Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No zrovna Zeldu hraju, takže souhlasím... rozhodne si to zaslouží. Ale tady z těch her si popravdě zaslouží každá. Horizon byl na začátku roku jak zjevení a dlouho jsem nehrál hru kde bych se tak pěkné zžil s postavou v navíc unikátním světě. Prey (i když o dost jinaci než Prey *5* ) mělo pěknou atmosféru a velmi slušný konec příběhu. Mário je jasný ten si drží laťku pořád. Assasina jsem nehrál, ale dal jsem ho bráchovi k narozkam a nemůže si ho vynachválit. Letos byl holt podařený herní rok *3*
    • Nejlepší herní rok od dob PS2 renesance...
      • Zajímavý názor...
  • taky jsem nevěděl, že nejlepší akční adventura všech dob je Half Life 2, ale tak proč ne *4*
    • Jak už někdo poukázal dřív, problém je ve stupidním překládání do češtiny.

      Máme tady první žánr detektivních her a puzzlů "Adventure game", které se přeložilo jako "adventura".

      Potom je tady druhý žánr "Action Adventure", které znamená "akční dobrodružství", ale díky skvělému(debilnímu) překladu z toho máme "akční adventura", což lidi mate.
      • kubi-wan
        Ale nic to nemění na faktu, že Mario prostě JE plošinovka a Prey škatulku FPSka taky víc než naplňuje.
  • Hmmm. Bohužel, chybně pojemnovaná kategorie. Ani jedna z těch her NENÍ adventura a to ani akční. To, že v FPS akci, nebo RPG, nebo plošinovce/skákačce se občas řeší nějaký puzzle z té hry nedělá adventuru.

    Podivné. Nečekal bych to od redakce, která určitě ví, co je adventura.

    No, ale tohle vyhlašování je vždycky jen taková šaráda, tak proč vlastně ne *5*
    • Ty si totalne pomyleny...ty nevies co znamena zaner akcna adventura ...to je akcna hra vacsinou s rozvijajucim sa pribehom a charaktermi a hernymi prvkami spomalujucimi akcnu hratelnost, kvoli ktorym sa meni celkovy pacing hratelnosti .........typickymi prikladmi akcnych hier su doom, quake, syphon filter, ci trebars, bulletstorm..to su ciste akcne hry...adventury su Monkey Island, Broken Sword, ci Technobabylon....akcna adventura to je vlastne hybrid oboch zanrov..akcna adventura je na akcnu hu malo akcna a na adventuru malo adventurna, je to proste to, co som napisal na zaciatku..........pravdou je, ze cistych akcnych hier je uz velmi malo ....
    • akční adventura - Zelda
      adventura - What remains of Edith Finch
      plošinovka(Platformer, 3D) - Mario
      střílečka Prey

      Games. cz samozřejmě tohle rozdělení nezdá...
    • Ovšem adventura a akčníi adventura je něco zcela odlišného. A Zelda je opravdu více akční adventura (akční příběh) než RPG. Ostatně Wikipedie: "The Legend of Zelda is a high-fantasy action-adventure video game series"
  • Když se řekne akční adventura roku 2017, představím si Hellblade, nebo Uncharted DLC
  • Horizon ne RPG, Mario plosinovka a Prey strielacka, takze zostala Zelda a Assassin. Inak Zelda sa ako dohrat zakratko? Po 40 hodinach co som hlavne cistil shriny a boostoval si zdravie som prisiel k finalnemu bossovi a prva jeho chobotnica ma dala jednou ranou..mal som vobec problem od nich prejst na kilometer. Zelda bola super a v konecnom dosledku som u nej casom nemal vobec pocit progresu ale len nudy, klackov pod nohy, otrvavneho zdlhaveho cestovania a prazdneho sveta. Nejaky RPG system a poriadne questy by tej hre len pomohli. Zase klasicky strasne prehypovana hra ako vacsina od Nintenda. Kludne si viem predstavit ludi ktorych ta hra vobec nezaujme pre absenciu pribehu ci chybajuce rpg mechaniky.
    • maros.goc
      tak vieš, ono je sa trebalo zamerať aj na crafting, zbieranie surovín, vylepšovanie tvojho oblečenia a tak :) ....ale tak to hlupacikovi odchovanom na Uncharted tazko vysvetlit, ze hra umoznuje aj ine cinnosti nez len skakanie a strielanie :) .....no keby si skusil robit aj skvele vedlajsie ulohy, a ine cinnosti, co ta hra ponuka, tak by si o Zelde inak vravel :) :) ...RPG mechaniky by hru len skazili, BOTW je nadhernym prikladom cistej akcnej adventury bez zbytocnych "RPG" blbosti, ktore napr tak kazia moderne Tomb Raidery či Far Cry ....

      je inak troška sranda vidieť ako kritizuješ BOTW kvoli absencii pribehu, ked ta hra pojala pribeh presne tak ako tebou neskutocne vyzdvihovane Demons Souls aleo Dark Souls, cize level designom...ale absolutne rovnaky system to je.. plus dokonca mas v hre rozne flashbacky, ktore ten pribeh priblizuju excelentnym sposobom...
      • Souhlas, Breath of the Wild je Dark Souls v otevřeném světě ve stylu Nintenda. Souhlas tedy až na lore a příběh, tam je Zelda prostinká oproti třeba třeba Bloodborne, kde je ten svět neskutečně promyšlený a bohatý na informace..

        Na Zelde je právě super, že tam nejsou ty RPG prvky, které cpou do každého OW...
        • maros.goc
          no ano, tie dizajnove zalezitosti posuvajuce pribeh nie su v BOTW az tak prepracovane ako v BB napr ale v BOTW su zase flashbacky cize hovorit o ziadnom pribehu je traposina
          • Já jsem s příběhem v Zeldě spokojen, nepotřebuji pořád custcény, které ředí hratelnost.
            • maros.goc
              presne tak :) tie cutscény si môžeš v hre vlastne spustiť sám (nájdenie flashbackov), čiže aj v tomto je hra super
  • tady snad nikdo nemůže pochybovat o vítězí, tohle trefí i kluci z Games, kteří netrefí skoro nic...
    • jen dodám, že netrefí ani žánr hry, která tu dostala 10/10(Mario)

      So Sad...
  • v predošlej audiovizuálnej kategórii bol nátresk, ale toto je pretlak... zodpovedne som hral len prey, takže nemôžem hodnotiť, ale myslím, že nech by bol na prvej priečke ktokoľvek, je to jedno. zaslúži si to každá z týchto hier.
    a ešte sa pripojím k davu s otázkou - čo tu robí mário?
  • kubi-wan
    Nerad bych tu hnidopíchal, ale ten popis "akční adventura", kdysi trochu zcestně vymyšlenej pro Tomb Raidera a jemu podobný (dodnes si pamatuju, jak všichni v časácích psali "dyť to nemá s adventurou nic společnýho"), je tady významově už hodně ohýbanej.
    Jako Horizon, Zelda i Asasín fajn, to mi do tý kategorie zapadá. ale Maria bych osobně označil jednoznačnou plošinovkou (nebo se tenhle název pro 3D plošinovky už nenosí? Mimochodem, letos jich vyšlo k mýmu překvapení celkem dost, ať už nových, nebo remasterů) a Prey bych zařadil do FPSek (je to First Person a Střílí se tam...). Sice jsem ji nehrál, ale rozhodně to neni hra, kterou bych od pohledu označil "akční adventurou".

    Sorry za ty moje výžblepty tady, je to vaše hodnocení, který si můžete dělat jak chcete...
    Jen mě to zaskočilo.
    • Věc je, že to není zcestné označení, jenom řádně nepřesný překlad.
      Adventure Game, což byly v mnohém více detektivní a puzzle hry, se do češtiny přeložilo jako Adventura.
      Následně "Action Adventure" bylo logicky přeloženo jako "akční adventura", přestože doslovný překlad by tady dával větší smysl = "akční dobrodružství"... což v mnohém sedí právě na takové hry jako Tomb Raider (inspirované akčními dobrodružnými filmy jako Indiana Jones apod.).

      Jinak ve výběru mi chybí Nier: Automata, což je pro mě osobně GOTY 2017... *5*
      • kdo ví, třeba Nier:Automata považují za RPG *1*

        Jinak souhlasím, Nier pokládám za GOTY
    • smajdal
      Samozřejmě, že si můžou dělat co chcou, ale je snad moc po nich chtít nějakou dávku profesionality a hlavně znalosti o nejhranějších hrách na VŠECH platformách, nejen pc hipsteřiny? Teď ani nemám na mysli tuhle kategorii, ale vůbec obecně mě už pár let vadí, že "pilíře" redakce jsou lidi, kteří snad hrají ročně jen pár her a hustě si myslí, jak jsou nad věcí.
  • mikezz
    Všetky hry v tejto kategórii mi prídu úplne super. Nehral som ani jednu a keby mám viac času na hranie a ponorenie sa do týchto obrovských svetov, nevedel by som si vybrať, do ktorého z nich si zájdem najskôr. "Akčné adventúry" boli za rok 2017 TOP! Možno mi trochu príde ľúto Uncharted The Lost Legacy, na ňu sa dosť pri bilancovaní zabúda, tiež to vyzerá dosť dobre.
  • Tak tohle měla Zelda jistý :D A já to podepisuju. Skvělá hra.

    Ale když se podívám na seznam nominací (hrál sem z něj všechno), tak vidím jak nabušenej ten minulej rok vlastně byl.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit