Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Článek o Metacriticu, hodnocení her, recenzích atd.

    Naprosto s tímhle souhlasím. Doporučuji.

    http://kyblmrkve.cz/zlo-jmenem-metacritic-a-palce/
    • slabý.

      Pravda je, že ne Metacritic, ale celkově herní novinařina od 90. let strašlivě upadla.
      • Tak jestli to chceš, tak to zkusím polopatě a jen nějaký momenty.

        1) AAA Hry dostávají v recenzích hodnocení jen v rozmezí 7-10, zvláště ty podepřené pořádným marketingem. Výjimečně, pokud hru vydává finančně, či vlivem slabší vydavatel (Focus, Deep Silver) můžou dostat 6 nebo 5.
        2) Recenzenti hry nedohrávají, nemají přehled, často ani dostatečnou praxi. To je způsobeno tím, že české a nejen české redakce jsou tvořeny hospodskými kámoši a jejich rodinnými příslušníky. Tam se kvalita a talent často hledá dost těžko. Navíc často recenze odfláknou, málokdo dohraje hry i dvakrát, pokud má dva konce/příběh se větví atd. Prostě prý "není čas" (spíš chuť).

        3) Herní novinařina je byznys jako každej jinej a abys přežil, musíš si udržovat dobrý vztahy. Proto abys dostával dál hry od EA/Debilsoftu a dalších megaubersuper firem, tak musíš udělat kladnou recenzi (tzv. jakože neplacený PR) a minimálně to zahrát do outu, abych příště měl zase co recenzovat. Touhle autocenzurou se efektivně zlikviduje veškerá kritika, takže dle médií vlastně vycházejí jen dobrý hry. Já si to nemyslim teda, ty jo? Podle mě vychází spíš sranec za srancem.
        4) Pokud se tu dokážou prosadit i takový "ikony" jako Trojanka, ženština co recenzovala hry maximálně v ABC jen proto, že má blonďatý vlasy a kozy dvojky, tak je něco špatně. O tomhle mluví Grygar a má pravdu. Typický využití ženských zbraní, ovšem na publikum pubescentů to zabírá.
        4) Jackie, pokud trochu umíš anglicky, pusť si Dragon Speech od Chrise Crawforda, či jakýkoliv video od něj. Budeš čučet, jakej byl rozdíl mezi duševní výbavou designérů 80. a 90. let a těch dnešních. Ta samá analogie ovšem platí u recenzentů. Dnes jsme proti těmhle starejm borcům prosťáčci a o většinovým publiku se nevyjadřuju radši už vůbec.
        • Thorleif_cz
          1) Tvoje představa o hodnocení AAA her s rozmáchlým marketingem se mi zdá mylná. Například takový Ryse to zde na games schytal a příkladů bude rozhodně víc, např. sérii CoD drží nad vodou akorát multiplayer, který je objektivním důvodem.
          2) Minimálně co se týče kluků z games, hrej, tak bych jejich přehled nezpochybňoval a nařknutí z protekčních hospodských kamarádů a nekompetentních příbuzných je vyloženě k smíchu. To že recenzenti hry nedohrávají nevidím jako problém, pokud je hra po 70% herní doby dementní, tak mi nepřijde nutnost ji dohrát k tomu, abych ji hodnotil. Debilní film taky nemusíš vidět celej, abys poznal, že je to slátanina.
          3) Nejspíš vůbec nečteš recenze, nebo je čteš nějakým naprosto záhadným a zajímavým způsobem, který nejspíš nemá moc společnýho s očima. Podbízivost herních recenzentů v čechách? Proč by měly velkejm vydavatelům trhat žíly recenze odněkud z Česka? U nás se recenze píšou pro čtenáře, hráče... Bohužel se najde dost uřvanců, který musí autorům z nějakýho důvodu neustále znepříjemňovat práci.
          4) Mohl bys prosím rovnou říct, že ti strašně vadí ženy? Nemusíš to takhle schovávat, je to v podstatě přirozené a i když tu třeba nenajdeš mnoho sympatizantů, pochopení třeba někdo vydoluje. Pokud vím, tak Alžběta není rychlokvaška vylezlá z pařezu a pracovala například tuším v Gamestaru, Hratelně (i když upřímně musím přiznat, že jsem nic z tohoto období nečetl a ani jednou nenavštívil)... Navíc se obávám, že kdyby Alžběta vypadala jako nějaká Gerta a psala jako Lukáš Grygar, tak by ses vyjadřoval útočně v opačném gardu. Navíc její práce je moderování a to se ji myslím daří víc než dobře.

          4) II. I když by možná bylo dobrý, kdyby někteří z herních designérů dneška vyběhli z řevem z přednášky a alespoň na dvacet let se ztratili... Přijde mi to spíš k smíchu.
          • pobavils, díky.
        • Jack1947
          Proč mi řikáš schválně Jackie to sice nechápu ale to je jedno... tobě zase uniká jiná věc a to že nemůžeš srovnávat dnešní dobu v herním prostředí s tou minulou 80-90let. Hry nebyla masová záležitost a tak jen pár nadšenců ty hry i recenzovalo, dneska je to jiné a ano no defakto srovnání je trochu mimo mísu. Recenzuj sám hry když si myslíš že si v tom dobrý, jenže néé jako práci nýbrž koníček... Sexismus je probíratelné dlouho téma takže k tomu se nemá smysl moc vyjadřovat. Anglicky celkem umím možná si to tedy někdy pustím a díky za tip. *3*
      • Jack1947
        Jak upadla? *7* můžes prosím vysvětlit?
        • Keyz
          Slyšel jsem již následující prohlášení, že ten kdo píše recenzi nemusí hru ani dohrát. Stačí aby si myslel, že má již o hře přehled... Zajímavé, že?

          Proto mám raději více faktické recenze od HC hráčů, kteří to dohráli a zkoumali mechaniky hry. Protože, tě to připraví o nepříjemné zjištění. Pak čumíš, že se nějak blbě počítá armor a je vlastně zcela jedno jaký druh brnění máš na postavě (skyrim) apod. Tohle je špatné.

          - Sakra, recenze má pomoci lidem před koupí, tak ten kdo to píše by si měl být pořádně jist, že nepíše kecy. A nějaké super, slovní obraty a přirovnání jsou na druhé koleji...

          - Navíc osobně jsem několikrát teprve ke konci hry anebo během vlastního krátkého testu (příkazy v konzoly anebo cheaty), zjistil jak je něco zcela nepotřebné, blbé anebo nevyvážené. Hlavně hráč na to může narazit jestliže, si navolí dané vstupní hodnoty a pak čumí co to jako je. A na ten test není potřeba 3 dny práce. Lehce si změnit povolání atd.

          - A NE, nehraji hry tak, že to zapnu zkouším nějaké šílenosti. Dohraji to, normálně a jestliže chci vidět další možnosti a nechci to hrát dlouze znova, pak to právě cheaty a příkazy umožní.
          • Jack1947
            Obrazy není moc štastné přirovnání, vezmeli v potaz jak se na ně nahlíželo před lety a jak se berou dneska. Já umění jako takoví mám rád a hlavně to moderní už vůbec rád nemám , respkt umění mám rád (jak které) ale to moderní to je jen o penězích a hlavně bohužel no.

            Rozvijíš celkem zajímavou myšlenku, jen nevím zdali tady se to bude nějak konstruktivně dát rozebírat, jak jsem psal recenze by měli minimálně podat informační hodnotu, potažmo nastínit nějak bez okolků i děj a co nás může čekat, pokud možno bez přebytečných spoilerů. Hratelnost, technickou stránku atp... prostě se budu už znít jak ohraná deska ale tak to vidím.

            Nic no... já bych si taky přál hodně věcí ale reálné to asi není... což jsem se s tím už dávno smířil tudiž asi ani není reálné aby byli recenze psány k potřebám všech hráčů. Já to chápu ale to neznamená že s tím souhlasím. Prostě je to individuální bohužel to tak je a i se jak píšeš pozná kdo to píše z čisté povinnosti a kdo je skutečně zapálený hráč, je to to samé jako kdybych nevím psal kuchařku ale nevěděl jak uvařit polívku (no dobře to je přehnané ale *15* ).

            Jako je 100lidí/100chutí tak je i rozdíl mezi recenzenty a né pokaždé bude tuto funkci zastávat člověk co je hráč (doslova) tělem i duší. Taky jsou nějaké směrnice a ty zminované zásady při psaní , nemůže psát věeljaké postřehy do seriozního článku atp... to by se mohlo protáhnout i nad 20stránek. Nevím ty bys mohl zvážit recenze respkt psaní když by si byl tohoto třeba ochotný, jenže pak bys narazil. Co já vím hle... už je dfost hodin a já stávám tak možní tu bude ještě někdo koho tvé povidání zaujalo. Dobrou. *4* Myšlenka je to rozhodně dobrá a důvod k zamyšlení... i do budoucích debat . *3*
          • Jack1947
            No to by recenzent, asi nemohl dělat jako hlávní nápln své práce. Holt se nedá zavděčit všem, mně recenze nevadí rád si je přečtu jenže asi bych se u některých her těžko orientoval... když z recenze se to nedá moc vyčíst. Ne pokaždé a recenzí a jejich autorů si samozřejmně vážím.

            Ostatně někdy se souhlasit dá ale někdy holt si nechá člověk "poradit" od fundovaných hráčů. Oni nemůžou lhát ale ani psát recenze tak jak by si je někdo představoval. Např těžko shodí jinak celkem slušnou hru to by si dost zavařily... respkt by mně zajímálo jak by dlouho recenzent v businesu vydržel kdyby psal jako Hráč tedy bez skrupulý to by asi litoval. Pokud by ale recenze psal z warezu a jen pro zábavu nebo si hry kupoval sám. To by se mu ale prodražilo... berme recenze jako informační linku která informuje zdali hra za to stojí či ne... nic víc ani nic méně. Na chleba si nějak vydělat musí a mi můžeme souhlasit nesouhlasit. To je tak všechno. *4*

            To že napíše někdo recenzi aniž by dohrál hru, nemusí nutně znamenat že ji nepíše nezainteresovaná osoba, tedy snad. Hmm ale je to rozhodně taková zajímavost pokud by se jednalo o MMO tak se to dá chápat i možná. Já bych taky dokázal zhodnotit nějakou hru po pár minutách ale těžko psát recenzi. Natož kdybych jí ani nehrál. ( třeba někdo příjde s nějakou hlubokou myšlenkou, néé nezastávám se recenzentů jen ctím jejich zásady... snad? a práci.)

            Ve Fightclubu se dneska někdo ptal zdali by respkt v emailu návštevníci tiscali mohli ovlivnovat hodnocení hry jako na metacritics i tady a tedy jen to ne! To by byla hrůza kdyby se např. 3bodová hra vyšplhala k 0 nebo 10- 20 a ty názory různící se a taky by se krom plusek a mínusek naklikávali nedejbože hodnocení. Vždyt víte jak je na tom ten Metacritics je to tedy prasárna. *7*
            • Keyz
              K čemu je zainteresovaná osoba které se ochudila o informace díky nedohrání hry anebo špatnému otestování? (btw test zaber tak hodinu, když umíš například ve skyrimu nahodit jiné povolání a nepřátelé, tedy navodit skutečné situace pro hráče)
              Jsem fundovaný odborník přes První světovou válku ale zkoumal jsem to jen do 3/4. To je na h*vno.

              U MMO není co řešit. Recenze je k danému datu. Není problém pak udělat nějaké další info po delší době apod.

              Prostě poctivá práce pořád něco znamená (doufám). Někdo si dá to práci a dohraje to, vyzkouší všechno možné a pak má větší šanci, že lépe poradí a recenze má snad pomoci. Nečtu abych měl duševní radost z toho, že vím co si myslí autor. Čtu to abych měl info o hře a podle toho se případně rozhodl, zda to koupím.
              Stejně jako u obrazů. Máš nějaké moderní čáry máry, které by namaloval i tupec, ale je to zajímavé díky tomu, že to ten mistr udělal první + dalším kecům okolo.
              Pak obrazy kde vidíš, že se s tím musel s*át aby to udělal tak skvěle a sotva by jsi udělal reprodukci když nevíš jak na to + udělal to jako první a kecy okolo.
        • tobě by to šlo jen těžko Jackie:)
          • Jack1947
            Nojo, takže klasickej výkřik do tmy... to se dalo čekat. *3*
  • ucho

    PS+

    PS4: Strider, TowerFall Ascension
    PS3: Vessel, Dead Space 3
    PSVita: LEGO Batman 2: DC Super Heroes, Doki Doki Universe
    • Draken69CZ

      Dotaz

      Do toho programu PS+ ty hry přibývají nebo se mění a ty co tam byli už tam nejsou?
      • ucho
        Ty, co tam byly, už tam nebudou. Musíš si je koupit za těch 0,- do knihovny, abys k nim měl přístup.
    • Gambit92
      Díky za info, za Batmana na Vitu jsem docela rád
  • Draken69CZ

    Do 30. června můžete na XBLM využít až 75% slevy na hry od společnosti SEGA.

    No sleva pěkná ty hry už moc ne.
  • Miserius

    Tak se přiznejte.... Kdo to je?

    *1* *1* Tohle už je moc, až to uvidí nějaký amík tak založí novou talk show
    https://www.youtube.com/watch?v=Eodp-rZVe1w
    • mummra
      Později to vypadalo, jako když ho posedl démon *15*
    • Ronox
      2:15 a doprde*e E.T. už volá domů ...
    • this is why you use condoms while sex
    • Keyz
      Kladivem přímo do mozku. Není co řešit *16*

      Vypadá to na zcela zbytečného šílence. I když, jestliže se v dospělosti dokáže o sebe postarat.. Proč ne.
      Ale větší sranda je ten Němec https://www.youtube.com/watch?v=q8SWMAQYQf0
      • Jack1947
        Ten se asi zapíše do síně slávy - německého internetu dětí s opuchlám mozkem. *15*
        • Keyz
          Údajně to nahrál. Má i další videa kde je starší (Echter Gangster). Každopádně to byl dobrý herecký výkon.
          • Jack1947
            Tak jasně... i tak brý.
    • Na flek přesně já, po tý hrůze, co včera předvedl pan sudí proti Itálii.
      • Draken69CZ
        Spíš po té hrůze co předvedla Itálie ne
        • ono 10v15 v sauně se hraje dost blbě. zvlášť když nemůžou hrát soupeři do těla aby je nepokousali
          • Draken69CZ
            Podmínky měli oba soupeři stejné aspoň co se počasí týče, že nedají gól za to rozhodčí nemůže, hold nemůže vidět všechno.
            • Tilwaen
              Jsou i horší kousnutí...
              http://9gag.com/gag/aPvEbgn
            • Jako sorry, ale tu červenou si v klidu obhájí. Tenhle zákrok byla prasárna na stojnou nohu. Je jen štěstí, že to nedopadlo hůře. Upír a jeho další úlet je na jinou debatu a tohle musí řešit hlavně komise a sudí to podle mého nemohl vidět. Narozdíl od zakousnutí do Ivanoviče to teď udělal celkem nenápadně.
            • ale že je zařízne a půlku zápasu hrajou o desíti, za to může. Nechci to tu moc rozebírat, páč by se moh ozvat nějakej chytrák že "tohle je přece herní web woe!!!! asdasda" atd. Prostě postup Urugaye je hnus.
    • kennyB
      *1* Sakra, to je brutální *1*
      • Jack1947
        To je už trochu extrém no... *7*
  • GoG Alan Wake American Nightmare

    Teraz Alan Wake American Nightmare na GOG zadarmo
    • Já to tam nikde nevidím. Na hlavní stránce nic, když ji vyhledám, stojí pět dolarů...
      • No bohuzial uz neni. Treba to proste sledovat, okolo polnoci bol Torchlight, som sa tiez dozvedel dnes rano.
        • Jack1947
          Wake mně celkem mrzí... Torchlight jsem naštěstí chytnul. *3*
  • true nextgen hudbu nepotrebuje, natoz na cd *6*
  • frag.ment

    Dnes vyšel nový systémový update pro PS4 (v1.72) a  PS3 (v4.60).

    Ajé, tak to budu dneska po práci aktualizovat tak 2 hodiny (mám obě dvě).. Konečně by ale mohli zařídít, aby šly na PS4 přehrávat hudební CD, nechápu, proč to nejde..
    • Gambit92
      Já pořád moc nechápu kdo tu funkci tak moc potřebuje, zvlášť když máš i PS3
      • Jack1947
        Není nad to mít 2 konzole, připojené v síti. ( stejné značky). On ten nextgen byl vždy o vzájemné "synchron-izaci" *15*
  • Obrazem: Detailní pohled na Arna Doriana, hlavního protagonistu Assassin's Creed Unity.

    Měsíc po vydání hry, někdo v souborech najde deaktivovanou postavu assassínky. *5*
  • dr.gonzo

    EA DICE tápe v tom, proč je Battlefield Bad Company tak oblíbené.

    mozna proto ze to byli posledni dili ktere byly relativne bez buggu,mozna to bude tim ze to byl posledni dil ktery se dal hrat bez 150 dlc,mozna je to tim ze v bad company 1 byl jediny uspesny pokus o singleplayer,mozna to bylo mapama kde byli poustni mapy,snezne mapy a i lesni mapy ve 3 dilu uz to bylo same nudne mesto a boj mezi ulickami.a nebo to bylo tim ze to byli jedine dili s opravdu znicitelnym prostredim.
    chapu ze radsi tapou jinak by museli zacit opravdu pracovat.
    • Na druhou stranu, já taky tápu. Oproti vůbec prvním dílům je to pořád taková na půl vyvedená sranda, u které se sice pěkně ničí zídky a baráčky, ale celkově o ničem.
    • kennyB
      Pravda, mapy Panama Canal a White Pass byly nejluxusnější. Teď to jsou většinou městské lokace a to je dost nuda *3*
  • Obrazem: Detailní pohled na Arna Doriana, hlavního protagonistu Assassin's Creed Unity.

    Jsem myslel, že bude mít Unity čtyři hlavní protagonisty, ale asi to byl fakt jen ten co-op. Každopádně w/e.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit