Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mass Effect samozrejme RPG je. Na druhej strane ma celkom tesi, ze rebricek odraza este stale ciastocne PC centricky trh Ceska (a Slovenska) - co sa odraza na nominovanych hrach. Verim tomu, ze ak by to bolo naopak, tak tam ten Mass Effect 2 je. Tam kde vladnu konzole, tam vyhrava i Mass Effect. Na druhej strane az na Drakensang a FF, existuju vestky hry na vsetkych platformach, takze... Je to v konecnom dosledku jedno? :)

    Moja sukromna nominacia by bola podobna, akurat by som asi vymenil Two Worlds 2 za ten Mass Effect ;), vyhodil Final Fantasy XIII a prihodil by som este Eschalon: Book II a...hmmm Deathspank? :)
  • dakujem steamu ze som si mohol zohnat FNW za 25 Eur, a rovnako aj G4. berem si dovolenku takze ma teraz tyzden neuvidite :)
  • Pro mě bylo nejlepším rpg tohoto roku,potažmo vlastně i cekovou hrou roku jednoznačně Alpha Protoco(ač je pravda že fallout new vegas od stejných tvůrců jsem ještě neměl tu čest hrát)l-inteligentní příběh,mnoho různého rozhodování a chytlavý stealth systém,horší technické zpracování se dalo přežít,alespon mi hra jela na max detaily.Jinaj s nezařazením mass effectu 2 do rpg nesouhlasím.
  • Zdenda666
    Tak co bude na games.cz akcni hra roku ? COD:Black Ops nebo ME2 ?
    Jsem zklaman.Evidentne sleepless a dalsi vypustili hlavni devizu ME2 kterou jsou dialogy a ruzna rozhodnuti v nich kterymi vice ci mene ovlivnujete deni kolem vas a kterymi ovlivnite jak pribeh/konec ME2 tak i nasledne ME3.
    Vubec nezalezi na tom jestli mate moznost vylepsit si 6 nebo 12 ruznych dovedosti protoze kazdy moc dobre vi ze k dohrani staci jen 1 nebo 2.Je sice pekne ze je v takovem AP nejakych 12 ruznych dovednosti na vylepseni ( mozna je jich vic nepocital jsem je ) ale stejne je tam vice jak polovina tak jako tak k nicemu.
    Je fakt ze pojem RPG znamena pro kazdeho neco trosku jineho ale zaradit ME do kolonky akcni hra kde jsou takove hry jako je CoD je docela ulet.
    • misho8723
      V podstate s tebou súhlasím, okrem toho, čo si napísal o Alpha Protocol. V porovnaní s Mass Effect 2 sa viac prikláňa ku RPG. Štatistiky mali veľmi výraznú rolu a podľa mňa až na možno 2 - 3 boli pre môj postup hrou veľmi dôležité. Ja som sa dal na dráhu špióna, ale vylepšoval som si aj zbrane a takisto prácu s výbušninami a podobne. Viac menej som mal vždy problém pri rozdeľovaní XP bodov, lebo vždy som váhal, čo si mám vylepšiť ako prvé. A to podľa mňa hovorí o veľmi dobrom RPG systéme. Nehovoriac o veľmi dobre fungujúcom systéme perkov. Plus rozhodnutia mali väčšiu váhu, vplyv a dôsledok ako rozhodnutia v ME2. Vzťahy s postavami a frakciami boli tiež dobre vyriešené. Príbeh nebol plný klišé ako väčšina príbehov v moderných hrách a taktiež dialógy boli výborne napísané, v ktorých sa nešetrilo humorom a sarkazmom. AP zhadzovalo dole len technické spracovanie a bugy. Inakšie má aj väčšiu replayabilitu ako ME2.Ale áno, hra roku je ME2.
      • Pod tohle bych se mohl podepsat :-)
    • aj ja som ocakaval ako BEST RPG Mass Effect 2, myslim si ze aspon nomicnaciu si zasluzil, popripade by som mu dal cenu ako najlepsie Sci-Fi, pochybujem ze sa umiestni ako BEST strielacka :)
  • misho8723
    Tak menší šok v tejto kategórií: vo svete za najlepšie RPG hru roku vyhlasované Mass Effect 2 nie je ani nominovaná. PC RPG hry vychádzajú zo stolových RPG hier, v ktorých sa museli vývoj postavy a jej zlepšovanie vyjadrovať v štatistikách. Ale pre mňa RPG znamená hrať rolu, zlepšovanie sa, spoznávať svet okolo a jeho postupné chápanie, interakcia s postavami, určité rozhodnutia, atď. Podľa tohto je podľa mňa Mass Effect 2 RPG hrou, aj keď, moderného prístupu, odstúpenia od toho čo tvorilo rané RPG hry, ale keď hrám ME2, tak stále nehrám akčnú hru, stále hrám hru, kde pomaly spoznávam svet a jeho charakteristiky, vzťahy v ňom, spoznávam ľudí, ešte ako-tak sa zlepšujem, komunikujem s inými postavami, musím sa v určitých momentoch rozhodovať ako sa zachovať a akú rolu si v tom príbehu vyberiem. Ponúkne mi toto dáka akčná hra? Hra iného žánru? Nie. Deus Ex je RPG, ale človek ju môže prejsť ako strieľačku. Stáva sa potom z RPG hry strieľačka? Nie. Pre mnohých ľudí nie je ME2 RPG a to chápem. Pre mňa je tento rok najlepšie RPG Fallout New Vegas ale hrou roka je pre mňa ME2, aj keď ho beriem ako RPG. ME2 je zážitok, zatiaľ čo FNV je hra. Alpha Protocol je tiež výborná hra a RPG, v ktorom mali najväčšiu rolu rozhodnutia a rozhovory. Ja som napríklad kvôli mojim rozhodnutiam nestretol niektoré postavy, ktoré boli dokonca propagované pred vydaním hry. Obsidian Ent. proste vedia :D
    • Mluvíš mi z duše. Složité stromy schopností mají ve stolních rpg svůj (dobrý) důvod, ale na počítačích mi nikdy nesedly. RPG je přece o něčem jiném než o stovkách předmětů a desítkách dovedností - to jsou jen zbytné prostředky. Z hlediska možností "role playing" považuji ME2 za jednoznačné RPG.

      V akční hře jde především o akci, v RPG především o hraní role (a vžívání se do ní). Člověk který by koupil ME2 pro akci musel být rozčarován.
  • Nechci být rýpal, ale co třeba připravit nejočekávenější tituly nadcházejícího roku než ty co už jsou dávno venku? Jen otázka do diskuse:)
    • sleepless
      Všechno má svůj čas :) Nemůžeme vydat všechno najednou.
      • áááááá už se těším:)
  • mass effect 2 neni rpg ?
    • sleepless
      Mass Effect 2 jsme po zrale uvaze zaradili mezi akcni hry.
      • Ja bych rekl ze zrala uvaha na tiscali v posledni dobe vypada tak ze se podivate co jak delaji ostatni ve svete a udelate opak.
      • Zdenda666
        To je spatne rozhodnuti.
      • Zajímavé a celkem odvážné rozhodnutí, vzhledem k tomu jak je na ME2 většinou nahlíženo. Musím ale souhlasit, ME2 je dle mého názoru více akce než RPG (důvod proč mi nepřirostl k srdci tak jako ME1).
        • Ale nevím, proč jste tam vůbec alpha protocol zařazovali. Hodnocení dobrého RPG by mělo být nad 80%. Alpha protocol má jen: http://hodnoceniher.cz/pc/rpg/alpha-protocol.html
          • Aha,takže se teď všichni budeme řídit podle průměru internetového hodnocení nebo?Pokud se pořádně podíváš,tak games.tiscali dali Alpha Protocolu v recenzi 8 bodů,takže to ještě ke všemu do tvojí škály ,,dobrého RPG" spadá :)
      • Tak v tom případě jste tam ale měli dát i Alpha Protocol...
        • sleepless
          To by bylo asi na delsi debatu, ale prestoze AP pouziva akcni souboje, v jadru je to cistokrevne RPG..na rozdil od ME2.
        • presne tak, ked sa porovná Alpha Protocol s ME2 tak je jednoznačne ME2 viacej RPG ako Alpha Protocol
        • Má pravdu předsedo :D Alpha Protocol je taky jen malinko šmrncnutá RPG prvky.
      • jj taky bych to tak vydel mozna ME1 by se dala radit mezi rpg ale dvojka mi prijde spis akce s lehkymi rpg prvky
  • S Fallout:New Vegas,jako RPG roku,musim jednoznacne souhlasit. Pro me je to hra roku vubec *2*
    • Přesně tak.Taky to tak mám.
    • s tim taky souhlasim akorat si nedovolim souhlasit s hlaskou "humorna" natom byl autor kde co dela fallouta falloutem. Krom narazek na fallouta2 jako treba ta studna nebo ta stara zencka co vam vyklada jak se zritila s vertibirdem pobliz klamathu tam nic humornyho neni .
      Typickej humor pro fallouta si predstavuju asi kdyz jsme kliknul na zachodovej zvon tak my vyskocila hlaska. "klasicka zbran mnoheho vyuziti os ustouchani az po vycucnuti obliceje nesmi chybet v rukou zadneho vraha doporucuje 9 z 10 vrahu " tohle je podle me typickej humor z fallouta ale ten skoncil z fallout tactics takze s tim typickym humorem pro fallout autor trochu prestrelil jinak s nim souhlasim
      • Humor Falloutu 2 je typický pouze pro Fallout 2 *3*
      • janchor
        Pokud tomuhle říkáš humor, potom nepřekvapuje, že ten v New Vegas prošel mimo tvůj záběr.
        • Ve F:NV je spousta humoru,nicmene Milhause chapu. Mozna to vytrzene z kontextu vypada jako prblbly humor,ale k Falloutu presne takovy humor patri a taky tam zapada.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit