Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ach jo. Na MT zase útočí trolové, za poslední dva dny to AC pěkně schytal.
  • Hledám radu, v části hry se mi přestal dobíjet život (13 level) a jsem na jednom dílku ze 3 s tím ostatní dva jsou zašrafované a červené. Co s tím ?
    • Myslím, že to bude tým, že máš cursed(prekliatu) zbraň. Tá ti vezme tie 2 plné diely zo života. Riešenie je jednoduché, vymeň ju za inú. =)
    • Morraw
      Pravděpodobně máš vybranou zbraň, která má Cursed status, která ti snižuje životy. Já mám třeba takové kopí.
  • Super 1 patch 600MB
  • Jo je to skvělá hra, ti co jsi stěžuji na microtransakce, tak v olinne hrách je co? Tam jsi to kupuje kdo? Vývojaři? Ne hráči a hlavně když to je pay to win, tak vám to nevadí, protože máte převahu nad ostatnímy hráči, to vám nevadí, ale jak je to obrácene už jen plácate. Kolik lidí jsi u wotka koupí prémiak nebo prémiové tanky a komu to vadí? A tady u signle hry budete pořad řešit takové ****. *3*
    • Jack1947
      Myslím že máslo na hlavě by byl příhodnější nick *6* *7*
    • Ristoro
      Všeobecně jsou mikroransakce u SP her, za které zaplatíš fakt svinstvo. Ale v AC jsem je vůbec nepostřehl, nijak mi je hra nenutí a nejsou vůbec potřeba. Takže když budou lidi chytří a nebudou je kupovat, zmizí ze SP her stejně rychle jako přišly ;).
      • Při loadingu, nebo přímo při hraní na mě několikrát vyskočilo okno, kde bylo: Jestli chceš ušetřit čas, navštiv obchod. Asi máš větší štěstí než já, když se ti to tam neukázalo ani jednou.
      • Však taky jo. Kdo je chce at jsi je koupí kdo ne tak at jsi je koupí. Tak z her asi jen tak nezmizí. Každý chce na tom vydělat. Ale prostě není to potřeba, v žádné signle hře jsem ještě microtransakce nepotřeboval i když tam byli. Navíc tady u origins to bez toho netrvá o 50% déle, jste o 50% slabší nic takového. To že tady lidi budou neco plácat, ale nemají ani 1 minutu odehráno je druhá věc.
        • “Vsak taky jo. Kdo je chce at si je koupi, kdo NE tak at si je KOUPI”

          UMREL JSEM :-D
          Myslim ze presne nejak takhle uvazujou vyvojari kteri to tam nacpou jako hlavni zamer “chces je kup je nechces je stejne je kup!”
    • ale WOTKO je F2P!! tohle je placena hra za 60eček...lidi jsou asi natvrdlí a rozdíl v tom nevidí
      • Morraw
        F2P jo? Hlavně, že v takových titulech lidé nechají mnohonásobně víc než je jedna hra. A proč ? Ptže chcou být kompetetivní a chcou být rychle na špici a vyhrávat. Chcou mít navrch na ostatními hráči.

        Chceš snad říct, že taková kompetetivnost existuje i v SP hrách ? Když už porovnáváš dva různé platební modely, tak porovnej, jak fungují mikrotranskace ve MP F2P hře a jak v SP.
        • Lhostejnost k druhým a lhostejnost k osudu celku je přesně tím, co otevírá dveře zlu.
          • Morraw
            Zlu ? Proboha řešíme tady mikrotransakce a ne terorismus.
      • Mimochodem je zajimavé, jak lidem vadí microtransakce v single, místo toho aby řešily hry typu pay to win, což je největší ubohost co může být. Kupovat jsi věci za 40 000kč a být mistrem světa, protože bez toho není nic.
        • Jacku?
      • A co že je placená? Už to tu psalo tolik lidí chápete to nebo ne? Oni vás to nutí platit ty microtransakce nebo co? Už to tu zaznělo hodněkrát, že to jde i bez toho. Mě osobně vadí microtransakce a pay to win v online hrách než v single, kde hraji sám.
        • vadí to pokud je hra udělaná schválně, aby to hráče po nějaké době koupit ty vylepšení...viz neco může mít dřív nemusí grindovat atd...ja osobně jsem si ve hrách nic ještě nekoupil a nekoupim..no ale jsou tu děti, který chtěj dneska hned atd a na ty to má špatnej vlil a to i výchovný...kdyby byla hra čistá tak se učí trpělivosti atd.
          • Morraw
            Víš kdo má hlavně vliv na děti ? Rodiče. Mikrotransakce v SP hrách to opravdu nejsou. Skutečné zlo jsou právě F2P hry, které jsou dostupné pro všechny a dítě tam vidí, že ti co platí se prostě mají lépe.
            Co tě motivuje, aby sis v SP něco koupil ? Rychlejší postup hrou ?

            Ukaž mi jedinou SP hru, která ma mikrotranskace a je tam očividný grind schovaný právě za snahu vytáhnout z lidí peníze.
            • Morraw
              Jestli se rodiče nezajímají, co jejich děcka dělají na internetu, tak je to skutečně jejich problém. Když je nenaučí určitým hodnotám, tak z nich budou lidi jako jack.
            • Vliv na deti maji hlavne jejich kamaradi, na ktere ma vliv hlavne internet, potazmo dneska samozrejme tlustej karl, kterej ty deti dneska vicemene utvari. Rodice uz davno ne.
            • Jack1947
              Nebavit se s Morraw o jeho oblíbenejch hrách a vlivu mikrosrancích na ně"

              Nejde o vlyv jde přece o princip. Vliv nakonec sám příjde...
            • Morraw
              O stránku vedle máš příspěvek, kde jsem popsal absenci grindu v SoW ;)
            • Shadow of War? *1*
          • V tom případě si levej jak noha. Origins dohráno bez jediného nakoupení na HARD. Maš tam dokonce možnost volby obtížností. Pokud něco nezvládáš sniž si ji pokud to nedáváš na EASY..... pust si Solitaire
            • V tom případě nechoď do města .... je tam moře obchodů kde když se rozhodneš můžeš nakoupit moře věcí. Strašná to doba. Hnus co ty lidi dnes dělají .... prodávat věci slušným lidem ...... Mikrotransakce kterou nemusíš kupovat a navíc která nemá vliv na hru ale design a není ve hře viditelná musíš přes menu se připojit na jejich store je ubohé kritizovat. Ano nemám rád MT a nikdy je nepodpořím a nekoupím si tam nic v žádné hře, ale dokud mi nevyskakuji bulinky ve hře a pokud mi to nenabízí vendoři ve hře tak mne to netankuje.
            • AC je jen o trochu těžší než walking simulátory. Na hard to dohraje i důchodce. Jde o princip.
          • Kravicka
            Ta hra tak udelana ale neni, kdy to nehraci AC:O zase pochopi
            • Morraw
              No, co se týče mikrotransakcí, tak mě zajímá realita teď. Jaká bude za rok opravdu netuším.
            • Realita != jenom ted a tady
            • Morraw
              Pro mě je důležitá realita, a ta je, že žádné mikrotransakce využívat nemusím. Jestli to, že jsem si hru koupil bude mít dopad na budoucnost mikrotransakcí ve hrách, o tom ať spekulují jiní.
              Já jsem rozhodně žádnou hořkou pilulku polykat nemusel ;)
            • Co se DLC tyce tak se rozhodne nic neprocistilo. Jedina zmena by mohla byt v tom ze se ty kosmeticky veci presunuly do lootboxu protoze si vsichni radi tou ruletu zatoci a kdyz jim navic reknes ze nekterej skin je vzacnejsi nez jinej tak je kocour v troube.
              To samy plati pro vyhody pro predlatitele proti kterym se zvedla takova vlna nevole.

              Proste tu horkou pilulku spolkneme a hry jdou v prvni rade tohohle svinstva si koupime.
            • Morraw
              Origins už je čtvrtá hra v sérii, která obsahuje mikrotransakce a můžeš si tam koupit cokoliv. Takže tady už je to standard. Nebudu automaticky nadávat na něco jen proto, že to tam je. Pro mě je vždy přednější hra samotná.
              Co se týče grindu, tak si určitě pamatuješ, jak jsme v Diablu 2 chodili stále dokola na bosse, aby nám padly setové věci To byl panečku grind. A teď si představ, že by dali do D2 truhly za peníze, u kterých by byla šance, že z nich padne setová věc. Realně, změnilo by se něco ve hře ? Krom tedy psychiky lidí, kteří by měli nutkání si pár truhel koupit.

              DLC byla taky pěkné svinstvo a pročistily se. Já třeba nemám rád ty, které přidávají jen nějaký skin, zbraň nebo herní měnu. Mikrotransakce jsou stále na začátku a nevypadá to, že by měly zmizet. Můžeme se pobavit za pár let. Teď jsou to jen spekulace o tom, co se honí v hlavách markeťáků. Ale jisté je, že jakmile přijdou opravdu s hovadinou, tak jim to dají hráči řádně sežrat, včetně mě.
            • Problem vidim v tom ze v hlavach marketaku a moneticnich manazenu mlceni znamena souhlas at uz si mikrotransakce koupis nebo ne.
            • Morraw
              Dokud nebudou mikrotransakce agresivní, tak to normální bude. Já je nepodpořím tím, že si je ve hře nebudu kupovat. Proč taky. Pro mě jsou mikrotransakce v SP hrách blbost.
              Někteří jdou dál a nekoupí si hru. Jejich volba. A pak tu bude skupina lidí, kteří ty MT sem tam využijí.

              Jestli někomu něco vadí, tak ať jde hulákat na vývojářská fora nebo se vyjádří v dotazníku. Nedávno měl Obsidian dotazník ohledně DLC, tak jsem jim to tam pěkně sepsul, aby nedostali do budoucna blbé nápady jako malá DLC za hodně peněz.

              Skutečnost je, že v zmíněných hrách jsou mikrotransakce volitelné, takže to spoustě lidem nevadí, ale to neznamená, že je podporují.
            • Ja se tech lidi ptal a ja verim ze to tak je. Uz jsem to tu i nekolikrat hajil kdyz lidi psali takovy blbosti jako ze uplnej konec je za paywallem apod. protoze to proste neni pravda.

              Ja se jenom snazim rict ze tyhle hry jsou jen dalsi krok jak trochu vic hrace voj***t a dalsi krok na ceste do pekla a jak uz jsem psal je mi moc lito ze to proste vnimame jako takovou normalni vec.
            • Morraw
              Mění to hratelnost tak možná lidem v hlavě, ptže automaticky začnou nadávat bez pádných argumentu. Zeptej se lidí, kteří ty hry hráli a dohráli a pak lidí, kteří jen opakují to, co si někde přečetli. Otupělý člověk je ten, který si nedokáže udělat vlastní názor, ale jde pouze s davem.
            • Jak uz jsem psal nekolikrat uz jenom samotna pritomnost lootboxu meni hratelnost. Obecne je mi lito jak otupely jsme ze nam to proste nevadi protoze je to proste volba kazdyho jestli to koupi nebo ne...
            • Morraw
              Však lootboxy a mikrotransakce v SoW a AC neovlivňují hratelnost. Takže se zanadávalo z principu a jede se dál. První vydavatel se spálí až upraví hru tak, že mikrotransakce budou nutností. Což se v případě výše zmíněných nestalo.
            • To se ale pletes protoze na DLC se nenadava v obecny rovine. Pred dlouhou dobou se nadavalo se na DLC kde ti napr. chteji za penize prodat uplnou kosmetickou blbost (bezna praxe nad kterou nikdo ani nezvedne oboci), nebo zbrane/auta apod (stejnej pripad). Nadavalo se na day 1 DLC nebo obsah kterej byl na disku ze zakladni hrou za kterej se musi platit navic a na to uz si do jiste miry davaji vyvojari pozor ale ten druhy pripad se objevil jeste treba v Destiny 1 ktery Bungie doslova roztrhalo na kusi a prodavalo ho vesele hracum po lzickach.
              Nikdy snad nikdo nenadaval na DLC ktere nejakym jinym a zajimavym zpusobem rozsiruje herni svet a neznamena ze hru kvuli nic vydas nedokoncenou nebo s chybejici casti.

              Jestli myslis ze se rozjetej vlak s lootboxama hrajicima na nase gameblersky sklony jen tak zastavi tak jsi naivni jak princezna ze mlejna.
              Nespalili se u SoW a pochybuju ze se spali u takove znacky jako Call of Duty nebo Assasins Creed. U SW:BF2 by to teoreticky mozna mohlo mit nejaky vliv ale jestli nejak zasadni to fakt tezko rict.

              A latka se nam bude posouvat o kousicek dal a pak zase a zase a zase a zase...

              Pracuju ve firme ktera sice nedela hry ale jinak tam vidim uplne presne jak tohle s uzivatelema funguje. Udelas nepopularni zmenu zvedne se vlna odporu a obcas se muze i malinko ustoupit ale smer a rychlost se ve vysledku udrzuje porad stejna. Psi stekaj ale karavana jede dal.
            • Morraw
              No, dojde to tak daleko, až se nějaký vydavatel spálí a hráči mu to dají sežrat. Tím se určí nová hranice, kam až mikrotransakce v SP hrách můžou zajít a pojede se dál. Nic víc, nic míň. DLC tu taky máme roky a jak se na ně nadávalo/nadává.
            • To ze se potom delaj hry tak aby lidi kupovali mikrotransakce a nikoho nebude zajimat jestli to ma negativni dopad na balanc nebo hratelnost.
              A jen bych dodal ze to neni zmena ktera prijde nahle ale postupne bude prituhovat. Stejne jako nakupkonkretnich placenych kosmetickych veci zacal prechazet na nahodne lootboxy a do nahodnych lootboxu se najednou zacali davat i jine veci nez jen skiny na zbrane. Vydavatele proste zkousi kam az to muze zajit. Jestli to bude prochazet dal tak muzeme dopadnou s AAA hrama jak u her na Androidu.
            • Morraw
              Co je na tom špatně ?
            • A co se tam vlastne da koupit? Jen kozmeticke veci nebo i neco co ovlyvnuje hratelnost? Pokud i to druhe, je to spatne.
          • A co myslíš že jsou teda ty online hry? Ty zdarma hry jsou dělané schválně zdarma, protože do toho lidi dávaji prachy. Třeba u wotka má skoro každý prémiak a prémiové tanky.
            Microtrasankce mi vadí, ale hlavně v online hrách, v signle kde jsem sám je mi to jedno. Ano microtransakce ti pomůže, ale ne zas tolik, aby to nešlo hrát bez toho.
            Tak pokud vím tak děcka dejme tomu třeba do 15 let jsi na to vezmou kde? Od rodiču=chyba rodičů, že nesleduji co děcka dělaj a za co utracejí. Mimo utracení her je ale větší zlo úplně jinde.
  • Vypadá to moc hezky, ale pro mě je to pořád Ass Cred - pořád je tam animus (není to doopravdy), pořád první informace je, že tuto hru dělal kulturně a sexuálně diverzifikovaný tým, pořád se tam řeší hašašírové a je tam parkour.

    Čili pro mě pořád nic, ale je fakt, že grafika je nádherná.
    • Kompost
      a co by si chcel? aby na tom robil tym homosexualnych inuitov? *1*
      • ja by som chcel aby si drzalpicu
  • Ristoro
    Po 45 hodinách si dovolím napsat pár slov. Začnu grafikou. Ta je fantastická, ostré textury, nasvícení a celkově design prostředí je nádhera. Samozřejmě, najde se pár míst, kde něco úplně nesedí, popřípadě nevypadá zrovna líbivě, ale když vemu v potaz jak je ta mapa obrovská a bez nahrávací obrazovky, musím smeknout. Jestli Ubisoft něco umí dobře, je to prostředí. Příběh zatím nemůžu moc hodnotit, nejsem nějak daleko, ale určitě je mnohem zajímavější, než v Unity nebo Syndicate. Než zabijete daný cíl, musíte se o něm něco dozvědět, takže to není jen náhodné zabíjení postav jako v některých předchozích dílech. Bayek je výborná postav s charakterem, tam nemám výtky. Zmizelo honění truhel a úlomků animu. Vedlejší aktivity spočívají v čištění kempů (tady se hodně inspirovali Metal Gear Solid V, ačkoliv s jejich AI se nemůžou měřit), zabíjení zvířat, prozkoumávání známých památek a hledání artefaktů v nich a v bočních úkolech, kterých je strašná spousta. Dále je tu hipodrom, který mě moc nechytl a aréna, kde jsem ztratil už několik hodin, protože je super. K soubojovému systému. Nejlepší v sérii bez debat. Nepřátelé jsou agresivní (hraji na nejtěžší), klidně se do vás pustí 4 najednou, je třeba uskakovat, krýt se, někdy je potřeba utéct. Postupné odemykání skillů souboje ještě vylepšují, můžete na nepřátele naběhnout se štítem, střelba z vašeho luku do jejich štítu zruší jejich krytí, šípy které chytíte vaším štítem se přidají do inventáře, atd... Ovládaní bohužel není tak intuitivní a přesné jako třeba v Dark Souls, zasloužilo by to ještě pár úprav, ale všeobecně hodně zábavné. Měl jsem pocit, že jsem párkrát ve hře umřel spíše vinou hry, než mojí. Co se týče navigace při parkouru, tam nemám výtek, Bayek skáče přesně jak chci, pohyb je plynulý a pěkný na pohled. Stealth je zábavný, ale AI není moc chytrá. Stealth je podobný tomu v Black flagu, jen trochu vylepšený. Loot systém funguje podle mého na jedničku, hra mě neustále odměňuje. Optimalizace je pro mě ok, ale četl jsem, že mají lidi dost problémy s vytížením CPU na 100% kvůli Denuvu. Takže verdikt. Číslo psát nebudu, řeknu to takhle. AC se hraje jinak. Je věrné svým předchůdcům, ale některé mechaniky byly rapidně změněny. Pokud vás AC nikdy nebavilo, nebude vás bavit ani teď. Pokud vás kdysi bavilo, ale v posledních letech jste nad ním zlomili hůl, je pravý čas se vrátit. A pokud jste fanoušci, tady není co řešit, letos se jim to povedlo :).

    PS: Nečekal jsem, že to někdy řeknu, ale AC je na těžkou obtížnost opravdu výzva. Pokud na vás naběhnou 3 centurioni, pravděpodobně bude po vás. Bossfighty v arénách jsou taky výzva a když se v kempu spustí alarm, nemá většinou cenu se o něco pokoušet a rychle utíkat.

    PPS: Soundtrack je vynikající. V Unity mi přišlo, že skoro žádný nebyl a když byl, tak nestál za nic. Soundtrack k Syndicatu mi absolutně nesedl. Všechny ostatní ACčka měly výborný atmosférický soundtrack a AC Origins to přineslo zpět.

    PPPS: Teď mi došlo, když už jsem zmínil optimalizaci, nenapsal jsem na čem hraji. NVidia GeForce GTX970, Intel i7 4790K a 16GB RAM. Na High-Ultra 50-60fps (párkrát to spadlo na nějakých 40, ale ne na dlouho a asi by to vyletělo i nad 60, ale vždy mám zapnutý Vsync kvůli trhání obrazu).
    • Tilwaen
      Díky za recenzi, nejspíš tomu dám po několika vynechaných dílech opět šanci.
    • Morraw
      Dobře napsáno. Ono je taky fajn, že tu po více jako sto příspěvcích o ho/ně, taky někdo něco napíše i k samotné hře.
      K tvému nadšení ze soubojů ještě musím dojít. Ono celkově se ovládání trochu změnilo a jak píšeš není moc intuitivní. A je to škoda, ptže je tam spousta různých zbraní k použítí, ale tak uvidím, třeba se do toho časem dostanu.
      Grafika mi někdy příjde taková plochá a jakoby neostrá. Mám vše na Ultra. Scénerie jsou pěkné, ale stále mě čeká ten wow efekt. Možná až se dostanu k pyramidám, které jsem zahlédnul v dálce :)
      • Ristoro
        Jsem rád, že tu jsou i normální lidi, kteří tady chodí číst příspěvky o hrách :). Koneckonců, to by se tady mělo podle mého dělat ;).
    • Já musím taky souhlasit. Hru hraju na PS4 a hra v obývaku vypadá fakt skvěle. Hraje se suprově, ovladaní parkouru je mnohem jednoduchší a lepší. Bojovej systém na oko na youtube možna nevypadá lákavě ale je boží! A každá rvačka s jakýmkoliv NPC může bejt výzva nebo parádní lov. Střídaní dny a noci má konečně ve hře význam. Loot je suprovej, egypt je obrovskej jako nikdy nic v podaní ubisoftu. Hra je naprosto skvělá, zábavná a velkolepá a neznám člověka co by ji hral a řekl by opak..... Spíš ty co to koukaj na youtube.
      • myslíš, že by vypadala stejně dobře i v kuchyni?
    • Mám nahráno přes 30 hodin a nemůžu než souhlasit + přidám, že já hlavní příběh dokončil a za mě je na 10/10. Hlavně fandové série si ať už v hlavním příběhu, či i ve vedlejších aktivitách najdou spoustu referencí na jiné díly ze série, které na mě působily opravdu dobrým dojmem. Dále musím říct, že i přes dohrání hlavního příběhu je ve hře stále co dělat, což rovněž oceňuji.
      • Ackoliv se me ta hra libi taky s desitkou bych asi setril. Preci jen je to asasin a ubisoft a sem tam vykoukne hovinko a smradek. Ale tu devitku by asi dat slo:)
  • Takový hejt
    • PCkařům se neustále něco nelíbí. To je furt to samí, furt ty samé bláboly dookola. Furt nějakej problem a když není tak ho najdem a budem kopat hluboko jak se jen dá. Nechtěj se smířit že tenhle díl je prostě dobrej no.... *1*
      • Dobrej je za tři.
  • Mno na PS4 mám odehraných asi nějakých 20h. Dohrál jsem všechny díly AC a musím přiznat že jsem možna velkej fanda. Ty jejich historické lokace totiž nikde jinde nejsou. A origins? Origins je dost možna nejlepší díl vůbec.
    • "Ty jejich historické lokace totiž nikde jinde nejsou" - myslím ve hrách samozřejmě... V málo které hře se mrknu do tak propracovaného egypta nebo londýna.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit