Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
    • Hanzales
      Heh, no na hard si tak kolikrát říkám, že je pekelně rychlej, i šachtama i koridorama se pohybuje tak rychle, že máš tak tak šanci něco vymyslet a někam se pohnout dál. Někdy o tobě ví, ale prostě si tě vychutná, systematicky si to projde a jak tě zmerčí, je u tebe než bys řekl š... Nejlepší je počkat, až jde definitivně chvíli šmejdit jinam a kradmo se přibližovat k cíli ;o) Hlavně nečekat tiše někde v koutě blízko šachty v domnění, že žádný pohyb, žádné nebezpečí. I jako v přestřelce v lese, je třeba se stále přesouvat a nedat mu šanci jednoduše zaútočit ;o)
      • no a jsou to skripty a spawnovani, nebo normalni AI?
        • Hanzales
          Když se tak koukám do configu obtížností, tak ta mrcha reaguje na spoustu podnětů, různě podle obtížnosti ;o) On se prostě tu a tam objeví na scéně, ale pak už řádí podle sebe ;o) I ti "blbí" a pomalí roboti člověka systematicky skřípnou, když se hráč prozradí a rychle se nezpakuje. Taky často pomáhá nohy na ramena, ale ne když už vás honí sám pán mafián, to je lepší si dřepnout a počkat na jistou smrt :)
        • Taronyu
          Žiadne spawnovanie a žiadne skripty, až na zopár cutscén. Naopak, celkom podarená AI. Ani pred koncom hry netuším, ako sa bude chovať a kade pôjde.
          • C-BEAM
            tak to sa im ťa pekne podarilo oklamať *1*
          • ucho
            na oficiálním fóru padlo, že se vetřelec teleportuje s hráčem, aby bylo zajištěno, že je pořád poblíž hráče. a je to logické, protože jinak to udělat prakticky nejde. nemohli by riskovat, že se vetřelec někde sekne a hráč zbytek hry projde sám...
            takže je to podařeně zvládnutý gameplay, kdy si to hráč neuvědomí...
            co se týče skriptů, tak to chování AI vlastně skripty jsou. akce->reakce = v podstatě skriptovaná situace...
            • ucho
              n: no ty skripty jdou při troše snahy eliminovat. minimálně tak, aby nebyly v takové podobě, jak se klasicky používají. šlo by opravdu jen o soubor instrukcí, na základě čeho se bude AI rozhodovat. smyslem by pak mělo být, že by AI mohla vymyslet vlastní řešení situace, tedy takové řešení, které ty vyloženě naskriptované nemáš... ale s takovou AI si žádná AAA hra experimentovat nedovolí, na to by byla potřeba nějaká experimentální hra. tedy v podstatě ano, mohl bys pak takového vetřelce někam hodit a čekat, co vymyslí.
              pro klasickou hru je samozřejmě pohodlnější skriptování, protože hráč potřebuje jednoduché rozhodování typu, "když udělám tohle, stane se tohle". správně by to mělo být ale tak, že když udělám tohle, mohlo by se stát, tohle, tohle a někdy se stane i něco, o čem jsem ani nevěděl, že by se mohlo stát"...
              já myslím, že každému, kdo se kdy otřel o umělou inteligenci, bude jasné, co jsem se snažil říct. ti ostatní mají holt smůlu :)
            • hm, a jak si takovy ucho predstavuje hru bez scriptu? zatim umela inteligence neexistuje, takze vsechno je de facto script... nemuzes tam aliena jenom tak hodit a cekat, ze zacne sam neco delat, to by si maximalne tak zacal honit nebo pustil neco na konzoli *5*
            • ucho
              Asirix: "v podstatě" ;)
              samozřejmě že nečekám, že se v některém místě bude vetřelec chovat vždy stejně, ale z principu ty základní způsoby chování jsou předskriptované, jak sám píšeš...
            • Akce=>reakce není úplný skript. Skriptovaná situace je přesně naplánovaná a naprogramovaná scéna, kdy by se například v nějakém místě vetřelec choval přesně podle nalinkovaného scénáře neustále stejně. To je skript. Zde podle všeho AI vychází z toho, jak se hráč chová a na základě jeho akce, vetřelec vybírá z portofolia jeho reakcí, kterými jej obdařili tvůrci. Čili jde o skript jen v tom smyslu, že se AI rozhoduje, jakou reakci použije jako odezvu k hráčově akci. Takže určitě nelze říct, že jde o zcela skriptované situace. Pokud by se na nějakém checkpointu, či místě choval vetřelec neustále stejně, pak by šlo o plný skript, takto se o plném skriptu nedá mluvit. Skriptované bude, jak už jsem psal, jeho portfolio reakcí, ale kterou použije, si vetřelec vybírá na základě své AI.
    • VaZqeZ_EU
      Spoiler Alert!! *7*
  • VaZqeZ_EU
    https://www.youtube.com/watch?v=GhcjHhIapO4 *1*
  • Já dělat lets play na tuhle hru tak mám nejnížší sledovanost v historii. Hraju asi 2 hodiny z toho 1 a půl jsem se schovával pod stolem. *1*
    • Walldstein
      V klidu, zatím mám za sebou dvě a půl hodiny a prokousal jsem se teprve přes první dvě mise. Důvod je jednoduchý..no oni jsou vlastně tři: 1. Prolejzám všechno a všude něco hledám; 2. Kochám se designem prostoru ve kterém se pohybuju, 3. po opuštění lodi (kterou jsem prolejzal 20 minut) a kontaktu s prvním "bumbác" (plechovka) a "třísk" (utíkající človíček kdesi na druhém konci příletové haly) se plazím od úkrytu k úkrytu. Takže nejsi sám kdo by nudil své diváky :D
    • Naopak - já myslím, že právě proto by jsi měl slušnou sledovanost *15*
  • Zdravim chci se zeptat pojede mi to na Geforce 9600 Gt
    Intel Core DUO Cpu E7400 @2.80 GHZ
    4 Gb Ram děkuju za odpověd *4*
    • ten tvuj pocitac patri do muzea
      • Walldstein
        Do muzea?? Staci nova graficka karta s podporou DX 11 a na stredni detaily mu to pojede plynule. Tahle hra vypada prakticky stejne luxusne na plne i na minimalni nastaceni. Notabene engine hry je optimalizovan naprosto skvele i pro slabsi stroje, coz je u aitoru Total War serie docela vykon, jelikoz co si budeme nalhavat, ale uz od shoguna 2 maj s optimalizaci docela problemy.
    • Nepojede, sám jsem to odzkoušel. Přes MS dev kit jsem obešel fatal error kvůli chybějící DX11 kartě, ale v menu hry mám tak 1FPS a nejde otvírat nabídky. A víc dělat nejde
    • Bohužel, minimální požadavky jsou DX11 grafika nějaká a bez ní to nepojede. *7* *9*
  • Tohle je hra ktera ma mit nejlepsi prodeje, a miliony prodanech kusu. De videt ze autori nad hrou skutecne premysleli, a byt mam par vyhrad je kosmetickech, kandidat na hru roku je tu, Aliena uz nic neprekona. V dnesni dobe pusobi tahle poctiva gamesa jako zazrak, blesk z cistiho nebe, nema slov.O tehle hre se bude za 20 let mluvit tak, jako dnes o Half Life atd. Zrodila se legenda!!!
    • Jo tak pod toto se muzu podepsat, sice je tam par ustupku oproti real oldschool gamesam, ale proste luxus.
  • Uvidím jak se vytáhne Unity a dragon age ale jestli se nevytáhnou tak pro mně Vetřelec jednoznačně hra roku 2014 ale pro každého ta hra není jde fakt o nervy a s kvalitními sluchátky i o pěkný šoky, ale je to vetřelec jak se sluší a patří, chci pochválit vývojáře že jde udělat luxusní hra i když se hypuje a dělá reklama,marketing za velký prachy, jde to! Takže Watch dogs,Thief, a další, máte se co učit klucííí.
  • Co říkáte bude to takovej kult mezi hrama,jak klasa film ze 79,
    • ucho
      mně přišla jednička vždycky poměrně nudná. a moc mě neláká k opakovaným zhlédnutím. kult je u mě až dvojka :D
      • dvojka na jedničku nemá ani omylem. Jen v jedničce byl Vetřelec ten pravý nezdolatelný Xernomorph. V dvojece si je mariňáci dávali moc snadno.
        • C-BEAM
          Aliens je trochu iný žáner a nejde to moc dobre zrovnávať, mám radšej jednotku ale oba filmy sú si kvalitatívne veľmi podobné a nezabudnutelné. Nie je náhoda, že hodnotenie oboch filmov je celosvetovo nesmierne vyrovnané. Jednoducho každého kto má aspoň elementárny filmový vkus musia baviť oba.
    • Hanzales
      Výpravou, hudbou, zvuky, atmosférou i stylizací určitě :) Jako hra celek nevím, zatím jsem příliš opojen sotva v půli hry, ale i kdybych měl hrát první 3 hodiny pořád dokola, pořád to má pro mně takovou jakousi velikou hodnotu. Hodně u mne ale působí retro efekt. Prvního vetřelce jsem taky viděl na nově. První den dávali Obecnou školu a další týden nebo tak tuším vetřelce. A to jsem koukal v obýváku na zemi, z pod deky a půlku filmu jsem taky jen slyšel. Pak roky utíkají, člověka už nic moc nevytrhne, ale najednou i když člověk vetřelce už zná, při hraní má takový ten správně šimravý pocit, jako když tehdy koukal poprvé ten film. Edit, husté je, že když vetřelec spatřil světlo světa, já také poprvé spatřil světlo (a čísi pracky a rozmazaný obličej s bílou čapkou). To myslím že už jsem viděl Vetřelce (2) mnohem dříve na VHSce na návštevě. Nebo to bylo těsně potom? :D
  • Zdravim dneska budu poprve hrat tuto pecku a nemuzu se rozhodnout jakou si zvolit obtiznost ? Rad by jsem si dal hard ale kazdej tu tuto obtiznost odsuzuje .ze to je pak az moc frustrujici a nehratelny .mohli byste se prosim vic podelit o dojmy z ty obtiznosti :-) dneska az prijdu vecer z odpoledni tak se na to chci vrhnout a nechci resit ze to je moc tezky nebo moc lehky :-) dekuju predem .btw. Nejsem zadnej zelenac a vetsinou hraju hry na hard ;-)
    • Hard není nějak těžký hraju tak a sem na nějakých 40% hry ale je pravda že u některých pasáží sem byl i 1-2 hodiny to je hned tamhle se musí čekat tamhle taky a když už je člověk skoro u cíle je po něm :) ale baví mě to, hlavně vetřelec je vychcaný jak mraky :) super hra takhle by měli hry vypadat optimalizace na moji r9 270x 2gb všechno úplně na max,čeština v základu, 9/10 je málo dal bych ji tak 9.9/10 :)
      • Super ;-) otevru pivo a jdu nato :-D
        • Hanzales
          Bacha ať si ho nevyliješ ;o) Já si špekáčkem zase málem vypálil oko před chvílí :D
          • Coze!? Takze to se nestalo jenom me jo? Tak to je ovsem mazec. Lek sem se tak, ze sem ho malem spolk. Ta atmosfera je maximalne zahustena. To se neda! :oDDD
    • Hral sem ze zacatku na hard, ale po prvnim setkani s vetrelcem prepl na zlate stred, a asi to tak i dohraju. Uvidis sam jak ti to pude. Obtiznost se da behem hry menit, takze jak pisu, nejlepsi je to zkusit a uvidis. Na hard je hra proti dnesni mainstremove produkci, az pekelne tezka, aspon me to tak prislo.
      Hra svetel, a hudba i zvuky, sou ve hre na dokonale urovni.
      • Ok diky ;-) jestli se to da kdykoliv prepnout tak zkusim hard a dam vedet jak jsem dopadl :-D
  • No tak na hard je to opravdu vyzva, musel sem snizit na stred, uvidime jak dal. Hudba, zvuky, atmosfera zatim na jednicku, no nic du dal parit *1*
  • hmm, to musí byt trapná hra, hledat info o mame *7* nic lepšího neyvmysleli?
    • VaZqeZ_EU
      Není tak důležitý cíl ale cesta! Přeber si to jak chceš.. *3*
      • nechápu proč mám tolik mínusek, jen jsem slušne napsal že mohla být lepší zapletka
        • premyslel si nekdy ze zapletka muze byt i neco co se te postave deje normalne v zivote? To co ty cemu rikas trapny, je celkem normalni vec kterou by mohl delat kdokoliv. Takze celej tvuj zivot je trapnej? S tim souhlasim.
        • VaZqeZ_EU
          Však jo, oni s tebou slušně nesouhlasí.
        • aha, se nudis ?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší