Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nadšení kolem Dragon Age Inquisition skutečně nechápu (nejen Games ale i Angry Joe, myslím i Total Biscuit atd.). Bioware vydávají pořád dokola tu samou hru - parta stereotypních hrdinů (s každým dílem zženštilejších) zachraňuje svět před zlákem, případně musí sjednotit rasy/sebrat síly atd. do boje proti zlu. Mám pocit, že od dob Baldurs Gate je to pořád to samé - ať už je na tom nálepka KOTOR, Mass Effect nebo Dragon Age. Je to pořád celkem zábava, ale že by bylo třeba to nějak oslavovat...

    Z hlediska herních mechanismů je to MMO pro jednoho hráče - tisíce sbíracích úkolů ve stylu Guild Wars 2, skilly a cooldowny, DPS, neustálé těžení všeho... není to špatné, ale nic originálního na tom nevidím.

    Chápu, že jestli někdo s Bioware začal v posledních letech, tak je nadšen. Ale já hraju jejich RPG od začátku a je to pořád to samé, s každým dílem mě to nudí trochu víc. Rozsáhlá RPG, ale celkově mírná nuda. Mám odehráno přes 60 hodin (začínám řešit kouzelná zrcadla - abych nespoiloval) a dal bych tak 7/10. Kde je ten skvělý obsah, o kterém všichni blouzní?
    • Vogon
      Nevím kdes nabral to s tím, že TB chválí DA:I, sice to ze začátku trochu chválil, ale čím víc to hrál tím víc to kritizoval, přičemž nyní zastává názor, že DA:I je prostě singleplayer mmo. Stačí se podívat na některé Co-optional podcasty.
      • flash789
        DA:I ma rozhodne hodne prvku spolecnych z MMO, otázka je jestli to je spatne. Ruzna MMO hraje miliony lidi.Kdyz by se tyhle prvky z DA:I daly pryc, co by zustalo. Zustalo by něco ve stylu prvního dilu.

        Taky by bylo zajimave vedet o kolik vic hlasu by DA dostala kdyby mela české titulky. U nas je totiž porad velke procento lidi co si takhle ukecanou hru bez cestiny proste nekoupi. A taky by bylo zajimave vedet kolik lidi co neumi ani slovo anglicky na tuhle hru nadava, Ja jednoho znam osobne. vlastne v te hre vidi tak něco jako Diablo, a dost ho to nebavi:)

        Me se DA libi, je to dobra hra, ale když ji porovnam třeba s Dragons Dogma, tak vychazi uz o dost hure. Snad jen ta ukecana část je lepsi. I když srovnavani je dost kontraproduktivni.
        • Je to špatně. MMO mechaniky jsou velice omezeny problematikou více hráčů a jediné co je omlouvá je to že si konečně můžeš zahrát rpg s přáteli. nexistuje jediný rozumný důvod proč je aplikovat v single player-u kde je desainer omezen daleko méně a muže vytvářet intezivnější zážitky které nepůsobí tak mechanicky a monotoně ... nepadají mi pouze 2 důvody proč tyto prvky aplikovat 1. jako filler . Grinding je velice jednoduché vytvořit a efektivně natáhne herní dobu. 2. jednoduchost ... ano žijeme ve smutné době kde si vývojáři myslí že gamer je tvorem na duchu prostým a proto zjednodušují a zjednodušují ... hlavně aby se nad hrami nemuselo přemýšlet ...
          • Chtel sem na ten koment reagovat nejak podobne a pak sem scrollnul niz a nasel sem tvuj koment
            kterej rika presne to co sem chtel rict ja,jenom to rikas peknejsima slovama *1* Takze diky za usetrenej cas,mluvis mi z duse.
    • wenceslaus
      Úplně přesně tak to vidím taky.
    • "Z hlediska herních mechanismů je to MMO pro jednoho hráče - tisíce sbíracích úkolů ve stylu Guild Wars 2, skilly a cooldowny, DPS, neustálé těžení všeho... není to špatné, ale nic originálního na tom nevidím" tohle má i Geralt a bude to i ve trojce, btw co to plácáš vždyt každé rpg je o tom co si napsal, taky ještě přidej wolf,bioshock a quake je o ničem prostě vemeš pušku a trefuješ co se dá :)))
      • Zaklínač ma tisíce sbíracích úkolů ve stylu MMO?Uz to prosimte nehul.
  • Ještě prosím reakci o nezmanipulované výsledky děkuji *1*
  • Nikomu nebudu brát názor ohledně Dragon Age. Můj názor je, že jednička je stále nejlepší ze série. Ale strašně mě vytáčí když označují Inquisition jako nejlepší RPG všech dob. Netroufám si tvrdit co by mohlo být nejlepší RPG ale určitě to není ani jeden Dragon Age.
    • Teda krom toho že Dragon Age 1 byl hnusný, nechutný konzoloidní plebs, který šlapal po odkazu Neverwinter Nights který byly o několik urovni výše, ale což, že?
    • del0
      Nejlepší RPG všech dob je přece Skyrim a Dark Souls. *15*
    • sevastopol
      Jednička je jedna z nejhorších her vůbec, obecně hodnocená velmi nízko a její důležitost na herní scéně se rovná skoro nule. Moc nechápu tvůj komentář.
    • nejlepší RPG všech dob je jednoznačně Minecraft :)))
  • sevastopol
    Naprostý nesmysl a zfalšované výsledky, aby si redakce zachránila čest po katastrofálním fiasku s jejich vlastní Hrou roku. Čekal jsem, že bude nějaké zmírňování, ale takhle okatě jsem to snad ani nečekal. Palec dolů, přátelé!
    • Erien
      Kolik že máš 10?
    • x_ander
      Tvoje problémy bych teda chtěl mít :-D
    • nekromant33
      https://www.youtube.com/watch?v=wRicQuAysb8
      • sevastopol
        :D
        • No ty jsi fakt pořádna buznička, viď? Ví už to tvoji rodiče?
    • Blue.Shark
      Máš ho tam. Ale ne proto, že bys ho chtěl, ale protože píšeš blbosti :))
      • sevastopol
        Blbosti nepíšu, je to do očí bijící, že moje teorie je pravdivá. Dragon Age možná v seznamu chybět nemůže, ale aby vyhrál, to je naprostý, ale naprostý nesmysl, který potvrzují desetitisíce hodnocení od hráčů.
        • Tak vzdycky jsou slyset nejvic fnukny jako ty, proto mas asi pocit ze se to vetsine lidem nelibi. Me taky ne, nemam rad dragon age, ale vetsine lidem se to proste libi. Smir se s tim *3*
        • Blue.Shark
          Já bych ti doporučil začít brát v úvahu i názory ostatních lidí. Oni totiž lidé mají takovou hezkou vlastnost - nejsou tvoje kopie, takže se jim (ach můj bože, opravdu!) může líbit něco jiného, než tobě. Desetitisícům se DAI nelíbí, ale statisícům ano. Se s tím smiř, život bude jednodušší...a nebo si dál mel svou a potom třeba vymysli nějakou konspirační teorii.
    • Už jsem ti dal palec dolů doufám že jsi spokojený.
      • sevastopol
        Nesnaž se. Palce dolů jenom potvrzují, že moje domněnka je pravdivá. Holt smůlička, ťunťíčku.
        • Co to je za buzerantskou odpověď?
          • sevastopol
            Neplač *1*
  • wenceslaus
    Eeehm... a co to jako dokazuje? Nejčtenější deník je tu Vlesk a nejnavštěvovanější film Babovřesky.

    Je zajímavý si prohlídnout čísla, ale že by mně to nějak zasáhlo? To opeavdu ne.

    DA:I vypadá jako průměrný MMORPG.
    • martin.mares.984
      Ber to sportovne, je to jako kazda ankteta v zasade pro zajimavost....

      Tvuj argument o "nejnavstevovanejsi a nejctenejsi" je obavam se trochu lichy... kdyby to platilo v tehle ankete, tak by diky prazdne kolonce a moznosti zvolit svou vlastni volbu z hlediska nejhranejsich her vzhral Hru Roku titul jako Minecraft, DOTA 2 nebo World of Warcraft a to se nestalo....
    • Jo a nejprodávanější kniha v dějinách ČR je Kuchařka Vládi Hrušky :D :D některý informace jsou prostě děsivý *1* *1*
      • sevastopol
        Ne, některý informace jsou prostě zfalšovaný, nebo nepřesný. Nevěř všemu, co čteš.
        • Ok díky za info, nebudu teda věřit tomu co si napsal *1* *1* *1*
          • sevastopol
            Ty jsi vůl, úplně jsi mi zničil mojí dokonalou odpoveď! *15*
            • To s prostě nabízelo samo *1* *1*
    • Redakce zvolia a čtenáři zvolili. To je jako u České lva kde ti volí komise a pak diváci. Prostě se s tím smiř.
      • No tak ted jsi to zazdil :-D
      • wenceslaus
        Jako že na to nesmí mít nikdo negativní názor? :-D
        • Ano jenže je rozdíl mezi názorem a hatem protože DAI je opravdu hra roku takže problém je v tobě ne ve hře
          • wenceslaus
            Že mi ta hra nepřijde tak dobrá je hate? To ani nezkoušejb
        • Ale jistě pokud netrolí na nepíše tady hajty jen proto aby byl zajímavý tak může. Jenom se zeptám, dohrál jsi tu hru ?
          • wenceslaus
            Doposlouchal jsi do konce všechna alba Justina Biebra?
          • wenceslaus
            Samozřejmně, že ne. To bych byl blázen, abych dohrával hru, co se mi nelíbí.
  • HA HA HA HA HA tak to mě opravdu zajímá jak tohle budou vysvětlovat zlí jazykové tady na games.cz. Abych to shrnul: Redaktoři tu hru ozanačili jako nejlepší RPG a Hru roku. Youtube recenzenti např (Angry Joe) to označili za RPG roku a za překvapení roku. Dokonce i čtenáři Games to ozančili za RPG roku a Hru roku.

    Ale ti všichni určitě neví o čem mluví že? Všem nám EA poslala dárkové koše a lehké děvy. Já myslím, že teď už hra opravdu prokázala svoje kvality a tak bych diskuzi na téma DA:I uzavřel. Nelibí se vám ta hra? To je v pořádku, každý máme svůj názor ale majorita se vyjádřila a demokraticky se to odhlasovalo takže... *5*
    • nekomu trvalo tri dily, nez pochopil, ze diablo je jenom o grindu

      hra se spetkou obtiznosti ds2 nebo log2 jsou bez sance na uspech rovnou, mne teda v zanru rpg nejvic oslovilo d:os, ale to se ke konzolistum nedostalo a kdyby, tak kreslena izometrie by jim nestacila, a uplne trivialni ta hra taky neni

      trochu muze cloveka prekvapit snad jen volba redakce (takhle mi to pripada jako by oskara vyhral nakej blockbuster, i kdyz i to se obcas stane), ale jiz to jsou starsi pani, takze se jim to da tolerovat
      • Co to zvanis, proc by mi nemela stacit kreslena izometrie? DS2 i LoG2 jsou nastavovana kase. Je fajn, ze nastavovane kase uz tolik netahnou.
    • wenceslaus
      Takže co? To by mmě moc zajímalo.
      • Takže prostě JE to nejlepší RPG roku a JE to hra roku a dost diskuze.
        • wenceslaus
          Ha ha... počkej, proč konec diskuze? Tohle nejsou presidenský volby, ale anketa :-)
        • Morraw
          Ano pro určitou část lidí a dál ?
          • Určitou znamená v tomto případě většinovou. Dál nic, konec. Nevím co bych tady měl rozebírat dál. Bylo odhlasováno a já jsem spokojený, že se ukázalo jak ukřičená čast diskutujících na toto téma je v menšině.
            • Morraw
              Většina je, když z 10 000 lidí si zvolí 8000 DA:I jako hru roku a zbytek ze rozdělí mezi ostatní hry. V tomto připadě to tedy většina není. Tak zas tady z toho nedělejme.
  • Magister_Peditum
    Pořád mi nikdo nevysvětlil, proč je DA:I tak špatná hra. Když vyšla, tak se tu na ní ze všech stran pěly ódy, jaké je to milé překvapení po dvojce. A teď tu na ni místní ultras dští síru a oheň. *15*
    • To ti klidně vysvětlim, proč to považuju pro mě za zklamání z pohledu fanouška Bioware a Dragon Age a Mass Effect serií. Musim uznat, že aspoň co do designu a velikostí levelů se z DA2 poučili, to vypadá dobře. Ale tím to tak pomalu hasne.vOdpustil bych i, že všechno dobrý a zajímavý na DA okleštili a zredukovali na primitivní rubačku, holt aby to i konzolisti zvádli těma dvěma čudlíkama ovládat.vPříběh je to nejjednodušší a nejběžnější, co lze, vůbec ničím se ho nesnažili ozvláštnit, takže už po pár odehranejch hodinách (ty 4 hoďky po Skyhold) je ve všem jasno a nastává nekonečná nuda a stereotyp. Vadí mi, že prostředí působí pustě a prázdně, Val Roeaux je výsměch, na Skyholdu by mohli klidně natáčet zakletou Šípkovou Růženku. Vadí mi noname hrdina ve světě, kterej už má hrdinů dost. Klidně to mohlo pokračovat s Hawkem nebo Hero of Ferelden, člověk by se hned víc do dění vcítil. Vadí mi nevýrazní a sterilní parťáci. Tlupa nudnejch hňupů. Vadí mi špatný podání většiny událostí. Ten quest s quanarijskou lodí? Vdyť to je naprostej výsměch, snažit se podat příběh takhle trapně. Vadí mi Orlesiánci, ale extrémě, Takovýhle kašpaři že dobyli Ferelden? Vadí mi pošahaná kamera v rozhovorech. Vadí mi zaostalá animace v cutscénách. Všichni vypadaj jak oživlý voskový mrtvolky. Držky jim poskakujou, ale mimika žádná.
      Vadí mi, že se člověk brzo stane největším drsňákem ze všech drsňáků okolo a zbytek hry už se jenom prosekává nezajímavejma nepřítelema a prohrabává lootem hluboko pod úroveň.
      Vadí mi absence nastaveníchování parťáků, takhle je vydanej napospas podivný AI.
      Vadí mi nulová variabilita vlastního vybavení. Vadí my zbytečný desítky surovin pro zbytečnej krafting, když to stejně dělá ve finále 4 různý věci.
      Hra je vycpaná spoustou voleb. který (i na poměry BW) nemaj naprosto na nic vliv. Cca dvě volby něco lehce ovlivní.
      Pro mě to má naprosto nulovou znovuhratelnot. Svět neni tak zajímavej, abych si ho prohlížel dvakrát, pevně danej příběh bez voleb za to taky nestojí a lidi v něm už vůbec ne. Zbytek nuda a šeď. Bojim se, co bude dál... Tohle je cesta do pekel... é pardon.. do MMO...
      • flash789
        a myslis ze tohle z tebe dela lepšího člověka ? :)
        • Proti spoustě dalších přispěvatelů rozhodně. Kolega vejš se slušně zeptal, já mu slušně (a věcně) odpověděl, žádný neopodstatněný výkřiky do tmy. A opravdu že jo, hned se cejtim jako lepší člověk.. ;)
    • DA:I není špatná hra. je to solidní RPG od bioware na kterém se (opět) podepsalo to že EA jim do toho kecalo. Hra to je kvalitní, zábavná a v dnešní době 4hodinových her kde všechno exploduje a ty se 4 hodiny nezastavíš prostě DA:I přineslo starší koncept dlouhotrvající hry kde ale holt všechno není tak natřískané jako jiných hrách. Lidem vadí určitá MMO stavba vedlšjších úkolů. Ale zapomínají na to, že je nikdo nenutí tyhle úkoly dělat. Ty tam slouží jen jako obohacení světa a jako hlubší pochopení souvislostí.
      • To taky neni tak uplne pravda,pro postup pribehovyma misema potrebujes power,kterej dostava clovek za ti priblblý fetch questy,takže tu mame co? ano C je spravne,umely natahovaní hry nudnou MMO vatou.
      • ..a ovladanie, na pc je stale (nastastie) domena K+m..hlavne to ovladanie
    • Morraw
      Mám teorii, že časem to bude podobně jako s DA2. Taky se všude psalo jaká je to bomba a všichni víme jak to bylo. Třeba na PC je ovládání pořád rozbité a nevím jestli to někdy opraví. A přitom bych si to rád zahrál.
  • vonTossis
    Výsledek nepřekvapil. Překvapilo a nemile mě to zaskočilo, jen jako hra roku redakce. Že masa lidí, která tady nediskutuje, zvolí hrou roku DA:I, bylo vcelku pravděpodobné. A to stále nic nemění na tom, že od redakce to byla zcela špatná volba.
    • ach jo...lid zvolil tak se s tím smiřte. Přestaňte plivat špinu na tu hru už to začíná být otravné. Právě vám hráči+redaktoři dokázali, že ta hra je populární a většina jí označila za hru roku. Není to vaše hra roku? Ok, není problém ale nezpochybňujte názor ostatních.
      • vonTossis
        Ale já jsem s touhle volbou zcela v pohodě a nemyslím, že je ta hra špatná, ale to už se opakuju. Většina lidí prostě není těmi hráči v tom pravém slova smyslu, takže je mi jasné, že hry jako Divinity nebo Grimrock tohle nikdy vyhrat nemůžou. Proto se pozastavuji nad volbou redakce, kde jsem očekával více hráčský pohled.
  • Ani nevíte, jak jsem rád, že se opět ukázalo, jak jsou místní křiklouni z diskuzí zanedbatelná část herního trhu...
    • Morraw
      Ale je obecně známo, že největší trh je právě ten mainstream-casual-USA, V případě RPG roku to nemohlo být jinak. Pro mě osobně je mnohonásobně větší úspěch právě u Divinity.
    • Stejně mi nevymluvíš, že SP není lepší hra *1*
      • Nemám důvod ti toto vymlouvat, protože narozdíl od místních křiklounů chápu, že každého člověka může bavit něco jiného...stejně jako mě totálně nezajímají strategie (a obecně hry pouze pro PC) a taky nebudu cpát ostatním, jací to jsou kok*ti, že zvolí jako svoji oblíbenou hru něco jiného...
        • Zajímavé, že tohle právě většinou děláš *3*
        • ja mam rpg rad, a proto se mi nelibi dai ani jako rpg roku natoz hra roku
        • ok, ok, to dává smysl... hezky napsáno *3*
  • Stejně nechápu, proč v žádné kategorií nebyla nominována hra:The Evil Within, tohle je hra roku 2014...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit