Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Děkuji Games.cz za upřímnou, čtivou a velmi dobře vystihující recenzi. Vzhledem k tomu, že není moc času na hry, tak jsem prozatím stihl proběhnout na své PS4 tu méně atraktivní první hodinku, a i přes toto musím říci, že např. procházka hned po probuzení, po známých lokalitách, jež jsou do nejmenšího detailu věrné předloze prvního filmu, udělalo neskutečný dojem. Sice mám defakto celou hru před sebou, ale i přes toto se nemohu ubránit pocitu, že se jedná o brilantní umělecké dílo. Možná mi jen trochu nesednou ty tváře, které mají jistý tvůrčí styl vzájemné podobnosti a strnulou mimiku. Nicméně hru na schovávanou mám moc rád, a tohle je přesně to, co mi v současných hrách chybělo. Teď to rozseknu, ale bral bych takto detailně a pečlivě zpracovanou hry s tématem Jurský Park či Terminator :-)
    • Zacatek je dobrej jen Pan Dobrovsky se asi spatne vyspal :-)
    • Já jsem si žádného "tvůrčího stylu vzájemné podobnosti" nevšiml, můžeš uvést příklad nebo ukázat screenshot? S hodnocením "brilantní umělecké dílo" bych počkal až na konec, ta hra totiž není zcela bez chyb...
      • Obličeje jsou si dosti podobné, např. kořen nosu, tvar očí ve vztahu k obočí atp. V 3D grafice to nazýváme např morfování, tj. jeden obličej se zmodifikuje podle modifikátoru "morpher" do dalších variací, které jsou na první pohled sice odlišné, ale mají značnou podobu, kteoru bych přirovnal k dědičnosti dědeček, otec, syn, bratr atd. Co se chyb týče, věřím že tam jsou, ale pokavaď vidím vizuální stránku, která je tak detailně věrná prvnímu filmu, tj. retro styl např. počítačů, hybernátorů, předmětů obecně, nemohu se ubránit pocitu, že tato hra na schovávanou je jedinečná, vybočující z mainstreamu. Přičteme li ke hře hudební doprovod, design úrovní, ovládací schéma, nemohu konstatovat, že hra působí tak, jak jsem jí nazval :-)
  • Hraje to někdo na ps3? Není ta verze odfláklá resp není tam nic, co by vyloženě kazilo zážitek? Díky. Reakce typu "ps3 je stará sra.ka a kdo nemá kompa za třicet táců, neví, co je dobrý" prosim vynechat, znova dík
    • http://m.youtube.com/watch?v=4Hm3i7u4_vU tady je videt gameplay, koukal jsem jen par minut abych si to nespoiloval, ale vypada to dobre, mozna do toho pujdu
    • Jack1947
      Na X360 to má HD texture pack, nevypadá to špatně jasně textury můžou působit mírně rozpitte ale ve výsledku nic co by tam kazilo zážitek snad jen moc tmavé *15* ale to se dá zesvětlit a taky to že bez světlic to nejde. Grafika je ale i tak parádní sakra dit tyhle želízka zmákli GTA V. a to je kurna jedna z nejhezčích her voubec. *5*
    • já to hraju na ps1 a žádnej zázrak to neni
  • Jedna technická - koukám na videa a zdá se mi to, nebo prostředí není klasicky otexturované? Ty koridory a věci a všechno vypadá jako kdyby to mělo jen jednobarevné materiály - nevidím žádné struktury a textury, seškrábaný kov, rýhy, prostě žádné známky definice materiálu.
    • C-BEAM
      textúry sú dobré, neviem prečo by mali byť všade rýhy a zoškrábaný kov ... mne osobne to už trochu leze krkom. Ale aj v isolation nájdeš takéto textúry i keď nie až v takej miere (naštastie).
    • Tak i když budeme dělat nevím co pořád je to "jenom hra" ale to ti vůbec nemusí vadit zapni to na Hard vezmi sluchátka a nějaké textury jdou bokem :)))
  • Hrál jsme to dnes chvilku u kamarád, vetřelec já 5:0. Hrál jsme nějakou výzvu Sklep, v jednom pokusu jsme se proplížil do místnosti a viděl vetřelce jak jde mým směrem, tak jsme zalezl pod stůl. Ta potvora dorazila do místnosti, dvakrát prošla kolem stolu, pak se u stolu zastavila asi na 5 sekund a všivák koukl pod stůl a dostal mě *1* Klobouk dolu pánům programátorům.
  • Zkoušeli jste si na to někdo zahulit?
    • Jásné. Je to na infarkt. V lepším případě se "jen" posere*š *1* .
    • Daymn... mel bych to zkusit... AvP1 za vetrelce s pul gramem v krvi.. .to byl zazitek na celej zivot :-D
      • Dneska se na to chystám, výbava už je připravena...teď už jen počkat na konec pracovní doby a tmu. Ale mám pocit, že si to těžce nedám. :D

        / btw proč mi to tady zablokovalo IP na PC za nevhodné příspěvky? Napsal jsem to samé co teď, akorát místo pracovní diby, tam bylo slovo šichta.
  • Mato1987
    Všimol som si určitú paralelu medzi hodnoteniami tejto hry u európskych magazínov/recenzentov v porovnaní s americkými, kde v recenziách od EU dostáva hra priemerne takmer 9/10 a pri recenziách z USA to je 6/10, je to fakt srandovné :D
    A práve preto sa rozhodli vývojári z creative assembly vydať americkú verziu alien isolation, ktorej krátku ukážku môžte zhliadnuť tu.
    https://www.youtube.com/watch?v=s2xY9bR0Sqs
    • Cudujes sa? Aj ten kkt Babrak obama ma nobelovku za mier. Tam je vsetko naopak.
    • Nechci se nějak zastávat američanů, ale nebýt jich tak vetřelec,predátor ani neexistuje
      • Walldstein
        Hmm..jenže Creative Assembly má hlavní sídlo v zemi svého vzniku a to je kde? Ano United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland (Velká Británie) již od roku 1987, kdy vznikli, takže bych USA v této souvislosti nevytahoval..Notabene 20th Century Fox, čili filmové studio které natočilo všechny filmy s licencí Alien bylo založeno 3 lidmi: William Fox - místo narození Maďarsko, Darryl F. Zanuck - místo narození USA, Joseph M. Schenck - místo narození Rusko. Takže komu, že to vlastně vděčíme za universum Aliena? Notabene druhé slavné "americké" studio Warner Bros založili bratři, kteří pocházeli z Polska.. Opravdu vděčíme Američanům? Vážně?
  • septicflesh
    Jsou hry, které bych možná nechtěl hrát na Oculus Rift :-)
  • Chcel by som si túto hru zahrať bez toho aby som vedel niečo o Alienovi. To by bol čistý masaker. Ale aj teraz, pri prvom stretnutí s Alienom, keď zabil toho holohlavého týpka a ja som mal odísť v tom vlaku či čo to bolo... Do toho hudba, nekonečné sekundy čakania a ja starý keket som mal nasrané v trénkach mal som chuť to vypnúť :D GOTY
    • Presně tak, já nakrmen review/gameplay, jsem sázel na to, že s Alienem se potkám až po "představovačce", kdy se elegatne svěsí ve filmečku ze stropu, jelikož jsem do tohole bodu nedorazil, říkal jsem si u té scény s transportem, jasně strašte si mě, vím, že v ohrožení nejsem, po příjezdu kabiny jsem otálel s nástupem ještě šnupal kolem a hledal zásoby a Alien skutečně dorazil a skočil na mě, takhle nahlas jsem ještě nezařval.. nezapomenutelný zážitek.
    • Presne !!! To byl jeden z nejlepsich zazitku v ty hre zatim .taky jsem odpocitaval kazdou sekundu a ta hudba do toho no proste masakr .jsem z ty hry fakt udelanej :-D
  • Tak panove mam odehrany skoro 4 hodiny , seknul jsem se u toho asi do tří rano :-D a,vsechno prolejzam peclive takze jsem vetrelce zatim potkal asi jenom 3x zatim furt hraju na hard a pohoda tak uvidime jak to bude dal ;-) .Jen jednou jsem se zasek na miste ale kvuli lidem :-) je to fakt perfektni hra bez zadnej blbejch pomucek pro lamky .Tohle tu fakt chybelo .Uvidime jak to bude dal ,ale az na par bugu kterych tam beni malo je hra naprosto perfektni .Cistej scifi horror .
  • Nemáte někdo odkaz na rozsáhlejší počtení o celém vetřelčím univerzu?
    • Magister_Peditum
      http://avp.wikia.com/wiki/Main_Page

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit