Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kdybych se měl rozhodovat mezi i7 7770 a R7 1700, které stojí stejný peníz, tak beru R7 1700.
    • Zalezi co na tom chces delat. Pokud hrajes jen hry, tak 7700k je proste lepsi a bude lepsi, protoze je to 4 jadro a uz jen kvuli tomu se da vic taktovat. Pokud delas alespon i neco trochu jineho, pak je samozrejme 8 jadro zajimave.
    • Kdybych měl dnes kupovat herní pc tak beru i7 7700k.Vyšší výkon jak R7 1700 za stejná peníz.
      • UNIactvrtyznak
        Já bych si tedy za 10k rozhodně nekoupil ušmudlané 4jádro. Zvláště ne jako "upgrade" svého CPU s 8mi jádry za 3,3k..... CPU za 10k kupuji tak na 5let, za dva roky už 4jádra nebudeme řešit jako relevantní (ve spojení s 4k hraním či VR).
      • Já od doby co jsme na PC začal dělat něco jiného než hry, tak jsem zjistil, jak děsně moc pomalé ty dnešní procesory jsou,až je to ostuda.
    • tak, je pravda ze ten vykon mohol byt iny, uvidime co urobia optimalizacie biosov, patch na W10, a avizovane optimalizacie vyrobcov hier - predsa ide o novy CPU, a doteraz sa ladilo len pre Intely
  • AMD a Intel = jeden vlastník
    • a nezapomen na chemtrails *8*
  • AMD je dobré jen pro konozle... *3*
    • Co je konozle, jeste jsem o tom neslysel?
    • Pentium, to je dělo.
  • AMD to přeji. Intel jsem neměl nikdy ve svém kompu a nikdy mít nebudu :))). Tedy pokud bude něco jinýho než INTEL :)))
    • fanboyismus je drahej spas, na to nema kazdy, gratuluji
  • za par měíscu bude ryzen už před intelem, jako u grafik 480 vs 1060, při vydaní bylo vyrovnáno někdy nvidia lepší a ted s novejma hrama a ovladacema je všude 1060 i o desítky % horší.

    Ryzen je novej nevysel jeste patch pro WIN, pro hry, bios, nic. Az vse vyjde bude ryzen před intelem. Kevšemu ted je srovnáno ale AMD je 8/16 a intel jen 4/8, do budoucna bude intelu dochazet dech ale AMD ne.

    Kdo už ma PC hotovej nemusí ted jeste resit ale pokud ted někdo staví tak si jen blazen koupí Intel kterej je ted neprodejnej, dokud nevydá konkurenci pro ryzen.

    (ps mam PS4 a intel/nvidia PC)
    • Paulcz
      No super, AMD/Nvidia fanatici tu v diskuzích chyběli :)

      A máš nějaký test kde je 480 rychlejší? Co jsem se díval o víkendu tak tomu bylo všude naopak. A to píšu jako novopečený majitel rx 480. Docela vtipný je, že nejdou vůbec spustit některé OpenGL aplikace. Opravdu skvělé drivery.

      Intel je stále na jedno jádro výkonnější než AMD. Jestli si chceš koupit AMD osmijádro za 15 tisíc s tím, že to skoro nikde nevyužiješ tak hurá do toho.
      • rx ve starsich hrach dx11 a zpet, je slabsi

        v opengl uplne ho...ri

        ale v dx12 nezpusobuje takovej overhead cpu, tam bejva zpravidla o chlup rychlejsi
    • Opravdu je všude 1060 horší? :D Bylo by dobré se podívat na aktuální testy a neplácat nesmysly :) Obě to jsou dobré karty. Člověk tak nějak neudělá chybu ani s jednou. Někde vede 480 a někde 1060...nedá se říct, že by některá byla výrazně lepší. Kde jedna ztrácí, ta druhá to většinou dohání.

      Co se týká procesorů, tak než AMD vyladí stávající Ryzen, který má porodní bolesti, tak tu bude nová řada od Intelu a troufnu si tvrdit, že AMD bude tam, kde bylo do teď. Za ty roky vývoje dotáhlo AMD výkonem Intel až teď...Navíc nikdo neví, co má schované v rukávu Intel.

      Nemá moc smysl zrovna teď stavět počítač s tím, že bude stačit i v budoucnu (5let+)....viz. procesory FX, které měli mít v budoucnu navrch právě kvůli jádrům...bohužel optimalizace pro více vláken je zatím taková jaka je, takže tvrdit že Intelu dojde dech je nesmysl. .... Pro práci je Ryzen rozhodně dobrá koupě, ale na hry (většina IT trhu) je zatím pořád na koni Intel díky I5 (bohužel). Uvidíme co předvede R5 a R3....doufám, že se povede ;)
      • Nová řada od Intelu bude opět na 14nm. Z tick-tock jsme se dostali na tick-tock-optimization-optimization. Nemyslím si, že nová řada od Intelu přinese něco opravdu nového. Pokud teda něco naschvál nedusili pod pokličkou, aby nevytahovali zbytečně trumfy, když se dala ještě dojit současná technologie a AMD zaostávalo.
      • Už současné CPU od intelu mají kapacitu na 12 jader. Když to řeknu zjednodušeně, intel v podstatě jen odemkne více jader a ejhle, má 12 jádrový procesor. Díky tomu mohli toto oznámit tak brzy.
      • Jenze FX byl fail uz na zacatku. Byl v jednovlaknovych aplikaci dokonce pomalejsi nez predchozi generace (phenom II). To byl super mega fail a taky cenove propadl a to nemluvim o spotrebe a odvadenem teplu. Pro AMD to byla slepa vetev, proto tenhle modularni system nerozvijely a proto zacli hned se ZENem.

        Vykon intelu se od doby nehalemu zase tak moc nezvedl a posledni roky je to v podani intelu celkem nuda. Neverim, ze ma v rukavu neco schovanyho. Jedine co muze a co zcela jiste udela, je to, ze zlevni, soucasne ctyrjadrove i7 zvedne o dve jadra a u i5 zapne HT a bude mu to ke konkurenci stacit...

        Ryzen je ale i dobra koupe i na hrani. Nebo tam neco nerozjedes? Dle dostupnych testu to sice intel nedrti, ale zahrajes si na tom uplne vsechno.
        • Intel neinovoval, protože nemusel...Žádná konkurence, která by ho tlačila vpřed. Teď to bude třeba jiné. Jinak s tím zlevněním to zatím moc nevypadá :( Ale myšlenka u I5 zapnout HT a pozvednout I7 o dvě jádra mě taky napadla.

          Na hraní je Ryzen taky fajn, ale v dané cenové hladině je pořád I7 lepší volba (7700k). Uvidíme co předvede R5 a R3 ... na to se opravdu těším :)
  • Jack1947
    Jediné mínus je cena kdy to stojí stále více jak I7 která je asi výkonější, ale vítané konečně něco lepšího. Zase ta zbytečnost s více jak 4jádry ale to je prostě AMD no.
    • O té zbytečnosti více jak 4 jader je to stále pořád dokola. Sice jsme na herním webu, ale R7 jsou mířené spíše do workstationu, kde prostě těch 8 jader není problém vytížit. Já mám v PC 6jádrového Xeona a když pustím pár testovací virtuálů a k tomu kompilaci projektu, tak jsou všechna jádra využita na 100%. Klidně bych využil i více jader, ale ty ceny Xeonů jsou hrozně morbidní. Pokud AMD nabídne 8C se single thread výkonem blízkým Intelu a podporou ECC za čtvrtinovou cenu než Intel, tak není co řešit a lidi jim budou trhat ruce.
      Pro hráče pak budou zajímavé spíše 4C modely R5, kdy při zachování TDP půjde ty jádra nataktovat mnohem výše.

      Viz http://www.cpubenchmark.net/compare.php?cmp[]=2969&cmp[]=2970&cmp[]=2811
      • Jack1947
        Pro hráče možná ale co ta vyysoká teplota napříc generacemi, prostě spotřeba furt vysoká - kdyby AMD cílil na práci nedělal by procesory pro hráče *7* ( intel přece má taky předraženej šrot kterej je na hraní úplná zoufalost)

        Taktování taky není pro každého a už vůbec ne s tím dodávaným boxem.
  • AMD nestagnuje a roky inovuje, o tom žádná. Nicméně když si budu chtít doma zatopit, pustím si topení a ne komp, kde mi 2/3 spotřebovaný elektřiny AMD vytopí do vzduchu. To samý ATI.

    Zkrátka o co menší pořizovací cena o to dlouhodobě vyšší náklady na napájení a chlazení.
    • ATI dávno neexistuje, tak vítejte zpět v civilizaci! *1*
      Současně nové 8core CPU od AMD má TDP 65W !!! Tohle nenabízí žádné 8core CPU od Intelu. (ano, nabízí jiné vlastnosti) Takže o přímotopu nemůže být řeč.
    • Nechápu ty mínusy. AMD CPU i GPU byly poslední roky žravější než Intel a Nvidia a to o dost. Ryzen je první vlaštovka, která ale jaro nedělá.
    • to je divne, r7 1700 ma tdp 65W, tj ako jedna poriadna ziarovka :D
      • turbo žije v roce 2012 :)
  • Těším až se objeví laptopy s 8 jádry, R7 1700 s 65W je uchladitelná v přenosné pracovní stanici.
  • Více jader určitě správná cesta. Vzhledem k architektuře konzolí bych řekl, že se více jader začne využívat více a více. Jsem zvědav, jak odpoví intel. Doufám, že to nebude jen přidáním jader. Rád bych viděl nižší ceny.

    Pro stávající sestavy nemá samozřejmě Ryzen moc smysl. Museli byste přikoupit desku minimálně. I ve hrách je bohužel význam procesoru relativně malý, takže se dá hrát v podstatě i na dual corech - samozřejmě záleží hra od hry. Maximální slovo ale mají GPU. To se dost možná časem změní. Kdo by si chtěl pořídit nový systém a uvažuje o Ryzen, řekl bych dobrá volba. Jako upgrade dnes ne, jako koupě celého nového stroje ano. Stejně bych s nákupem ještě počkal do vychytání drobných nepříjemností.

    Osobně by mě taky zajímala spotřeba a jak to topí. V tomto AMD dlouhodobě není jedničkou, přestože jinak jejich produkty považuju za skvělé (sám je mám, vlastním ale i intel).
    • To už tady s těmi více jádry bylo ve 2012 a kam to ten bulldozer dotahnul víme všichni.
  • IPC - instructions per cycle, tedy počet instrukcí za cyklus. Nikoli mezi-procesorová komunikace.

    V podstatě je to číslo, které když vynásobíme frekvencí, tak získáme nějaký hrubý odhad výkonu na jedno jádro. Intel má IPC asi ještě o kousek vyšší, a vyšší frekvence k tomu. Ale novější hry už většinou dokážou využít více vláken a na starší hry, pokud nevyžadujete 240 FPS, stačí celkem cokoli.
    • https://cs.wikipedia.org/wiki/Meziprocesová_komunikace
      • zaty
        https://en.wikipedia.org/wiki/Instructions_per_cycle

        A včil mudruj :)
        • Ještě doplňuji ať je nad čím mudrovat *7*

          https://en.wikipedia.org/wiki/Zen_(microarchitecture)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit