Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79619 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Peter Molyneux byl v minulosti tak zažraný do hry Wizardy, že kvůli ní přišel o přítelkyni.

    Tak Molyneux je taky tragéd, to všichni víme :)
    • Podle taiwanského partnera společnosti Sony se dočkáme PS4 s pohybovým ovládáním již začátkem...

      No, ona série Wizardry patří mezi to nejlepší, co kdy v oblasti her vzniklo, takže kdyby kvůli nějaké hře, tak ať je to aspoň právě tahle. :-)
  • predam steam aktivacne kody na tieto hry
    Tank Operations - European Campaign
    Tropico 3 Gold
    Dungeons Steam Special Edition
    Dungeons: DLC Pack 1
    Dungeons: The Second DLC
    5eur na ucet
    tester7773@gmail.com
    • Miserius
      Hmmm.... Tak tady nekdo mate gratis na Steam Type:Rider
      https://www.humblebundle.com/gift?key=DP8sGWS7SWhWG6X7
      • Mockrát děkuji! :)
        Ale teda aktivovat to je pěknej porod. Chvíli sem si myslel, že sem se dostal do nějakýho obrannýho mechanismu proti odpálení nukleárních zbraní...
  • Veskoslav

    Heroes of the Storm - Heroes Brawl Trailer

    https://www.youtube.com/watch?v=CIordfmxqQM
    • matt
      Dnes vydaný nový trailer obsahující více informací *3*
      https://www.youtube.com/watch?v=8RJLgaTEJ4c
  • Trat z bozskeho RBR v assetto corsa.

    http://www.youtube.com/watch?v=ZYXoC_rd95Q
    • jindra.veliky
      vypada to desne
    • Assetto Corsa je proste pecka. Koupil jsem ted ve slevach a jsem opravdu prekvapenej o kolik dal to proti Cars je. Jenom mi prijde ze ty zvuky motoru jsou takovy divny..
      • pCARS sem nehral, tak nemuzu porovnavat, ale hlavni podle me je, ze uz se rozbiha assetacka modarska komunita! Jen houst.
        • Neni to spatny ale co se fyziky tyce tak mi prijde ze Assetu nesahaj ani... no po pas... maximalne po pupek. U Asseta jsem byl nadsenej z pocitu jizdy tak jako naposled asi u iRacingu.
    • Draken69CZ
      Když to srovnám s CARS tak nic moc
      • A co kdyz to srovnas s NFS?
        • Draken69CZ
          Tak to pak je jiná :D
  • MickeyMutant

    Gearbox Software, v návaznosti na zjištění příčiny špatné umělé inteligence v Aliens: Colonial Marines, publikoval pracovní nabídku na pozici kontrolora veškerého kódu.

    Jako kontrolní otázku ověřující kvalifikaci uchazeče tam mají: Vyberte prosím slovo se správným hláskováním - tether, nebo teather🙂

    • Draken69CZ

      Veškerého kódu? Kolik taková hra může mít řádků kódu?

      p.s. mi neříkejte že na to nejde naprogramovat nějaká AI, když google dokáže opravovat pravopis češtiny...

      • radim.zaty

        Sémantika kódu a návratové hodnoty se pomocí algoritmu blbě kontrolují. Problém je, že program nepadá, jen v jistých situacích dává špatné výsledky.

        • Draken69CZ

          Ok já jako někdo kdo tomu absolutně nerozumí prostě vidím tu analogii s kontrolou pravopisu, word ti podtrhne slovo ve kterém je hrubka/překlep a dokáže ti zvýrazní i celou větu když divně poskládáš slova k sobě a vyhodnotí že by u sebe takhle úplně být neměla. 

          Na takovou základní kontrolu by to snad mohlo fungovat ne? Ale třeba je to úplně něco jiného a představuji si to jako Hurvínek válku, prostě jen nápad. Nedokážu si představit, že by se tohle dalo kontrolovat ručně a s nějakou úspěšností.

          • radim.zaty

            Představuješ si to logicky, ale to co popisuješ, je syntaxe, tedy že jsou příkazy správně zapsány. Tahle kontrola probíhá defakto u všech programů při kompilaci (převod do binární podoby, např .exe ) nebo spuštění. A umí to i editory, takže ta kontrola probíha při psaní programu, podobně jako ve Wordu kontrola pravopisu. Bohužel, stejně tak jako ti kontrola pravopisu nedokáže vyhodnotit, že ta věta dává smysl (sémantika), nebo obsahuje správné informace, nedokáže tohle ani kompilátor. 

            Je to něco jako když napíšeš: "Kelímek jogurtu řídil auto." Syntakticky je ta věta správně, je tam podmět, přísudek, předmět, má správný slovosled. Ale je to blbost :)

            Nebo když ti žena napíše sms "Kup cestou z práce 6 rohlíků", ale překlepla se v textu a chtěla 9 rohlíků. Věta je správně syntakticky i sémanticky, ale obsahuje nesprávnou hodnotu, protože uživatel/programátor se překlepl, ale tak, že to nemělo vliv na běh programu, ale funkcionalita je chybná. 

            Tyhle věci se testují, je na to přímo určitý způsob programování, TDD (Test driven development), kdy přímo s programem, nebo jeho částí (to většinou) píše programátor i test, kde si nadefinuje, jak to nad testovacími daty má dávat výsledky a při každé změně v programu tyto testy spustí. Když neprojdou, provede opravy v programu a zase spustí ty testy a tak pořád dokola, než to projde všemi testy. Pak se testují jednotlivé celky, těch metodik je spousta a testování SW je podobor IT sám o sobě. Viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Testov%C3%A1n%C3%AD_softwaru


            • Draken69CZ

              Díky za info

      • MickeyMutant

        Je to jen vtip z jejich strany. Šibeniční humor.

  • Keyz

    GTA-V PC Graphics Performance Review - Article - Guide - Review

    http://www.guru3d.com/articles_pages/gta_v_pc_graphics_performance_review,1.html

    Ten náskok Titan X...To je rozdíl jako prase.
    • r9 295x je rychlejsia v GTA
      a neboli tam testovane ziadne CPU(zase)
  • matt

    Diablo 3 - Jay Wilson o systémových změnách

    Myslim, že tenhle článek by si zasloužil též místo mezi bleskovkama. http://eu.battle.net/d3/en/blog/3599257/Systems_Changes_—_Jay_Wilson_-19_01_2012#blog Jay Wilson hovoří o změnách Diabla 3 a že nejsou zrovna malé. Odstranění Cauldron of Jordan a Nephalem Cube, změna atributů na Strength, Dexterity, Intellect, a Vitality a další.. Je tu mnoho fanoušků Diabla a tak by to rozhodně stálo za zmínku *3*
    • braveman
      Už je to ve frontě... *3*
  • to je ale herní sucho, neni co hrat...:(
    • kennyB
      Nepsal jsi to samé včera???
  • ucho

    Gabe Newell zřejmě nabídne Portal 2 a DotA 2 na STEAMU zcela zdarma jako omluvu za únik dat.

    to samozřejmě nemá žádnou logiku, proč by jako omluvu dával hru, kterou většina lidí má. tím by se moc neomluvil. samozřejmě bude rozdávat batman arkham city, to dá rozum.
    • určitě budou rozdávat hru za 60 dolarů a víc (v případě PS3)... Jasná věc.. Portal 2 ne každej má, Dota se taky hodí, buďte rádi, že vubec něco dostanete de facto zadarmo..
      • ucho
        říká ti něco ironie? :)
    • MrSanta
      Já bych radši třeba Last Remnant, Fallout: New Vegas nebo Divinity II: The Dragon Knight Saga. Ať prostě Gabe jukne do mého wishlistu a vybere něco z něj *1*
      • ucho
        divinity 2 vyšlo v levelu, last remnant už byl na steamu v akci za pakatel, new vegas by mohlo být v akci na vánoce.
  • Vývojáři Dead Island věří, že za prodejním úspěchem hry nestojí emotivní trailer, ale kooperace.

    To tezko vzhledem k tomu ze Dead Island ma nejhure reseny kooperativni multiplayer co jsem kdy videl.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit