Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Copak čte se to možná pěkně, ale já bych upřednostnil místo literární kvality víc článků s větší informativní hodnotou. A pro příklad netřeba chodit daleko, chybí recenze na nedávno spomínaný Crossout, My Time at Portia, Railway Empire atd.
  • Pekne napsane a dobre zvolene elementy *14*
  • Ta Persona bude asi fakt dobrá. Nevypadá to sice jako můj šálek kokainu, ale on si člověk sem tam musí taky odpočinout od americký generický produkce. A Nioh vypadal dobře už od oznámení. Takova lepší a daleko líp vypadající variace na Overhyped Souls nebo jak se ta repetitivni nuda jmenuje...
    • Widl_CZ
      S Nioh a Souls hrami opatrně. Tou herní podstatou, čili soubojema, to má daleko blíž k Ninja Gaiden hráma. Každopádně můžu jen a jen doporučit ;)
      • Jack1947
        Jo je to akční hra s rpg prvky. Souhlas že Ninja Gaiden (hrál jsem jen3 ? a pak tu yaiba nebo jak se to jmenovalo kreslené) bylo focela těžké, musel trochu chodit člověk v kombech.
    • Jack1947
      Jo musí si sem tam šlehnout taky nějakou tu ujetost pravda pravdoucí *4* *5*
    • Definuj si pojem overhyped
      • definice Overhype podle Oxfordského Slovníku: Dark Souls; cokoliv od Nintenda, viz. Overrated
        • Demon Souls ani původně nevyšlo na západě, o Dark Souls se vůbec nikdo nezajímál, jen komunita okolo Demon Souls, v podstatě hra bez hypu, bez nějakého většího marketingu, do povědomí hráčům se dostala až samotnou kvalitu, která překvapila jak renenzenty, tak samotné hráče. Samotná hra ani nebyla doceněna první rok ale až časem, kdy okolo hry vznikla komunita. Když to vyhrálo RPG roku tady na Games.cz, tak tu hru skoro nikdo neznal. Až nějaký ten rok později se začlo mluvit mezi odborníky o nejlepší hře historie apod. Dark Souls je série vybudovaná na kvalitě ne hypu, je to přesný opak čeho píšeš, takže je to buď tvá debilita, trolling či prostě ignorace.
          • "Dark Souls - mezi odborníky se mluví jako o nejlepší hře historie"

            LOL, tak to určitě ne.
            Opravme to na realitu "pouze hardcore fanboys o Dark Souls mluví jako o nej hře"
            • Jack1947
              Což je víceméně pravda mobů a větších MOBů (bossů)
            • jj, by se jim zhroutil svet, kdyby si pripustili, ze stravili stovky hodin jen zabijenym tupych mobu
          • tady vyhralo rpg roku uz leccos, rpg pamatuju snad jen letos

            dragons dogma nebo dragon commander priklady za vsechny

            akcni grindovacka a strategie
          • To mě překvapuje, že jsi to neznal, asi jsi žil někde na vesnici, nebo na malém městě, já si pamatuju, že to tu hodně vřelo už okolo Demon Souls, v té době si ta hra vybudovala velký věhlas, Dark Souls pak už provázel neskutečný hype od začátku, kterému bohužel hra podle mě tak úplně nedostála, ale budiž. Inu nevadí, asi jsi mladý a ve hrách jsi se moc neorientoval, ale ok, ne každý může být odborník. *5*
            • Bereš si to zbytečně osobně, já ti přeci nevyčítám, že jsi byl tenkrát mladý, nebo že se ve hrách nevyznáš, jen si myslím, že bys měl být opratnější s těmi unáhlenými soudy.
            • https://games.tiscali.cz/demon-s-souls-12680/clanky

              Víš trolle, kdyby sis to alespoň našel, takhle ze sebě děláš neskutečného debílka. Takže do roku 2011(Dark Souls) jsou na Games.cz čtyří články o Demon Souls a jeden je spíše článek o Zaklínači 2. Dokonce nemá Demon Souls ani recenzi na Games.cz. K Dark Souls je devět článků před recenzí. Např. takový Zaklínač 3 má 107 článku do recenze, co tu vyšla. To jsou fakta. Takže sbohem trolle, dotrolloval jsi.
      • V tomto kontextu to zrejme znamena "spustil jsem Dark Souls nateseny jako male dite, ale nedostal jsem se ani pres prvniho bosse".
        • To si s Niohem moc nepomůže *1*
          • Widl_CZ
            To jo, tam je to místy ještě o dost horší :D
          • Mu se Nioh zatim libi jen podle obrazku. Az si to zahraje, tak opet shori jako papir a zmeni nazor...
  • "Pětice dost různorodých her, které toho nemají tolik společného" aha,tak jo.Kdyz to rikas... *1*
    A pak tam pustis same japonske hovinka,navic vsechno na jedno brdo...
    Njn,kazdy ma rad neco jineho "ruznorodeho"
    Ja uz ten potrefeny japonsky styl nemuzu citit.Zlaty Kojima,to jsou aspon hry,ne tyhle recyklace(A pak tu nekdo nadava na assassins)
    Ciate muj,neobjektivni nazor.
  • Aleš píše tak nějak přirozeně, oproti Pecháčkovi, který si pořád něco musí dokazovat je tohle daleko čitelnější a hlavně inteligetnější projev. To je článek, který může některé hráče třeba mitovovat si zahrát i hry mimo mainstream.
    • Porovnavas neporovnatelne, Ales je sefredaktor s dlhorocnou praxou v pisani. Vaclav sa este len profiluje a hlada svoje miesto. Som zvedavy, aky talent si mal ty v jeho veku, ked tak smelo hodnotis a posudzujes. Ja rad citam oboch, obaja su dobri a tesim sa na to, ako sa bude Vaclav rozvyjat.
      • Na věku přece vždy nezáleží viz napr Rimbaud
  • Naopak mi tenhle výběr přijde daleko objektivnější. Jen to není ten nejhrubší mainstream pro "všechny".
  • Ale jo, až na tu Perzonu, Nior a Nieh bychom se docela shodli *3*
    • A hrál jsi je, jo?
      • Proč bych měl hrát hry ze žánru, který mě absolutně nebaví a nezajímá zasazené do settingu který mi není vůbec blízký? Takový masochista nejsem. *3*
        • Takže vlastně nevíš, jestli je to dobrý nebo ne. A jaké hry z podobných žánrů jsi hrál?

          Ptám se proto, protože spousta lidí kritizuje něco, s čím nemají ani minimální zkušenost :)
          • Podobnych ludi je v tunajsej komunite ... a vlastne aj v celom narode, kvantum...
            • ok, snad nabudúce budeš vědět o čem hovoříš *4*
            • Ja som hovoril o niecom inom, nevadi, mozno nabuduce.
            • Lidí, kteří nehlasují v anketách o nejlepší cokoliv pro věc kterou nesnáší? No sh*t Sherlock! *5*
          • Vím, že to nejsou moje hry roku, tím si můžeš být na 100% jistý, ostatně tohle je především o osobních preferencích, logicky, moje hry roku asi nebudou že žánru co mě nebaví
  • No vida, další žebříček, kde se Zelda nedostal ani do top 5... hra roku podle "redakce" games.cz... he he...

    Jinak, dobrý výběr, kvalitní hry.
    • Tak hlavně že se tam Zelda "nedostal", komiku.
      • Hlavní hrdina Zelda zachraňuje princeznu Peach nebo něco takového, ne? *1*
    • 0011
      Asi jsem četl jiný článek, otázkou je jestli si ho četl i ty nebo si jen přečetl seznam her. Obzvlášť tu část že kdyby měl svoje hry roku hodnotit objektivně tak Zelda nemá konkurenci.
      • Ano, ano... to byla ta verze, kterou Aleš smazal.
        • 0011
          Tak doporučuju přečíst ještě jednou a tentokrát celý. Píše tam, že tohle je jeho osobní seznam věcí co ho loni nejvíc zaujali, ale kdyby měl hodnotit objektivně, což asi v redakci při vyhlašování hry roku dělali, tak by zvolil novou Zeldu, to je známka profesionality.
          • tak to je teda pekna korouhvicka, kdyz hlasuje podle mainstreamovyho nazoru pro zeldu, misto aby dal na svuj vlastni
            • owny
              Nejde o to, že by nedával na svůj názor, prostě v tomto článku vypíchl pár her, které ho za poslední rok nejvíc zaujaly, což != jestli ty hry byly nejlepší. Nevidím v tom problém.
            • Tilwaen
              Nesouhlasím. Nemusí to být přímo guilty pleasure, ale občas mě na spoustu hodin pohltí hra, která ve srovnání s jinou objektivně prostě neobstojí - ať už gameplayem, grafikou nebo příběhem. Přestože si ji subjektivně užiju víc, nemám problém s tím, aby se ta vypilovanější z nich umístila v nějakém obecném žebříčku na pomyslné vyšší příčce, pokud se mi taky hrála dobře.
            • Jack1947
              Taky nechápu ale ono toho je víc co v herním redaktorství nechápu a nikdy už asi ani nepochopím *7*
            • ne, tomu se rika nestat si za svym nazorem
            • 0011
              Ne tomu se říká mít profesionální názor a objektivitu při kolektivním rozhodování, s mainstreamem to nemá nic společnýho
  • Karsa
    Moc hezky napsané, díky za to :)
  • Dobrý výběr. Konečně NieR, Persona a samozřejmě Nioh potěšily.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit