Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Magister_Peditum
    Docela bída. Už aby vyšly Hearts of Iron IV.
    • eStar
      Taky se na to moc těším. Škoda těch neustálých odkladů. *9*
  • u mě Disgaea 5. Je mi jasné, že jsem to hrál jenom já na games.cz, takže si ani nestěžuji, že to není ani v nominaci...
    • má to tak dobrou hratelnost? graficky to vypadá naprosto odpudivě
      • ano, má to dobrou, hardcore hratelnost. Sice to není nejlepší díl v sérii, ale rozhodně to je pořád hra, která si minimálně zaslouží zmínit.
  • Blue.Shark
    Ještě zkusím rozvinout svou lehce zamyšlenou offtopic diskuzi zde, jelikož se tu evidentně pohybuje větší počet stratégů. Takže: Jaké mechaniky by měla obsahovat RTS, která se nejvíce blíží vašim představám o ideálu tohoto žánru? Zkusme si tu lidsky podiskutovat :)
    • Denne hram Starcraft 2, čiže vylepšenu Dune 2...že, ale za najlepšiu RTS považujem Word in Confilc.
    • Kazda jednotka by mela mit svou vlastni AI a chovat se na bojisti podle nastavitelnych parametru, rezimu, mpralky (blizkost velitelskych jednotek). Jednotky by se mely dat ovladat primarne prez velitelskou jednotku (at nehonime posledniho pidizvika. Ocenim taltiku jednotek nad zbytecnym managementem vystavby zakladny a vyroby jednotek (ground control).
      • Blue.Shark
        Mám pocit, že o tohle se snaží Ashes of the Singularity. Zatím je v alfě, ale má to být strategie velkých rozměrů, jejíž tvůrci se chlubí grafickým zpracováním a také "inteligentními" skupinami jednotek, které zpravidla řídí větší velitelská jednotka. Zatím ale nelze soudit, nakolik se jim tahle myšlenka podaří dotáhnout do konce.
    • TheGGG
      hlavně aby se jednotky produkovaly po četách a né samostatně ala trapný starprank...
      stavba základny je dnes totálně zbytečná věc... buď to chce něco ala Company nebo DoW, kke můžeš dobře řídit jednotlivé jednotky, posílat je do krytu atd, nebo něco ve stylu wargame, s obrovským bojištěm a úžasnou kamerou... stavba základny pffff, to radši ani ne...
      • Blue.Shark
        Vidíš to. Já mám stavbu základny zafixovanou jako jeden z klíčových prvků RTS, kde se hráč může dosytosti vyblbnout. Musím ovšem uznat, že takový DoW II, přestože bych ho bral spíš jako křížence strategie a taktické akce, měl také něco do sebe. Heavy weapon tým kryjící všchny ostatní palbou z heavy bolteru a vybavování jednotlivých týmů - na to se jen tak nezapomíná :)
        • TheGGG
          to já radši spíš základnu vořeším globálně v nějakým tahovým modu ala total war a na bojišti se věnuju jen bojům, ale tak chápu, lidi mají různý názory... pro mě je TOP strategie wargame (hlavně) red dragon, dále pak série total war, dawn of war a CoH... v původním DoW se taky základna stavěla, ale alespoň se produkovaly jednotky po celých četách a né po jednom...
    • Mám rád strategie, kde je ta herní doba a rychlost vyvážená. CoH je celkem pomalý a starcraft je moc rychlá hra.
      • Supreme commander, nekorunovaný král strategií. Ktorý ak príde reč o strategicko-taktických možnostiach, spôsoboch ako hrať sú istú hru, hravo strčí do vrecka všetký ostatné a stále mu v nom ostane dosť miesta aby si tam prirpavil obrovskú bazuku, ktorou odpáli hráčov volný čas do zabudnutia.
        • Blue.Shark
          Velmi poeticky a pravdivě podáno *15*
      • Blue.Shark
        Starý Red Alert 2 dle mého názoru měl ten správný poměr obou složek. Mohl by tě zajímat mod Mental Omega. Ještě není vydaný v plné verzi, ale přidává spoustu nového včetně 70 brutálně těžkých misí. Třeba se ti to bude líbit :) Dík za názor :)
    • jinak zkousel jsi sins of solar empire, nebo complex mod pro homeworld 2?
      • Blue.Shark
        Jasně, obojí znám, ale úplně jsem se nedokopal k tomu, abych se jimi více zabýval. Ale vím, že jsou to strategie poněkud většího měřítka a pějí se na ně ódy. Jednou se na ně určitě mrknu :)
    • vsichni tu uvadej jen samy nepodstatny detaily, ja bych rad videl konecne nejakou strategii s funkcni AI *6*
      • Blue.Shark
        On je s AI všeobecně problém a dle mého názoru ještě dost dlouho nějakou slušnou, která by se vyrovnala lidskému protivníkovi, neuvidíme. Co si pamatuji, tak AI ve Warcraft 3 uměla slušně zavařit. to ale může být můj subjektivní výklad, protože jsem v něm nikdy nijak neexceloval. Dík za názor :)
        • tam ai podvadela, tezila snad az 4x rychleji na nejvyssi obtiznost (mne taky zatapela), ale stejne si ji pro hraci vodili i proti nasobny presile
      • Galactic Civilizations II - sice to není RTS, ale je to jedna z mála strategií se soldní AI.
        • tahovky mam rad a uz jsem o ni parkrat uvazoval, asi ji zkusim, i kdyz mam radsi kulky a naftu, nez laser a warp *5*
    • supreme commander, který bych obohatil o boje v dalsim rozmeru (orbit, vesmir), podobne jak to ma planetary annihilation a lehke rpg prvky velitelskych nebo specialnich jednotek
      • Blue.Shark
        Moje krevní skupina! Rozsáhlé boje a experimentální jednotky. Dík za reakci :)
        • jeste bych dodal ze se mi libi i rts v mensim meritku kde je dokonalym zastupcem dawn of war 1 nebo company of heroes 1 (z tech co jsem hral). dow1 chybel k dokonalosti imo jen vetsi zoom, ale to poresil mod
          • souhlas, s modem na zoom a dodání zbytku jednotek z 40k portfolia jedna z nejlepšíc RTS
            • Blue.Shark
              Mrknu na to, děkuju :)
            • zkusil bych třeba Ultimate Apocalypse, tam jsou i meba bitvy, ale jde to poštelovat v nastavení že hraješ i bitvy v normálním měřítku a jsou tam snad všechny jednotky od prcků až po Titány

              a taky super zbraně (Impérium má atomovku) *1*
            • Blue.Shark
              Mohu se zeptat na název modu s novými jednotkami? To mě poněkud zaujalo.
    • řekl bych, že od Duny II se v tomto žánru žádné nové mechaniky nevymyslely - těžba zdrojů, což umoňuje stavbu základny a tím pádem jednotek, a pak boje těmi jednotkami o zdroje a ničení základem protivníka. Z RTS mám nejraději Red Alert 2, Rise of Nations and Homeworld. Myslím že v posledních 10-ti letech tento žánr stagnuje a umírá na úbytě - od té doby co EA zklikvidovala Westwood
      • Blue.Shark
        Asi s tebou vcelku souhlasím. Jde mi ale spíš o to, co bys v RTS chtěl vidět konkrétně ty. Já jsem se např. stal závislým na strategickém zoomu a rád bych viděl během hry nějakou možnost výzkumu či vylepšování jednotek. Dík za reakci :)
        • tak třeba dobře udělané deformace terénu, pamatuji si, že v C&C Tiberium Sun jsi mohl měnit terén střelbou z artilerie, nebo orbitálního děla, to už jsem pak v mod dalších RTS neviděl, bylo by fajn, kdyby to v nějaké hře dotáhli a mohl si stavět třeba obranné valy a tak

          pak třeba měnění dne a noci, kdy v noci máš menší dohled, ale třeba to mění vlastnosti některých jednotek, jako Night Elfové ve Warctaft 3

          designování vlastních jednotek - to mě v rts vždycky bavilo
          • Blue.Shark
            Nevím, jestli nenosím dříví do lesa, ale můj oblíbený Earth 2150 tohle všechno obsahoval. Šlo upravovat terén příkopy a valy, dalo se stavět podzemní tunely a hráč si musel designovat vlastní jednotky z podvozku a spousty zbraní a doplňků, které během hry zkoumal. Měnila se denní doba a jednotky dokonce mohly rozsvěcet a zhasínat světla z důvodu krytí. Jestli Earth neznáš a nevadí ti starší grafika, vsadím se, že se zasekneš na hodně dlouhou dobu, z části také kvůli poetickému cíli kampaně: shromáždit do, tuším, 360 dní milion kreditů na stavbu obří evakuační lodi. Dík za reakci :)
            • hrál jsme jen původní Earth 2140, pokračování mi nějak uniklo, tak dík za tip

              mrzí mě, že se takové hry nedělají i dneska
        • to je právě v tom Rise of Nations - je to kombinace Civilizace a RTS. Stejně jako v civilizaci postupuješ dějinami od pravěku po moderní dobu a tím pádem se ti mění jednotky.

          https://www.youtube.com/watch?v=Cu72fm7a5bo
    • správná klasická RTS by měla obsahovat stavbu základny, těžení surovin a výrobu jednotek, které pak posíláš do akce v reálném čase, tyto jednotky by měly být do jisté míry autonomní (umět se bránit, když zrovna koukáš jinam)
      • Blue.Shark
        Jasně, základy RTS. Pokud jde o autonomní jednotky: proto se mi už stylem hry tolik nezamlouvá Starcraft, kde musíš microvat jako blázen. Mému ideálu se v posledních letech přiblížil asi jen Supreme Commander a i tomu k dokonalosti leccos chybí. Dík za reakci :)
        • Pre MNA he jeden z najlepsich RTS konceptov Sins of Solar Empire.
  • Hele kluci z redakce.. tohle je fakt fail, dát sem HotS do RTS. Když to aspoň nevyhrálo, tak to není takový problém, ale příště si na to dejte fakt pozor.
    • To nejsou nominace RTS, kde jsi to vzal?
      • jo máš pravdu, přepsal jsem se, uprávím to.
  • žádnou jsem nehrál, ze seznamu výše mě nic nezaujalo. Měl jsem rád GalCiv2, ale dle recenzí je GalCiv3 spíš horší, takže to asi hrát nebudu. Počkám si asi až na Stellaris. A ta hra co jste tu oznamovali včera (Stars in Shadow) taky nevypadá špadně - alespoň pro nás nostalgiky, co jsme hráli MOO. Docela dobrá hra s ekologickým podtextem je taky Fate of the World
  • Tak tohle se mělo jmenovat "Nejlepší tragédie"
  • https://twitter.com/blixak/status/688001324160561152

    Možná měli inzerenti i tady udělat to samé.
  • Mart9
    Stačilo mi 5 vteřin gameplaye nějakého špekouna, abych viděl, že HotS je jasná strategie. To nevim, co se tu řeší.
    • zalez do díry ty bezmozku
      • Mart9
        palec nahoru za tu přezdívku *1*
  • Cities dobrá hra. Též jsem na ni strávil pár hodin...než jsem postavil co jsem chtěl, a pak mne začlo nudit .... hold nejsem takový progres architekt..který by si mazlil obr města a řešil rozpoložení křižovatek. ...... Každopádně, kde je kua Starcraft legacy of the void. ... Zakončení SC2 skvělou blizarní produkcí ... Si děláte kozy, když místo strategie, dáte mobu.

    Tohle je hnus velebnosti. A co na to Jan Tleskač?
    • Jo no, CIties Skylines je spíš pro fandy do stavění a urbanismu, než řešení rozpočtu nad excelovskou tabulkou s grafy import/export. Na druhou stranu, v tom co dělá ti nabídne opravdu super možnosti, viz třeba lets play od týka, co v tom staví Londýn

      https://www.youtube.com/watch?v=uSUXI--xJSU
  • eStar
    Cities vyhrálo zaslouženě, moc dobrá hra, ale co tam proboha dělá HoTs? To přece není RTS. Moba žánr možná má prapůvodní základy v RTS ale hraje se to úplně jinak a má to jiné mechanismy.
    • Kategorie se nejmenuje nejlepsi rts.
      • eStar
        No a? Je to Moba.V téhle kategorii to nemá co dělat.
        • Do jake kategorie takova Moba patri? Ma mit kategorii moba her? Nebo jeste neco jineho?
          • eStar
            Moba je specifický žánr, se strategiemi to nemá nic společného.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit