Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ako uz pisal misho8723 a ostatni - ME2 vyhrava vo svete ako RPG roku a tu ju zaradia medzi akcne hry? Zeby boli ine kriteria vo svete a ine v Games.cz? Alebo su tu odbornejsi odbornici ako inde?
    • Až budou všichni na světě skákat z okna začneš skákat taky?
      • az bude vsude na svetě mír rozpoutáš válku? já tak nesnášim takovýhle nablbla co používaj tyhle fráze a myslej si jak na to vyzráli a sou masteři.
        • Já nesnášim nedospělej odpad jako si ty kterej si myslí že dokáže přečíst lidskou mysl a může tak konstatovat co si ostatní myslej.
          Víš já si jako mástr nepřijdu prostě píšu to co si zrovna myslim nejsem nákej pozér.
          Ale to arogantní hnup jako ty nepochopí .
          A tvoje přirovnání je mimo mísu .
        • Mopped
          A co tyhle fráze:
          Komu se nelení, tomu se zelení. Kdo šetří má za tři. Ráno moudřejší večera atd. Ty by šli ne?
          • MrSanta
            A kdo se směje naposled, ten se směje poslední. Škodu nezjistí, kdo si odjistí. Mnoho psů, zajícova smrt *1*
      • Minimálně budu zjišťovat, proč to dělají. Jestli třeba nehoří. On ten individualismus někdy nevede k nejlepším výsledkům. ME 2 je ve světě považované za RPG. Jaký má význam ho tady za každou cenu cpát do jiné škatulky? Komu to prospěje? Jak je vidět v diskusi, lidi ho čekali v tomhle článku. Včetně mě. Teď bychom se jako měli chytnout za nos, protože pánové z Games.cz jsou chytřejší než metacritic a v zásadě jakýkoliv významnější herní web nebo časopis? Máme se plácat do čela, jak jsme byli blbí, když Alpha Protocol je přece RPG, kdežto ME 2 není? Nemělo by to být spíš tak, že čtenář má dostat takový obsah, jaký očekává? Aby si třeba i kliknul na reklamu, když ho to zaujme? Nevydělávají se tady takhle peníze? A nestojí náhodou šalamounští redaktoři proti tomuhle mechanismu? Co?
        • Ah jasně každej kdo nemá názor jako většina si automaticky myslí jakej je mástr.
          Já bych sem například Mass Effect nikdy nedal jako nejlepší RPG takže sem automaticky pozér kterej si tak léčí náký mindráky a prostě to nemůže bejt tak že se mi hra prostě nelíbila?
          Trochu stupidní nemyslíš?
          Mě je například Metacritic uplně ukradenej já sem totiž člověk se svýma vlastníma názorama a je mi ukradený co si ostatní myslej.
          • ME 2 je RPG. _Jaké_ RPG to je, jestli dobré nebo špatné, je úplně, ale úplně jiný problém. A jestli se ti líbilo nebo ne, je zase něco úplně jiného. Takže by to napřed chtělo číst, a pak komentovat. *7*
  • No z mojho pohladu je zaradenie Mass Effect 2 do akcnych hier velmi nestastne. Ano je tam viacej akcie ale v akcnej hre jednoducho idete a strielate. V Mass Effect sa musite rozhodovat, co ma dopad na cely vyvoj hry.
  • Ano ME2 není čistokrevné rpg a je pořádně říznuté akcí. Přesto je to stále více rpg než akce, takže rpg roku je pro mě ME2.
    • Nechápu jakou úvahou si došel k tomu že je to rpg.... Těch pár možností jak odpověďet a zareagovat? většinou velice lineární postup?
      Akce je pořád v ME2 dominantní zábavou, lehce říznutou nějakým tim rpg prvkem
      • RPG
        vylepšovací prvky( i když zjednodušené oproti ME) ano
        rozhodnutí, které ovlivní příběh ano
        role play ano
        hafo herních předmětů ano
        Akce
        souboje ano a z velké části
        Takže proto bych řekl, že to je akční rpg.
      • Tak mi vysvětli proč je v kartě hry zde na games.cz u mass Effectu 2 napsáno Žánr: RPG.... Když to teda podle tebe neni RPG, a nebo proč ME2 získal Nejlepší RPG ve Video Game Awards 2010....
      • Zdenda666
        Kdyz si clovek tyhle radoby "vim o cem mluvim" komentare cte tak si rika jestli dotycni lidi to vubec hrali.
        "Těch pár možností jak odpověďet" Opravdu vtipna cast.
        Je ale fakt ze dokud nekteri nepochopi ze RPG neni jen o tom kolik dovednosti postava ma tak tyhle komentare budeme cist jeste hodne dlouho.
        • Mluvim tady snad o dovednostech ?
          nástupce ryzích rpg (F1, F2, BG1;2,Planetscape torment, G1;G2) je v tomto roce učitě FNV (Alpha protocol jsem nehrál). Co se týče celého rozsahu jak ovlivňovat svět svými činy a ano i možnostmi jak tuto hru hrát....
          nvm jak je na tom Final Fantasy XIII, ale ostatní v seznamu jsou na tom co se týče rpg podstatně lépe než ME2....
          To co je RPG roku je ovšem dost subjektivní pocit( pro mne to má asi takovou hodnotu jako titul Supermarket roku)
          • To, co jsi vyjmenoval, nejsou "ryzí" rpg. Nic takového prostě neexistuje. RPG ve svém překladu - i v tom, jak má být správně vnímáno, znamená "hrát určitou roli". Všechno ostatní, co se k tomuto hraní role přidružuje, je pouze navíc (takže i ty tvoje dovednosti apod.). Každý zarytý hráč DnD či Dračího doupěte ti řekne, že primárně jde o to, vžít se do postavy, kterou jsi si vytvořil. Blbnutí se statistikami, schopnostmi a kouzly hraje vždy druhé housle. V příručkách se dokonce často doporučuje, že pokud jsou herní mechanismy v rozporu se "zábavností a hratelností" hry, není problém se jim vyhnout. Ti, co se striktně drží pravidel a zajímá je pouze to, jak velké jejich postavy mají meče a kolik ubírají nepřátelům životů (hack and slash - většinou puberťáci), většinou mívají problémy s tím, aby vytvořili komplexního a uvěřitelného hrdinu a snažili se hrát podle jeho psychologického profilu. Pro ně pravděpodobně lepší hrát Diablo...Tím vším chci prostě říct, že Mass Effect 2 opravdu je plnohodnotné rpg...
            • Amaroun: Jen upřesním; s tvým (smejkiho) vymezením žánru RPG souhlasím. Připadá mi, že se docela shoduje s tím, jak jsem ho popsal já. Nebo se alespoň s mým vymezením rozhodně nevylučuje. Nesouhlasím jen s tím prvním odstavcem o ME :-)
            • JohnyTheZik: U těch puberťáků jsem spíš narážel právě na stolní hry (DrD)...Vyzrálejším lidem jde spíš o zážitek a hodnověrnost, puberťákům o super vybavení a ultranamakanou postavu. Proti hráčům akčních rpg nic nemám :-), ale osobní považuji diablovky za přitroublé aneb klikací orgie mě moc neberou. Každý má rád prostě něco jiného.

              Amaroun: No, snad se shodneme na tom, že statistiky jsou přidruženým aspektem rpg, nikoliv něčím, co ho musí nutně charakterizovat...A co se té rozvětvenosti týče, myslím si, že trochu přeceňuješ možnosti počítačových her vůči stolním... Dech mi vyrazil Alpha Protocol - tam je hráč skutečně strůjcem budoucích událostí, Fallout NV jsem ještě nehrál, ale chystám se. Prý je v tomto ohledu také velmi silný. ME sice není tolik rozvětvený, ale tvá rozhodnutí jsou klíčová. Navíc se v něm nachází dostatek vedlejších rozhodnutí na to, aby hráči mohl nabídnout odlišný zážitek při odlišném způsobu hraní, ale hlavně hráči poskytuje možnost hrát za svého avatara podle svého gusta. Nebudu se tu s tebou přít o tom, do jaké míry jsou tyto klíčové aspekty RPG v ME přítomny (napadá mě dost her, včetně již dvou jmenovaných, které jsou v tomto ohledu silnější), ale rozhodně si stojím zatím, že jsou natolik dostatečné, aby ME mohlo být považováno za RPG (v tom smyslu, jak já rpg vnímám). Takže ne, nesouhlasím s tvým resp. Smejkiho tvrzením.
            • Zkopiruju ti co tu psal Smejki:"V RPG musí hráč signifikantní vliv na příběh. na to je ME2 skutečně málo větvený. "Loot & stats & three way story game" není RPG. Cesty, jimiž může hráč jít, musí být zcela diferencované a hráč musí mít možnost promítnout své postoje do chování svého avatara. A herní svět na to musí reagovat.

              Mnozí překládají Role Playing jako hraní role, ale nelze to takto doslovně chápat. Tato role nesmí být hráči předhazována, nýbrž hráčem tvořena. Samozřejmě technologické i tvůrčí omezení vede k svazování hráče do mantinelů tvůrčích záměrů, ale tyto mantinely musí být dostatečně široké. Hráč má být tvůrcem svazován co nejméně. Čím méně je ve své svobodě konání svazován a čím širší dopad na herní svět hráčovo (potenciální) konání má, tím více je hra RPG. Statistiky, loot a další typické prvky jsou už jen prostředkem k dosažení mechaniky diferenciace světa a/nebo motivace k hraní, neboť člověk z přirozenosti nerad setrvává na místě. "
              Podle tvy logiky když se vžiju do role Gordona s HL2 tak je to celá hra RGP... no potěš !!
            • vpodstate mas pravdu.. az na tadytuhle hlasku, ktera jde uplne mimo to, co pises a trochu se tim podrazis (mysleno tak, ze tvuj projev je dost chytrej, aby ses takovejhle veci mohl vyvarovat :)) - "hack and slash - většinou puberťáci" .. to, ze nekoho bavi to a jineho zas ono, prece neznamena, ze ma dany clovek problem vytvorit si komplexniho a uveritelneho hrdinu a snazili se hrat podle jeho psychologickeho profilu (cituji). Me hack and slash hry relativne bavi. Relativne, protoze vetsinu H&S her shledavam jako nudu krome serie Diablo.. Ale i ME me dokaze dobre zabavit. Vetsinou na to ani tak nemam cas, takze si radsi sednu k necemu, co me bude bavit hned. Znamena to, ze jsem pubertak nebo jsem nevyspelej? Presne to si ted totiz rekl.. Je to otazka vkusu a rict, ze H&S hry hrajou vetsinou pubertaci je hroznej nesmysl. No ikdyz - mas recht.. Ono totiz vetsinou hry hrajou pubertaci :).. Takze i "vyspele RPG" hrajou vetsinou pubertaci. Na ne je totiz trh zamerenej. Jinak je to ale nesmysl.
            • Aj vramci pnp RPG sa hraci delia na role playerov a roll playerov. S tym, ze nic ako ryzi RPG neexistuje naprosto suhlasim. Tak trochu sa nam ten zaner sprofanizoval, ze? ;)
  • Vy ste uz vazne c.h.u.j.i tu na tiscali, nedat sem ME2, ktore je jasne definovane ako RPG skoro na vsetkych strankach a obchodoch a namiesto toho dat FF, alebo tie dalsie, inak FNV je podla mna 2.najlepsie RPG, prve je ME2 a nic na tom nezmeni j.e.b.l.os.t. toho cloveka co to sem nezaradil, sorry za sproste vyrazy, ale vy fakt viete ako cloveka nasrat. *7*
  • Tak s FNV zcela souhlasim... Rpg jak má být a ME 2 ? Heh souhlasim s redakcí,že ta hra je více akční než RPG ( to už bysme do rpg sekce rovnou mohli zařadit Borderlands a Stalkera, protože mají pár rpg prvků... nebo rovnou NFS, tam taky "expíš" na nový auta)...
    ME2 je fajn hra, ale ani na hru roku nemá...
  • Pro me je ME2 hra roku, tak si dejte kam chcete, treba do RTS. Stejne je to #1............. *5*
  • Drom
    To si radši připravte pro Mass Effect 2 specilání kategorii, protože jestli se objeví mezi Blops a Halo, tak se neudržim *10*
  • Tohle je hodně velký úlet, zařazovat ME2 do stejné kategorie jako Black Ops atp. Má mnohem víc společného s hrami jako FNW, tedy s RPG hrami, než s bezduchými střílečkami...
    • střílečka s dobrým příběhem a statistikami není RPG. Tím nijak nezpochybňuji kvality ME2.
      • Rozhodování a přizpůsobování postavy podle svého gusta - to je podle mého názoru RPG. Takže i ME 2 je podle mě RPG
        • a nejen podle tvého názoru, ale i podle názoru redakce games.cz... podívejte se do karty hry:
          http://games.tiscali.cz/mass-effect-2-13377
      • Zdenda666
        Spis bude problem v tom ze nevis co je RPG.
        Bohuzel.
        • Mopped
          Co je RPG?
          Děkuji.
          • Pokud vím tak to sou statisky a hutný dialogy s možnostma .
            • to smejki
              Ve falloutu 3 nemas VUBEC zadny duraz na svet, a presto je to RPG (Mas tam prakticky jen 2 vice ci mene diferenciovane konce), ale nemuzes takto hodnoti DRUHY dil z trilogie... vsechny rozhodnuti v ME2 totiz vyvchroli az v ME3, takze to ma vlastne OBROVSKY dopad na cely svet
            • v RPG musí hráč signifikantní vliv na příběh. na to je ME2 skutečně málo větvený. "Loot & stats & three way story game" není RPG. Cesty, jimiž může hráč jít, musí být zcela diferencované a hráč musí mít možnost promítnout své postoje do chování svého avatara. A herní svět na to musí reagovat.

              Mnozí překládají Role Playing jako hraní role, ale nelze to takto doslovně chápat. Tato role nesmí být hráči předhazována, nýbrž hráčem tvořena. Samozřejmě technologické i tvůrčí omezení vede k svazování hráče do mantinelů tvůrčích záměrů, ale tyto mantinely musí být dostatečně široké. Hráč má být tvůrcem svazován co nejméně. Čím méně je ve své svobodě konání svazován a čím širší dopad na herní svět hráčovo (potenciální) konání má, tím více je hra RPG. Statistiky, loot a další typické prvky jsou už jen prostředkem k dosažení mechaniky diferenciace světa a/nebo motivace k hraní, neboť člověk z přirozenosti nerad setrvává na místě.

              Obávám se, že vím, co je RPG *1*
      • misho8723
        Chlape, takto isto by som mohol opísať Deus Ex.. a akého žánru je? Áno, správne. RPG
  • jednoznacne drakensang. fallout 2 by mohol byt rpg roka, tento fallout co je len trocha inde ako obycajna strielacka a rpg roka? uff!
  • jednoznacne drakensang. fallout 2 by mohol byt rpg roka, tento fallout co je len trocha inde ako obycajna strielacka a rpg roka, uff!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit