Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak nějakou roli bude asi taky hrát to, že na pc je hra od prvního dne ke stažení "zdarma". 

  • s hrama je to stejné jako se streamováním filmů. Existuje několik různých konkurenčních platforem a je víc než otravné, že člověk si musí platit subskripci na několik z nich, pokud chce sledovat to co ho zajímá, popř si koupit hry na různých webech a přes různé klienty. Zlaté byly časy kdy si člověk koupil vlastní fyzickou kopii filmu/hry a tu pak VLASTNIL. Dnes se Netflix nebo Steam rozhodne najednou stáhnout  film nebo hru z nabídky a smůla

    Own your own media

    • Veskoslav

      Tak jediný obchod, kde si kupuješ licenci je GoG:)

      • vonTossis

        Ale nic nevlastníš.

        • Veskoslav

          Proto říkám, že si kupuješ licenci:) Nemůžeš ji dál prodávat, ale jsi vlastníkem a jak psal dračí přítel dole, zálohování atd. je mnohem snazší.

        • Můžeš si stáhnout instalační soubory a ty zazálohovat na libovolné médium. Pokud je třeba někdy GoG stáhne z obchodu nebo dokonce komplet zkrachuje, můžeš zálohu vyhrabat a klidně hrát. Navíc se ty zálohy dělají snáz než ty ze starých dobrých fyzických disků, chráněných různými obskurnostmi. Sice je vlastníš, ale poškrábaný disk je vhodný akorát do vitríny nebo jako podložka pod hrnek s čajem. Zálohy z GoGu nemůžeš akorát legálně prodat, to je pravda.

          • skaven

            dokonca(bolo to pri Fallout 1+2) aj ked hra bola stiahnuta z predaja z Gog, ak si ju tam predtym kupil, vedel si ju nadalej nainstalovat, alebo stiahnut

            • Zrovna tohle není specialita GoGu, ale Steam, pokud vím, funguje stejně (možná i další jako Epic). Koupíš si licenci k užívání a obchod ti ji spravuje, i když už nemůže prodávat další.

              Edit: No nic, tak jsem napsal skoro totéž, ale o pár vteřin později.

            • Veskoslav

              Ale to platí i u Steamu. Také byl stáhnutý Deadpool z prodeje i ze Steamu a pořád ho mám v knihovně:)

  • Problém je, že si ho na slabších grafikách ani nezahrajete. 

    • honcka

      A i na silnější je to opruz mám Ryzen 7800x3d 64gb ram a rtx4080 a když dám ve hře mapu, tak se to načítá cca 5 sekund než se na ní neco zobrazí 

      • S tím problém nemám a to vlastním horší hardware. (RTX4070)

    • Však to je dobře, proto to pak může mít takovou grafiku, jakou má a že je to velká pecka, víc takových her.

      • Grafika je krásná, to samozřejmě, ale pak se nemohou divit, že nemají dost příjmů, když si omezili množství potencionálních zákazníků. 

      • Problem je, ze prave takovych her je naproste minimum. Upgr. PC kvuli 2 hram proste nikdo nebude.

        • Ale právě takové hry vznikat musí, aby se laťka posouvala, to je jedno, že jich je méně (logicky), jakmile už taková hra jednou vyjde, laťka už je tím posunuta a celé se to pomalu může hýbat nahoru, když by vycházely jen hry s obstarožní grafikou (a nejen grafikou), které rozjedeš na kdejakém starém krámu, tak se nikam neposuneme.

          Jinak když to řeknu blbě, místo brečení jak si na nějakém starém šrotu něco nezahreješ, což je logika některých, není lepší a jít si těch pár kaček vydělat na tu pořádnou, abych si mohl vše zahrát suprově?

          • No, musi, ale nevznikaji.  Masovky typu Elden Ring, Starfield, D4...to vsechno se da v klidu hrat na stare sunce. Jen pro D4 jsem si poridil SSD. Na PC se hraje masove online a tam je zajem mit co nejvetsi hracskou zakladnu, takze zase nic...na Dotu2 zadne delo nepotrebujes.

            Hitovky poslednich mesicu...ti ,,pokemoni,, a treba Enshrouded...zadne graficky nabusene hry volajici po upgr. to nejsou. 

          • To by to nesmělo vyjít na konzolích (což si dnes logicky nikdo s takhle nákladnou hrou nedovolí). Když má totiž někdo PC s výkonem podstatně vyšším, než mají konzole a jede mu to podstatně hůř, tak je logické, že nadává na mizernou optimalizaci.

  • koukám, že z PCkářů se stali konzolisti. 

    Nebyl kdysi argument PCMR, že PC je otevřená platforma, proto je nejlepší. Teď jste odkázani na monopol Steamu až tak, že ingoruje kvůli tomu jednu z nejlepších her loňského roku. Gratuluji.

    • Derp_1337

      K Alan Wake 2 ještě pořád vycházejí updaty, které opravují velké bugy. Vůbec není kam spěchat.

      • dohrál jsem to první týden bez problému, bugy nebyly, opravili hodně optimalizaci jak na konzoli tak na pc. Jinak to můžeš říci o každé druhé hře. Některé hry lońské na tom byly násobně hůře.

        • Derp_1337

          Tak ono nelze tvrdit "já jsem žádný bug nepotkal, takže žádné bugy neexistují". Spíš to jde tak, že šťastní jedinci hrajou bez problémů a ti se smůlou nadávají. Ale vždycky je lepší trochu počkat, až se to nejhorší opraví.

          A ano, poslední roky je tu s námi nepříjemný trend vydávat nedodělané hry plné bugů. Obzvlášť minulý rok byl dost špatný. 

          Osobně se snažím hrát hry nejméně aspoň půl roku po vydání. Ale ne vždy to podaří. Občas podlehnu hype či nátlaků okolí a hru si zahraju brzy po vydání. Třeba u BG3 jsem to nevydržel. 😂

          • j určitě byly, já třeba narazil na glitch, že pršelo uvnitř budovy, ale to byla muška. 

            Já hrál na PS5 a ta hra byla doslova hnusná při launchi, teď jsem dodělával platinu a obrazová kvalita, stíny, post procesing byli násobně lepší, i když ne pořád dokonalé.

            Já Remedy beru jako úkaz herní scény, když mrknu na ty hry, co tvoří, takže jsem je chtěl podpořit první den, navíc ta hra stála na storu cca 1300kč, což je o 900Kč méně než remake TLOU1. Tohle se musí prostě podpořit!

    • Veskoslav

      Zase další, co nechápe význam slova MONOPOL...Nejsme nijak omezeni Steamem. Naopak. Většina vývojářů si může zvolit, kde to vydá (GoG, Epic, Steam).  Naopak monopolisticky se chová Epic, kdy nutí zákazníky nakupovat hry na jeho shopu, protože je nikde jinde neseženete nebo naopak přelepuje krabičky týden před vydáním viz poslední Metro. Nebo nejlepší příklad Phoenix Point, kdy to rovnou změnili už v rámci KC kampaně.


      • Epic se rozhodně nechová monopolisticky. Epic se chová jako klasická firma, která chce uspět tam, kde vládne jedna firma, čili musí být agresivní a nabídnout něco, co konkurence nemá a to např. exkluzívní hry, lepší cenu apod.

        Navíc většina her stejně jede na Unreal Enginu, takže nějaké bojkotovaní Epicu je od Vás stejně úsměvně pokrytecké.

        • Veskoslav

          Nechová? Kupování exkluzivity je přesně to, jak se chová monopol. Zabraňuje konkurenci, aby dané hry nabídla a hráči nemají jinou možnost než jít k Epicu, pokud danou hru chtějí. To, že jim to krapet nefunguje je věc druhá.A co má společné Engine a nefunkční shop? To už je naprosto mimo. Já hrál hry na Unreal Enginu dříve než Tedvík vůbec tušíl, že si vytvoří svůj vlastní Trucobchod.

          P.S: Přímo jeden z hlavních důvodů vzniku monopolu je tzv. • exkluzivní licence nebo frančíza. Takže Akatoshu, chápu, že se tu snažíš Epic obhajovat do posledního Tedíka, ale ten ti nepošle slevový kupón na nákup. A je to taky jediný shop, co dokázal při růstu aktivních účtů snížit podíl prodeje her 3. stran....To je majstrštyk na entou.

          • Takže Sony se chová jako monopol, že kupuje exkluzivitu u Final Fantasy? Nebo jak to měříš?

            Navíc Epic je i publisher u Alana Wake 2.  Najedeme Half Life: Alyx  na Epicu? Najdeme ho na PSVR2? Nechová se v tomhle případě jako monopol Steam. 

            Jinak co je nefunkčního na tom storu? Ta hra tam nefunguje? Nejde spustit? Padá? 

            Jinak nabíhá ti žilka nějak. Co ti ten Epic udělal. Stormuješ tu už po xté ohledně Epic. 


            • Veskoslav

              Samozřejmě, že se Sony chová jako monopol, když si kupuje exkluzivitu. Stejně jako si kupovala exkluzivní obsah do CoD nebo Hogward.


              Ale Alyx nenajdeš na Sony obchodě, protože je to konzole a Valve jasně řeklo, že to nebude portovat. A Epic nenabízí žádné VR hry pokud vím. Navíc trochu si to pleteš. Epic si kupuje exkluzivitu. Tedy "nutí" vývojáře, aby to vydali pouze na Epicu viz Metro (skvělý úspěch, když to šlo za 3 měsíce do GP) nebo Phoenix Point, kdy to po roce bylo v Alze za 169 Kč. Ale ostatní vývojáři mají na výběr. Proto 99% her je na Steamu a hodí to i na další platformy jako GoG nebo Epic. Ale nenajde se masochista, co by to hodil na Epic a pak přemýšlel, jestli to hodí jinam. 

              Epic nenabízí lepší služby, nenabízí nic extra kromě toho, že nabízí bambilion slevových kupónů a hry zdarma. To je jediná jeho výhoda. Ale celý Epic jako herní divize roste a padá s jednou jedinou hrou. To nemá ani EA Play, ani GoG, ani UPlay a ani Steam. Epic svůj business dotuje z Fortnite. Je otázkou, jak dlouho to Timík ještě bude financovat. Ono ta injekce od Disney nemohla přijít v lepší dobu.


              A co je nefunkční? Třeba to, že občas se podělá košík. Seká se. Občas je jiná cena v košíku než cena na "hlavní" stránce. Než se spustí, tak aby si člověk udělal kávu. 

              • Reakce na příspěvek:

                takže ve finále odpověď je, že jsi zapšklý na Epic, ta hra je tam funkční, hratelná stejně jako na Steamu, dokonce ji tam máš levnější než AAA hry na Steamu, ovšem prostě jsi jen omezený na jednu platformu a nebudeš podporovat hry na Epicu.  

                Je snad úplně jedno, kde to vyjde proboha, ta hra je stejně dobrá na Steamu či na Epicu, z té hry budeš mít úplně stejný zážitek. 

                Ve finále jsi pokrytec, protože ty první budeš podporovat monopol Sony a budeš kupovat jejich Ragnaroky a další jejich ptákoviny.

                Jako spotřebiteli ti může být úplně u zádele, jestli si nějaký korporát kupuje exkluzivitu, ve finále jsou to jen výmluvy, protože si nemůžeš dát hru do knihovny na Steamu, jste omezení jednou platformu jako ti největší konzoloví fanatici.

                • Veskoslav

                  Reakce na příspěvek:

                  Zbytečná diskuze....Dál si ve své hlouposti podporuj nakupování exkluzivity v rámci PC. Ale jsi v menšině a tak to i zůstane. 

                  • Reakce na příspěvek:

                    ty jsi strašně zaslepen. Já dokonce nemám ani PC. Podporuji jiného molocha, ale alespoň si uvědomuji, že je to všude plus mínus stejné a ty korporáty fungují na podobné bázi. 

                    Ovšem připadá mi dost nešťastné nepodpořit jedno z mála studií, které se snaží dělat něco jiného než 9z 10 z ostatních západních studií z naprosto iracionálního důvodu. 

                    Popravdě jsem tady nečetl ani jeden validní argument, proč jste hru ignorovali na Epic Storu. Jen jsem četl spoustu zaslepenosti, stádovosti a dalších nehezkých věci. 

                    • Morraw

                      Reakce na příspěvek:

                      Nee, já ti to otočím. My jsme hráči, chceme hrát. Ne mít doma deset krabiček a padesát klientů. Podpořím to, kde se mi to líbí a jaká platforma mi vyhovuje a ne toho, kdo mě bude nutit, abych si koupil/nainstaloval jejich krám. 

                      Až bude PC/Steam stát za prd, tak půjdu na jinou platformu. Ale nechci řešit, kde si co zahraju.

            • Morraw

              Ano Sony se tak chová ( jako další). Srovnáváš nesrovnatelné. Epic si na exkluzivitach postavil byznys, ptze samozřejmě nemůže Steamu jinak konkurovat.

  • blaiddtom

    lebo hraci su dnes jak opičky a neexistuje ze by si kupili nieco mimo ich virtuálnej steam knihovnicky

  • Morraw

    Se nedivím. Stáhnul jsem si to na zkoušku a sekalo se to jako prase. Z poslední doby stejný problem u Remnant 2 a Lords of the Fallen.

  • Izmæl

    Epic exkluzivita prodejům asi opravdu nepomohla, ale co jí nepomohlo už vůbec byla absence fyzické kopie. Od vteřiny, co to oznámili nebyl na internetu jediný člověk, kterému by to nevadilo. Včetně mě na chvíli, než jsem polevil a řekl si tak co už.

    Digitál sice vede a je jednodušší, ale hráči jsou prostě stále ujetý na fyzický kopie, ať už z jakýchkoliv důvodů, ale tady to Remedy bohužel netrefili a přišlo mi, jak kdyby měli všechny ty nářky tak nějak u čokodíry :/

    • Morraw

      Eh, no zrovna absenci fyzických kopii bych neviděl jako problem. To už je dnes minorita. A to mám doma plno sběratelek. Za poslední 4 roky jsem si koupil možná tři krabičky.

      • Derp_1337

        Tam nejde jen o ty fyzické kopie, ale o to, že to vůbec nekoupíš v kamenných obchodech.

    • Derp_1337

      Absence fyzických kopií u PC verze by se dala ještě přežít. Lidi jsou zvyklí nakupovat přes eshop Steam.

      Ale jakákoliv nemožnost nakoupit v kamenných obchodech i u konzolové verze?? To je fakt už moc.

  • BohumilCisar

    Mně to nedá se nezeptat: To je pro vás takový problém si prostě udělat účet na tom Epicu, když se to tu rozpitvává pořád dokola? Já jsem nikdy nic přes Epic nekupoval, takže s tím nemám zkušenosti. AW2 mám na PS5, kde si normálně hry kupuju fyzicky, ale v případě této hry, na kterou jsem se těšil několik let, jsem neváhal ani vteřinu a prostě udělal výjimku a koupil ji z PSstoru, kde to nebylo úplně levné. A ani vteřinu jsem toho nelitoval. To fakt budete ignorovat jednu z nejoriginálnějších (a pro některé i jednu z nejlepších) her jen kvůli tomu, že není na vaší oblíbené platformě? Ještě si živě pamatuju, jak se cca 20 let zpátky hatoval Steam a hráči se ho snažili bojkotovat, protože si přece nebudou kvůli CSku instalovat další appku. No a vidím, že dnes je to přesně opačně a bojkotuje se to, co na Steamu není 😀

    • sugyn

      Problem neni dalsi platforma nebo zalozeni uctu navic ale zpusob jakym nova platforma pusobi. Me vadi ta prezentace platformy, ze Steam je zlo protoze bere si marzi 30% a my jsme ti lepsi protoze mame mensi marzi = my jsme zamereny pro developery. Je to marketingovy faul utocit na konkurenta primo a jeste ho nazyvat slovy.

      Mohl to byt pro ne neuveritelny tahak ovsem za predpokladu, ze jejich produkt je minimalne stejne kvalitni jako jejich hlavni konkurent nebo dokonce nabizi i neco navic. 

      Je toho zatracene malo co Epic udelal aby presvedcil spokojenou komunitu na Steamu. Jediny co se im musi nechat je, ze se im povedlo rozestvat lidi mezi sebou a tahle diskuse je tomu prikladem.

      Uz jenom to, ze hraci z ostatnich platform chodi na Steam pro navody nebo rady neco znaci.

    • Tak si něco na Epicu pořiďte. Lidi by neměli problém s Epicem, kdyby ta služba poskytovala aspoň to, co má konkurence. Což neposkytuje. Tak proč řešit dalšího klienta, který pro zákazníka nenabízí vůbec nic navíc? 

      • frank.horigan

        Protože hry zdarma a protože AlanWake?

        To nekonečné brblání “chci mít všechno na Steam” už mě ubíjí. To jak kdybych se díval jen ba Netflixvše co je jinde jako by neexistovalo

        • Reznik

          Hry zdarma me nezajimaj. Hry, ktery chci si koupim. Hru zdarma me zajimaly kdyz mi bylo 10 a stahoval sem cracknuty. Dospelej clovek nema cas hrat hry, protoze sou zadarmo (je rad, ze si zahraje ty, ktery chce a zaplati je). Jestli si nikdo mysli, ze se mu exkluzivita vyplati, at si ji na svem produktu zridi...proc ne, ale pak nikdo nemuzu rikat, ze sem vadnej, protoze to odmitam akceptovat.

          • frank.horigan

            V Pořádku, není problém, když bude něco na Epic zadarmo, jdi a kup to na Steamu ať máš dobrej pocit z toho jaký jsi bourák.

            A daně taky posílej 2x, je třeba ukázat ne?

            A nepleť si laskavě "hry zadarmo" a hry zadarmo. To je velký rozdíl. 

            • Reznik

              Ne, ja jen rikam, ze hry, ktere Epic rozdava me nezajimaji, ani vjednom pripade me to nezajimalo natolik, abych si v tom jejich mizernem klientovi zalozil ucet. Hry nekradu uz dobrejch 20 let, jestli si neco takovyho implikoval. Vydelavam a muzu si dovolit koupit kazdej rok tech par her, ktery me zajimaj a nejsou v gamepassu. Nechapu, proc to nekoho tak triggruje. Az bude AW2 na steamu, koupim si ho hned, ale ted je hromada jinejch her, ktery muzu hrat a nemusim se kvuli nic srat s epic game store.

              • frank.horigan

                Reakce na příspěvek:

                AW2 na Steamu nebude.

                A založit účet jsou 4kliky.

                Dáš "přihlásit google účtem"... Třeba :)

    • Veskoslav

      Epic účet mám od doby, kdy většina lidí ani nevěděla, že něco takového je a hry tam sbírám spíše jako "kartičky Pokémonů" než že bych to reálně někdy hrál. Není jediný rozumný důvod tam cokoliv pořizovat. 

      A jde o přístup Epicu jako takového. Kupování exkluzivity, přelepování krabiček týden před vydáním (Metro Exodus). A Timík tomu také moc nepomáhá. K tomu zalagovaný obchod, který doteď jede pomaleji než všechno okolo včetně Ubisoftí srandy nebo EA legrace. 

      A co si budeme. Celý Epic Games padá a žije pouze s jednou hrou. Takže riskovat, že si koupíš AW na Epicu, aby celý shop za 5-10 let skončil a ty si o to přišel. Jsou i snadnější způsoby, jak vyhodit peníze. 


      A srovnáváš Steam před 20 lety, kdy net byl jenom o něco rychlejší než průměrný důchodce v Kauflandu a edice her nebyl jenom disk nebo kód v krabičce, ale artbook, návod, návod ke hře a jiné srandy. Bylo tedy zcela logické, že lidé protestovali. Navíc Steam byl v té době osekaný na kost a defacto nenabízel žádné bonusy. Problém je ten, že tam, kde byl Steam před 20 let, tak tam je teď Epic. Sice o něco pokřočilejší, ale v základu není o moc lepší. 

      P.S: Ono jde vidět, že i lidé nějak kašlou na Epic launcher jako takový, když je ještě pokles útraty za hry 3. stran oproti roku 2022...Pokles při nárůstu účtů. To může dokázat jenom TImík a jeho tým...

    • Derp_1337

      Problém je v tom, že Epic je fakt opravdu hodně uživatelsky nepříjemný. Manageři Epicu o tom ví, ale vůbec nic s tím nedělají. Jejich ředitele prohlásil, že ten obchod může být klidně totálně rozbitý, ale tak dlouho dokud tam dostanou hry, tak hráči se budou hrnout.

      Přitom by to mělo být velmi jednoduché, aby pár vývojářů zapracovalo na UI. Ale oni to nedělají jenom z principu, protože nějaký hloupý ředitel řekl "ne".

      A herní komunita na to řekla z principu taky "ne". A teď se ukáže, kdo má větší trpělivost a kdo ustoupí.


      A uvedu ti příklad, co na tebe Epic dokáže nachystat:

      Já to jednou nevydržel a chtěl jsem si udělat účet na Epic Store. Ale při registraci to chce ověření toho, že "jsi člověk". Jenže manageři tehdy nechtěli platit za nějakou hotovou službu jako "Captcha" a tak se rozhodli, že jejich vývojáři vyvinou úplně nový a revoluční systém ověření.

      Celé to bylo postavené na tom, že jsi postupně před sebe dostal 20 obrázků a musel jsi je rotovat do horizontální polohy. Ono to nezní tak hrozně, jenže nějaká "hlava pomazaná" si řekla, že to by přece bylo moc jednoduché a tak na každý obrázek přidali časový limit v podobě 3 vteřin !!! A nejhorší bylo, že jsi musel nejdřív dodělat všech 20 obrázků a pak teprve na konci ti to řeklo "sorry, ale úplně začátku 2. obrázek byl o 5 stupňů špatně natočený. Zkus to znova." 🤮

      Někdo ty obrázky dal na poprvé, protože měl štěstí na jednoduché obrázky. (Je lehčí rotovat obrázek domu než obrázek zvířete klečícího v trávě). Ale spousta lidí to nedala ani na 20. pokus! Na Epic se sesunula vlna kritiky, ale oni to moc neřešili. Trvalo jim víc než 3 měsíce než změnili "are you human?" ověření. Neskutečné.

      • blaiddtom

        jedine co tu od vsetkych vidim su same vymluvy a ospravedlnenia preco byt pohodlny a rozmazleny... epic funguje uplne bez problemov, dokonca lepsie nez steam vacsinu casu a podpora je nebe a dudy oproti valve..

        neskutocna degeneracia a potreba za kazdu cenu na vsetko len frflat

        • Veskoslav

          Lhář a ještě šašek k tomu...Jenom diletant může napsat, že Epic funguje většinu času lépe než Steam....Kdyby Epic byl taková pecka, tak by mu asi neklesly tržby za hry 3. stran, co? Ale to pak nabourává tvou "logiku"....

          • On jen trolí aby měl reakci a nepřišel si tak moc sám. 

        • Derp_1337

          "Epic funguje ... dokonce lépe než Steam"

          Hahaha 😂

          Ten tvůj vtip se povedl. Povykládáš nám ještě nějaký další?

          • frank.horigan

            Já chlapi nějak nepochopil co tam má fungovat nebo nefungovat ???

            Mám hru ba Epic, koupím ji nainstaluju s tím s tím klientem končím, neřeším nevidím nepoužívám ho, Mám jednu ikonu v systrayi navíc. To vše

            Co tu furt řešíme? Je to jakési gui pro nákup a instalaci, víc tam nemusíte páchnout

            • Derp_1337

              Stalo se ti někdy, že jsi koupil nějakou úplnou novinku, čerstvě vydanou hru, a ono to pak nefungovalo dobře??? Ať už to padalo, nebo se to sekalo, nebo ses někde zaseknul. A nemusí to být zrovna novinka, to může platit i pro velmi staré hry.

              Co uděláš v té situaci na Steamu? Koukneš do diskuze ke hře. S velkou pravděpodobností tam najdeš nějaké vlákno, kde hráči zažili podobný problém. A pak tam v 90% případů najdeš i řešení problému.

              A teď zkus něco takového vyřešit na Epicu. Ejhle, ono to nejde.

              • Reakce na příspěvek:

                Ale prosím tebe, od toho mas i Reddit. V rámci technikálii máš x YouTube  kanálu, kde ti borci většinou ještě před vydáním otestují x gpu v dané hře. Alan Wake 2 dostal velkou péči, protože ta hra pushuje limity. Nepotřebuješ Steam, pokud umíš fungovat na interneru, budeš vědět, na kolik FPS a v jakém rozlišení ti cca hra pojede.

                • Derp_1337

                  Reakce na příspěvek:

                  Trololol

                  To se ti fakt nepovedlo. Tvrdit, že nějaký Youtube kanál (či jiný web) otestuje hru na jedné konfiguraci a díky tomu testu přestanou existovat všechny bugy.

                  Buď píšeš nesmysly a nebo jsi nepochopil tuhle diskuzi, do které jsi se přidal. Tady fakt nikdo neřešil s kolika FPS se bude hrát.

              • frank.horigan

                Reakce na příspěvek:

                A)  Nestalo, nové v den vydání prakticky nekupuju. Jsem hrami zavalený (a věřím že ty taky).  Hry kupuju "do zásoby" v akci a pak je hraju zpětně.

                B) Kdybych měl problém se hru z Epic, tak půjdou do diskuze na Steam :)  a nebo tovnou na google

                • Derp_1337

                  Reakce na příspěvek:

                  Taky se většinou snažím hrát hry až s odstupem času (až je to vše opravené). Ale ono to ne vždy vyjde.

                  Třeba u BG3 jsem to nevydržel. 😀

                  A občas hraju s přáteli nějaké hry kooperativně online a tam hrajeme, co je zrovna populární. Teď chceme vyzkoušet Helldivers 2. Asi to nevydržíme a zahrajeme to někdy příští měsíc.

                  • frank.horigan

                    Reakce na příspěvek:

                    No BG3 nebyly zrovna mistrovství světa v nefunkčnosti. Něco na začátku špatně bylo, ale některým kouskům z jara se to naštěstí ani nepřiblížilo

                    • Derp_1337

                      Reakce na příspěvek:

                      Jo, minulý rok byl dost špatný na ty zabugované hry. Mám takový dojem, že rok od roku je to horší. A vydavatelé si určitě řeknou něco ve stylu "však lidi to nadále kupují, i když je to zabugované, tak není potřeba nic měnit".

            • Veskoslav

              Plynulost? Stabilita? To, že nabíhá snad týden? Chápu, že ty si nejspíš uživatel, co nikdy nepoužil něco jako fóra, Steams Worshop atd.....

              • frank.horigan

                Reakce na příspěvek:

                Hra koupená na Epic má jinou stabilitu nebo plynulost než ta samá na Steamu? Nebo jak to tomu mám rozumět?

                Nebo máš na mysli plynulost přímo té apky,,? 

                Sorry, ale appky nehraju, tohle mě opravdu moc neovlivní.

                Fora jsem použil, to poslední nevím co je. A hraju, žiju, necítím že něco chybí :)

                PS: A co když do toho guláše zamícháme GOG, Uplay, EAapp a Battlenet?   Nic?

                To když máš na Steamu hru za 50E, a na Uplay je za 15, to jdeš na Steam:???

      • Já už účet na Epicu mám dávno (byť jsem tam dlouho nic nehrál), takže se hra jen nainstalovala a spustila, toť vše.

        • frank.horigan

          Cajk konečně první člověk co s tím naprosto nebojuje… tleskám

  • Karlos23

    No chápu, že Epic je svým způsobem vydavatel a ten kdo celý ten vývoj zaplatil a proto si z AW 2 udělal svoje promo na svůj EGS. Každopádně Steam je obrovská platforma s nesrovnatelně větším počtem uživatelů jež má rádo svoje knihovny a třeba já jsem několik týdnů před vydáním psal dopis Remedy, že jejich hry miluju, ale pokud se AW 2 neobjeví také na Steamu, tak si tu hru prostě nekoupím. Takže pokud se AW 2 doteď nezaplatil, můžu si myslet že na tom velký podíl má právě absence AW 2 na Steamu. 

    • Takže miluješ svoji knihovnu na Steamu více než jejich hry. Dlouho jsem nečetl něco tak patetického.

  • Když jsem "tehdy" hrál jedničku byl to svým způsobem unikát a bavila mě ta atmoška. Taky jsem byl ochotnej překousnout tu strašnou vatu baterka/flinta x 150. Jenže tady je prostě zábava hrát jen za Sagu, protože tam je ku**a něco vidět. Kdyby si odpustili ten zbytečnej mind palace kterej brzdí hru, nutí mě si opakovat co už vím a k ničemu není, tak celkem paráda. Jenže ten storyline za Alana, nekonečný tmavý chodby tunely/uličky/střechy/hotel mně prostě nestimulujou, nic se tam neděje jen běhám/přežívám/střílím/svítím, potom tam je ta super scéna v telce, která mě třeba moc bavila (super song).. ale prostě už je toho moc pořád dokola, nejspíš nedohraju. Je to škoda, kdyby to udělali víc jako detektivku s příběhem a míň strašení v dark alleys určitě bych to žral mnohem víc. 

    • Mám trochu obavu, že ty Alanovy sekce byly příprava na nového Maye Payna.

      • frank.horigan

        Pokud se neoletu, Payne nemá s Remedy nic společného.

        Už trojku dělal někdo úplně jiný

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit