Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zrovna poprvé hraju Tsushimu a je to nádhera. Hlavně ten žlutý les s létajícím listím ve větru. Soubojový systém je také ohromně uspokojivý (na hard nebo lethal obtížnost). Je to přesně taková hra, kterou jsem si přál v dětsví při sledování filmů o samurajích. Ubisoftí Assassin Shadows může jít kam patří.

  • tomekbobek

    Na openworldovém poli mé srdce i palici uzurpovalo Kenshi.

    Doporučuju k tomu mod Kaizo a Unofficial Patches.

  • Zajímavé že všechny hry z tohoto seznamu mají své nedostatky, ale jediná, u které jste nedostatky zmínili, je Kingdom Come Deliverance. Jinak všechny ostatní působí jako dokonalá bezchybná díla.

    Se seznamem jako takový celkem souhlas. I když dvě mapy ze STALKER CoP, nebo Archolos a Enderal bych tam přidal.

  • S výběrem souhlasím. Za mě jsem si většinu těch her užil. Nicméně ani např. Zaklínač, Death stranding, KCD nebo GTA se nevyrovnali tomu pocitu v Zeldě, kdy člověk vyleze na nějaký převis a objeví novou výstroj nebo zbraň, či zkonstruuje vznášedlo a s vypětím všech sil se dostane na nějaký vzdušný ostrov, kam se pak dostane i s příběhem bez problémů. Ta možnost vlézt opravdu téměř kamkoliv otevírá neskutečně prostor pro kreativitu. A to nepočítám možnosti likvidace nepřátel. A to přesto, že když vidíte screen ze hry vedle např. screnu z CP2077, tak je víceméně jako konkurent k smíchu. Nicméně všechny ty hry, co jsem jmenoval jsem si nadmíru užil a jsou skvělé. Ještě rád vzpomínám na Operation flashopint, kdy jsem vždycky vymejšlel, jak misi udělat jinak a chodil ze všech možnejch stran, nebo někde čmajznul vrtulník a doletěl někam, kde to nečekali. Tam jsem asi poprvé viděl, jak může open world dobře fungovat a to přesto, že ta hra byla těžce přeskriptovaná.

  • TheSuffering

    Za mě RDR2 jednoznačně na prvním místě (možná ne nejlepší hra, to je otázkou vkusu, ale rozhodně nejkrásnější svět). Následuje GTA San Andreas, hry od Ubisoftu (AC + FC) - to prostě kluci umí. Samozřejmě nesmím zapomenout na Horizon.

  • Ten výběr je dobrý. Za mě nejlepší světy jsou ve stylu Zeldy a Elden Ring, kdy ten svět tě nutí prozkoumávat. To je peak Open-worldu za mě. Rebirth je třeba úžasná záležitost celkově, ale kdybych měl hodnotit čistě open-world složku, tak je to tak 5/10. Je super, že máš na výběr od exploringu až po nějaké klasické vzorce. Každý si najde to svoje.

    Jinak já jsem asi výjimka, ale jediná hra, kterou jsem z toho výběru nehrál, je GTA. Je tu někdo takový? 

    • ještě dodám, že technicky vzato Rebirth není open-world. 

  • fallout 3,nv,4 nikto?

    • frank.horigan

      Fallout 3 rozhodně není "best of the best" open world. Je to opět dejme tomu lehce nadprůměrná hra, nic víc. Jen brutálně hypovaná po F2.

      Podobně to má Oblivion po Morrowindu. Byl to ten next-gen next-genů a začátek + grafika v té době hodně ok, ale pak mě došlo, že ta hra vlastně horší než Morrowind. 

  • mozno by bolo dobre do nazvu nejak pripisat singleplayer hry, teda ze sa nejedna o MMORPG kde tie svety mozu byt paradne, kde osobne LOTRO je carovne miesto hore/dole kde ani WOW mu na kotniky nesiaha..

  • Necekane dobry byl take - 

    Outcast: A New Beginning


    krasny otevreny svet kde se porad neco delo..i vertikalne - a super moznosti cestovani.. to bavilo!

    a zena vedle mne uz podruhe dohrala na PS  -Lego Hobbit  a musim take vychvalit,na Lego hry,paradni otevreny svet plny zabavy !!! :-D

  • KIMCID

    Two world, Fallouti, Stalker, Ghotic4 asi by se toho našlo víc ale to je o tom co vás baví

    • JamesFaith

      No, tak zrovna Arcania skutečný open-world ani nebyla, byl to spíš koridor z malých map. 

    • Two worlds XDD to bola tak strasne spatna hra ze az..

      a ziadny Gothic 4 neexistuje.

      • Two worlds byla v některých ohledech náhodou docela zábavná hra... Třeba systém kouzlení tam byl super a docela pokrokový.



      • KIMCID

        Arcania je brána jako 4 a co tobě se líbí je tvoje věc ty špatná hro

        • arcania nie je brana ako 4 a nikdy nebola bez ohladu na to ze sa o to jowood snazil....oficiálne je to uz len arcania...nenajdes ani jedineho gothic fanusika ktory by to bral ako gothic

          o tom ze ten svet je otras sa nema cenu ani bavit...

          • KIMCID

            co je pro tebe otřes mě hluboce nezajímá ,hraji hry od roku 85. a už si dovedu vybrat co se mně líbí

            • hraj si co chces...ale nepis lži...arcania nie je gothic a nie je to ani openworld

              • KIMCID

                Reakce na příspěvek:

                Lež pro tebe a piš česky nebo vůbec!

      • No to nevím, oba díly jsem si užil náramně. Za mě super, jednoduchý ale návykový crafting, slušný souboják a jízda na koni taky pecka. Ani příběh nebyla úplná srajda a bavil mě. Za mě třeba lepší než Gothicy.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit