Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No nevím dospělý svět prezentovaný krvý a sexem to zní jak dragon age, které pak stejně působilo dětinsky. Libí se mi ale to verbování posádky atd.
    • Lawliet
      krvÝ? seš si jistej? *7*
    • rika ten ktery ma obrazek justina biebera
  • Mart9
    Jednička mě rychle omrzela a kvůli tomu jsem ani nehrál ty ostatní díly. Black Flag by ale mohlo být trochu něco jiného a zatím se mi to tedy dost zamlouvá.
  • a proto ten novej protagonista vypadá úplně jako pirát :D
  • walltar
    Já sem myslel, že tenhle článek bude o úplně jiných pirátech. *1*
  • Tak brát si za měřítko debilní HBO mě docela zkazilo náladu. :(( Viz seriály Řím, Spartakus nebo teď příšerný Hořící keř, zneuctění Palachovi památky. Jasně někomu se to líbí, ale herní průmysl by na to měl jít jinak. Proto hraji hry.
    • *Palachovy památky *7* .
    • Veskoslav
      Hra o Trůny či Řím. Jedny z nejlepších seriálů.
      • To jo, hned po Vyprávěj
        • Vrook
          Máš fakt asi divnej vkus.. Můžu se zeptat jaké seriály například preferuješ?
          • Já nic neimplikuju. Ono to ve většině případů totiž tak je :-). I když záleží jaký film a jaká kniha. Hlavně to neber osobně, já taky koukám na filmy a seriály. Je totiž "jednodušší" se kouknout na film než si knihu přečíst.
          • Nepreferuji žádné seriály, preferuji hry. Po dosažení vysoké úrovně vidoherního průmyslu, se stala filmová, a zvláště seriálová tvorba, jen služným zabijákem času - pasivně stráveného třeba cestou do práce vlakem. Nechci, aby videoherní průmysl dabloval filmy, chci jejich originální přístup a jeho rozvíjení a mou aktivní roli v takových hrách. Videohry už dávno překonaly žánr akčních a dobrodružných filmů.
            • Vrook
              Snad neimplikuješ, že filmy jsou pro jednodušší publikum. Já mám nějakou knihu rozečtenou pořád a do toho většinou ještě rozposlouchanou nějakou audio book. Ale generalizovat to porovnání filmovejch adaptací knižních předloh na srovnání celýho filmovýho a knižního průmyslu by byla chyba. Když si přečteš knihu, která je napsaná podle filmu (ano i takový se píšou), tak to bude v naprostý většině případů ještě větší brak, než film natočenej podle knihy. Jde tam prostě zase o adaptaci, tzn. míň autorskýho vkladu.
              Já když koukám na film, tak to rozhodně neni pasivní čučení, je to čučení, ale to je snad jasná věc, vzhledem k tomu, že je to audiovizuální útvar. Film beru jako plnohodnotnou uměleckou činnost, která si například na rozdíl od výtvarnýho umění zachovala i dnes takovou tu nutnost poctivý řemeslný práce a nestačí jen něco splácat a říct, že je to moderní umění. Samozřejmě filmový braky jsou, stejně jako jsou knižní braky, akorát mi příjde, že málo lidí umí pěkně zkritizovat a obout se do knihy, stejně jako do filmu, přesto že si to zaslouží.
              Každopádně já osobně beru film a knihu jako ještě odlišnější média, než film a hru, takže pokud jsem nechtěl porovnávat předtím, tak tady bych nerad porovnával už tuplem.
            • Chlapci a co knihy? Stejná zábava jako seriály a filmy jen při tom pracuje vaše představivost. Kdo četl knihu a viděl film ve věstšině případů řekne že kniha byla lepší. Jen to chce trochu "námahy" a ne pasivně čučet na bednu. Pro mě je kniha lepší než film a hra je jinde dá se totiž ovlivnit průběh a konec.
            • Vrook
              Akční filmy jsou jen ne zas tak velká část filmovýho průmyslu. Pokud tě nezajímá jiná forma zábavy v audovizuální sféře, než akční tituly, tak to je mi líto. A i tak se to nedá srovnávat. A pokud už na tom trváš, tak musíš zvážit všechno, od kvality scénáře, přes umělecký přispění celýho filmovýho štábu až po výkony herců, kterejm se digitálně nikdy ani nepřiblížíš.
              Pokud tě tyhle věci nezajímaj, tak tě nezajímá film a nemá cenu o tom diskutovat. Ale pokud jsi schopnej to vnímat né jen jako cca hodinu a půl dlouhej celek, tak tě naprosto nechápu.
              Až někdo udělá hru, kde bude scénář jak v Citizen Kane nebo Fight Club, dialogy jak od Tarantina nebo z knížek Elmore Leonarda, kamera jak ve filmech od Jima Jarmusche a herecký výkony jako od Day Lewise v Až na krev nebo DiCapria v Djangovi, tak řeknu, že je to hra, která se dostává na úroveň filmový tvorby.. a to nevim, jak by musela vypadat, abych mohl říct, že jí překonala..
            • Magister_Peditum
              Škoda, že tu není smajlík facepalm. *15*
            • Robotron3
              CTel: Jak jsou hry prospěšné pro tvůj vnitřní život? Ptám se zcela vážně...
            • Hele, vezmi Metacritic games, vyber žánr RPG a Action a každá hra co má 70% a víc - takové hry jsou v porovnání s jakýmkoliv akčním nebo dobrodružným filmem větší zážitek a víc prospěšné pro tvůj vnitřní život, než pouhé koukání do obrazovky bez jakkoliv interakce. Jsem asi moc radikální, že? :) Ale mám své favority, viz třeba zmíněný Deus Ex. Ale i Zaklínač 1 nebo 2 je víc epičtější než celá zfilmovaná série Pána prstenů. Nesnáším tu pasivitu filmu.
            • Magister_Peditum
              Doktore: Jako jasně, ale na druhé straně barikády stojí (jen z poslední doby) třeba takový District 9, Zdrojový kód, Zrození planety opic, Patrola, Počátek nebo Temný rytíř.
            • XorxoxTalarius
              No to teda placas pene nesmysli, podivej se treba na One Piece a rekni mi ktera hra je tak dlouha, porad se tam neco deje, je vtipna a cloveka ani po 220 dilech neprestane nudit ;)
            • Magister_Peditum
              Uvedl bys příklad her, které podle tebe překonaly žánr akčních a dobrodružných filmů?
            • Robotron3
              Vysoká úroveň videoherního průmyslu? Kde prosimtě? Filmy a seriály nejsou jen akční a dobrodružné, je spousta poučných, historických, a přitom zábavných, z kterých se člověk i něco dozví. Právě třeba ty, co dělá HBO.
    • Vrook
      Spartacus co já vim neni z produkce HBO. A Rome je skvělej. A vůbec seriály z produkce HBO skvělý jsou, možná máš jinej vkus, ale celkově vzato je to docela rozšířenej názor. Game of Thrones, The Wire, Boardwalk empire, Band of Brothers, Six feet under.. to všechno jsou jenom důkazy, že HBO seriály dělat umí.
      AC4 samozřejmě nevěřim ani přes tohle vyjádření, protože sebrat pirátům papoušky nestačí. Pokud je chtěj zpracovat reálně, tak by je totiž museli vyobrazit jako vraždící ožralý násilníky, který se v podstatě morálně nelišej od dnešních somálskejch pirátů.
      A celej ten nápad s pirátama už hlavně hraje na notu "piráti pro děti" a přizpůsobování se trendům místo originality. To že upouštěj od těch "výletů" do docela hezky vyobrazenejch historickejch událostí pro mě znamená, že už si asi žádnej další AC titul nezahraju...tohle he prostě raping the dead horse..
      • CTel : hele clovece az mi naka hra sprostredkuje takovej zazitek jako muj nejoblibenejsi film Terminator 2 tak se teprve pak hry vyrovnaj fimovemu umeni .
    • Magister_Peditum
      Spartaca nedělá HBO a co je v Hořícím keři za zneuctění?
      • Máš pravdu, Spartacus nedělalo HBO - nicméně mě přišel ten styl podobný. HBO by sse němalo snažit demontovat českou historii, stejně jako nejde zfilmovat téma Masaryk, tak nejde zfilmovat téma Palach, zvlášť ne od Polky.
        • Paulcz
          Agnieszka má dobrý filmy, kdyby to natočil někdo od nás tak to bude pravděpodobně příšernost. A ještě by dotyčnej brečel jak málo dostal dotací a jak je na tom českej film špatně.
        • Magister_Peditum
          To mi pověz, proč by se nemohla naše historie zfilmovat, a už vůbec proč by neměl Masaryk? Pohled z vnějšku (ale s důkladnou přípravou, aby nebyl povrchní) by naopak byl velice zajímavý. Britům nevadí točit ani o Churchillovi a dokonce ani o jejich koktavém králi Jiřím VI., tak proč ne nám? Styl Spartaka je podobný filmu 300: Bitva u Thermopyl. Podobný tvorbě HBO je v čem? Že tam běhají římští legionáři a občas tam někdo s někým š*ká?
          • Masaryk je nezfilmovatelné téma, za tím si stojím. Je to sice kruté přirovnání, ale Hitlera v podstatě nezfilmoval pořádně také nikdo. Hořící keř ukazuje, pouze ohnutou politicky korektní nudu tématu Palach. Pro mne je však film, jak už jsem psal výše, jen historie, mrtvý žánr, který mi krátí nudu ve vlaku. Přiznám, ale jednu věc, americká privátní produkce je 100x lepší, než z daní a různých poplatků zadotovaný evropský film. Asi nejsem ten správný člověk, na hodnocení filmů. ;)
            • Zajímavá diskuse. Zrovna Vzestup zla je silně historicky nepřesná - (konkrétně třeba vražda Rohma), ale hlavně docela nudná televizní záležist. Pád Třetí říše je ale docela fajn.
            • Magister_Peditum
              Tak třeba o Hitlerovi byly natočeny hned dva velice dobré a v podstatě i dost věrohodné snímky: Hitler: Vzestup zla a Pád Třetí říše.
            • Robotron3
              Teda já to nemám rád, když se jako argument bere trollování, ale nejsi náhodou troll? Že ne? Shazovat právě ty dobré věci a upřednostňovat hry? Jako já jsem taky pro hry, mám je rád, hraju je, ale to přece nemůžeš myslet vážně tohle. Právě takovéhle snímky jsou potřeba a jsou zajímavé a poučné.
        • Robotron3
          Proč by to nešlo zfilmovat? To jsou přesně ta témata, co za zfilmování stojí. Hořící keř jsem sice ještě neviděl, ale podle CSFD to nevypadá na propadák :) http://www.csfd.cz/film/313105-horici-ker/
          • Je to filmem neuchopitelné téma. Autentické výpovědi jsou tisíckrát lepší než pokus o nudné melodrama, televizní inscenaci sloužící jen k nachytání much na lep, aby se koukli na TV - zde konkrétně na HBO.
            • Robotron3
              Magister: Heh, to jsem viděl. Nejdřív jsem myslel, že to bude nějaká pitomina, ale nakonec z toho vylezl docela originální film. ps: já taky ne :)
            • Magister_Peditum
              To bychom za chvíli dopadli jako ve filmu Umění lhát, kde místo filmů jen seděli herci před kamerou a odrecitovávali kapitoly z dějepisných učebnic. Dokumenty mám rád, ale takhle bych dopadnout tedy nechtěl. *1*
    • Robotron3
      Jsou i další. Andělé v Americe, nebo Mildred Pierceová je to nejlepší, co jsem v tomhle žánru filmových seriálů viděl.
  • Alespoň se to snaží vzít vážně a nechtějí udělat žádnou frašku. A téma samotné je pro mě lepší než ve AC3. Oznámit to o rok později, tak bych byl docela spokojený :-)
  • Robotron3
    Realističnost? Takže už nepude zabít v pár minutách padesát nepřátel? Nebo aspoň nic takového jsem v seriálech HBO neviděl :)
    • Jsi si jistý, pane? *2* http://www.youtube.com/watch?v=GXL_VUaBtGI
      • Magister_Peditum
        Tam využil momentu překvapení (pravda, ten prostředek, kdy na něj vlítne "druhá vlna" gladiátorů není moc ukázanej) a pak mu pomohl kámoš Vorenus. A je tam několikrát jasně ukázané, že to jsou oba borci i na poměry legie. Vorenus tam někde říká, že zabil během galského tažení přes 300 nepřátel a Pullo je hrdinou XIII. legie. A samozřejmě, ani tohle není 100% věrohodné - to jsou možná ještě tak Bratrstvo neohrožených s Pacifikem.
        • ales.smutny
          Hlavně ti gladiátoři jsou sympaticky...negladiátorští :) Ta scéna mi nepřijde neuvěřitelná, je to 2x po čtyřech a na konci má Pullo dost, přičemž tihle "gladiátoři" jsou tak nějak na zabíjení zajatců a Pullo je veterán a hora masa :)
          • Magister_Peditum
            Tak základní premisa je v tom, že oni tam jdou v domnění, že jednoduše popraví odsouzence, ale on jen dost překvapí a polovinu z nich zabije dřív, než vůbec stačí zareagovat. Tohle prostě ještě jde vysvětlit, pak tam je ta scéna, kdy Vorenus s Pullem vymlátí celou hospodu kumpánů toho "mafiána", co prodal Vorenovi děti do otroctví - tam už by šlo pochybovat, ale jak už jsem říkal, jsou to římský borci a je to pořád jen seriál. *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit