Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jsem pcčkář, ale darksouls jsem viděl u kámoše a byl jsem z něj vy***nej jak malý děcko fakt bych si to chtěl zahrát!! A o těch oslavných recenzích ani nemluvim....
  • ohledne nej logicke je fajn
    http://en.wikipedia.org/wiki/Catherine_(video_game)
    http://en.wikipedia.org/wiki/Stacking_(video_game)
    napsal bych to tam, ale prihlasovat (z ze to jinak tam nejde) se mi za to tady nestoji. *2*
    • Catherine má v Evropě vyjít až letos....
  • Pro me je nejlepsi RPG od dob Morrowindu jednoznacne Skyrim.
    • Presne tak, svet TES je obrovsky priestor s nekonecnymi moznostami. Tak mozno to niekomu nevyhovuje sa hrabat v knizkach a citat si daco o historii, kluture tohto sveta... Pochybujem, ze DS ma takto prepracovany svet. Mozno ho dakto v buducnosti vytvori...Ale vyzera vyborne, rad by som si ju zahral, keby vysla na PC. Preco nie. Posudzovat narocnost bojov a pod. si netrufnem, lebo DS som videl len z ukazky, ale skuste ist napriklad na niektoreho z dragon priests na napr. lvl 5... Takze aj tu plati, ze ak na dakoho nemas, tak radsej zdrhni. Oblivion bol v tomto samozrejme iny, to je jasne...
    • No jo však je to temer to same akorad s jinyma mapama :-D
      • No to je úplná blbost samozřejmě... *7*
        • A myslim si, že by mala vyjsť aj nejaka hra na vysavač, a že by to mala byť hra roku, podla Tiscali OUUU JEEE *14*
        • Jasne, suhlas, ako inač...
    • to jednoznacne. A hlavne cely ten svet Tamrielu dava zmysel. To su Hammerfell, Morrowind, Cyrodiil, Elsweyr a dalsie.Tiez su tu rasy, Nine Divines a pribeh ktory sa odohrava od roku 1994. To nejaky Dark Souls nedosiahne hoc sa aj potrha. O.K vyhral naj RPG, ale to je subjektivne hodnotenie redakcie tiscali.games. V podstate odpalili pocetnu skupinu PC hracov a platformu kde to vsetko zacalo.
      • Ja jsem hral uz arenu, kdyz to byla jeste novinka. A vsechny nasledujici dily. A dovolám si tvrdit, ze dark souls strci celou tuto serii do kapsy. Vsechny dily tes byly svym zpusobemkvuli sve rozsahlosti ohromujici a byly by skvele, kdyby se podarilo je poradne udelat, jenze to se ani v jednom pripade nepodarilo, vzdycky fungovaly spatne. Zcela se ztotoznuji s vavrou, ktery nad tim vyjadril podiv, kdyz bethesda v podstate dela porad jednu a tu samou hru uz 15 let, tak jakto, ze to nema vychytany. A tohle tu celou serii potapi, tohle me vzdycky stvalo a zanechalo trpke a horke vzpominky. Krome toho bethesda neumi udelat poradny level design a ani ten pribeh a quedty neni neco extra. Ale pres vsechny ty nedostatky ty hry byly obdateny dobrou hratelnosti. Dark souls neni tak rozsahly a rozmanity, ale je to klenot, dokonale vybrouseny. Hrateůnost ma stejne skvelou a co vic, ve hre neni nic, co by bylo spatne, co by cloveka pri hrani stvalo jako u tesu.
        • Ja dokažem pochopiť, že si nadšeny z Dark Souls, ale nedokažem pochopiť, že ty nedokažeš pochopiť, že my sme nadšeny zo Skyrim.
          Ano, všetci kričia Huraaa Skyrím, pretože je to fakt niečo obrovske, a samozrejme sa najdu taky, čo kričia Skyrim Fuuuj, iba preto aby kričali a boli proti prudu, aby nekračali s davom, aby boli IN, a to by čert na koze jel, aby som tam nenašiel 100 veci, ktore su stupid...ale stupid je Vavra...
          Inak ide o problem platforiem: Dark Souls je možno skvela hra, ale nebudem ju posudzovať, nie je na PC, nehral som ju, ani ju na konzoly hrať nebudem, a nechci odo mňa aby som čital dake članky, recenzie, odmietam si o hre vytvarať nazor tym, že si budem čitať nazory inych.
          Mohli to vyriešiť Šalamunsky: Na PC je hra roku tato hra, a na konzoly tato...nie Dark Souls je Best a kto chce, nech si kupi konzolu, aby si ju vyskušal...LOL
          Čiže ano, ty môžeš kydať na Skyrim kolko sa ti pači, lebo maš možnosť ho hrať, ale mi PCčkari nemôžme kydať na Dark Souls, lebo sme ho nehrali a nebudeme hrať, aj ked ma riadne jazyk svrbi-nie...Takže Tak.
          • No, sice by to tak vyresit mohli, ale pak ti bude chybet srovnani mezi platformami. A to si myslim ze je zajimave. Podle me je pro hrace dobre, kdyz se dozvedi, ze nejlepsi rpg ktere loni vyslo je dark souls, ktere je jen pro konzole. Chapu ze to nepotesi hattery konzoli, ale pro normalni hrace je to uzitecna informace a nevidim duvod, proc jim ji zatajovat. At se to nekomu libi nebo ne, tak na konzolich jsou nektere fantasticke hry a je imho skoda, aby se o tom hraci nedozvedeli.
            Ja si konzoli koupil jako multimadialni centrum k televizi, nikoli na hry, na ty jsem mel pc a nepredpokladal jsem, ze bych hral nekdy na konzoli, na ktere vetsina nadava, jak jsou o nicem. Ale zvedavost mi samozrejme nedala, postahoval jsem nektere dema a ziral jsem.

            1) technicka uroven her na konzolich neni zase az tak hrozna, jak se o nich bezne tvrdi a pro sledovani na televizi, na kterou se divas z vetsi dalky nez na monitor, je to uplne v pohode

            2) gamepad neni zase az tak hrozny ovladac a i kdyz ma nizsi citlivost a hur se s nim miri, tak ma zase jine vyhody a hraje se s nim dobre, nektere hry, treba jako batman se na gamepadu hraji daleko lepe nez na klavesnici s mysi

            3) a predevsim, poznal jsem nove hry, ktere na PC nejsou a jsou to naproste a uzasne pecky. Opravdu dobrych a uzasnych her vychazi malo, jen par do roka a nekdy ani to ne. Takze jsou vzacne a konzole nabizi pristup k dalsim. Jen blazen se bude o to ochuzovat. To je jako chodit jen do jedne restaurace a stezovat si na omezenou nabidku, prestoze v druhe take skvele vari a obcas i neco jineho.

            Ja lituju toho, ze jsem se ke konzolim dostal tak pozde (neni to ani dva roky) a leta jsem se tak ochuzoval o skvele hry. A proto si myslim ze je dobre, kdyz se pc hraci dozvedi, ze i na konzolich najdou perfektni zabavu a ze ochuzuji sami sebe, kdyz konzole z nejakeho duvodu odmitaji. A proto si myslim, ze spolecne hodnoceni her je uzitecne.
            • to ALL: neco vysvetlit da vice prace, nez napsat hloupy vykrik do tmy. Nenapsal jsem ani jednu hloupost, ale chapu, ze nektere myslenky jsou pro tebe tak prevratne a odporujici tvym zazitym predsudkum, ze nejsi schopen je pochopit, ba ani si je pripustit, abys o nich mohl premyslet a neco rozumneho k tomu napsat. Ale pamatuj si, cim vetsi hloupost, tim snadneji se da vyvratit. To ze jsi to vzdal predem s nejvetsi pravdepodobnosti znamena, ze podvedome citis ze mam pravdu a pri hlubsi diskuzi bys pohorel.
            • jejdasek:
              V živote som nevidel tolko žvastov pohromade, to si asi niekto mysli, že čim toho viac napiše, tym ma večšiu pravdu...nebudem to komentovať, oponovať, vyslovene taraniny... *2*
            • To ALL:

              ad 1: Ty hry by mohly vypadat lepe, ale take by byly nakladneji, protoze cim lepe hry vypadaji, tim maji vetsi naklady. A cim maji vetsi naklady, tim mene vydavatele riskuji a tim vic se zameruji na prumernost, masy a multiplatformy. Takze pro ty hry by to ve vysledku bylo spatne. To je take duvod, proc pred par lety se bezne delaly hry jen pro pc, a dneska uz jsou skoro vsechny multiplatformy a nebo se pro pc ani nedelaji.

              ad 2: hloupy predsudek, ja hraju s obojim a je to uplne v pohode :-)

              ad 3: Tak jestli je pro tebe dobre, ze na pc nevychazi jedny z nejlepsich her co existuji, tak fajn. Mne osobne jedno kde si ty hry zahraju, jestli na pc nebo konzoli, takze o nic neprichazim. A upravovani her, aby byly easy je hloupost. Hry se prizpusobuji ovladaci, to ano, ale ne aby byly lehke, ale aby byly hratelne. A je jedno jestli je to konzolova strilecka pro gamepad, nebo pc automobilove zavody pro klavesnici. DUvod proc se zjednodusuji hry je ten, aby to bylo hratelne pro masy a to se tyka vsech platforem.

              Mylis se, ja mam herni pc i nekolik konzoli. Podle me spis ty nemas na konzoli, jsi rad, ze jsi tak nejak zaplatil pc. Prichazis o spoustu zabavy a kvalitnich her. Dark souls je jedna z nich, ale nikoli jedina.PC pripojene k televizi na misto konzole je traparna, protoze PC tomu neni ergonomicky prizpusobene, je to takove reseni socialne slabsich jedincu. PC patri do pracovny, hrat hry na televizi pomoci klavesnice a mysi je smesne, je to popreni smyslu a vyhod konzoli.
              Dcerce konzoli urcite kup, dopadne to naopak, ty budes brat gamepad ji :-).
            • jejdasek:
              LOL ja som konzole hater, Severokorejsky režim, taaak ty si ma pobavil, nie je mi 7 že ste blbyyy, je to vaša sukromna vec, vôbec nemam chuť a dôvod niečo na tom meniť...celkom mi to vyhovuje...ale napišem si vlastny nazor, to nakoniec môžte aj vy...
            • 1)To si robiš kozy, lol iba 6 rokov stara platforma vôbec neni taka hrozna a vieš prečo? Lebo sa jej vyvojary prispôsobuju, tie hry by mohli vyzerať ďaleko lepšie, keby už bola na svete nova konzola, ale nie je, a vy budete chvaliť aj stare h*vno, lebo je vaše *1*

              2)GAMEPAD naozaj nie je taky hrozny, akurad ho nechytim to ruky, lebo myš ja 100x lepšia, nemam dôvod.

              3)Ano GoW3 nevyšiel na PC, ani DS a par inych hier, a to je možno dobre, lebo keby spravil port a zase by to zmrvili tak FUCK IT, lebo vam konzolistom nikdy nedôjde, že hry sa vam upravuju na very easy, aby ste to s gamepadom uhrali, a aby nebolo že MAMAAA TOHO UJA NEMOžEM ZABíííŤ

              Naozaj o čo ja sa ochudobňujem...podla mňa nemate na slušne PC tak chytate gamepad do ruky, čo je zufale, a s TV nemachtruj, ja mam 40" FullHD a mam na tom PC, takže čo mi chyba, nejake DS ??
              Kamo, od vlani mam zo 5 peciek, ktore ešte musim zahrať !!
              Ale konzoly su vlastne super, o chvilu bude mať dcerka 5 rôčkov, tak jej jednu kupim, aby mi stale nebrala myš z ruky...za tie prachy... *1*
          • Malleth:
            Hej to je ako v živote, spiš, ideš do roboty, TV, gamesa, občas si zatrtkaš, občas sa ožereš, MUKA NUDA O NIčOM
            Nebudem sa baviť o DSku videl som iba nake videa ak provokuješ...
            -tak môj dojem davy tupych hovad-do zlbnutia a vyzera to ako s*ačka, ako všetko na konzolach, ďakujem, nechcem.
            • jajdasek:
              Nie, si proste trapko a baviť sa s tebou, je pre mňa vyslovana strata času, to sa radšej s koňom porozravam *1*
              Ale, ak bude niekto čitať tvoje komentare ohladom PC VS Konzole nejaky skutočny PCčkar, nie niekto, kto ma doma notepadik, či kancelarske šuditko, tak sa bude rehotať 3 dni !!
            • To je presne ono, ty jsi konzole hater. Proto ti vadi, ze na konzolich vychazi dobre (a dokonce ty nejlepsi) hry a ze se nekdo odvazuje to rikat nahlas. Asi proto, ze se bojis, ze by lidi zacali hrat vic na konzolich. Chtel bys proto, aby tva oblibena platforma byla izolovana od ostatnich. Bojis se jeji otevrene konfrontace s ostatnimi platformami. Trochu mi to pripomina severokorejsky rezim.
        • to bez debat.. ale stačí pár modifikací a není problém.
          • Malleth
            Jasně, modifikace vyřeší lecos, ale pochybuju, že ti nějaká modifikace, vylepší combat systém ve Skyrimu, aby byl na takový úrovni jako v DS.
            Nejen, že by bylo nutný odstranit ten šílenej input lag (nevim jestli je i na PC, hrál sem jen PS3 verzi), museli by vylepšit detekci kolizí, AI, přidat target lock a hlavně udělat asi tak stovky parádních animací, protože každá zbraň v DS má svoje pohyby a díky tomu se s každou bojuje trochu jinak. To sem v žádným jiným RPG neviděl
            • JohnyTheZik
              fuj target lock.. jen to ne!
            • Malleth
              Z.Z:
              Neříkám, že Skyrim by měl mít stovky bojových animací, šlo mi spíš o to říct, že i když modifikace sou super věc, nejsou všemocný.

              To že má nějaká hra propracovaný souboje, neznamená, že je to bojovka.
              Ve Skyrimu sou ty souboje prostě zprzněný a je jedno jestli je to open world hra nebo ne. Buď se na to v Bethesdě vykašlali, nebo to prostě neumí. Možná že tam boj není primární, ale zabírá tolik herního času, vedle běhání po krajině, že mu měli věnovat mnohem větší pozornost. Vždyť jde o hlavní nástroj řešení konfliktů většiny RPG. Všechny tvoje nasbíraný statistiky a vybavení se projeví právě v nich.
            • DS neznám, ale vím, že je to především bojovka. Skyrim takový není. Tam boj rozhodně není primární. Vůbec netuším, proč by měl boj obsahovat stovky animací. Meč se dá přeci napřáhnout stejně jako sekyra. Ve skyrimu je to ok. A když už, nejlepší bojový systém je podle mě v Mount and Blades.Skyrim svou sílu nestaví na boji ale na otevřeném světě atd atd. To bych pak mohl DS vyčítat, že tam není open world atd. Já tohle srovnávání dvou naprosto odlišných her nikdy nepochopím. DS je prostě jiné než Skyrim. Když už srovnávat, tak třeba TW2, Gothic, Risen, TES hry atd.
            • Malleth
              ALL: Je vidět, že si DS nehrál, protože právě prozkoumávání a objevování je tam největší motivací.

              Krom toho ti taky můžu popsat Skyrim jako hru, kde chodíš sem a tam, občas si pokecáš s NPC , pak dojdeš do dungeonu, zabíjíš jednoho nepřítele za druhým a na konci je buď rádoby boss, nebo jen dveře ven.

              Tohle umí každej. Je to prostě jen o pohledu
            • Komu hus, komu prasa...
              Mňa sa kamoši pytaju, že kolky som level, čo kolky si level ?
              Ale čo mňa tam po leveli, kolko pribehov som zažil, kde všade som bol a čo všetko som videl-to je život.
              Ak by som mal hrať niečo, kde proste potvoraci chodia v zastupoch a ďalšia miestnosť ďalšie zastupy na konci BOSS, a zabijanie na milion spôsobov tak to ee to ja NEMUSIM.
  • morik
    http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20110524104616/saintsrow/images/e/e5/Rpg-7-1-.jpg
    • RavenHolm
      Tentokrát jsi si + zasloužil.
  • Kinet1c
    dark souls som nehral, mozno je to skvela hra, sudim len podla toho co som hral, a tak mam aj pre mna poradie, je jedno co je podla games nejalepsia hra, mne je fuk, ze je to DS, pre mna je poradie asi nasledovne, Deus Ex, Zaklinac a Skyrim, dakujem
    • No vidiš toto sa mi pači, u mňa je to iba Skyrim, ostatne som nehral lebo nekradnem a nemam s tym žiadny problem. *2*
  • Hadat sa tu o tom, ktora hra je viac rpg a ktora menej je uplna blbost, jednoducho preto, ze ziadna pocitacova hra nie je (a ani technicky byt nemoze) co i len vzdialene podobna pen&paper. To totiz predpoklada, ze kazde jedno NPC (a samozrejme aj PC) reaguje na kazdu jednu malickost ktora sa v danom svete udeje a v podstate si zije vlastnym zivotom. Ale "skutocne", nie tak ako v Skyrime. Jednoducho, pokial za to NPC nehra nejaka mysliaca bytost (obvykle GM/PJ), tak nie je mozne vytvorit "skutocne" RPG.

    A je uplne jedno, ci ta hra ma alebo nema akekolvek staty, classy, whatever. Povedal by som to tak, ze momentalne to, co sa najblizsie priblizuje pen&paper RPG je SILNE modovany Morrowind. Ked tak nad tym rozmyslam, tak mozno skor (opat modovany) Mound & Blade: Warband. Uvidime, co moderska komunita spravi za 4-5 rokov so Skyrimom, pac ten ma vacsi potencial jak Morrowind imho. A hlavne som zvedavy na Guild Wars 2, aj ked je to MMO, s tym svojim plne dynamickym svetom, ktory reaguje na hracov vypada, ze bude asi najvyraznejsie podobny pen&paper RPG, nez cokolvek ine.

    BTW, ked hovorim o pen&paper, tak nemam na mysli zrovna DrD ci AD&D. Skor systemy, ktore sa nespoliehaju tak moc na staty/hadzanie kockov (samozrejme v niektorych situaciach sa tomu neda vyhnut)...
    • Musis potom ocenit skutecnost, ze v dark souls ti muze do tveho sveta (konzole) vniknout cizi hrac a byt k tobe pratelsky nebo nepratelsky.
    • Ale v blizkej buducnosti to bude pre hry povinnost. :P
      • V to len dufam, v to len dufam... Na taku hru cakam ako na zmilovanie bozie... well odkedy som zacal hravat hry. A keby bola z World of darkness sveta alebo podobnej urban fantasy, tak by som asi mohol umret stastny :p
        • walltar
          Jo to nejsi sám kdo čeká na takovou hru. Kde by svět na hráče reagoval realisticky a né že mě každý strážný oznámí že taky byl dobrodruh jako já. Ale řekl bych že k takové hře vede ještě dlouhá cesta.
  • Smutne je, ze dark souls tu odmitaji predevsim lide, kteri tu hru neznaji, poradne nehrali a ani nevi o cem je. Prectete si treba aspon tohle: http://spokojeny.blogspot.com/2011/11/dark-souls.html
    • Možná mnozí hráči jen odmítají sorvnávat Skyrim a DS - dvě naprosto odlišné hry, kky je každá z těchto dvou her postaveno úplně na něčem jiném. To je jako srovnávat WoW se Skyrimem. Prostě naprostý nesmysl. *7*
    • Ja jsem easy player a proto je pro me Dark souls tezka hra, ale naprosto dokonala.
    • Veskoslav
      Zajímavý článek, dočetl jsem do konce. Ale přesto si myslí, že RPG, kde člověk nemůže zvolit, že nepřítele obejde a napadne ho zezadu a jediná cesta je ta naskriptovaná a k tomu checkponts, si nezaslouží vyhrát.
      • Ach jo prosim te zahraj si to a neplacej - zadny skripty a cest jak dojit (obejit) cile je dost hra se da dohrat i bez toho abys zabil 6 bossu proste se tem lokacim da uplne vyhnout
      • To si ale vetsinou zvolit muzes, nekdy lze i obejit a ignorovat.
        Cesta v zadnem pripade neni naskriptovana, kazdy hrac si hru prochazi po svem.
        • Promin, ale vynikajici popisek a co ostatni prvky RPG? V cele recenzi - a to jsem cetl uz treti, se nikdo nezminuje o pribehu, o adventurnich prvcich - interakce s NPC a o logickych hadakach. Kde to je? To ze ma neco vynikajici soubojovy system a levelovani postavy, to z nej nedela RPG. Pro ty mame specialni kategorii "Akcni RPG".
          • Pribeh neni v ds nijak dulezity. Ostatne, nevybavuji si, ze bych cetl neco o pribehu ve skyrimu. Adventurni prvky hledej v adventurach. Interakce s npc? Asi jsi prehlidl zminku o covenantech, jsou tam kovari, obchodnici, pribehove npc, npc zadavajici questy. A hadankou je v podstate samotna hra, protoze te nechava samotneho odhalit jeji tajemstvi, nenapovida, nevodi za rucicku ani ti nerika co mas delat. A je jen na tobe, jestli chodid nevsimave kolem nebo je odhalis a vyuzivas ve svuj prospech.
            • Jeste me napadlo, ze to co dela dark souls neni vlastne nic noveho, v minulosti to tak bylo bezne. Treba ve slavnem dungeon mastrovi take nikdo hrace nevodil za ruku napovidanim a udelovanim questu. Na zacatku hry se hrac dozvedel, ze musi zabit temneho kouzelnika sidliciho ve hrade, pak ho hra vysadila u hradu a uz to bylo jen na hraci, aby si nasel cestu k cili. Musel objevovat, prozkoumavat, psat si poznamky, kreslit mapy a hledat cestu jak dal.
            • Jejdanasek:Hezky napsano ....tahle hra dohranim nekonci jedes New game+ a je to i sance neco udelat jinak.V tehle hre se poucujes z chyb a to nejen v boji ale i osudu NPC kteri umreli tvou vinou
            • Jestli si myslis, ze vodeni za rucicku je jen sipka ukazujici kde je misto questu, tak mas slabou predstavivost. Vodeni za rucicku uz jsou samy questy, kdy ti nekdo rika co kdy jak a proc. Pritom je to nerealne, copak hrdina je nejaky otrok, aby ho furt nekdo ukoloval? Tohle je tezce stereotypni klise. V dark souls ti temer nikdo ukoly nedava, davas si je sam. Od npc se dozvis jen nejake ramcove ZLOMKY informaci. A uz je na tobe, jak je vyuzijes a co na zaklade nich udelas a jak ovlivnis zdejsi svet. Hra te necha delat co chces, nevodi te za rucicku a nerika ti fo mad delat, na to si musis prijit sam. A mnohdy rozhoduje jenom to, kam jdes nebo ne. Napriklad kdyz po vykonani jednoho ukolu nepujdew hned za jednou pístavou do jedne lokace a misto toho pujdes do jine, tak tato postava zemre, zabije ji jina npc. A ty se s tou prvni uz nesetkas pozdeji v jine lokaci coz ovlivni pozdejsi hru. A nikdo ti tohle nikdy nerekne ani pred tim, ani potom. Kdyz to nebudes hrat opakovane a jinak, ani se nedozvis, ze by to mohlo probehnout jinak. Takze ano, npc si ziji svym zivotem i kdyz trochu jinak, nez si myslis. Dark souls je velmi originalni rpg, je jine, silne inovativni, neni stereotypni a ty v nem hledas sve zazite stereotypy a kdyz je nenachazis, tak jsi z toho zmateny. Nedokazes pochopit, ze funguje jinak, ze neni jako desitky jinych rpg.
            • Pierre:Tahle hra totis stavi na necem jinym nez Skyrim,Zaklinac a na cem na online.Tahle hra nepotrebuje NPC ktery ti pul hodiny radi jak dal hraci si totiz na zemi nechavaji vzkazy a hinty a radi si navzajem kudy jit kde je skryta lokace co je efektivni na toho protivnika atd,atd to samy proc si nechavat pomoct od NPC kdyz si muzu privolat na pomoc jinyho hrace kterej je precejenom schopnejsi
            • Promin, ale ja Skyrim neberu jako bernou minci. Kdysi jsem si slibil, ze dohraji kazde liche TESy. Na Skyrim prijde cas, tak za rok -dva, az bude odlazeny moddery. Takze co ty NPC? Maji nejakou motivaci - ziji si svuj pribeh jako Gothicu nebo v Ultimach? Jake jsou questy? Pouze dones, prines? Nebo nejake ala Planescape Torment, BG? Hele, to ze hra nevodi za rucicku snad bylo v kazde starsi hre a i Zaklinaci si lze vypnou aktivni quest, takze se Ti na mape nic nezobrazuje. To proste neni nic proc by dana hra mela byt RPG roku.
          • Pribeh tu je ale neni to nejsilnejsi stranka tehle hry priznavam.Co se tyce NPC vetsinu jich musis zachranovat aby se s tebou bavili nebo obchodovali a jsou dobre schovani nebo se s tebou bavi jen kdyz jses u urciteho covenanta nekteri te chcou zabit protoze jsi jejich covenanta zradil atd,atd ,souboj z nekterymi bossy je puzzle samo o sobe navic sposta dveri potrebuje klice ktery byvaji dobre schovany a je jich vic nez v kdejaky adventure
            • Pierre:cela hra je tak trochu puzzle hlavne proto ze ti v nicem naradi.Napr. v jedny tajny lokaci najdes predmet kterej pouzijes o 20 hodin pozdeji v jiny lokaci aby ses dostal do jiny tajny lokace.Garantuju ti ze hru dohrajes a bez wiki minimalne jednoho bosse nenajdes.Ano NPC ti muzou pomahat v boji s nekterymi bossy. Mezi NPC panuji i jisty vztahy a nektery NPCka se pozabiji navzajem v zavislosti na vasem rozhodnuti.
              Tahle hra se da srovnavat jedine s Demons souls kde to bylo obdobny
            • To je ale tvuj problem, ze to neberes. Porazka mnohych nepratel neni samozrejma, musis pozorovat, premyslet a zkouset. Chces-li vedet, jesti v dark souls musis/muzes premyslet, odpoved je ano a velmi, cim vic premyslis, tim mene ta hra akcni je, protoze tu akci nahradis chytrym postupem, je to jen na tobe, hra ti nechava volne pole pusobnosti.

              Hledano klicu je nadsazka, lze to zobecnit na hledani zpusobu, jak otevrit nejakou cestu dal a ne jen dvere nejakym klicem i kdyz i to sem patri.
            • Ok - pribeh neni moc silny. Co NPC - jak ty jsou vykresleny, co s nimi kecat? Jak funguji rozhovory? Muzu je uplacet? Muzu je pozadat, aby bojovaly se mnou? Jsou tu nejake vztahy? Proc tohle neni popsano v nejake recenzi? Promin, ale jako puzzle zabijeni nestvur neberu a hledani klicu mi jako velky brain training neberu. To se snad dalo povazovat za logickou hadanku ve starickem DM. Zkus ty puzzle srovnat s nejakou hrou napr. s BG?
  • Teda tady se člověk nezavděčí. Kdyby to vyhrál Skyrim tak tu bude spousta ubrečánků naříkat, že to neni možný, když je to tak zabugovaná hra.

    Spousta čtenářů games by se měli chytit za nos a uvědomit si, že to, že vaše oblíbená hra nebyla první v nějakém žebříčku redakce, není důvod nadávat redaktorům do ho*ad a jiných věcí.

    jo a ještě jedna věc: proč by nemohlo vyhrát konzolové RPG? Odkud berete tu jistotu, že RPG by mělo být PC only...
  • Trol.diskuzni
    Listoval jsem celou diskuzí a musím konstatovat, že je to jedna veliká žumpa! *15* *1* *13*
    • Asharak
      A jak velkým dílem (hodnotně) si k tomu přispěl ty, když už si to tu načal? *4* Pochlub se.
      • Trol.diskuzni
        To se těžko posuzuje, ale těch mých příspěvků tady moc není, řekl bych... Nepočítal jsem to, ale i když jsem používal dva nicky (viz výše), tak dvouciferné číslo to není ani zdaleka *4*
    • Klasika "Všetci sme kkti, len ty si Lietadlo", ale to už davno viemeee, musiš nam to stale pripominať ???
      • Trol.diskuzni
        Já sám jsem se téhle diskuze přece zúčastnil (pod nicky Trol.diskuzni a TheWorld'sGreatestFanOfSkyrim), takže to není myšleno ve zlém... Opravdu jen konstatování, že bych to nečekal. *15*
    • Nechápu proč to MUSÍŠ konstatovat. Nějaké nepřekonatelné nutkání?
    • A aka je pointa?
      • Trol.diskuzni
        Že to překvapilo i mě a to už je co říct... *15*
        • A vsetci to musime vediet.
  • Nechci autorovi křivdit, ale opravdu vyhrála hra, jejíž jedinou znatelnou váhodou sou čísla v parametrech zranění a zdraví - tedy dělají hru těžší? Opravdu vyhrála hra, která je obyčejnou rubanicí, která staví na léta omýlanem klíšé "jdi tunelem, zabíjej potvory, za chvíli boss" - opakovat dle počtu levelů. Opravdu? Vážně vyhrála hra, jejíž svět je vytvořen stylem "hoďme tam co nejvíce pofidérních postav a potvor, které nemajá žádnou logiku, proč ve světě jsou a dělají jen kulisu pro to aby člověk řekl "fuj to je hnusný"?

    Trošku se obávám že autor byl uchlácholen tím, že je na konzole nějaká hra konečně těší a vyžaduje něco jiného než tlačítko vpřed...samozřejmě zveličuju. Také neříkám že ostatní hry ve výběru jsou zaručeně lepší nebo mají ambice být nejelpším RPG roku, ale označit za RPG roku hru, která RPG VŮBEC NENÍ (RPG opravdu není o tom že si můžete měnit zbraň a brnění), a která naprosto absentuje na pojmy určující kvalitní hru (příběh, uvěřitelnost a logika světa,...) mi přijde krajně divné.

    Spíše se mi zdá, že tu někdo nasedl na vlnu "Dark Souls je pekelně těžké, proto jsou ostatní hry pro děcka" a nic jiného ho nezajímá. Ono analyzovat hru z více stránek je úkol hodný pořádného redaktora, což se obávám v tomto případě lehce pokuhlává.
    • Pokud se můžu připojit.
      Co ej víc ROLE - Playing - GAME...hra kde chodíš, každou chvíli bojuješ s příšerou, která tě 15x sekne a ty stále stojíš, téměř plné zdraví a klasickým Hack´n Slash jí po chvíli utepeš, nebo hra, kde dostaneš jednu ránu a ležíš? Říká se, že lépe se člověk vcítí do hry, která se blíží jeho reálnému životu. Tento rok touto hrou byla jediná a to Dark Souls. Můj názor je, že opravdu "čístší RPG" tento rok nevyšlo. Škoda jen, že se hra nepřiblížila obtížnosti Demon´s Souls, to ještě byla trochu jiná káva:)

      Tudíž u mě palec nahoru, jelikož se redaktoři nenechali zlákat vidinou lehkého rozhodnutí pro Skyrim, který ve své "formě" RPG též nemá konkurence, ale zvolili Dark Souls
      • Asharak
        Víc ROLE Playing GAME je první varianta, co si napsal. Hra kde dostaneš ránu a ležíš je spíš definice pro pořádnou akční FPS hru.
        Takže pokud byla Dark Souls hrou, která se nejvíce blíží realitě, pak by měla podle některých příspěvků, co tu popisují hru zapadat do nějaké podsekce Psycho-hororového-RPG-čka. *4*
      • Me obtiznost DeS a DaS prisla skoro stejna rekl bych ze uz jses z DeS tak vycvicen ze uz ti to neprijde
    • Hmmmmmmmmmm zas jeden co videl akorat video *1* a tunel to presneji receno taky neni je to primo labyrint neskutecne zamotany a komplikovany kde se stratis rychleji nez ve skyrimu v lese.Co se tyce obtiznosti neni nijak vysoka a kdyz se naucis mechanizmy hry a budes postupovat opatrne tolik umirat nebudes kdyz to budes hrat jako rubacku tak chcipes porad navic hra neustale bezi v online modu takze je tu riziko ze se ti jiny hrac naboura do tveho sveta a bude te chtit zabit hra nejde zapauzovat takze mas kolikrat strach se jit vychcat na zachod
    • Oprava: Autor clanku mozno je jeden, ale sam tu hru nevyberal, takze asi na tom nieco bude. ;) A RPG je dost relativny pojem. Ked v jednej hre mas 500 skillov a 500 typov brneni a zbrani, ale hra bude nezaujimava a zle urobena (nenarazam na skyrim, je to len generalny priklad), bude aj tak lepsia ako hra, ktora ma len 3 skilly a 10 roznych equipov, ale super pribeh a hratelnost, pretoze je viac RPG? To je smiesne!
    • smejki
      Obávám se, že když nad DS slintají i kapacity v oboru, nedošlo k ničemu z toho, cos tu popsal. Osobní srovnání nemám, DS jsem nehrál.
    • Malleth
      OMG, hrál si to vůbec?
      • Konzoli nemám, kamarád si to po hype koupil, na víkendové návštěvě u něj jsme dělali herní seanci, já to mu dal dva dny šanci, hrál sem to asi 6 hodin denně a musím se přiznat že mě ta hra téměř iritovala. Možná sem měl přemrštěná očekávání. Tedy očekával jsem RPG a v tom je asi ten problém. To prostě není RPG. To nemá příběh (mám na mysli opravdu příběh, zápletku, postavy, možnost příběh ovlivňovat....ne to klišé co je tam, aby se neřeklo), nemá to rozhovory (znovu - rozhovory, ne odklikat pár vět bezesmyslu), nemá to žádné adventurní nádech (ne nadarmo se říká, že RPG bývají bojovnějšími bratry adventur) a hlavně nemá to prostě žádný RPG feeling - není tu žádný role playing. Pokud je to RPG, musíte mít možnost se vcítit do role, ovlivňovat její chování a svět, to se tady vůbec neděje. Tady jen chodím a rubu a inventář mám jen na to abych bral věci k tomu potřebné.

        Chápu že to může být dobrá hra. Chápu že se to může líbit lidem co mají rádi těžké akční hry s psycho fantasy, ale pokud to mám hodnotit jako RPG, tak ta hra víceméně propadá a mě nebavila. Vždyť i ten kritizovaný Skyrim je více RPG (neříkám že lepší hra).

        Dejte tu hru do kategorie Akční 3rd a klidně ať si vyhraje. Ale dát ji do kategorie RPG, je jako říct o Rage, že je perfektní závodní hra :)
        • Lol. Za posledních několik let nevyšla hra, která by měla zamotanější svět a ve které jsi mohl více ovlivňovat příběh, než Dark Souls. To, že neumíš číst / hrát / chápat, je tvůj problém, ne problém té hry :) Ale abych se jen nevysmíval: škoda, zkus tomu dát ještě šanci, ono to totiž JE RPG, a to RPG zatraceně dobré, hluboké, promakané a... návykové.
          • Nekteri lidi musi myt v RPG otevreny svet,mapu a bod co na ni sviti k dalsimu ukolu kdyz to tam neni tak to neni RPG ale rubacka *1*
            • Přesně *1* jak neni v RPG gps navigace tak to stojí za houby *1*
          • Tak nejak jsem to chtel napsat ale vyprd jsem se na to nektery lidi jsou ztraceni *4*
        • Malleth
          Sem se podle mě hodí úryvek z jedný zahraniční recenze...

          If role-playing is to put you in the boots of an adventurer in a strange land and let you pick your path through it, then Dark Souls is a great role-playing game. If action is to test your skill in thrilling situations, then Dark Souls is a great action game. If adventure is to surprise and mystify you and invite you to uncover the secrets of a forgotten world, then Dark Souls is a great adventure game.

          If entertainment is fun without failure and progress without pain, you'll have to find it somewhere else. But you'll be missing out on one of the best games of the year.
        • smejki
          tohle je úplně jedno. stavíš koncepně primitivnější RPGčka do podřadné role. Pokud bychom pak měli vybírat skutečně dobré hry a zároveň zachovat takovýto princip, pak by se všechny hack n slash a linearity musely hodit do zvláštní kategorie, kde by konečně mohly vyhrát, pokud jsou opravdu kvalitní. Pokud se ale dají do stejné kategorie i s komplexními příběhovými RPGčky, je potřeba uvažovat nad tím, do jaké míry hra kvalitativně naplňuje svůj koncept, a ne nad tím, jestli koncept sám je lepší nebo horší. Budu vždy radši, když vyhrají Diablo nebo Dark Souls, které vytěžují svůj kocept na 100%, než když to dostane TES, které dělá 40 věcí najednou, ale žádnou nedělá pořádně.
        • Taka RPG, ako si opisal v roku 2011 nevysla, mas ozaj vysoke naroky. ;)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit