Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • GlaDOS
    Nechápu tu část, kde autor hře vytýká, že se hraje stejně, jako kdysi originál.
  • Ktera nula tu tvrdi, ze puvodni AoE 2 ma nulovou hodnotu?
    • Viktor_H
      Ta, která se ti dekádu válí v šuplíku má a za kterou už jsi jednou zaplatil, opravdu žándou peněžní hodnotu nemá...
  • Magister_Peditum
    Jediné, co bych hře vytkl, je její cena. Na to, že jde de facto jen o modifikaci, tak je ta cena přece jen vyšší, než bych si přál. Jinak jsem snad žádný problém, co je zmiňovaný v recenzi, nezaznamenal. Hra mě baví a MP funguje bez problému, alespoň mně.
    Pro mě je určující, že si hru můžu zase zahrát, aniž bych musel blbnout s nastavením při spouštění. A baví mě to jako kdysi, a to je to, co jsem od toho čekal. Vytýkat remaku, že se hraje pořád stejně, je nesmysl. Kvůli tomu ho hráči kupují. Novinky bych čekal, kdyby se jednalo o AoE 4.
  • BOze, to je zasa srackova recenzia, tak CoD vydava kazdy rok to nove v rovnako zastaralej grafike a date tou vzdy min. 7 z 10 a tu vyjde remake skvelej hry a idete tomu vycitat zastaralost a dalsie bludy, co je vela, je fakt vela. A nevidim dovod, preco by to nemalo bavit novych hracov, kupil som 5 kopii kamosom, co AoE seriu nikdy nehrali a teraz to drtime po sieti.

    Chodte sa splachnut so svojimi recenziami, ked pri srackach ako CoD vam nevadi nic a s radostouo davate tomu 7 z 10 minimalne a ked pride nejake remake ci mensia hra, co nema za sebou tony hypu alebo velkeho vidavatela, tak to splachnete ako odpad, ubohe.
    • presne tak, nove CoD stoja za prd a to doslovne, najnovsie BO je ospevovane ze je to najlepsi diel serie, pritom je to podla mna najvacsia sracka, aby som to dohral som sa musel prinutit
    • nechcem kazit cod haterom radost ale ked si clovek kupi cod nainstaluje, hra vsetko funguje ale ako sa da tuna docitat tak pri aoe to tak ruzove neni
      • Ano, u Black Ops, ktore som si kupil ako prve a posledne CoD to platilo dvojnasobne, musel som cakat 4 az 5 mesiacov, pokial som to rozhodil hratelne s AA a poriadne bez lagov ci prepadov v fps mi to nejde dodnes a to mam 4jadro Phenom II X4 a 660Ti.
    • jo, máte zcela pravdu......ALE......zkuste si to zahrát dneska.....já sem u AOE2 proseděl tisíce hodin a světe div se tenhle HD remake mě už vůbec nebavil.....
      • Magister_Peditum
        Mě, světe div se, bavil taky pořád stejně. *3*
      • Inquisitor
        Mě to třeba baví úplně stejně.
  • Autor recenze asi hry moc nerespektuje. AoE2 je neskutečná herní perla a on k tomu přistupuje jak k nějakýmu podprůměrnýmu hnoji. Nevím, možná je mladej a nepamatuje, ale tato hra změnila historii.
    • Rhulad
      panebože máme rok 2013... ano strávil jsem s tím u lanky hodně času, ale čas se posunul a vydávat přes deset let starou hru za takové peníze je na facku.. to koupí tak akorát Veskoslav. A k hodnocení? kolik by jste jako chtěli?... Hra se recenzuje v roce 2013 a ne v roce 1999. kde byly trošku jiné požadavky na kvalitu.
      • nekromant33
        A proč vůbec recenzovat něco co je vlastně jen stejná hra s vyšším rozlišením? buď hru mám koupenou kdysi dávno a nainstaluju si jen forgotten empires nebo nemám, případně mám nelegální kopii a koupím tohle ošetřený tak aby mě to vklidu běželo na moderních OS bez škytnutí a podpora steamworks (což je pro mě asi nejhlavnější část). Stěžovat si u něčeho, co není remake nebo pokračování, že to je stejná hra je nesmysl.
        • Kr.Pa
          Pravda, to aby na tiscali zacali psat recenze na vsechny remaky na GoGu *1*
      • Nemůžeš vytrhnout dobovou hru z kontextu a porovnávat ji s dnešními tituly. Je to remake ty vole, není to nová plnohodnotná hra. Druhá věc je, že polovinu dnešních RTS stejně AoE2 (i bez HD remaku) strčí do kapsy. A třetí věc, nikdo tě nenutí to kupovat. Kolik hra stojí není přeci podmět který by měl něco signalizovat v recenzi. Jinak můj požadavek na kvalitu je hratelnost, ne rok vydání. Tak si běž mastit Farmville a nedržkuj.
        • Rhulad
          Tys mě to teda natřel... Jinak Veskoslav a jeho milion a jeden účet mínuskuje dneska ostošest.
          • Kokos a už to funguje, pritom som to tehdá kontroloval a moje plus bolo započítané mínus, tá demokracia nám nejako hustne.
          • Trisska
            Jo, vono se často říká *Veskoslavův gang*, ale přitom je to pouze jeden člověk. *15*

            Veskoslav, Sarlatan, Smrtihlav2000, Boom... a dalším jsem na stopě. *4*
            • Trisska
              sxg - Aha, tím se vysvětluje, proč mám všude tolik mínusů. Sem si říkala, že je to nějaký divný... Takže ony to mají být vlastně plusy. *15*
            • Kucí, ja som Vám dal + a započítalo to mínus, Veskoslav and Tiscali sú iné fičúry, nie je tu niečo také ako pay for win?
            • Rhulad
              Jn já jsem si toho všiml u komentářů k Dark Souls 2...
        • Kr.Pa
          Proc by nemohl, ta hra vysla tento mesic a nese si i takovou cenu!
      • Veskoslav
        Nevěděl jsem, že na Steamu je tolik Veskoslavů......
      • >to koupí tak akorát Veskoslav

        Top lel.
  • Kein
    Eh, ač jinak souhlasím s recenzentovým názorem na rozsah a vůbec kvalitu remaku nového AoE HD tak, tak nějak nechápu, co by mělo být, podle autora, na hratelnosti AoE "zastaralé" ?

    Co myslí tím "ospalým tempem hry"? Nebo "krátkým stromem technologií"? Nechápejte mě špatně, ale nevšiml jsem si, že by v tomto ohledu dnešní hry nějak pokročily. Naopak tech. výzkumy jsou u strategií podobného typu ještě daleko horší a jednodušší. AoE se hraje dodnes, a to víc než hojně, neznamená to tedy naopak, že je herní systém téhle hry více než nadčasový?

    btw.: Jistě autor recenze ví, že rychlost hry jde nastavit v nastavení.
  • mdkGT
    Nahodou, AoE II original v puvodni papirove krabici ma slusnou sberatelskou hodnotu :)
  • Veskoslav
    No já nevím, ale s recenzí docela nesouhlasím. Přijde mi, že autor nehrál ani původní hru. Skutečně při hraní AoE II si nebudu vsimat kostrbatějších animací atd......To nevím, co pak autor říká při Starcraftu I například:) Navíc za chvíli jsou letní akce na Steamu a cena může být více než zajímavá. Doma sice mám původní AoE, ale HD jsem si i tak pořídil.
    • Problém je v tom, že celá ta hra působí dost odfláknutě. Někteří lidé si ještě teď stěžují na bezdůvodný propad framerate, sekání na strojích které by se hrou neměly mít problémy, desinchronizace v multiplayeru a navíc hra první týden nešla na win XP ani zapnout. Takhle podle mě poctivě udělaná hra nevypadá.
      • Veskoslav
        To se přiznám, že jsem nevěděl, já jsem to dostal jako dárek předevčírem a všechno v pořádku. Osobně mám ještě původní hru na CD, ale to se bojím dát do mechaniky, ať se nerozpadne *1*
        • Buď rád že problémy nemáš. Ti lidi co je měli byli dost naštvaní. Osobně jsem to chtěl taky koupit, pak jsem se dozvěděl o těch problémech a řekl jsem si, že asi počkám a koupím to ve slevě až bude všechno opravené. Ale v den vydání to byla celkem katastrofa. Navíc hra kromě podpory většího rozlišení, zvýšení limitu jednotek (což je podle mě celkem zbytečné) a "lepší" grafiky nic nového nepřináší. A pokud má člověk originál, tak mu nic nebrání nainstalovat mod na více rozlišení a různé komunity patche, které opraví multiplayer a má to stejné. A pokud původní hru nemá, tak ať si to klidně koupí, ale 18e bych za to asi nedal. Navíc když je celkem vysoká šance že třeba ani nespustí.
          • Veskoslav
            Jak píšu, ideální koupit v letní akci na Steamu, si myslím, že tam hodí 50-75% a to je pak už o něčem jiném:)
            • Přesně. Toto dělám u většiny her a nestěžuju si. Opravené chyby, popřípadě již pár vydaných modifikací a přitom si stačí jen pár měsíců počkat. Prostě jsem rád, když vím že se mi hra za ty peníze vyplatí. Nikdy jsem nic nepředobjednal a ani nekoupil hned první den a jak se tak dívám, tak se to vyplácí. Začínají vycházet hry, které podle trailerů a videí vypadají dobře, ale nakonec je to paskvil (Colonial marines). To pak ti, co si takovou hru předobjednali mohou být tak akorát naštvaní.
    • Nesouhlasíš protože si nepochopil ;) Je rok 2013, studio vydalo za tuhle cenu Remaster AoE2 a čekalo se od toho mnohem víc, za tu cenu se to prostě neobhájí ;)
      • co ste od toho čekali?
        • I kdyby nic jen, to co nabizi ruzne patch od komunity, tak alespon mnohem nizsi cenu. Za to jak to vypada resp. za stejnou hru jen s vyssim rozlisenim a par drobnosti je 500 vazne hodne, obvzlast kdyz tu hru mate jiz jednou doma. Nereknu kdyz se delalo baldurs gate, taky to nebylo nic extra, ale tam aspon pridavali obsah, hromady textu. Ale tohle..
  • Corvus
    Zrovan to hraju (vedle The Legend of Kyrandia 1) a maximální spokojenost! Očekával jsem hratelnost jako když jsem AoE II hrál v době vydání a přesně to jsem dostal. Jsem spokojen a s každým podrobeným národem si mlaskám! :-)
  • Písať znovu recenziu s hodnotením na nejakú hd verziu niekolko rokov starej hry, má obrovský zmysel! Ta hrá fungovala geniálne v tej dobe, ked vyšla, nie už teraz, takže napísať nejaký text ano, ale znovu dávať číselné hodnotenie je totálna kravina!
    • ta hra funguje furt stejně geniálně, teď je na tom dokonce tak, že ani nemá konkurenci, jelikož hry s budováním základen už se nevedou, což je samo o sobě trapas

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit