Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Malleth
    Pro mě jsou to Brothers.
    Už z prvních videí bylo jasný, že má hra obrovskej potenciál. Způsob jakým člověk interaguje se světem a řeší puzzly je nejen originální, ale zároveň přináší překvapení skoro na každým kroku.
    Starbreeze tu navíc posunuli možnosti vyprávění příběhu ve hrách o notnej kus dál a v adventurách je příběh na prvním místě.
    • michelangelocz
      Pro me taky, velka pecka. Ale na Gone Home, Kentucky Route Zero a Stanley Parable se teprve chystam ;)
    • Gordar
      Brothers jsem si koupil, protože sem o tom četl jen samou chválu (TBiscuit řekl že je to jedna z nejlepších her co kdy hrál). Proto pro mě bylo překvapení že na mě to nějak nefungovalo. Příběh byl sice hezký, pohádkový, ale s nijak překvapivým rozuzlením. Hratelnost dobrá, grafika pěkná.. ok. Ale když bych to hodnotil dal bych tak 7.. prostě mi tam uniká co je na té hře tak speciální.
      • maros.goc
        Na tej hre nie je specialne nic.. Je to najnadhodnocovanejsia hra roka... Hratelnost je jednoducha az primitivna, hlavolamy na urovni materskej skoly, hra ma mnoho nedotiahnutých resp nerozvinutych prvkov.. Aj ked atmosfera, hudba a poetika hry je krásna to ano... Ale dobru hru dobrou hrou robí predovsetkym hratelnost a brothers ju ma slabu
        • Malleth
          Nedotáhnutý, nerozvinutý prvky? Můžeš bejt konkretní?
          Puzzly nemusej bejt těžký, aby byly zábavný. Krom toho samotný ovládání dvou postav současně přidavá challenge.
      • Malleth
        Speciální je samotnej koncept ovládání dvou postav současně. Jen s použitím dvou analogů a dvou triggerů můžeš dělat mraky různých zajímavých interakcí, který navíc není třeba nijak vysvětlovat.
        A právě na konci tohle ovládací schéma v jednom momentě použili naprosto nečekaným způsobem.
        • Jack1947
          Je to tak, prekvapily timhle... skoda jen ze to byla takova kratka hra, i kdyz dobreho jen po malu jak se rika. *4*
  • Horst_Fuchs
    Stanley Parable je adventura?
    • MindFuck kategorie tu není.
      • Ale měla, ta hra si zaslouží aspoň jednu výhru :D
  • Mart9
    Opravdu jediná hra z tohoto žánru, která mě oslovila natolik, abych si ji zahrál, je Brothers: A Tale of Two Sons. Takže u mě je vítěz jasný.
    • MickeyMutant
      Jinými slovy: Co se týče adventur, minulej rok jsem hrál jen "Brothers: A Tale of Two Sons". Líbila se mi a je to pro mě nejlepší loňská adventura.

      Je ti jasné, že podle stejné logiky to může být zároveň ta nejhorší nebo třeba nejfialovější adventura, kterou jsi poslední rok hrál?
      • Mart9
        Přesně jak říkáš. Vlastně ani nevím, proč to píšeš, protože z mého příspěvku tahle pravda naprosto křičí, když jsem ještě řekl "opravdu jediná".

        Adventury zkrátka nemám rád, ale Brothers jsou na první pohled něco tak výjimečného, že mě to oslovilo a zahrát jsem si to musel. To dokáže jen velmi málo her a u adventury je to ještě cennější. Proto je u mě nejlepší.
        • MickeyMutant
          To máš jako by se běžel maraton a přihlásil se jeden závodník. I kdyby startoval ve středu a do cíle dorazil v pátek, stejně by vyhrál.
          • Mart9
            To zdaleka není to samé.
            • Mart9
              Tak to mě těší, že jsem v něčem první. Takový průkopník by se dalo říct.
            • MickeyMutant
              Ale nikdy nikdo taky nevyhlašuje vítěze poté, co si zahrál za 10 let jedinou hru z kategorie.
            • Mart9
              Chápej, že nikdy nikdo v daném roce nemůže odehrát všechny hry *3*
            • MickeyMutant
              Pokud připouštíš vyhlašování vítěze ze srovnání videí, obrázků a informací, tak v tom případě vavříny udělit skutečně můžeš. Pozor! Zbytek světa ale většinou aspoň předstírá, že to hrál*3*
            • Mart9
              Můžu srovnávat obrázky, videa a informace o hře. A žádná jiná mě nezaujala ani tak, abych si ji zahrál. Tudíž Brothers vítězí o parníííík.
            • MickeyMutant
              A zároveň nejhorší a třeba nejfialovější za 10 let. Vracíme se kruhem na začátek. Nehrál jsi nic jiného, tudíž nemůžeš srovnávat (to je totiž pointa žebříčků - srovnání s ostatními) - tvé vyhlášení vítěze nemá tedy žádnou skutečnou vypovídající hodnotu.
            • Mart9
              Velmi snadno. Hra mě osloví, já ji vyzkouším, zjistím, že je dobrá. A protože mě jiné ani neoslovily a nemám chuť je vůbec hrát, je dobrá hra nejlepší. V tomto případě nejlepší za 10 let.
            • MickeyMutant
              Jak tedy můžeš prohlašovat za vítěze roku mezi adventurami hru, která byla jediná, co jsi loni hrál? Kde máš nějaké srovnání? A vůbec to mimochodem nesouvisí s její kvalitou.
          • Tak seš blbé, nebo co?
  • Tak ja z tohohle vyberu hral jenom Kentucky Route Zero, za to me ale ta hra opravdu uchvatila: od grafiky, přes hudbu az po zpusob psaní. Pod tim na prvni pohled trendy vytvarnym minimalismem je skryto neuveritelne a a tezce popsatelne vnitrni napeti.
  • jindra.veliky
    palec nahoru, ze mezi takovejma hrama se Vam podarilo vybrat tu nejlepsi

    ja bych dal vsechny do srotu *15*
  • TheGGG
    Beyond Two souls, bezkonkurenčně
    • Býváš lepší.
    • Malleth
      jj, bezkonkurenčně největší zklamání
  • The Night of the Rabbit je opravdu krásně zpracovaná adventura a u málokteré hry můžu říct, že by mě konec hry mile překvapil. Tady jsem si závěr vyloženě vychutnával.

    Akorát mě tam zamrzel jeden bug, kvůli kterému nešla ukončit konverzace a během hraní jsem narazil na docela hodně překlepů v cz lokalizaci (i ve videích). A chaotický deník včetně nápovědy.

    I přes to všechno to byl ale moc pěkný zážitek.
    • woczlf
      Ten bug si pamatuji, ale mám dojem, že už je odstraněný. Lokalizaci nemůžu posoudit, dal jsem přednost eng verzi.
  • Ferdis2
    Pekný výber, ale ja mám iného favorita - The Cat Lady *14*
    • houmrhoumr
      dik za tip! uz jsem o hre slysel predtim ale ted sem se do toho pustil a po trech hodinach musim rict ze super!
  • SUper výběr na všechny jmenované jsem si mohl šáhnout. Za mě vyhrál Brothers. Pro mne to byla hlavně první hra u které jsem na konci pustil slzu, což se mi nikdy za 15 let co hraji nestalo. Asi ovládání dvou postav najednou je tím hlavním důvodem, proč jsem si mezi dvěma aktéry vytvořil pouto. Ta hra mi navíc změnila pohled na vnímání herních postav, když jsem poté hrál střílečku, tak jsem si připadal nepatřičně a snad jako primitiv. Jak říkám od té doby chci od her zase o něco víc.
    • taky davam Brtohers !
  • Jsem rád, že vyhrála The Night of the Rabbit. Plně si to zaslouží. Krásná poctivá grafika, pěkný pohádkový příběh, milá atmosféra. Skvěle jsem si u té hry odpočinul.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit