Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • No, měl jsem štestí a dostal se mi do ruky klíč na právě probíhající betu...
  A musím říct že je to asi nepropracovanější webovka jakou jsem zatím hrál a to jsem jich hrál spoustu od stargate až po ikariam...
  Ve městě máte obrovskou stavební plochu kde si můžete navrhnout město podle sebe, od sídliště až po továrny, a poté tu jsou armády které narozdíl od ikariamu a spol neposíláte jen od města k městu ale opravdu je řídíte na gigantické mapě ČR kde najdete i ty největší pr*ele ČR.
  Už ted je hra hratelná a plná propracovaných a dobrých nápadů a vyvojáři plánují do budoucna spostu dalších věcí.
  Další velké plus je česká komunita a ochotní vývojáři kteří na betě hrají mezi hráči a normálně se s nimi baví a zajmají se o jejich názory.

  Sečteno podtrženo tahle hra mě překvapila svou propracovaností a podle mě je to v současné době nejlepší webovka a navíc 100% čechů.

  BTW hodně sem se divil kam až jsou lidé v těchto komentářích zajít... až do oblastí které nemají s touhle hrou nic společného :D
 • to uz je moc aj na cechov:D
 • Joe souhlasim už to že je ODS 2. a pak válka s Ruskem vývojáři jsou hodně zahnutý doprava..
  Ale nic proti pokud to tak viděj a bude to dobrý což si myslim,že bude tak to určitě vyzkoušim zahrát.
 • Trochu najimne, ze volby prinesu zmenu *1*
  Ved volby su manipulovane medialnym kartelom, do parlamentu sa dostane len strana spriaznena s anglo-americkym imperiom, o inej strane sa ludia ani nedozvedia.
  Zaujimalo by ma, kto vyvoj tejto hry financuje, ci je to platena propaganda, alebo len najimita vyvojarov.
  • smejki
   to financování bude skutečná zýhada, škoda že to z videa nejde poznat...
 • Moc pěkný a poutavý video, nápaditý, hezky propracovaný - líbí se mi ty český názvy - Černá kočka atd, vážně moc pěkný. Na momentálně dost jednotvárnym trhu konečně nějaká zajímavost, určitě rád vyzkouším!
 • Masa-san
  Tak tohle vypada opravdu dobře, škoda že autoři nemají k dispozici větší rozpočet (teda aspon to tak vypada) třeba by vykouzlili i jěště něco lepšího .
 • Genialni zápletka :D urcite hru zkusim!
 • Traparna n1.
  • Masa-san
   Tohle neni COD .. sis spletl diskusi *1*
 • Podle toho co jsem si tady přečetl převáží často názory o tom, že je to hrubá pohádka, která je prakticky nereálná. Upřímně souhlasím.

  Dále kritika na opětovné válčení s ruskem, to taky souhlasím osobně mám větší strach z Ameriky a i přes jisté výhrady beru rusko jako lepší zemi přece jenom to jsou Slované a vsadím se, že nás svět bere jako slovany do jednoho pytle, a Američané nás pohlíží jen jako budoucí spojence, nebo podmaněnou zemi patříci Rusům.

  Ale politiku bych tu raději netahal, věřím že už těch pár mých řádku vás dokáže naštvat a spustí XX komentářu, kterým bych se rád vyhnul.

  Teď narovinu, je to pohádka, ale řekněte mi v době samé reality ve hrách a všemožného předvedení co nejreálnějších konceptů, nedostaly jste někdy chuť se na to prostě vykašlat a zasnít se do něčeho co by se vám líbilo? Myslím, že není dost her, kde by bylo česko vystihováno na vyspělou úroveň, ani nijak oslavováno. Proč jednou nezavřít oči a zkusit se do toho snu vžít? Třeba časem zjistíme, že jsou v tom dobré nápady a hra je docela pružná a stejně časem na ten příběh úplně zapomeneme. Tyhle online hry jsou přece o něčem jiném než o příběhu.
  • Ergo, když už se tu vyřešila politika, já to vezmu etnicky. My, Češi, zase tak moc slované nejsme. Jen naprostá minorita bude z větší části slovanská a i tak tenhle národní fragment bude mít k čistým slovanům velmi, velmi daleko. A jentak nakonec, jeď se do Ruska podívat na "bratry slovany." Nejsem rasista a nemám nic společného s nacisty, neo-nacisty či podobnými skupinami, ale za celý svůj (bezmála pětiletý) pobyt v Omsku, Moskvě a okolí, mě nejčastěji napadal právě ten šílený výraz "podlidé."
   • Ty jsi buď hodně nevzdělaný nebo pošuk, v poslední vetě si drasticky protiřečíš.
    • Ale ano, klidně mě umínusujte, ale hlavní je, že všichni máte současně validní protiargumenty. Doporučím vám všem znovu, zajeďte si do Ruska sami, podívejte se po Omsku, udělejte si den v Moskevském metru a pak se budeme bavit znovu. Do té doby si tu užívejte svůj generalizační theorycraft.

     @gimli, urážet argumentujícího a ne argument je fail first class, pokud nemáš krom tohohle slinta co říct, pak radši mlč. O tom, že v Češích je slovanská krev veskrze minimální už píše i veskrze mainstreamový proud, od časopisů po studie. Nakonec, je to dost logické už jen díky naší zeměpisné poloze, že je v nás něco slovanů, něco germánů, něco keltů a dokonce i seveřanů. Doporučuju taky přečíst něco jiného, než tiscalli. A pokud bys nebyl akorát tristní cinta, a projel si východní evropu (stačí ukrajina, můžeš si udělat Stalkerovský výlet), kde jsou slované doopravdy zastoupeni, poznal bys ten rozdíl na první pohled.
  • xixixao
   Varování - Čistě politologická reake:

   Nechápu jak někdo, kdo sepíše velmi inteligentní poslední odstavec (s ním se nedá nesouhlasit), může zastávat takovej názor. "Všichni jsme slované" a Američané na nás pohlížejí "jen" jako na spojence? Amerika má svoje problémy, ale sakra Rusko v klidu zaútočí na sousední suveréní zemi a nárokuje si její území - v 21. stol.! (gruzie) V Rusku umíraj "čirou náhodou" protivládní novináři. Rusko podporuje jedinou skutečnou poslední diktaturu v Evropě (Bělorusko). A ano, Rusko žene svojí ekonomickou politiku tak daleko, že na balkáně umrznou desítky lidí (plyn). Američani jsou často nabubřelí, trpí syndromem velkého národa, který se často nekouká pod nohy, ale pořád mají jednu z nejlépe fungujících demokracií na světě a kredit peace makerů (2 světové války - navíc na každou možná z dnešního pohledu zbytečnou agresi (Irák) připadá stejná agrese na straně Ruska (Afgánistán)). Chápu, že někteří lidé, kterým se dostalo pouze socialistického vzdělání nebo kterým se po roce 89 snížila životní úroveň můžou z nostalgie preferovat Rusko, ale takových "hráčů" tu snad není moc :).

   Každopádně tahle hra se evidentně nesnaží o nějakou ultra-realistickou vizi budoucnosti, spíš se veze na vlně nostalgie po studené válce, stejně jako např. OFP.
   • Kredit peacemakerů ztratily USA už v šedesátých letech s Vietnamskou anabází, od té doby se každý jejich zásah jeví jen jako prosazování vlastních zájmů. Ovšem začalo to mnohem dříve, například operací Ajax v roce 1953 v Iránu, za což sklízí západ ovoce dodnes. Invaze na Grenadu, do Panamy, Iráku, Afghánistánu se určitě nejeví jak ty tvrdíš: "navíc na každou možná z dnešního pohledu zbytečnou agresi (Irák) připadá stejná agrese na straně Ruska (Afgánistán)"
    A pokud si už schématicky a s předsudky bereš do úst lidi s odporem k jejich politice, jako vzdělané socialismem, tak alespoň nekvákej jako hlásná trouba současného establishmentu a nehltej tolik zpravodajství našich "nezávislých" médií. Stále více profláklých kauz za poslední roky, totiž naznačuje, že pravda není taková jak se nám ji snaží servírovat. *3*
   • No to mě poser, ty píšeš že si Rusko dovolilo napadnou Gruzii? To že civilisté z južní osetie byli napadeni Gruzijskou armádou v operaci Volná Země, která měla za cíl je vyhladit, že byli přitom napadeni palbou i ruští vojáci kteří tam měli stanoviště, to jsou asi zprávy které jsi přes tu naši českou cenzuru neslyšel, že? A co proboha dělá NATO a USA? Vietnam, Korea, Afganistan, Irak, Jugoslávie, Lybie... každy druhy den jak "nechtě" spadla bomba na nějaké civilisty... jak "omylem" stříleli do nevinných lidí...

    Já bych neviděl problém v socialistickém vzdělání, jakožto sám sem "zažil socialismus" jen 5 let svého života, ale v té neustálé masáži jak jsou Rusové špatní, dokola se opakující americké propagandě a nenávisti vůči čemukoliv východnímu.

    A mimochodem, oni češi taky nejsou nic moc extra, což můžeme vidět denně ve zprávách a novinách. Možná bychom si měli zamést před vlastním prahem a vytáhnout hlavu z písku.
   • Chtěl jsem se tomu vyhnout, ale na druhou stranu uznávám, že jsem to špatně sepsal chtěl jsem to nějak shrnout a vyvodit z této diskuze něco jiného. Prostě přichází mi, že v dnešní době pořád oslavujeme USA, i když jak to bývá každá strana má své pro a proti. Politiku jsem sledoval do roku 2005 pak už jsem na to neměl nervy, sledovat pořád tu samou písničku dokola akorát s jinými zpěváky.

    V dnešní době jsou alternativy, ale pohleď na to realisticky, když se ti nezamlouvá USA, ani Rusko a EU má taky mouchy, Islám je sám kapitola o sobě co si vybrat? Kde, že se mám zaregistrovat jako člen strany TLS? A kdy, že jsou další volby? Nedivím se, že v dnešní době lidi volí znovu komunisty. Myslím si, že je to ze vzteku, pořád to samé dokola tak se na to vykašlu a dám ten hlas komunistům... Zoufalství, zlost, nebo jen kapitulace nad absurditami tohoto světa? Věřím, že nápad ze stranou TLS je právě to co potřebujeme, změna opravdu hmatatelná změna ne jen výměna strašáku ve vládě, ale něco co opravdu půjde poznat jako v nastíněném příběhu této hry. Taky bych volil TLS.
    • Problem bude v té změně. Spousta lidí vidělo změnu v TOP09 a VV... jenže zdá se že to první je takové "ODSKDUČSL" a to druhé nějaké divné bezejmené združení korupčnků, kteří odkývou stejně všechno jen ať se udrží ve vládě (a pevně věřím že by klidně za místo ve vládě odkývali i komunistům), a celý jejich program je rozdávat vysoké odměny kámošům a přitom hlásat něco o protikorupčním programu.

     Těžko říct, čeho by byl mix ten TLS.
     Faktem je, že většina bývalých komunistů je stejně rozlezlá po všech ostatních stranách a ti současní, pardon ale neslyšel sem od nich žádný návrh, který by nějak poškozoval normální lidi. Možná by se měli opravdu přejmenovat, protože nebýt toho názvu, řekl bych že mají mnohem více voličů.
  • oni si to dělají sami

   http://ekonomika.idnes.cz/putin-spojene-staty-funguji-jako-paraziti-svetove-ekonomiky-pup-/eko-zahranicni.aspx?c=A110803_1628432_eko-zahranicni_spi

   Neříkám, že ohledně USA nemá pravdu, ale to jak se vyjadřuje a kde...klasický SSSR
  • Když budu brát v potaz historii té hry, tak tam to česko moc oblíbena země nebude. Po spuštění toho tajnýho projektu černá kočka totiž nastane 7letá elektronická bouře která zničí veškerou elektroniku a zahubí většinu populace planety.
  • Rusko je jistě moc krásná země, má jen jeden malý problém.... žijí v něm Rusové... *9*
 • Zase to zlé Rusko. *7* Se toho mindráku z nich snad do smrti nezbavíme... Daleko větší nebezpečí do budoucna je stále se rozpínající islám, ale to by si nikdo do hry dát nedovolil, protože by ho multikulturalisti hned obvinili z náboženské netolerance. Potom mě ještě pobavil bankrot EU v roce 2017, nebo co to tam bylo. Jak to tak vidím, přijde mnohem dřív. Už i velký státy jako je Španělsko, nebo Itálie jdou těžce do hajzlu a pochybuju, že takoví Němci se budou chtít nechat spolu s nimi táhnout ke dnu. Nejdřív rozpustí euro a pak, když pochopí, že to je málo, tak rozpustí i celou EU...
  • Islam nie je problém, plán EU znel importovať do EU 56 miliónov moslimov, čo sa im darí bombardovaním Líbye, keď chceme z niekým mier, nevyvražďujeme si predsa deti...
  • tak se mi spíš zdá, že ty máš ničím neopodstatněný mindrák z islámu... Ne, neobviňuji tě z náboženské netolerance, ale z pouhé idiocie.
   • Možná by stálo za to vzít do ruky korán a něco si v něm přečíst. Pak bys možná zjistil že tyto názroy plynou opravdu z opodstatněného strachu a ne z netolerance. *7*
    • smejki
     myslíš třeba Korán II: 62?
     "Věru ti, kdož uvěřili, a ti, kdož jsou židy, křesťany a sabejci, ti, kdož uvěřili v Boha a v den soudný a konali zbožné skutky - ti naleznou odměnu u Pána svého a nemusí mít strach a nebudou zarmouceni."
     • Co je tam dál? Ti co něvěří zabij jako psy?
      • smejki
       něco takového tam asi bude, přirozeně. samozřejmě s tím, že prvně je bezvěrce třeba na víru obrátit atd.
     • Než začnete dělat chytrého, zjistěte si něco o islámu. *3* Například šíité, kteří jsou považováni za militantnější větev islámu, neuctívají pouze Korán, ale i další knihy, např. knihu výroků proroka Mohameda. Tam je těch agresivních pasáží nepoměrně víc... Původně byl islám opravdu tolerantním náboženstvím, leč bohužel tomu tak nezůstalo.
   • Já tě zase obviňuji z multikulturalismu.
    • definuj multikulturalismus. Jestli myslíš snahu o žití mnoha společenství vedle sebe v míru, pak ano, jsem multikulturalista. Jo a jenom tak na okraj, my "západní civilizace" jsme v historii zotročili, utlačovali a zabili, nebo zavinili smrt příslušníkům více ostatních národů, než kolik nás je.
     • Jaké národy jsme konkrétně zotročili a zabili? Myslíš třeba Aztéky, kteří na oltářích Huitzilopochtlimu vyřezávali srdce zaživa několika tisícům válečných zajatců týdně, nebo tzv. mírumilovné severoamerické indiány, kteří se po celou svojí historii nedostali ze stanů a vesele pořádali mezikmenové genocidy páchané i na dětech a ženách? Nebo třeba to slavné zotročení afrických kmenů, pro které ovšem otrokářský systém nebyl zdaleka nic nového, vzhledem k tomu, že tam byl praktikován ještě dříve, než nějaký Evropan vůbec o Africe věděl a který tam funguje dodnes?

      Ale no tak, válka je přirozenou součástí lidského naturelu a bílí Evropané nejsou v celé své historii o nic agresivnější, než ostatní; jak černí, tak žlutí, tak veškerá jiná etnika. Jak se praví v jedné moudré knížce: "Neexistuje na světě národ, jenž si nevyvražďoval a nebyl vyvražďován."

      Přiznám, že jsem alergický na lidi jako ty, co mají nutnou potřebu sebevražedně urážet vlastní etnikum a budovat tenhle mythos bílé viny. Stejně tak znovu dodám, že rasistou nejsem, nevěřím že by jedna rasa byla lepší, než druhá. A stejně tak věřím v to, že každá je unikátní ve své jedinečnosti a už proto by měla každá být zachována. Afrika afričanům, Evropa evropanům, Asie asiatům. Nic víc.
      • *dostat do sebe tu druhou.
      • Neměl bych osobně nic proti. Ale ať se dívám jak chci, tak vidím všude akorát selhání multikulturního systému v podobě, jaké je. A pokud se dívám do historie, vidím to samé. Navíc, je prostě lidská přirozenost být agresivní a výbojný a vždycky tu jedna taková skupina bude, takže je logické že dřív nebo později se tahle skupina pokusí "dostat" do sebe. Ať už agresí přímou, nebo nepřímou. Můžeme si říkat, jak by takový svět mohl být různorodý a hezký, ale různorodost snad dělají různí lidé, ne jedna směs všech...
      • a co země lidem?
     • Multikulturalismus je jako strčit králíky mezi hady. Jedni určitě budou chtít v míru. Ti druzí... V tom je ten problém.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit