Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79619 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veskoslav

    PC gamer recenze R9 480

    http://www.pcgamer.com/radeon-rx-480-review/?utm_content=buffer2bc10&utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=buffer_pcgamer
    • Jack1947
      Takže přímotopy nezklamali *3*
    • solomon.short
      pockam na nereference. zatim fiasko. skoda...
      • Draken69CZ
        Fiasko ne jen se od nVidia naučili slibovat něco co nedokážou splnit *15*
    • Takze to fakt ma vykonnekde mezi 970 a 980. Za 8k to asi neni uplne spatny ale docela by me zajimalo co na to GTX1060.
      • Veskoslav
        Za půl roku a to očekávám, že budou venku 480X.
        • No podzim je za ctvrt roku a jestli teplota a spotreba u 480 neni nic moc tak se obavam ze 480x to moc nevylepsi. Porad jim ale drzim palec. konkurence je zdrava.
          • Veskoslav
            No ono to hlavně srazilo výkonnější 390X skoro o 2500 jenom uvedení na trh.
          • Draken69CZ
            Teplotu budou řešit nereferenční karty, chce to jen doladit ovladače a cenu.
    • Draken69CZ

      Guru3D

      http://www.guru3d.com/articles-pages/amd-radeon-r9-rx-480-8gb-review,1.html
      • Veskoslav
        Zrovna čtu:)
  • Zrychlená malba Elizabeth z Bioshock Infinite, která v reálu zabrala 3 až 4 hodiny.

    chyba opravena
  • MickeyMutant

    Akty Kingdom Come: Deliverance

    Na fóru Warhorse se objevila podrobnější informace o rozdělení Kingdom Come: Deliverance:

    Vypadá to, že hra bude rozdělena do tří aktů; všechny ponesou shodný název "Kingdom Come: Deliverance". Vydání prvního je plánované na prosinec 2015, druhého o 9 měsíců později, třetího o dalších 9 měsíců později (tedy ca červen 2017). Podporovatelé mají, kromě těch nejštědřejších, přístup do prvního aktu. Všechny tři akty budou sledovat příběh stejného hrdiny, budou se odehrávat ve stejné oblasti a ve stejné době (tedy okolo roku 1403).

    Kingdom Come: Deliverance by měla být první hrou z plánované trilogie, každý díl s názvem Kingdom Come a něco (třeba Revolution nebo Reloaded*3*). Zatím není ale jisté ani vydání druhého a třetího aktu Deliverance. Záleží na úspěchu prvního aktu a Bakalovi.

    Upřesnění se od Warhorse prý dočkáme příští týden.
    • frag.ment
      První akt až v prosinci 2015? Pozdvižení kolem této hry mě nějak nezasáhlo (kromě toho, že tím bylo na několik dnů zaplavené celé Games.cz a další české weby a nebylo co jiného číst), ale myslel jsem, že to dodělají aspoň do konce tohoto roku. Tímto mě to už ani moc nezajímá, protože kdoví, co z toho po takové době vůbec vyleze, jestli vůbec něco..
      • Magister_Peditum
        A jak na tom už dlouho dělají? Rok? 3 roky je celkem standardní čas vývoje her.
        • frag.ment
          Už na tom dělají něco přes 2 roky, pokud vím..
          • Magister_Peditum
            Je to 18 měsíců, takže jen rok a půl, a to začínali úplně z ničeho. Na to, že to není velké studio, to co už ukázali je docela pokrok. A na to jaké má ta hra ambice, je jasné, že je hodně práce teprve čeká.
    • Keyz
      Co říkal, tak i čas by se měl mezi akty měnit. Tedy další ak by měl být o nějakou doby časově vzdálen.
      • MickeyMutant
        Zeptej se ucha nebo nekromanta, ti to vědí dřív než Vávra. Pro ty jsou informace na Warhorse fóru stará vesta.
        • nekromant33
          to že spustili forum a uveřejnili tam věci, který už dřív uveřejnili jinde, z toho nedělá novinku... well duh
        • ucho
          ale prd. všechny tyhle informace už prostě někde padly dávno. ať už to byl kickstarter, facebook nebo podcast s Vávrou. prostě vůbec nic novýho... to že tys to nesledoval a nevěděl tě neopravňuje dělat hloupý narážky, že někdo něco ví dřív než Vávra... jinými slovy tvůj argument je tvoje neznalost, což je jako argument celkem slabota... 100% ti neřeknu, kde tahle informace padla, těch informačních kanálů bylo víc (a opravdu to odmítám hledat nějakému nevěřícímu tomášovi, který nedokáže přijmout skutečnost, že by se v tomhle mohl splést), ale tipnul bych si ten podcast...
          • MickeyMutant
            Tak pokud to nemůžeš najít, ucho, tak mně nezbývá nic jiného, než pokračovat v tom, co dělám. Totiž ignorovat tě a psát si, co chci.
            • ucho
              MickeyMutant@tiscali.cz: takže když ty se ptáš, kde jsem se to předtím dozvěděl a já ti odpovím, že na games.cz a kickstarteru, není to pro tebe odpověď a stále jsem ti na to neodpověděl? zajímavé :)
              ve zkratce: na fóru žádné nové info zatím není. vše už padlo ve článcích nebo na samotném kickstarteru. snad ti to jako odpověď stačí *3*
            • MickeyMutant
              Spekulovalo se o tom, že první akt začne roku 1403 a druhý se třetím by se mohl posunout až do doby husitských válek. Mluvilo se o vojevůdci Žižkovi, vozové hradbě atd. Panovala a stále panuje nejistota v tom, co bylo myšlené jako obsah jednotlivých aktů první hry Kingdom Come: Deliverance a co jako obsah dalších uvažovaných her Kingdom Come: "něco". Na to, že Warhorse mají v plánu vydat minimálně 5 samostatně prodávaných Kingdom Come her jsi mi znova neodověděl, tak už se potřetí ptát nemám chuť.

              O tom, že máš opravdu problém s pochopením textu svědčí i to, že mou větu "kde ses před tím postem na jejich fóru například dozvěděl, že Warhorse mají v plánu..."
              chápeš jako
              "kde ses na jejich fóru před tím postem dozvěděl..."
              a už ti nedojde, že to může být myšlené jako
              "kde ses před tím postem (který je na jejich fóru) například dozvěděl..."

              Jinak tím tady s tebou končím, je to pro mě naprostá ztráta času a námaha, jako bych učil osla zpívat.
            • ucho
              chlapče, jsi celkem dost mimo. psal jsi:
              "Nové jsou informace o stejné době pro celé Kingdom Come: Deliverance (dosud se spekulovalo o husitských válkách), nová je informace o názvu, který má být pro všechny tři akty stejný, nové je odlišení první tříaktové hry a dalších možných plnohodnotných dílů (doteď se bral první akt jako první díl a byl v tom docela zmatek)."

              tak si prosím přečti ten článek na games.cz a zjistíš, že o těch věcech se tam píše, tedy pro tebe nové věci tam padly...

              psal jsi taky: "kde ses před tím postem na jejich fóru například dozvěděl, že Warhorse mají v plánu vydat minimálně 5 samostatně prodávaných Kingdom Come her - tři první akty (2015, 2016, 2017)". představ si, že jejich fórum není zdroj informací, fórum nahodili teprve včera a veškeré info o té hře již padlo jinde (což je vcelku logické). na tom fóru nic nového není. kdyby sis pustil to kickstarterový video, kde mluví Vávra, zjistil bys, že mluví i aktech 2 a 3 a tuším právě tam padne info o tom, že je vydají v 9 měsíčních intervalech. je tohle pro tebe dostatečně jasná odpověď? nebo je pro tebe pořád novinka to vydávání jednotlivých aktů? přijde mi, že jsi někde upadl na hlavu, protože říkáš novince něčemu, o čem se mluví přímo v té kickstarterové kampani od samého začátku... já chápu, že ne každý to musí sledovat a že nemusí mít přehled, ale pokud o tom přehled nemáš, tak opravdu netuším, co si snažíš dokázat, když jednoduše vše, co jsi psal, jde snadno vyvrátit...

              pokud jsi z toho nevyčetl, kde jsem se dozvěděl, že chystají vydat alespoň 5 prodávaných Kingdom Come her (jen poznámka, ty akty nebudou patrně samostatné hry, budeš k nim potřebovat předchozí akty...), každopádně v tom článku na games.cz se jasně píše, že Deliverance je první část zamýšlené trilogie (stíháš ještě?), a od uvedení na Kickstarter bylo rovněž oznámeno rozdělení hry (Deliverance) na tři akty (viz info na Kickstarteru a nepochybně i zde na games.cz). pořád stíháš? no a tady máš tu odpověď na otázku, kterou jsi mi pokládal... odpovídal jsem ti na to i minule, ale tobě to jako odpověď nestačí.
            • MickeyMutant
              Píšeš sice dlouze, ale úplně mimo. Abych ti odpověděl tvou oblíbenou frází: neporozuměl si textu. Tím chci říct, že odpovídáš úplně na něco jiného, než na co se ptám, ty popleto.

              Mimochodem, kde jsi přišel na to, že podcast nebo články na Games neberu jako zdroj informací nebo že nevím, kdy probíhaly husitské války? Tohle jsem tu psal loni před Vánoci: http://diskuse.tiscali.cz/games/clanek/warhorse-studios-predstavili-sve-stredoveke-rpg-kingdom-come-deliverance-64923/?rootId=1419348&itemId=1419348

              Jestli si podobně dedukuješ i zbytek reality, tak se nedivím, že v tom máš takovej chaos.
            • ucho
              no a slyšel jsi ten podcast věnující se kingdom come? jo aha, to nebereš jako zdroj informací, už to vztahuješ na informaci na fóru, které spustili teprve včera. ehm, tak to jsi komediant ;) doufám, že jako zdroj informací akceptuješ články, které byly zveřejněny alespoň zde na games.cz...

              http://www.diskuteri.eu/clanek/kingdom-come-deliverance-ceska-hra-z-ceskych-dejin-2645-wr3
              "Kingdom Come má být herní trilogie, která má pokrýt určitou důležitou část našich dějin. Nejenom nástup zpupné šlechty proti králi, ale i mmohem horší válečné útrapy, které trápili celou Evropu více než 20 let."
              22.1.2014 - asi si to vycucali z prstu, co? ;)

              http://games.tiscali.cz/preview/ceske-rpg-kingdom-come-na-vlastni-oci-svebytna-cesta-do-historie-65149
              "Deliverance je první část zamýšlené trilogie. Odehrává se na samém počátku 15. století, kdy je Václav IV vězněn ve Vídni, Zikmund vtrhne do Čech s dvanáctitisícovou armádou a české země požírá chaos a vlastně občanská válka." - tak kde jsou ty husitské války?
              22.1.2014 - tak dokonce se to píše i ve zdejším preview zveřejněném se spuštěním kickstarteru... pokud bys věděl, kdy se odehrávají husitské války, možná by ti to s tím rokem 1403 došlo... tedy zde máš informaci o zamýšlené trilogii a ve FAQ na kickstarteru si můžeš přečíst, jak je to s těmi akty u Deliverance...
              22.1.2014 "Mind also that Act II and III each come with their own map. You will be able to return to previous ones and resolve unfinished stuff."
            • MickeyMutant
              Napsal jsi toho tady už hodně, blbounku. Celé by se to dalo shrnout do jedné krátké věty: Už jsem to všechno věděl. Jestli chceš, abych tě bral vážně, tak mi najdi, kde ses před tím postem na jejich fóru například dozvěděl, že Warhorse mají v plánu vydat minimálně 5 samostatně prodávaných Kingdom Come her - tři první akty (2015, 2016, 2017) a dvě plnohodnotná pokračování. Pak ještě najdi nějaké dřívější potvrzení faktu, že Kingdom Come: Deliverance opravdu asi nebude "husitská" hra, protože se celá (všechny tři akty) bude odehrávat okolo roku 1403 ("about the same time"), tedy nebude začínat v onom roce a postupně se dostávat do období husitských válek, jak mnozí předpokládali.
            • ucho
              trotlíku, já nepsal, že to nemůžu najít, ale že tím hledáním odmítám ztrácet čas s nevěřícím tomášem. samozřejmě je to 100% dohledatelné...
    • ringmancz
      ten název bude naopak ne? Deliverance všechny tři, Kingdom Come jen první
      • MickeyMutant
        Ne, naopak. Kingdom Come: Deliverance první tři akty, další díly z uvažované trilogie Kingdom Come: "něco".
    • Magister_Peditum
      Tak zas takových novinek v tom není, ale trochu mě zaskočila ta informace, že se vše bude odehrávat ve stejné době a oblasti. Měl jsem za to, že se každý akt měl odehrávat na jiné mapě (samozřejmě, pokud se tou "oblastí" myslí celé Země Koruny české, tak to beru zpět) a měl mezi nimi být rozestup několik let.
      • smejki
        Každý akt má svou mapu. Stejnou oblastí se myslí, že nebudeš cestovat někam do švýcar.
      • ucho
        ano, každý akt přidá do celku další mapu.
      • MickeyMutant
        Ne, myslí se tím oblast té modifikované mapy, kterou ukazoval Dan Vávra ve videu. První akt zpřístupní určitou menší část a další akty postupně zpřístupní nové lokace. Celá mapa by měla být tou zmenšenou mapou z jejich prvního videa.
        • Magister_Peditum
          Jestli myslíš tohle vyjádření WH: http://forum.kingdomcomerpg.com/t/story-split-into-three-acts/173/8

          "What we are talking about here is Kingdom Come: Deliverance, the first game in what could be a trilogy of games (don't ask me about the names of the other two games). Deliverance is split into three Acts, all of them have the same lead character, take place about the same time, in places that are not too far from each other."

          Tak tam se nemluví o stejné mapě, jen o tom, že od sebe ty místa nebudou vzdálená (což může znamenat cokoliv, od mapy hned na hranicích té z prvního aktu až po po přidání třeba celé Kutné Hory, která taky není zeměpisně moc daleko - ale to ani Praha není).
          • ucho
            jo, bude to patrně Kutná Hora

            edit: což vyvozuji z této odpovědi na facebooku před pár dny:

            dotaz:
            mohla by se zjevit i Kutná Hora no ne? *4*

            Warhorse Studios:
            Mohla *4*
            • Magister_Peditum
              No, vzhledem k tomu, že to zmiňuje i v tom dotazu na husitstvi.cz, tak by to tak mohlo být. Takže má to spojení s událostmi té doby, je to atraktivní místo (asi nejbohatší město království té doby) a je to nedaleko. Samozřejmě, nás můžou tahat za fusekli, ale tohle alespoň dává smysl.
          • MickeyMutant
            Jo, tohle myslím. "Not too far from each other" v tomhle kontextu chápu jako opravdu blízko, ne 50 kiláků jako Rataje - Praha.
            • ucho
              MickeyMutant@tiscali.cz: jaký světlo do toho chceš ještě vznášet? mně to přijde všechno celkem jasně vysvětlený. o hře uvažují jako o trilogii. Proto taky přišli s tímhle typem názvu, aby pak vyměnili to za dvojtečkou. jenže kvůli tomu, že vlezli na kickstarter, byli dá se říct (dle jejich slov, ale logiku to má) donuceni hru rozdělit na akty (kdy tedy příběh náhodou měli taky rozdělený na akty), čímž dokážou ten první akt dodat lidem dřív (potřebují zřejmě, aby jim začaly dřív téct zpět nějaké peníze a mít kickstarterový projekt čekající na dokončení víc jak 3 roky by nebylo úplně to pravý ořechový, co by přitáhlo lidi).
              a jak řeší rozdělení na akty? každý akt má přijít s další mapou, která rozšíří herní svět, plus tedy by měly vzniknout i nějaké další questy na stávající mapě. akty tedy zdá se fungují jako něco, co ti rozšiřuje hru. já myslím, že je to celkem jasný...
              a když hra bude mít úspěch, tak logicky navážou pokračováním, materiálu pro vytváření příběhu by tam mělo být dost, tedy logicky se budou posunovat v čase dopředu (ale ten čas se bude posouvat myslím už u těch aktů).
            • MickeyMutant
              Těžko říct, snad do toho za pár dní vnesou světlo, jak slibují.
            • Magister_Peditum
              Ale není to ani myšleno jako stejná mapa.
    • Dění okolo hry nesleduju, ale tohle je nějaká novinka? Vždyť je to známé minimálně už od spuštění kampaně na Kickstarteru.
      • MickeyMutant
        Nové jsou informace o stejné době pro celé Kingdom Come: Deliverance (dosud se spekulovalo o husitských válkách), nová je informace o názvu, který má být pro všechny tři akty stejný, nové je odlišení první tříaktové hry a dalších možných plnohodnotných dílů (doteď se bral první akt jako první díl a byl v tom docela zmatek).
        • nekromant33
          1) 1403 = žádné husitské války
          2) o stejným názvu pro všechny akty Dan mluvil dřív
          3) hra je jedna rozdělená na akty, takže žádnej zmatek o dílech nikdy nebyl (tvůj osobní nepočítám)
          Spekulace o dalších možných dílech, tedy něco v rámci série Kingdom Come následujícím po Act III je fajn, ale běh na hodně HODNĚ dlouho trať, tudíž zcela zbytečná
        • ucho
          nemáš pravdu, všechno tohle se vědělo hned...
          • No já se o hru nezajímal a tak mne AKTI překvapil až na kickstarteru . Backeři dostanou jen prvý akt .... WTF . Nic nebude ! Stejně jako s ARMA 3 ... Hry na pokračování jsou horší než filmy utnuté v půlce . Takže jestli někdy koupím , tak jen kompletní edici ...
            • Magister_Peditum
              Základní backeři, ale to bylo u nich napsaný od začátku.
    • ucho
      tohle přeci oznámili už v den spuštění kampaně ne? žádný nový info v tom není...
  • Vogon

    Namco Bandai teasuje oznámení DLC pro Dark Souls 3 na gamescomu

    http://i.imgur.com/LO8XgaR.png
  • Hw dotaz: GTX 770

    Ma cenu vymenit GTX 295 za 770 nebo je jeste moc brzo a mam pockat az se neco vyklube z tech novejch konzoli? Jakej nazor na to ma zdejsi herni osazenstvo?

    Diky
    • Keyz
      Podle mně nemá cenu moc čekat. HW konzolí je známy tak se nic extra nevyklube.
      Hlavně aby karta měla dostatek VRAM. Tedy více jak 2GB.

      Jestli na to máš pak proč to nebrat. Záleží taky na zbytku sestavy.

      Nebo můžeš vzít 6XX, případně počkat na další karty kdy pak tyhle měli, zase o něco zlevnit.
      • GlaDOS
        GTX 770 je spíše taková vylepšená 680ka. Jinak si myslím, že 2 GB VRAM dostatek je.
        • To ja vim a je prave i v limitu toho co jsem jeste ochotnej za grafiku dat coz je max tech 12k ale nejsem si proste jistej jestli uz uzral spravnej cas nebo jestli zkusit pockat na nejakou opravdu "next gen" grafiku...
          • kup si Titana a máš to :D
            • však já vím, Titan je prostě jen taková vysněná modla chudých :) já se teď těším, až konečně našetřím na Radeonka HD 7950 Vapor-X :o)
            • Keyz
              Na to nemá rozpočet jak psal. Navíc byla sranda jak vyšel Titán lidi to koupili a pak vyšlo 770 které je po přetaktování skoro stejně výkonná a je levnější.
          • Keyz
            Jak Next Gen? Na PC nemáš Next gen. Tam je Next gen skoro pořád oproti konzolím. DX 11 efekty, PhysX a kvalita textur.

            Jestli pak budou portovat hru která bude na nové konzole, tak ji stejně na PC nejspíše upraví aby bylo o něco hezčí a pod, jak to dělají i když v základu bude velice slušná na dnešní poměry starých konzolí.

            Mrkni se na HW nových konzolí. Pak to je lehké.

            Kartu bych bral, ale jak jsem psal více jak 2GB VRAM, protože:
            1. Konzole budou mít hodně VRAM i RAM a pak se mohlo stát, že by to mohl být limit.
            2. Modifikace berou VRAM jako vochlasta pivo. Skyrim pouze s 2K texturami bere skoro 2GB.
            3. A to je to hlavní! Milos Bohoňek říkal, že ve FC, že 2GB VRAM by mohlo být málo.
            • *1* jasně klidně 6GB VRAm a nezapomeň alespoň DDR3 .... ROFL
            • Diky... urcite bych vzal tu se 4 GB VRAM. Nad tou dvougigovou jsem ani nepremyslel.
      • 680 stoji vic a je o neco malo pomalejsi a nic jinyho zajimavyho tam moc neni.

        Zbytek sestavy je i7 2600k a 8 GB ram coz snad nebude za brzdu...
  • Dayz Overwatch: Stream už je nastaven, zvuk je opraven,je čas zapařit. Společne s Hanzem Vás provedeme křižem krážem Černarusí !!! Come and Enjoy :)

    cs.twitch.tv/godswill1988
  • Zdá se vám, že je váš byt moc obyčejný? Předělejte ho do fantasy stylu jako tito nadšenci...

    kuřbuřti
  • victor

    Obchod Square Enix nabízí na vybrané tituly slevu až 83%.

    Frönt Mission 4 v EN ! ... Zataceně zas jen v Americe a na EU kálí ... takže Ebuy aby té japonské 5 nebylo na poličce smutno :/
  • MidnighT91

    Jedi Academy

    Můžete doporučit nějaké kvalitní multi módy pro Jedi Academy ??? Jen prosím ne Movie Battles II, to jsem dnes stáhnul a zjistil, že na všech serverech musím po každém úmrtí čekat takže ve výsledku jsem víc čekal než hrál...
    • V podstatě je to nová hra akorát na základu JA.
      Star Wars Jedi Knight Galaxies
      http://www.moddb.com/mods/jkgalaxies
  • Draken69CZ

    nVidia značka za kterou si rádi připlatíte

    A má zase problém *13*

    https://www.techpowerup.com/244981/nvidia-has-a-displayport-problem-which-only-a-bios-update-can-fix

    https://www.svethardware.cz/nvidia-ma-problem-s-displayportem-pomuze-pouze-oprava-biosu/46780
    • doprcic, ze som kupil pred 3 tyzdnami pascala :/
      • radim.zaty
        Pokud jsem to pochopil, oprava BIOSu karty to řeší, tak není třeba propadat panice.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit