to bylo přiblblé konzoloidní že zbraně nevydržely nic moc a hráli jste za tágo ještě navíc přeražené...

      Tady už nemám ani sílu se nad nečím rozčilovat, sleduju ubývajicí procenta a zábavné části střídají otravnější. Zbraně opět moc nevydrží ale to že hrajete za pomaleého chudáka co se máchnutím unavuje na atmosféře a auternticitě zas tak moc nepřidá. Ty emoce co se vám snaží vnutit taky úsměvné.

      Je to trochu na způsob Far cry 4, zábava se střídá s propady zoufalství, je hezké že zkušenosti se sbírají za běhu. Že v noci jsou dvojnásobné... Jsem rád že to někoho baví a o to víc že je ochoten za takovou hru dát peníze. 28% lezení někam na střechu... uch uh. Příjde mi to trochu jako takové sadomaso které hráč prožívá každou chvíly, Dead island jsem měl rád a nečekal jsem že mi zabere (s přestávkou) hezkou 3ýtku hodin. Litoval jsem jen poslední části ale každá věc je kazoidní.
      • Erien
        A cože bylo na DI konzoloidního? Nebo v té tvojí pomatené hlavě, je každá hra, co vyšla i na konzole, konzoloidní *1*
        • Jack1947
          Inventář i to chování bavil jsem se i se spolužákem co se věnuje jen pc je nostalgik z dob dávno minulých.

          To spíš vadilo jemu no, mně tam tolik konzolovostí nepřišlo ale třeba jsem je zas nepostřehnul no.
    • Keyz
      Problém je, že se blbě mlátí když se hasák rozpadne velice rychle.
      • Ronox
        Modrý a lepší zbraně už se tolik neničí. Taky je dobrý používat jen železný zbraně, protože metalic parts se válí všude a navíc je získáváš rozebíráním zbraní a oprava je levná záležitost a v pohodě to jde stihnout i během souboje. Hlavně pak tam máš perk, že "líp" využíváš zbraně a díky tomu se ti pomaleji ničí.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit