Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947
    Má o budoucí práci a živobytí postaráno to se teda vyplatí *5*
  • XXDarthVaderXX
    Přitom ho nechaj dostudovat, po roce možná dřív ho pustí pod příslibem a jestli má nadání, tak si ho vyhlédne rozvědka.
  • Jack1947
    To je běžná praxe v americe pod nátlakem vynucené doznání *3*

    Když už do basy tak, určitě ne s nějakými magory aby z něj něco zbylo.
  • Ukradl?
  • Definuj smyslupne. Moralni hacker, white hat? Nedejboze silicon valley salope? Ale jdi ty, jestli je neco smysluplne, tak je to prave to, co delal.
  • Hoďte si jeho jméno do googlu a dozvíte se o něco více. Mimo jiné i to, že byl autorem botů, kteří se účastnili útoků. Dále svůj software prodával jako službu, kdy uživatelům stačilo naklikat sílu útoku nasměrovat kam a zaplatit peníze. I sám provedl několik útoků ne jenom na školu.

    Článek je silně zavádějící, omluvou games budiž to, že i velké zahraniční servery předkládají tuto zprávu jako novinářskou kachnu.

    Kdyby ten člověk naprogramoval jenom nástroj, který sám nikdy nijak nevyužil, nemůže být postihnutý.
  • o kterých se ale dávno ví, jen s nimi na začátku nikdo nepočítal. Ochrana je možná (minimálně na vrstvě providera), ale pekelně drahá, oproti tomu vygeneroavt útok zase tolik nestojí.
  • Zrovna tady bych čekal alespoň něco techničtějšího ne články ala blesk. Co vlastně naprogramoval? Nebo to jen někde okopíroval? Šířil to on? V článku je jen napsáno, že napsal program pro DDoS útoky, ale na ty musí mít boty, nějakým způsobem infikovat jiné stroje a přes C&CC je ovládat. Takže pokud jen napsal nějaký program, tak to samo o sobě nic moc nevypovídá.
  • Ten trest je divný stejně jako britské soudnictví, o kterém nemám žádné iluze vzhledem k tomu, že je tam možné řetězem vymlátit z člověka duši a nebýt za to potrestán.

    Dva roky v base pro autistu? Snažil jsem se dohledat, ale podle všeho nedostal dokonce ani peněžitý trest. Já teda nevím. Podle mě měl přijít o veškeré peníze, které získal prodejem toho programu. K tomu navíc měl dostat pokutu. Následně se o něj měli zajímat spíše lidé z IT a pokusit se jeho talent využít k něčemu smysluplnějšímu. Že bude sedět v base společně s Muamarem, co chce bojovat v Sýrii na straně teroristů a s Džamalem, co prodává na rohu drogy, to mi smysl nedává. Poslední věta je samozřejmě jen spekulativní příklad snažící se naznačit, že tenhle týpek bude pod zámkem zhruba s takovými týpky.
  • Jack1947
    Přesně tak a kdyby provedl byla by to jen ukázka chatrného zabezpečení vládních a nadnárodních služeb.
  • Jack1947
    Smůla, hochu

    Trošku si zašpásoval a hnedz toho bude vězení... takovej hacker ten to má jednodušší
    *4*
  • JamesFaith
    Proč povrchní?

    Kdyby to byl článek o tom programu, tak ano, ale ten článek má být o odsouzení je autora a tomu se věnuje dostatečně.
  • Zbrane jsou regulovane, pokud je budes vyrabet bez licence, taky pujdes sedetů
  • Paulcz
    A navíc si to vlády ani nedokáží ohlídat. Zrovna nyní se psalo (Wikileaks), že někdo ukradl nástroje CIA :)
  • presne jeste by byl za hrdinu co odhaluje slabiny systemu
  • XorxoxTalarius
    Mel to prodavat pro "testovaci ucely" pak by byl z obliga :)
  • No kdyby si po domacku zacal vyrabet a distribuovat zbrane tak by si dopad hur
  • Škoda tak povrchního článku. Snažil jsem se dopátrat nějakého výstupu, co z toho leze, jak moc je to sofistikované, jakým způsobem to generuje packety a nic. Jen videa z UI, kde je vidět roletka s různými službami (DNS, WEB, etc.). Jak obtížně se to detekuje a blokuje?
  • do vězení bych ho za to nezavíral, ale šupem na nucené práce a dokud by si vlastníma rukama v kamenolomu nevydělal těch 12 milionů nesměl by přestat!!! *1*
  • Přesně, přijde mi to stejné, jako kdyby se po celém světě začali závírat výrobci zbraní.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit