Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • celoush

    Hodnocení cajk. Žilky BR haterů trochu popraskají a pěkně si tu popláčou, nicméně to nezmění fakt, že tahle hra si tu desítku v momentálním stavu naprosto zaslouží.

  • Takže tato hra se vyrovná svojí precizností a dokonalostí například Red Dead Redemption 2 ??

    To musí být úplně revoluční počin a téměř hra roku, že? Přitom je to jen další evoluce Battle Royale. 

    Vždyť i ten Titanfall 2 měl stejně ne-li zábavnější mulťák.  Ale chápu, ten neměl totiž tak vychytaný marketing a tímpádem nedokázal vyprodukovat  tolik dopaminu jako tato "boží" hra..

    • Derp_1337

      Světový průměr Apex Legends je cca 9/10 a rozdíl ±1 bodu je prostě zanedbatelná odchylka.

      Jedné osobě/recenzentovi to moc nesedne a dá tomu 8/10, jinému hráči to zase perfektně sedne do noty a dá 10/10. Tak dlouho dokud rozdíl není třeba 2-4 body, tak se není důvod vzrušovat.


      Na druhou stranu je tady otázka, zda jste hru vůbec hrál?? Jedna věc je hru zahrát/dohrát a na základě toho si udělat svůj vlastní názor, a něco jiného je vidět jakési video (třeba na YT) a pak se mylně považovat za "odborníka".

      • Ano, samozřejmě. Ta hra je zábavná a povedená, jelikož zlepšila to, co bylo u jiných Battle Royale her překážkou. 

        Ale 10/10 to mi prostě hlava nebere.  Takové hodnocení si  zaslouží jen revoluční hry, ne evoluční.

        Dle mne, takové hodnocení může dát jen člověk, co hraje pouze určité typy her v podobné linii (wow, lol, cs, fortnite, a sem tam  pubg, cod, apod..).

        Ale hráč co za život odehrál desítky, spíše stovky různých her a několik různých žánrů, by takové hodnocení téměř jistě neudělil.

        • A je to spatne ? jsou nejake zanry nadrazene jinym ? Pokud je dana hra spicka ve svem zanru, nezaslouzi si vysoke hodnoceni ?

          • Ok, z tohoto pohledu možná máš pravdu.

            Ale co když přijde další Battle Royale hra a dokonce překoná tento Apex? To bude další desítkové hodnocení?

            Neříkej že tam není co zlepšovat, kromě toho na BR by se dalo najít mnoho dalších variací, a ne jen stále dokola to samé akorát s třešničkou na vrchu.

            Bohužel tahle základní šablona žánru už je tak vycucaná, že prorazit lze už jen díky masivnímu marketingu.

        • patr

          Lenze praveze v danom zanri br ma novinky skor revolucne. Niesu ich desiatky ale su 2, 3.

          Uz len moznost ozivenia je prakticky buranie hranic zazitych br hier a znacne sa tym aj zmeni hra samotna. Neviem co konkretne revolucnejsie by si v tom zanri chcel ako zmenu samotnych hernych pravidiel.  Doteraz to bolo len o jednom zivote co mohlo niekedy hracov hrozne vytacat ze sa snazili, lootovali a niekto si ich pockal lebo ich pocul chodit po trave a vedel ze idu.

        • Derp_1337

          "Dle mne, takové hodnocení může dát jen člověk, co hraje pouze určité typy her v podobné linii (wow, lol, cs, fortnite, a sem tam pubg, cod, apod..). "


          A nebo to taky může být naopak. Moc podobných her nehrál a tak mu to ještě pořád přišlo jako zajímavá změna.


          Ale jedna věc je jistá, Apex Legends je mnokrát lepší než třeba PUBG. Člověk pochopí, že hra může mít při vydání nějaké mouchy... ale to, že vývojáři se ani neobtěžovali ty chyby za ty roky vývoje opravit, je doslova vrchol.

          • Ilusiveman

            Není to to samý lepší, než PUBG. PUBG hráči nikdy neopustí PUBG kvůli téhle komiks omalovánce, se skákavýma čísilkama, zaměřené převážně na děti. Měl by ses probrat


            • Derp_1337

              Statistika s tebou nesouhlasí. Zlatá éra PUBG skončila a množství hráčů postupně klesá. Obzvlášť v západních zemích je to strmý spád, PUBG drží v "rozumných číslech" hlavně Asie.

  • Kdyby tam ta desítka nebyla a text zůstal nezměněn, určitě byste tolik neprskali... vidíte něco, s čím vy sami osobně nesouhlasíte a už aby se tahaly kýble s vodou ze studny, tvořila se lajna a aktivně hasila hospodářova stodola :D 

  • Posunutá hodnotící škála by se ještě dala pochopit, ale takhle rozhazovat desítky je už prostě úchylné. Na desítku by měla existovat nějaká speciální sada pravidel. Jako například redakčně max 4 desítky ročně, hodnocení spolu schvaluje celá/většina redakce a každý redaktor má právo veta :-)

    Ještě než jsem viděl číselné hodnocení, jsem se divil jak to může recenzovat právě Adam, který to už několikrát tak zapáleně a zaujatě popisoval ve FC. Nechci ho obviňovat, že se přidal k temné straně placených promotérů, ale tohle prostě není objektivní recenze. A než mi sem někdo napíše, že žádná recenze není objektivní. Máte pravdu, ale všechno má své meze.

    • Derp_1337

      Světový průměr Apex Legends je cca 9/10 a rozdíl ±1 bodu je prostě zanedbatelná odchylka.

      Jedné osobě/recenzentovi to moc nesedne a dá tomu 8/10, jinému hráči to zase
      perfektně sedne do noty a dá 10/10. Tak dlouho dokud rozdíl není třeba
      2-4 body, tak se není důvod vzrušovat.
      Někteří lidé dokonce jsou proti číselnému hodnocení, protože je to velmi zavádějící. Vždycky je lepší soudit dle napsaného textu.


      A s tím umělým omezením hodnocení 10/10 bych to nepřeháněl. Trh s hrami není nijak centrálně řízený, takže jsou roky, kdy prakticky nevyjde žádná vynikající hra, a pak jsou roky, kdy vyjde fakt hodně výborných her (třeba rok 2018 byl plný skvělých her).

      • Průměr metacritic je 8.8 z 11 obdobně deformovanych médií. A 6.7 hodnocení stovek uživatelů. Věřil bych spíš těm uživatelům.

        Asi jsem naivní, ale recenze by se alespoň měly tvářit objektivně a být kritické. Další problém zde na Games je ten, že občas výsledný text nelze nazvat recenzí ani omylem.

        Když to srovnám s Witcherem. Ten taky není zdaleka dokonalý, ale byl a asi stále je to nejlepší co lze obecně hrát. V rámci žánru to platí dvojnásob. A pokud bych nedal 10 jemu, tak už ničemu. 

        RDR ma tisíc a jeden detail a komplexní svět. Co má APEX? Je to jen jednoduchý playground. Dobře zpracovaný, možná zábavný ale pořád jen playground. 

        V zásadě máš ale pravdu. Tady bych si číselné hodnocení  odpustil.




        • Derp_1337

          Jo, vskutku jsi naivní, když přikládáš takovou věrohodnost hodnocení uživatelů. Recenzenti se aspoň snaží o trochu objektivity, zatímco do uživatelského hlasování můžou přispívat i trollové a hateři, co hru vůbec nehráli a nikdy ani hrát nebudou, jenom protože to je "jenom další Battle Royale".

          • No jeden z nás určitě naivní bude. Asi ten co věří objektivitě recenzentů :-) Já se samozřejmě snažím hledat různé zdroje hodnocení. Ideálně od člověka, kterému věřím, a který má podobný vkus.

            Možná se budeš divit, ale kolikrát má uživatelský průměr daleko větší vypovídající hodnotu. Historicky, zpětně a u spousty titulů. A to i s těmi "trotly", které si uváděl. Protože ti se většinou vyrovnají placeným "uživatelům". Ti co jsou hned nahoře a píšou generické obdivné bláboly. Přitom mají v profilu jediné hodnocení a účet starý den. Ti "lepší" využijí jeden účet i vícekrát.

            Ono je to také krásně vidět na srovnání filmů a her. U filmů je to přesně opačně. Uživatelské hodnocení bývá značně nad recenzentským. Proč? Protože filmoví kritici jsou pořád ještě kritici. Většinou rozumní a neplacení filmovým průmyslem.

            Kolik znáš kompetentních objektivních herních recenzentů, kteří se nebojí dát hře 20% okolnímu světu navzdory? Já moc ne. Ono taky kdo si to může dovolit, že? Když nedáš "doporučené" hodnocení, nebo jinak zkrouhneš hru, příště zapomeň na recenzentské verze všech her daného vydavatele. Navrch ještě můžeš přijít i o peníze z reklamy.

            • Derp_1337

              Já nikdy neřekl, že veřím v objektivitu recenzentů. Já poznamenal, že se "snaží o trochu objektivity", což znamená úplně něco jiného 😉


              Jinak tvá nařčení z fake uživatelských recenzí jsou přehnaná. Jasně, některé hry/společnosti měli recenze od jejich zaměstnanců, ale to neznamená, že u každé hry jsou podobná fake hodnocení.

              Lehce jsem projel top 20 "desítkových" hodnocení Apex Legends a z toho jich 13 bylo zaručených uživatelů s hromadou recenzí. Další 4 hodnocení byly od relativně nových uživatelů s malým množstvím hodnocení (4 až 10), ale ty hodnocení byly na celé stupnici (nějaké ty červené a žluté hodnocení), takže to pravděpodobně byli jenom normální uživatelé. A jenom 3 uživatelé měli méně než 4 hodnocení a tudíž by se dali podezřívat z fake, ale není to na 100% , protože v hodnoceních neměli nějaké moc velké odchylky od průměru (když je průměr 8/10 , tak dát tomu 10/10 je pořád akceptovatelné).

              • Reakce na příspěvek:

                Skoro u každé hry. Taky jsem teď rychle projel podle data Apex PC lidi co dali 10. Relevantní byl s bídou jeden.  Další co hodnotil cca 6 her  jen 10 nebo 0,1. Zbytek byli lidi co dávali jen 10 (u 1-6her).  Ale skoro to samé platí i u 10 lidí co dali 0. Tam byli relevantní tak 3-4.

                Ve výsledku je to ale jedno jestli hodnotí nějaký pablb s černobílým viděním světa, nebo někdo za prachy. Oboje se prokazatelně děje. My jen můžeme doufat, že se to vyváží. Nebo si "vyzobat" to čemu budeme věřit. Mám jen takovou obavu, že Games to dlouho nebude.


    • uher

      A nebývalo dřív pravidlo, že se na desítce musí shodnout celá redakce?

  • Musím říct, že jsem nehrál žádné jiné battle royale a po vyzkoušení APEX LEGENDS jsem příjemně překvapen. Hru jsem tedy hrál jen s kamarády, takže nemůžu říct, jaké to je s náhodnými hráči v týmu, ale hra mě opravdu baví.

    Velké plus je pro mě absolutní zbytečnost do hry dávat peníze :) Skiny zbraní/postav apod mě nikdy zrovna nebrali, takže si čistě užívám pocit z hraní. Tím spíš bych si dokázal představit nějaký DONATE tvůrcům za výborně řemeslně zmáknutou hru.

    Jedinou celkem důležitou vadu na kráse bych viděl v tom, že hra mi relativně často padá, cca 2x za hodinu a do hry se člověk už vrátit nemůže. Bohužel to není problém jen s mojí konfigurací, ale stává se to i spoluhráčům... nicméně to snad brzy opraví patchem.

  • Celkem me to bavilo asi by to bylo lepsi nehrat s nahodnyma lidma

  • speciesz

    Ja jen doufam ze Adam ted sleduje diskuzi s popcornem v ruce a usmevem na tvari xD

  • Ch0b0t

    Tok když vám tak pan Homola dá Titanfallu  Battle royal co má 1 herní mód 10/10. A Titanfall 2 co jich má snad 8 a k tomu i singleplayer dostane od něj 8/10.

    No a to se vyplatí.

    • omiklon

      Trapné postavy a nudný příběh.. 8/10

      • TheGGG

        SP byl naopak v titanfallu 2 naprosto skvělý, nevím o lepší FPS SP hře v posledních letech. Maximálně CoD IW nebo wolfenstein new order

  • Grifus

    Číselné hodnocení buď zrušte, jak ste sami po vzoru zahraničí uvažovali, anebo si dávejte trošku pozor jakou sumu tam napálíte. Tohle fakt není legendární věc na 10/10.

    Hru jsem zkusil protože o tom každej mluvil že to viděl na Twitchy a tamhle, tak sem se nechal ukecat kámošem. Tudíž marketing zaplatit si největší streamery vyšel opravdu dokonale.

    Hra není špatná, hlavně síťový kód chválím do nebes (oproti takovýmu PUBG kde se mi nechce pořád věřit že to není experiment co hráči snesou). Nápady na "chytrej" inventář a využítí pingování je taky ku prospěchu plynulosti. Problém je druhá věc pro mě, mapa a stylizace grafiky kdy doslova smíchali nový Black Ops s Fortnite a k tomu ještě Borderlands dokupy. To fakt není co mě láká... :/

    Navíc jak si hra povede po opadnutí hypu a zavedení placenýho dodatečnýho obsahu sem zvědavej.

    • placenyho dotatecnyho obsahu? maximalne tak skiny nebo battle pass

    • Hlavně je silně nekonzistentní, jednou dostne pokračování, které po všech stránkách vylepšuje původní hru, méně než ta původní hra a jindy se zase reskinům bez inovace dává stejně nebo i víc. Pak je tu pár failů, kdy se někdo jen blbě vyspal, vystřelil od boku nějaké číslo a svět se točí dál (Např. Transport Fever), nebo neodpovídá textu recenze. Fakt asi lepší zrušit. Navíc je tu i problematika stavu hry během vydání a třeba 1-2 roky po něm, kdy ta recenze často vůbec není aktuální (Stellaris, Cities Skyline, X Rebirth, Transport Fever). Asi je nesmysl, chtít měnit každou recenzi, ale u některých, které se výrazně proměnily, by to možná chtělo. Když vidím, jaké články tu poslední dobou vycházejí, tak klidně můžete radši napnout síly tam, případně do recenzí her, které tu nemají ani kartu.

  • Jack1947

    Moc brzo recenze a 10/10 je trochu hoodně přčstřelená známka, 8/10 bych pochopil 10/10 by znamenalo že tohle je něco neskutečného, což bohužel není.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit