Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Však at uz ta sracka XP zmizi
  • Pokud se podíváte na statistiky Steamu, tak 5.6% DX11, 56.36% DX10, 16.76% DX9 a zbytek jsou nižší DX ;) Takže rozhodně není pravda, že skoro nikdo nemá DX10, je to přesně naopak! *1*
    • a když se ty podíváš na ten graf pořádně, tak zjistíš, že je z května 2010. proč to neaktualizují, nevím, když ta data mají. Nicméně pokud cca 16% lidí má DX11 grafiku a 72% DX a zároveň Win7/WinVista má dohromady 70% lidí (a to se tam počítá i Apple, takže v rámci Win only platformy má Win7/Vista ještě větší podíl lidí) a pokud přepokládáme, že jen hovado si koupí DX10/11 HW a k němu nacpe DX9 OS (XP), pak můžeme s klidem předpokládat, že DX11 systém má tak 13% lidí a DX10 60+%. Vzhledem k tomu, že DX11 hry lze provozovat na DX10 HW/OS (jen nepojedou některé efekty), je zřejmé, že že vyvíjet jedenáctkové hry není pro PC nic kontraproduktivního, neboť je na ně připraveno téměř 80% uživatelů.
      • No, je pravda, že od května má Win 7 obrovský nárůst. Ale to je především zásluhou firem, a steam mají jen hráči, takže tak velký podíl to nebude, každopádně nějaký nárůst oproti těm číslům z grafu tam asi bude.
        • já to sleduji právě od toho května +- a Win 7 tam začínaly na nějakých 12-15%. dnes mají 35+%. A i kdybys měl pravdu (což nemáš, protože drtivá většina kanclů jede na XP), pak z logiky situace jasně vyplývá, že trend přechodu na Win7 bude ještě nějakou dobu rostoucí. Až bude mít XP kolem 10%, tak se teprv jeho úbytek bude zpomalovat
        • Vetsina firem ma prave stale XP, protoze pouzivaji programy primo delane na miru a novejsi win na nich nejede(jak ve firme kde delam). Popripade nemaji duvod prejit na win7(nic zasadniho jim to totiz neprinese)
          "steam mají jen hráči"- a o kom se asi bavime *1* *2*
          Takze podil Win7 je opravdu v dnesni dobe velky(mezi hraci).
          PS: A steamu verim, pac ma tolik registrovanych lidi az je to nepekne *2* (sam steam vyuzivam)
      • "Nicméně pokud cca 16% lidí má DX11 grafiku a 72% DX"
        opravička
        ->
        "Nicméně pokud cca 16% lidí má DX11 grafiku a 72% DX10"
  • Tohle by neudělalaly vzdyt kdyby to nebylo na DX9 tak by nemely skoro zadny prachy z toho ptze spousta lidi ma furt DX9
    • Just Cause 2 na XP take nebezel. PC je v tuhle chvili jedina platforma kde mohou naplno ukazat moznosti enginu takze jejich krok vcelku chapu.
    • Sorry, ale tou spoustou lidi myslis sebe? Dneska kdo trochu vic hraje hry tak ma minimalne Vistu zbytek W7. Staci se podivat na statistiky Steamu. Ale urcite se najde male procento lidi ktere stale vyuziva na hrani XP.
  • Osobně doufám, že se vybodnou na koryto alá Bad company, ale že dají opět velký otevřený svět, jako v BF 2 nebo 1942. Na bad company jsem se kdysi těšil a pak jsem byl kvůli linearitě neuvěřitelně zklamán. Mě jede DX 11 na 9600GT, takže tohle řešit nemusím. Ale proti 32 bit systému bych měl výhrady! Ukažte mi 10 let starou hru, kterou si bez problému zahrajete na 64 bitu. No dobře, takový určitě jsou, ale těch co nejdou je mnohem víc. Jinak kdy konečně pro PC dodělaj to battlefield 1943 proboha? :S
    • Osobne se mi odnoz Bad Company taky moc nezamlouva a doufam ,ze BF 3 pujde spise ve stopach BF2 a BF1942 s tim,ze nektere veci pridaji z BC.
    • V 64bit systému by většina starých her fungovala, ale to by tam musel zůstat 16bit subsystém jako v XP.
    • Az nato ze 9600GT DX11 nepodporuje *1* 9600GT podporuje max Dx10.
      • vtipalek :-D
        • říkejte si co chcete, taky jsem tomu nemohl uvěřit, nicméně je to pravda *1*
  • Tak toto se mi zda jako jedine rozumne reseni. Na vsech platformach vytriskat co nejvice. Na pc i na konzolach. Do doby nez vyjde nova generace se mi to jevi i jako jedine mozne reseni jak umlcet hlasy nespokojenych hracu te ktere platformy. Me jako majitele konzoli a pracovniho notebooku to zcela vyhovuje. Nechapu proc by mela jedna platforma za kazdou cenu trpet na ukor druhe, tedy pokud na to jsou finance samozrejme. Takze, at se DICE ukaze, co z toho vymackne. Jinak, posledne jsem si chtel zahrat Hellgate London a i na minimum se mi to sekalo az hruza, takze jsem si radej oszvezil pamet HalfLifem 1....ooooo to byly leta. Takove hry uz asi nevznikaji. Kazdopadne podle vykonu meho ntb to vypada, ze BC3 budu hrat zase na konzoly :D A ze bych se citil nejak osizen, ani nahodou....
  • já mám ještě Dx9 Heč :-P
  • Ja bych byl co se tyce ocekavani opatrny. V prvni rade by DICE meli zapracovat na destrukcnim systemu, protoze pokud ho tam daji ve stejne podobe jako tomu bylo v BC2 tak budou pro smich. Sice byl osvezujici a efektni ale realite na hony vzdaleny. BF3 by mel byt vic nez jen obycejna akrada. No a jestli medikovi opet vrazi do ruky kulomet tak sbohem a satecek.
  • to my ale uz dlouho vime. na pc je vsecko lepsi. diky *3*
  • no keby nepovedal že tá hra bude "veľký skok do predu" tak to od toho titulu asi nikto čakať nebude... ano aj o mafii tvrdili to isté páni z 2k... a vôbec tvrdí to každý takéto hlášky by som už filtroval :D
  • Proboha jeste aby to vydavali na directx 9, vzdyt je to snad 7 let stara technologie, ktera uz nevede vubec nikam *8*
    • Nevím, co na tom všichni vidí, já používám pořád devítku(mám xp...ne, nic vám necpu) a nemám námitek a to jsem jednu dobu jel sedmičku, ale nové dx mi nepřipadá jako velký skok k lepšímu.
      • v tom případě o DX11 moc nevíš. DX10 nebylo nic moc, ale 11 je sakra skok. Problém je ouze v tom žádná DX11 nativní hra ještě nevyšla
        • a hádejte proč.. ano ten kdo si myslí že kvůli konzolim tak ma pravdu
          • kvůli konzolím je nástup DX11 jen zvržděn. DX11 totiž vyžaduje vývoj zcela nových enginů a to taky nějakou dobu trvá a na několika se již pracuje.
          • Ano za všechno můžou ty zlé konzole které ničí celý svět a všichni nemohou dělat nic jiného než na ně vyvýjet hry jinak by s nima byl konec.
            • No asi to lidem tak vyhovuje ne? Když jsou prodeje větší na konzolích. Konzole tu jsou už dlouho ale až v posledních několika letech se začalo dít to co se děje. Vše je jen o lidech když něco chtějí tak to chtějí. Kdyby se lidem hry na konzolích nelíbily tak je nebudou kupovat a vývojáři zase přejdou na PC. Vše je jen o lidech a nějaký spotřebič na tom nic nezmění. Je úsměvné jak pořád někdo brečí jak moc konzole ničí hry ale přitom si nechce přiznat opravdový důvod. Podle mě jsou některé hry v obsahovém úpadku a za to nemůžou konzole ale vývojáři snaží se šetřit a opakují jen pořád stejné věci. Nezáleží mi na grafice jsou důležitější věci ta co je na konzolích mi bohatě stačí a velice rád se i vracim k hrám na PS2. Faktem zůstavá že nejvíc brečí PCčkáři pořád se jim něco nelíbí a na něco nadávají.
            • Tady nejde o to,ze nemuzou delat nic jineho nez vyvijet hry na konzole.Ale ze se to vetsinou nevyplati,protoze na konzolich jsou prodeje zpravidla vyssi a extra vynalozene usili a finance na extra vyvoj pro PC s plnym vyuzitim dnesniho PC hardware se vetsine vyvojaru proste nevyplati.
              Udelat hru pro konzole a pak udelat port na PC je pro ne mnohem vyhodnejsi.
              Ale najdou se samozrejme vyjimky jako metro2033,crysis apod
              Takze ano,konzole svym zpusobem muzou za to ,ze se od vydani soucasne generace konzoli graficka uroven her nikam vyrazne nepohnula.
              Samozrejme za to nemuzou konzole jako takove,ale fakt,ze vetsi cast hracske komunity proste hraje na konzolich :-)
    • nevede nikam? to každá starší technologie.. ale pořád se na tom dají udělat moc pěkné tituly, viz. Zaklínač 2..
      • Zaklinac 2 bezi na Dx9? Ja myslel ze uz taky na Dx10+
    • No jasně. *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit