Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nic moc hry tento rok.
  • Zelda je milucka detinska adventura prakticky bez pribehu narubana do obrovskeho sveta Skyrimu ale bez questov, pribehu, zaujimavych mostier a celeho RPG systemu, ktory je sprimitivneny na levelovanie srdiecok a nudne zhananie obleckov. Trosku postradam zmysel preco to hrat 100 hodin a dohrat dokonca. Prvych desat hodin je fascinacia logickymí fungovanim sveta ale potom nastane extremne opakovanie vsetkeho, extremne nudne a dlhe presuvanie sa kamkolvek a uplny nihilizmus zo zbytocnosti open worldu. Je to presne ako Shadow of Collossus akurat ze ten mi ostane navzdy nezmazatelny v pamati pre atmosfericku velkolepost a originalne postapo so slzickou pri zabiti kolosov zatial co zeleny pajdulak s flautou ma unudíl casom k smrti a cely Switch isiel k certu
  • Je to pokrok. Konzole co bezi v 720p a plus minus 30 fps vladne vsem zebrickum. Samozrejme ty hry jsou kvalitni, jen je skoda ze na tak podradnem hardwaru. Pro pripadne rvouny ze o grafiku nejde a ze rozhoduje hratelnost, upozorneni. Uplne ta sama hra se stejnou hratelnosti jde udelat i v technologii dnesni doby a vubec neni treba se vracet do roku 2008. proste Nintendo, jinej vesmir.
    • To je prostě přístup japonských vývojářů. Pro ně je přední hratelnost a až na tu nalepují grafiku (se podíve třeba na NieR Automata, to nevyšlo na starej HW a stejně to graficky není žádnej zázrak), západní vývojáři to většinou mají trochu jinak a snaží se tlačit vizuál do popředí a podle toho to tak bohužel dopadá - se podívej např na první Crysis, který i dnes vypadá hodně dobře, ale hrát se to prakticky nedá...
      Sice nejsem řvoun, ale ano, opravdu rozhoduje hratelnost, grafiku nehraješ... Navíc stylizované hry vizuálem stárnou mnohem pomaleji (např. Valkyria Chronicles).
      • To je jasme, preto kazde Final Fantasy obsahuje hodiny renderov a vsetky tie fancy neprerusitelne animacie megautokov, lebo to prospieva hratelnosti.
        Prave naopak, japonske hry su na grafiku zatazene omnoho viac ako europske, len ju casto technicky nezvladaju
        • Tvoje teorie je sice hezká, ale "japonské hry" neznamená jenom "Final Fantasy". Bude to pro tebe asi šok, ale v Japonsku se vyrobilo mnohem více her než jenom FF *3*
      • "To je prostě přístup japonských vývojářů. Pro ně je přední hratelnost a až na tu nalepují grafiku."

        Sure. A proto je indie a pixel art synonymem západu a třeba Blizzard vydělává miliardy na graficky zastaralých hrách. KK. Cítím tady z tvojí strany silně zavádějící generalizaci.
        • On nikde neřekl, že západní vývojáři her to nedělají!
          • "západní vývojáři to většinou mají trochu jinak a snaží se tlačit vizuál do popředí a podle toho to tak bohužel dopadá"

            Lol. Ano, on nikde netvrdil, že to nedělají a já sem na to ani nereagoval. On tvrdil, že to většinou dělají opačně než japonci, což není pravda. To, že západ je doménou indie her je důkaz. Doporučuji upgrade mozku.
      • Ale určitě bych se v Crysis líp vžil do hry, kdyby to mělo grafiku VCh. Určitě... lol...
      • Crysis meta 91. Ale jinak se to nedá hrát, ok, lol. Dodnes jedna z hodně mála her, kde je zničitelný prostředí (včetně stromů) v netunelovém level designu. Ve svý době to nemělo konkurenci. Na to, že to byla jen FPS, měla hra spostu svobody. Mohl sem hrát stealth, sniperovat nebo prostě prorazit do základny v náklaďáku Rambo style a včechno odpálit. Výborná AI, kde tě enemáci dokázali hodně rychle obklíčit. Fakt si pobavil.
        • Solidní náklik. Femto/Alucard jasná věc. ;D Smutný případ...
        • PreidaQ
          Ale když se dostavili emzáci, tak ta hra začala být nezajímavá průměrná střílečka. Ta hra se vůbec dost podobá Far Cry, kde byla (na svou dobu) taktéž skvělá grafika, otevřené prostředí, dobrá AI a jak přišli emzáci, začala nuda.
          • Myslíš tomu Far Cry, který přinesl otevřený svět a sbíral 9kový hodnocení? Ok, nuda. Když to řikáš... takhle silný argument těžko vyvrátit...
  • Mart9
    Rozumím tomu, proč Nintendo neudělá Zeldu i na další platformy, ale z mého pohledu je to obrovská škoda.

    Podle mě všichni, kteří chtěli Zeldu hrát za tu cenu, že si koupí i Switch, už to udělali. Teď by tedy bylo ideální, aby se Nintendo rozhodlo podojit desítky milionů majitelů dalších platforem. Rozhodně si nekoupím switch a rozhodně bych si koupil Zeldu na PS4.
    • MARTASLJ19
      Pretože by potom nikto o Switch ani nezakopol a Nintendo by skrachovalo, pretože na PC, XO a PS 4 všetky hry vyzerajú krajšie a lepšie sa hýbu ako na Switchi. Nintendo čo sa týka výkonu ich každej konzoly, je bieda. Môžu sa hanbiť.
    • Já tomu rozumím až moc dobře. Snaží se protlačit svoji platformu. To je jako kdyby si říkal, že nechápeš proč Sony po čase nevydá God of War, Personu, Horizon atd na X-Box One...
      • Mart9
        A kde jsem napsal, že tomu nerozumím nebo že to nechápu?
        • Moje nevšímavost způsobila, že jsem četl první slovo jako NErozumím. Má chyba, omlouvám se.
          • Mart9
            V pořádku, omluva se přijímá.
    • Zeldu můžeš hrát na PC s emulátorem (na slušném stroji jede i ve 4K). Stačí koupit hru.
  • PreidaQ
    Otázka: A kolik lidí z redakce vlastně tu Zeldu hrálo?
    • PreidaQ
      Ale ten dotaz je myšlen vážně. Opravdu mě zajímá, kolik lidí z redakce loňskou nejlepší hru hrálo a jak dlouho.
      • Ja myslim ze urcite Milos a Adam, co si tak pamatuji z diskuzi a FC.
    • všichni, si předávali všichni Switch a všichni to chtěli hrát. Snad jediná hra, u které bych si tipl, že ji všichni dohráli.
      • Takový redakční gang bang *1*
    • Mart9
      Měl bych lepší - Kolik lidí Zeldu dohrálo? *4* Protože minimálně pár minut ji hráli asi všichni, když byla v redakci i se Switchem.
  • Ristoro
    Za mě Prey. Fantastický zážitek. Parádní hudební doprovod, strhující příběh, gameplay, který fantazii neklade meze, velice zábavný a odměňující systém průzkumu prostředí a naprosto skvělá atmosféra. Přijde mi, jakoby tahle hra byla dělaná v době, kdy ještě hry byly dělané s radostí pro hráče. Museli vědět, že tahle hra se nebude prodávat jako teplé rohlíky a přesto do toho šli a vydali to. Za mě prostě letos nejsilnější herní zážitek.
    • tvl to je strašný výpotek...
      • Ristoro
        Na tebe to bylo moc složité co :). No jo, není to CoD.
        • Proboha vždyť je to jenom další systemshock/bioshock v novém prostředí, je to ucházející kopírka bioshock ale je to špatný prey, to ví každý kdo hrál jedničku. Takových her které jako by byly dělané v době, kdy ještě hry byly dělané s radostí pro hráče vyšlo letos minimálně 5 ale nesmíš počítat jenom pc
          • Ristoro
            Špatný PREY? Je ti jasné, že ta hra nemá nic společné s PREYem z roku 2006, že? Není to ani reboot ani sequel, nic. Je to nezávislá hra sama o sobě.
            • To jako tvrdím kde? Letos jsem hrál na pc třeba elex, který mi přišel mnohem lepší než prey, protože do toho dali i přes technické chyby velké úsilí než aby se to dalo nazvat scifi Gothic 5
            • Martin:
              Jestli soudíš hry jenom podle toho, jestli jsi v minulosti hrál něco podobného, tak mám pro tebe špatnou zprávu: Už nikdy si nezahraješ něco, co by jsi považoval za "dobré" *5*
            • Ano právě že je mi to víc než jasné a není to nezávislá hra sama o sobě je to kopie bioshock, sice kvalitní ale pořád je to kopie. Neberu ti že tě bavila, já si připadal jako když hraju Bioshock 4: Now in space
  • Škoda, že redakce ve výběru top her opět ignorovala Persona 5 *7*

    Jinak letos bylo pár velmi dobrých her a pro mě to jenom velmi těsně vyhrál Nier:Automata.
    • persona 5 *1* *1*
  • Vyhrála hra, která místo dabingu má "aah", "hehe", "ooh". Tak jako proč ne.
  • Lukass
    Proboha co tam dela Prey???
  • Tohle beru jako závěrečnou kategorii a proto mně mrzí že nebyly kategorie jako střílečka, MOBA a Battle Royale. Abych pravdu řekl nevím jestli minulý rok nějaké MOBY a BR vyšli ale stříleček vyšlo dost.
    • P.S.
      Zelda si to asi zaslouží ale PUBG alespoň nominován být mohl.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit