Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Smutny to seznam. 10+ let stare hry a remastery 10+ let starych her. No, neni to dvakrat popularni zanr v soucasnosti, co si budem povidat. :)

    • twicer

      Žánr naopak kvete více než kdy dřív, tohle jsou spíše takový výčet stálic.

    • Populární by i byl, ale problém je, že čisté RTS už se tak nějak vyčerpaly a inovace správným směrem moc nepřichází. Nové hry buďto nepřinesou nic nového a tak nejsou zajímavé a nebo pokud jde o zavedenou značku tak to totálně zmrší a v lepším případě je zachraňují remaky pokud je teda zrovna taky nezmrší. 

      Nicméně dneska se díky indie scéně rozjely spíš budovatelské strategie a automatizační hry, které teď docela slušně expandují. 

      • KrPa

        no pravet ted zazivaji pvp rtska docela renesanci, uz jen skrz Godsworn, Tempest Rising, Stormgate, ERA ONE, Barkhan, D.O.R.F. Real-Time Strategic Conflict

        a z tech her si vyberou vsichni hraci, protoze to jsou duchovni nastupci homeworldu, AoE, CaC a Wafcraftu.

        hodne zajimavou strrategickou tvorbu ted maji studia Hooded Horse a Shiro Games

        • A já bych klidně zmínil i tuzemský HROT ;) A možná i 8-Bit / 9-Bit Armies?

          • Spíš SHROT, ne? HROT je střílečka.

            • Ježiš, jsem blb, pardon, samozřejmě jsem myslel Shrot :)

  • Kde je Empire Earth, Red Alert 2 a Stronghold? Tyhle klenoty tam ostudne nejsou.

  • BorchTriKavky

    Rozhodně bych doplnil The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth, i když už je to vlastně abandonware. Vzniká fanouškovský remake s názvem Reforged, ale s největší pravděpodobností ho bohužel nikdy nedokončí.

    • Na dvojku se stále chystám, ale jedničku jsem odehrál téměř v kuse, famózní hra a strašná smůla, že už se "legálně" nedá pořídit :/

    • Škoda, že je EA takový hrobař...máváme Battlefront 2 díky kterému ztratilo EA exkluzivitu na SW hry od Disney, battle for middle-earth byly dobré hry, i když nijak nevybočující z pravidel klasických RTS

  • Veskoslav

    Místo remasteru C&C bych tam rozhodně dal Command & Conquer 3: Tiberium Wars a datadisk. Mnohem lepší. Nostalgie je fajn, ale už je to "meh".

    Pak samozřejmě BfM2 s datadiskem, pořád skvěle hratelné, byť katastrofálně sehnatelné a i remaster prvního SC, který lze sehnat za směšný peníz. 

    Na Reforged jde nahrát čeština (ano, mám ji mnohem více raději než originální anglický dabing).

    Doplnil bych: Age of Empire IV - skvělá kampaň a rozhodně další skvělé pokračování, Northgard - vikingové, Supreme Commander, Dune: Spice Wars - hmm kořeníčko, SW: Empire at War s datadiskem - zrovna nedávno jsem jel hezky omodované Klonové války.

    • Derp_1337

      "Na Reforged jde nahrát čeština (ano, mám ji mnohem více raději než originální anglický dabing)."

      Vidím tady Herezi! Je potřeba poslat na tebe inkvizitora! 😈 

      Velká část hráčů se shodne, že příběhová kampaň je nejlepší v originálním anglickém dabingu. Ale když už to člověk pak hraje po netu, tak ta čeština má své kouzlo.

    • Zrovna asi před týdnem jsem Kane's Wrath znovu dohrál...furt je to dobrý, koupil jsem to s tím CaC balíkem na Steamu jak bylo, taková RA3 si takovou úroveň nedrží.


      Ale udržet laťku RA2 a Tiberian Sun s datadiskem chce fakt umění.


      Peace throught power!

  • KrPa

    vazne w3 refund? 

    co treba Iron harvest, Purple war, Godsworn, Northgard - aspon za PVP, nehlede na kopu super budovatelskych strategi za poslednich par let...

    • Veskoslav

      Problém Ironu je to, že AI docela pokulhává a i to, že to má špičkový podklad a prostředí, ale nedokázali toho plně využít. Není to špatná hra, ale nakonec člověk zjistí, že to ani není něco, co by si znovu zahrál.

  • Nějak mi  tam chybí Original War. Možná ve své době neslavila takové úspěchy jako jiné zmíněné hry, ale i po těch letech mě stále baví a dle mého názoru je to neprávem opomíjená hra.

  • Klidně bych, když už se v článku doporučují staré hry a remaky bych doporučil World in Conflict, stará hra, škoda, že byla svého času tak nedoceněná, tehdy to do pomalu skomírajícího žánru RTS opravdu přivedloa inovace, skvělý příběh i když prvopočátku je takový dost plonkový, na tu dobu skvělá grafika co si i dnes dost drží standart...protože když kouknu na tu novou RTS od těch bývalých Blizz zaměstnanců hru, u který grafika vypadá hůř než originální Warcraft 3 tak je to k pláči, o tom zasazení snad ani slovo, jak dort pejska a kočičky a třeba takový Emperor: Battle for Dune graficky zastaralý fakt příšerně, i když je to skvělá RTS tak se na to nedá vyloženě koukat

    • Ne nadarmo se pak Seatllu mapě rikalo ,,nuke needle,, heh

    • ZOLLINO

      World in Conflict bol masaker, doteraz si pamatam tie megavybuchy ....

      • Škoda, že MP dnes funguje jen na nějakých čínských serverech, ale kampaň s datadiskem za to furt stojí...nicméně ty bitvy o...teď nevím jak se to jmenovalo ale ta mapa s polem a řekou uprostřed heh...

  • Jarisko84

    Doplnil by som supreme commander..

  • exoslav

    - Battle for Middle Earth

    - Supreme Commander

    - Warcraft 3

    - Stronghold

    Všechny ostatní RTS jsou zcela zbytečné, stačí vám výše uvedené.

    • Stronghold není klasická RTS 

      • exoslav

        A co to tedy je?

      • V článku není subžánr explicitně vymezen, což považuju za chybu článku, protože pak to může vypadat, že má redakce omezený přehled. Strongholdy i Homeworldy totiž jednoznačně jsou RTS. Možná ne úplně nejklasičtější, ale jsou. Taky se dá napsat, že Doom Ethernal není FPS, protože jsou tam RPG prvky, ale bude to pravda jen, pokud ten subžánr hodně omezíš.

    • Veskoslav

      Blbost.

    • Dawn of War 1 a 2

    • exoslav

      A v čem je problém?

    • Tuberian Sun... dobrý, no.

      • pan dokonaly co sa nikdy nepretukol, cize koment o nicom

        samozrejme spravne je Tiberian Sun

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit