Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • *13*
  • Jako vysokoškolsky vzdělaný člověk jsem schopen pro US Army vytvořit nejlepší simulátor na světě, stačí aby mi napsali mail a já jim pošlu kopii mého DIPLOMU! Který opravdu mám! A VBS2 bude minulostí. Jsem lepší než BI studio.
    • sříbrný diplom za plavání... (červený trpaslík)
      • Ten kdo potřeboval pro kontext číst tu závorku by měl diplom vrátit!
        • každej neni geek
          • Nedávej si pořád plusy, inženýre.
    • ja si to dovolim . Ja totiz muzu :D
    • Poprve to bylo docela vtipne,ale ted ...
      • Vím, že první verze VBS vypadala poměrně vtipně, ale snad nebudeme BI Studio až takto potápět! Ikdyž, samozřejmě se s tebou nepočítám do jedné skupiny, když jsi nikoliv vysokoškolsky vzdělaná lopata.
        • Dost slabe hele,mozna by ses mel drzet te sve loapty *1*
          • Dobrá tedy, tuto lopatu již pustím. Snad tě někdo sebere *1*
            • Hlavně že se za ním ženeš jako malé děcko Aštare, klidně si ho nech! Kdo napíše po mně, je nebetyčná lopata! Ha!
            • Tak ať si ho klidně má *6*
              Zadejte vaše slovo:
            • V tom pripade je to v poradku *1*
            • No nene, vysokoškolsky vzdělaný člověk má mít poslední SLOVO.
            • Urcite *1*
  • Nedávno byla vydaná nová verze VBS 2 2.0. Je tam pár úprav, nic radikálního. Hlavně to už běží na VRE 3.0 (jako AA2) a je tam i pár dalších novinek.

    Do budoucna pak počítám s přidáním věcí z AA3 (physix, render to texture a tak).
    • Tak PhysiX už tam je.
      http://www.youtube.com/watch?v=tS8mTRqHj40&feature=related
      • PhysX si do army vzali z VBS, kdyz o tom nic nevite, tak nepiste.
  • Je to smutne, kdyz se hry vyuzivaji k priprave na realnou valku a zabijeni.
    • Masa-san
      Možná pomůže si pro začátek představit letecký simulátor, kde se piloti naučí základy než sednou do opravdové mašiny. Ani v jednom případě nejde o dosažení nejvyššího počtu sestřelených nepřátel, ale o pochopení jak to vlastně v letounu funguje z pohledu pilota. Obdobně se dá uvažovat o simulátoru "vojáka" či těžké techniky, kde si vojáci před-vyzkouší různé, třeba i krizové situace, které se v rámci výcviku těžko nebo nákladně simulují bez virtuální reality. *3*
      Válka jako taková je samozřejmě smutná událost, o tom žádná, ale o to víc je důležité ji rychle ukončit.
      • Koukám, že tady je to zase samej "moralizující" odborník. Jak už psal Masa-san, účelem VBS, případně podobných simulátorů není z vojáků udělat "ultimátní killery" ale zjednodušit některý věci, týkající se výcviku.

        Krom pěchoty se na VBS cvičí např.: palubní střelci vrtulníků, posádky tanků a dalších vozidel. Případně, co se pěchoty týče, tak než o samotnou FPS akci jde spíš o to, že, dejme tomu velitel družstva, případně fire-teamu, si může vyzkoušet některý situace - nástřel, přepadení / čištění budovy atd. Kdy v rámci hry přesně vidí postup jednotlivých týmů a jejich členů. V AAR módu si celou akci potom může sjet klidně kolikrát chce, jde tam jasně vidět kde kdo zrovna byl, zobrazit kdo kam mířil / jakej sektor byl pokrytej atd. Tohle se v reálu dělá docela těžko. Případně to zabere o hodně víc času než ve hře.

        Paulcz - Mohl by si mi prosím napsat, kolik z toho "milionu" Iráčanů zabili opravdu Američané a kolik zemřelo následkem sebevražedných útoků a vyřizování účtů mezi sunnitskou a šíitskou částí populace?
    • To se už využívají tisíce let, vis tzv. válečné hry. Jinak bys se mohl morálně pohoršovat i nad tím, že se vůbec hrají hry s válečnou tématikou.
    • Opravdu smutné... Přestaňme si na to hrát a pojďme raději ty války a zabíjení realizovat!
    • Thorleif_cz
      Slza ukápla... Srdíčko puklo... Proč na sebe všichni lidé nemůžou být prostě hodní jako?
      • Muži nepláčou, to jenom na řasách jim roztává sníh.
    • smejki
      love, rainbows, unicorns!
      • deridon
        kéž by :)
    • Válčit se bude bez ohledu na to, jestli to budou cvičit na simulátorech nebo ne. Tyhle simulátory ti zajistí hladší provedení mise a sníží ztráty na obou stranách a na civilním obyvatelstvu.
      • Paulcz
        ha.. řekni to milionu iráčanů, kteří během americký osvobozovací akce zemřeli
        • nikdy nic ve válce nezabrání tomu, aby umírali nevinní. Jde o to ten počet co nejvíce snížit.
        • Vojtzech
          A nebýt simulátoru mohlo jich být třeba dva milóny.
        • Ti si to zaslouží
  • Už aj US army čaká na novú generáciu konzol? Bombama to tam vedie od 10 k 5.
    *1*
  • Tak když už ne kvůli hráčům, tak alespoň kvůli US Army by už celý systém Army mohli řádně inovovat .) ta hra to potřebuje jak prase drbání.
    • ja sem osobne zvedav ktery engine krom VBS od BI dokaze zvladnout tak rozlehle prostredi. Mozna jen Cryengine, ktery vsak svou fyzikou neni na tom o nic lepe nez VBS. Pritom VBS jde do detailu omnoho vic nez Cryengine... jak rikam sem zvedav, ale nezapominejte ze zobrazit mapu 10x10 KM neni jen tak...
      • Vtip bude asi v tom ze to zadavatel nepotrebuje. Tady jde o nacvik malych jednotek pro operace mensiho razu. Zadne masivni tankove bitvy a podobne.
        A videl jsi vubec alespon screeny z VBS? O detailech bych moc nemluvil grafika je oproti Arme dosti obstarozna. Tusim tam nefunguji ani normalove mapy.
    • No bohemka ma asi obrovsky naskok ve zkusenostech. Ale pokud ted zadavatel pozaduje nejnovejsi herni technologie obavam se ze bude muset svuj engine prekopat od zakladu. Otazkou je kde na to veme lidi.
      Pokud by se jim to precejenom povedlo pak by fandove Army asi meli zne a fandove DayZ jakbysmet.
      • Tak tak, a vzhledem k tomu, že tady jde o dost velkou věc, tak snad Bohemka půjde do sebe a neudělá klasickou šarádu typu: vzali jsme náš 12 let starý engine a nalepili jsme na něj DX11 tesselaci.

        Já mám vlastně tu hrozivou armu docela rád.
      • jindra.veliky
        nahodej do Army 3 pohled z vrchu a je to *1*
        • Mno bohemka dycky umela modely a textury. Grafika je velice slusna a patri urcite do prvni ligy az na ty stiny a doskakovani lodu. Ale fyzika a celkovy dojem z pohybu nejenom postav se pohybuje nekde na urovni okresniho preboru. Arma3 prinasi zlepseni jenom dilci proste v mezich moznosti jejich engine. A pokud zadavatel pozaduje nejnovejsi technologie urcite tym mysli skutecne to nejnovejsi aby se v tom par let nemuselo hrabat. A na to Arma3 urcite nedosahne.
          Nechci soudit ale programatorska vybava bohemky vypada spise na kluky tesne po studiu kery se tam stridaji za par penez jako na bezicim pasu. To je sice levny zpusob vyvoje ale ponekud chaoticka a zdlouhava cesta postupneho vrseni zaplat k funkcnimu vysledku. A to vsechno se odrazi rovnez na optimalizaci.
          • "Nechci soudit ale programatorska vybava bohemky vypada spise na kluky tesne po studiu kery se tam stridaji za par penez jako na bezicim pasu. "

            Tak tos me pobavil - nechces soudit a proto placnes, co ti zrovna prinesla slina na jazyk. To je asi jako "Pane, mohl bych rict, ze jste blb, ale nereknu to".

            Nevim, jestli znas aspon nejakeho programatora z Mnisku nebo Brna, ale skoro bych si tipnul, ze ne. Jestli podle tebe naprogramovat funkcnost tak rozsahleho herniho sveta s pomerne vernym stupnem simulace nejruznejsich systemu zvladnou "kluci tesne po studiu", tak mas mozna o ceskych vysokych skolach ponekud premrstene mineni ;)
            • "arma 3 uz bude obsahovat ragdoll" *1* *1* *1* *1*
              10 let po konkurenci
            • trolo
              nechaj ho tak. deti uz maju prekrutenu predstavu o realite z tych nablyskanych cryenginov, frostbitov a vsetkeho.

              arma 3 uz bude obsahovat ragdoll, physx a na fyzike kolizii aut atd este pracuju(staci si ceknut youtube prezentnacne videa). pridali aj nove hdr osvetlenie a kopu novych veci.
            • Je pravda ze je to jenom muj odhad. To by se musel ozvat nekdo kdo tam pracoval. Ale o principialni funkcnosti nemluvim. Spise o implementacich a operativnich resenich. Tak jak Arma funguje mi to spise pripada jako ze je treba neco doplnit tak se tam neco placne to vyvola nasledne problem nekde jinde tak se zase nejak zaplacne a kolotoc neustalych zaplat je nekonecny. Vysledkem je mnohdy skrabani levou rukou na pravym uchu spousta vypoctu oklikou ve kterych se mozna jiz nikdo nevyzna. Kdyz se problemy resi jiz v principu a ne neustalou recyklaci a zaplatami vysledek je podstatne kvalitnejsi. Jako fakt sry ja mam Armu rad ale pripada mi nekdy jako delana na kolene.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit